Ramūnas Aušrotas. Išprotėjusi Kanada (arba „Drąsus naujasis pasaulis“ pgl. A. Huxley)

Įrašas skiriamas visiems Stambulo konvencijos fanams, ypatingai katalikams leopoldams, raginantiems naujame drąsiame pasaulyje gyventi draugiškai.

Ontarijo provincijos Žmogaus teisių tribunolas davė žalią šviesą teisminiam procesui, kuriame bus nagrinėjama mokytojo, šešerių metų mergaitei pasakiusio, jog nėra tokio dalyko kaip berniukas ar mergaitė (daugiau skaityti ČIA).

Su skundu į tribunolą kreipėsi mergaitės tėvai. Skunde jie teigia, kad jų dukra mokosi pirmoje klasėje. Vieno užsiėmimo metu mokytojas parodė youtube įrašą pavadintą: „Jis, Ji ir Jie? – Gender: vaikai, netikri dėl savo lyties identiteto („He, She, and They?!? – Gender: Queer Kid Stuff #2“)“.

Įraše buvo teigiama, kad „kai kurie vaikai nėra nei mergaitės, nei berniukai, ir kad tie, kurie nesijaučia esantys ‘jis’ ar ‘ji’, ar nė vienu iš jų, galbūt neturi lyties. Tam, kad identifikuotum, kokią asmuo turi lytį, reikia žmogaus paklausti, kaip į jį kreiptis.

Per kitą pamoką mokytojas lentoje nupiešė lyčių spektro (gender spectrum) schemą ir paprašė kiekvieno mokinio parodyti, kur jie yra. Mokinė parodė, kad ji yra spektro gale pažymėtame ženklu „mergaitė“. Tada mokytojas pasakė klasei, „nėra tokio dalyko kaip berniukai ir mergaitės“ („boys not real, girls not real“).

Tėvų teigimu, tai labai nuliūdino jų dukrą. Ji grįžo namo, pasipasakojo tėvams bei kelis kartus klausė, kodėl jos lyties tapatybė yra netikra. Tėvų teigimu, mergaitė išreiškė abejonę, ar nori būti mama, kai užaugs, taip pat išsakė jausmą, kad galbūt kažką reikia daryti su tuo, kad ji mergaitė.

Situacijos queer stuff:

– tėvai kreipėsi su skundu dėl diskriminacijos dėl LYTIES TAPATYBĖS.
– skunde nurodė, kad nei mokykla, nei mokytojas nebuvo gavę tėvų sutikimo MOKINTI VAIKO, JOG JOS JAUSMAS, KAD JI YRA MERGAITĖ, YRA NETIKRAS.
– tėvai taip pat reikalauja, jog mokykla „NEBEDĖSTYTŲ GENDER TEORIJOS TOKIU BŪDU, KURIS LEIDŽIA TEIGTI, JOG BIOLOGINĖS VYRO IR MOTERS LYTYS NEEGZISTUOJA, ARBA YRA FLUIDIŠKOS, ARBA EGZISTUOJA LYTIES SPEKTRE“.

Raidos psichologijoje yra lyties tapatumo sąvoka. Mokslo duomenimis, lyties tapatumas (savęs ir kaip vyro ir moters suvokimas), jei nėra raidos sutrikimų, galutinai susiformuoja apie 3-iuosius gyvenimo metus (Barbara Hansen Lemme. „Suaugusiojo raida“, Vilnius, 2003, p. 125).

Tačiau mintis, kad KIEKVIENAS žmogus turi SAVO lyties tapatybę, kuri yra skirtinga nuo jo biologinės lyties, iš tiesų yra socialinio konstruktyvizmo idėja, kuri žmogaus lytį sieja su subjektyvia tikrove ir jos pagrindu nori pakeisti objektyvią tikrovę, kuri jai nepaklūsta (J. Butler: „no such thing as woman“). Tai rodo šis Kanados mokytojo pavyzdys. Todėl tai tikrų tikriausia ideologija. Šioje situacijoje mokytojas, lyg koks energingas komjaunuolis, dėstydamas šiuolaikinį „marksizmą-leninizmą“, akivaizdžiai perlenkė lazdą.

Garsioji Stambulo konvencija taip pat turi nuostatą dėl „nediskriminavimo dėl lyties tapatybės“. Kas yra lyties tapatybė, konvencija neapibrėžia. Lietuvos teisėje šios sąvokos nėra. Tiek 2003 m. Lyties pakeitimo įstatymo projektas, tiek 2017 m. Asmens lyties tapatybės pripažinimo įstatymo projektas lyties tapatybę siekė apibrėžti kaip subjektyvų asmens tapatinimąsi su tam tikra lytimi (lytis yra tai, kuo aš jaučiuosi).

O Katalikų Bažnyčios katekizmas aiškiau negu aiškiai sako, kad: „Kiekvienas žmogus – ar jis būtų vyras, ar moteris, – turi pripažinti savo seksualinį tapatumą ir su juo sutikti.“ (2333)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top