Raimondas Kuodis: Kaip padidinti norą mokėti mokesčius

„Žinių radijas“

Seimo vicepirmininkui Algirdui Sysui siūlant, kad įdarbinti puse ar mažiau etato ir uždirbantys mažiau nei oficiali minimali alga asmenys privalėtų socialiniam draudimui mokėti daugiau mokesčių, ekonomistas Raimondas Kuodis „Žinių radijui“ pirmadienį sakė, kad toks siūlymas yra ėjimas teisinga linkme, nes tai prisidėtų prie sistemos be vokelių kūrimo.

„Ponas Sysas eina teisinga kryptimi ta prasme, kad daug žmonių pas mus yra pakibę – jie nėra drausti. Tai yra skandalinga. Jie rizikuoja savo šeimos gerove dėl to, kad jie nemoka mokesčių. Darbdavys taip mažina savo kaštus, bet visa tai jis daro darbuotojo bankroto rizikos kaina“, – laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo R. Kuodis.

Jis pabrėžė, kad jau 15 metų kalba apie tai, kad Lietuva turi mažiausią biudžetą Europos Sąjungoje ir tai yra dėl to, kad čia masiškai vengiama mokėti mokesčius.

Be to, pažymi ekonomistas, turime gausybę legalių skylių, kai valstybė suteikia tam tikroms socialinėms grupėms privilegiją mokėti gerokai mažiau mokesčių negu visiems likusiems.

„Reikėtų galvoti, kaip sukurti sistemą, kad žmonės neimtų vokelių. Tą sistemą aš esu pasiūlęs, ir ne kartą: kad žmonės visas savo socialinio draudimo įmokas mokėtų patys iš savo asmeninės sąskaitos. Tada daugeliui žmonių praeitų noras slėpti tas įmokas, imti vokelius ir dalintis tą darbdavio įmokos dalį – 31 proc. – tarpusavyje“, – kalbėjo A. Sysas. „Lietuvoje vyksta stebuklai: 10 tūkst. įmonių vadovų, 8 tūkst. aukštesnio lygio administratorių gauna mažesnį nei minimalų atlyginimą. Tai yra nenormalu ir parodo, kad dalis pajamų gaunama vokeliuose“, – sakė Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Kaip DELFI jau rašė, siūloma, kad įdarbinti puse ar mažiau etato ir uždirbantys mažiau nei oficiali minimali alga, privalės socialiniam draudimui mokėti daugiau mokesčių. Pataisų autorius Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas tvirtina, kad taip norima kovoti su šešėline ekonomika.

Visą laidos „Dienos klausimas“ įrašą klausykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ikanamystas

yra būdas kaip palengvinti vargšų vergvaldžių sunkią dalią.
reikia įstatymu nustatyti, kad brangiųlietuvosžmonių atlyginimai negali būti didesni nei 100 eurų.
esant tokiems atlyginimų dydžiams, labai tikėtina jog vergvaldžiai jau bus pajėgūs oficialiai mokėti sodros mokesčius.
kuodžios pasiūlymas labai geras.
vergvaldys perveda tą 100 eurų, o valdžia automatiškai nusirašo nuo vergo sąskaitos 31 proc.
juk bankinė paslaptis jau apdairiai panaikinta.
o tiems kas oficialiai nedirba reikia taikyti priverstinį mokesčių išieškojimą.
vos tik pasirodo sąskaitoje koks litukas -šnaic ir nėra, jau pas valdžią.
ir dar reikia panaikinti grynuosius bei ištatuiruoti kaktose barkodus arba įsiūti lustus po oda.
tuomet jau bus visiška demokratija.

Letas Palmaitis

Genialus konclagerinis sprendimas: visi kaliniai privalės patys mokėti iš savo sąskaitų, mokesčių inspekciją kontroliuos, o bankai be jokio pasipriešinimo pateiks išklotines: represinė mašina veiks dar efektingiau! Taigi kai nurengsit visai nuogai, beliks tik noras mokėti mokesčius!
Žodžiu, …! – kaip sako vyresnieji broliai nepakartojama puškino kalba.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top