Ramūnas Aušrotas. JK patariamoji institucija vakcinacijos klausimais nepritarė siūlymui skiepyti 12–15 amžiaus vaikus tik dėl visuomenės sveikatos

JK patariamoji institucija vakcinacijos klausimais atsisakė pritarti siūlymui skiepyti sveikus 12–15 amžiaus vaikus tik dėl visuomenės sveikatos priežasčių.

Jos nuomone, tokio amžiaus vaikams virusas turi tokia maža riziką, kad vakcinacija duos tik labai mažą (marginal) naudą (daugiau skaityti ČIA).

Atkreipiu dėmesį žodyną („nepakanka duomenų“, „labai maža nauda“, „labai maža rizika“).

Jie išreiškia elementarius bioetikos principus, pagal kuriuos intervencijos nauda turi būti didesnė negu galima žala, o pažeidžiamos grupės žmonių įtraukimas į vakcinacijos programą negalimas tik dėl visuomenės sveikatos priežasčių, nesant tiesioginės naudos jiems bei esant žalos jiems tikimybei (labai reta, bet rimta širdies raumens uždegimo tikimybė).

Beje, nesu girdėjęs, kad Lietuvos bioetikos komitetas būtų pateikęs išvadą dėl nepilnamečių įtraukimo į vakcinacijos kompaniją. Apskritai nesu girdėjęs, kad jie būtų pasisakę vakcinacijos klausimų, nesu girdėjęs, kad ponas operacijų vadovas kada nors būtų kreipęsis į ją su klausimu dėl vakcinacijos politikos. Jei klystu, pataisykite.

Pas mus apie tai sprendžia ne bioetikos specialistai, o statistikos „profesionalai“,buriantys iš kavos tirščių.

Beje, matant mokytojams siuntinėjamus laiškus, kuriais raginama raginti moksleivius skiepytis, man kyla klausimas, kokiu teisiniu pagrindu Vilniaus Visuomenės sveikatos biuras organizuoja mokinių vakcinacijos kompanijas? Progresyvios norinčios atrodyti Vilniaus miesto savivaldybės įsakymu?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Siūlau pasidomėti Šimonytei ir Dulkiui

O tuo metu Floridos valstybės Sveiktos apsaugos ministerija paskelbė, kad kiekvienas verslas, mokykla ar federalinė įstaiga, reikalaujanti iš piliečių įrodymo, jog jie pasiskiepiję nuo COVID, bus baudžiama $5000 bauda (už nuorodą ačiū Karl Stan).

habilitās

Dėkoti reikėtų CCN, kuri pranešė apie Floridos gubernatoriaus vykdomąjį įsakymą Nr 21-81 (Executive Order 21-81):  (Florida governor bans Covid-19 ‘vaccine passports’ By Kelly Murray and Gregory Lemos, CNN Updated 2229 GMT (0629 HKT) April 3, 2021) Pats įsakas yra žemiau antroje nuorodoje. https://www.flgov.com/2021-executive-orders/ https://www.flgov.com/wp-content/uploads/orders/2021/EO_21-81.pdf O Floridos valstijos Sveikatos departamentas tikrai nustatė tokią tvarką: „Florida businesses and governments that require proof of COVID-19 vaccination from customers or members of the public will soon face $5,000 fines, according to a new Department of Health rule. Earlier this year, the Republican-led Florida Legislature passed a bill, SB 2006, banning businesses, governments and schools from requiring “vaccine passports” — essentially proof that people seeking their services have gotten a COVID-19 vaccine. In May,… Skaityti daugiau »

Raimundas

Durni tie britai, galėjo pasitarti su švabais, ursulom ar bent PIŠ.

ah.ą

ir batka nepritarė priverstiniam skiepijimui

stasys

Šiandiena nepritaria , rytoj pritars kai epidemiologinė situacija taps tragiška šalije virusą platinant mokyklose . Aš nenoriu būti blogu pranašu , bet tokie pareiškimai neturi nieko bendro su medicina ir liečia tik statistika. Nėra sergančiu nepritaria yra sergančiu pritaria . Virusas mutuoja ne tik suaugusių kūnuose bet ir vaikų ,paaugliu priklausomai nuo kontaktų ir persirgusių kiekio .Gal ši ‘delta’ atmaina ne bet sekančios jokios garantijos .

Mongolijos pavyzdys

paskiepijo per 90 procentų suaugusiųjų ir …
koks rezultatas….
apgailėtina…

https://www.mk.ru/social/2021/09/08/pogolovno-privitaya-mongoliya-povtorila-izrailskuyu-vspyshku-koronavirusa.html

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top