Ramūnas Aušrotas. Kaip lytinis švietimas dera su katalikiško ugdymo paradigma?

Jau antrą kartą matau, kaip Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos legitimavimui yra pasitelkiamas Vilniaus jėzuitų gimnazijos biologijos mokytojas. Jis dalyvavo ŠMSM organizuotoje nuotolinėje konsultacijoje, o dabar Delfi.lt duotame interviu padeda D. Šukytei griauti mitus apie programą.

Įdomu turbūt tai, kad kai 2016 m. buvo rengiama Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, darbo grupėje taip pat dalyvavo mokytoja iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos. Pamenu, esu girdėjęs ją kalbant per „Marijos radiją“, taip pat iš interviu Bernardinams. Ji puikiai išmanė skirtumus tarp lytiškumo ugdymo ir lytinio švietimo, ir labai aiškiai pasisakė už lytiškumo ugdymo paradigmą.

Dabartinis komentuotojas. biologijos mokytojas iš VJG arba nieko nenusimano apie skirtumus tarp lytiškumo ugdymo ir lytinio švietimo, arba jam tie skirtumai visiškai nerūpi, arba, kas blogiausia, jis yra lytinio švietimo pusėje.

Visgi, duosiu jam kreditą, gal žmogus jaunas, gal dar nežino, gal neturi dalykinės kompetencijos. Todėl viena citata iš 2016 m. straipsnio apie SLURŠ:

„Tad pasigilinkime, kuo gi skiriasi lytinis švietimas ir lytiškumo ugdymas. Nors abi šios sąvokos skamba panašiai ir dėl to ne vieną gali suklaidinti, jos skiriasi esminiais akcentais. Taigi – lytiškumo ugdymas yra kur kas platesnė disciplina, visų pirma orientuota į vertybes, asmenybės ugdymą, rizikingo elgesio vengimą – t. y. pirminę prevenciją. O lytinis švietimas labiau orientuotas į „techninę pusę“ – rizikingos elgsenos pasekmių mažinimą – taigi į antrinę prevenciją. <…> „moksliškai patvirtinta, kad nesant pirminės prevencijos antrinė prevencija neveiks. Tad jei nėra aiškių nuostatų, žinios nebepadės. <…> „Vadinasi, mokykloje turi būti priminė pedagoginė prevencija, kuri būtų nukreipta į rizikos vengimą.“

https://www.bernardinai.lt/2016-05-23-lytinis-svietimas…/

Vienas iš svarbiausių su etika prasilenkiančių dalykų, kliūvantis tėvams yra programos lytiškumo ugdymo dalies privalomumas.

Tačiau apie tai Delfi interviu nutylima.

O VJG biologijos mokytojui, kadangi jis dirba katalikiškoje mokykloje, turiu priminti katalikiško lytiškumo ugdymo gairių, patvirtintų Lietuvos vyskupų konferencijos, 4.1.2. punktą, kuriose sakoma, jog „tėvų ar globotojų pareiga – nuspręsti, kas yra geriausia jų vaikams. Tai pripažįsta tiek Bažnyčios mokymas, tiek LR teisės aktai. Mokyklos vaidmuo ugdant lytiškumą visada yra antraeilis.“

Na, o man kažkiek gaila Vilniaus jėzuitų gimnazija kad jų turimi specialistai negeba atskirti grūdų nuo pelų. Ir dar viešai komentuoja. Bent jau lieptų savo personalui susipažinti su katalikiškomis lytiškumo ugdymo gairėmis. Jas galima rasti:

https://teologija.vdu.lt/…/katalikiskos_lytiskumo…

O jei VJG iš tiesų pasisako už Gyvenimo įgūdžių programą ir joje įtvirtintą lytinio švietimo paradigmą, tai man kyla klausimas, ką ši įstaiga veikia Nacionalinėje katalikiškų mokyklų asociacijoje?

Kaip lytinis švietimas dera su katalikiško ugdymo paradigma?

Šiaip jau nedera, jei ką.

P.S. Mokytojo požiūrio į masturbaciją (galima, jei su saiku), nekomentuosiu.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ką ką

ruošia dirvonus vergijai ir prekybai žmonėmis – griauna šeimos vertybes iš vidaus

Dzeikas

Vergijos ruosejai Lietuvoje piarinasi savo sponsoriams. Eilinis, vidutinis lietuvis mirslisksi vrrgijai kaip dovietinis poonierius – visada pasiryzes. Ir kaip visada tiesiogiai nepriestaraus. Tyliai sabotuos. Tai aisku suletins nauju programu diegima. Pamenate sovietini filma „Mazoji Vera”? (X jus pamenate, jis pasirode ekranuose 1988 ar 1987m, pries istorini materializma, kaip pasakytu Ostapas Benderis). Rusus jis šokiravo kuklia seksualine scena(mergiscia sokineja ant penio , šokas sovietiniam ziurovui kuriam „sekso pas mus nera”), sovietinio modus vivendi tustybes ten niekas isskyrus kelis apsviestunus nepastebejo. O Lietuvoje – pastebejo visi nemorozai, o sexualine scena aplamai ispudzio nepaliko didziuju miestu gyventojams. Kodel? Visu pirma del Lietuvio konservatyvumo ir gebos ignoruoti bandymus drenuoti jam smegenine. Sovietzmogio formavimo Lietuvoje trukmes faktorius (20-25m trumpesnis) antraeilis veiksnys. Isivsizduokite kad minetas filmas… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..komas geras,bet pirstai susteeeenge.Rasyk su pirstinem.

Pakomentuosiu

Kad dirba katalikiškoje mokykloje ir yra katalikas dar nieko nereiškia,nors gali ir daug reikšti jei žmogus turi dvasinės tikrovės pažinimą ,yra patyręs Dievo veikimą ir velnio veikimą.Pats Kristus sakė juos pažinsite iš vaisių.Net Judas vaikščiojo su apaštalais ir išvarinėjo demonus ir tai jam nepadėjo,velnias paklaidino.Žinome dabartinio jėzuito popiežiaus neaiškius ,miglotus pasysakymus lgbt tema ant katalikiško mokymo ribos,kito,bene žinomiausio katalikišmame pasaulyje lgbt karšto gynėjo jėzuitų kunigo James Martin pasisakymus gėjų klausimais. ar didžiausio katalikiško jėzuitų ordino vadovo Arturo Sosa pasakymą,kad velnias,piktoji dvasia yra tik simbolinė figura.Matome iš istorijos ir dabartinių laikų pasaulį ir bažnyčią apraizgiusios lytinių pornografinių švietimų,lgbtizmų ir kitų izmų,kad piktoji dvasia nemiega nei naktį ,nei dieną,gaudo netgi katalikus mokytojus.

blue yellow zov marinie

…neisivaizduoju romuvieciu siame klaikale.Stai ka reiskia primesta religija.Trenks Perkunas viena nelabai grazia diena.Raktinis zodis…nelabai/gaus nelabieji ko nusipelne,ateis sudna diena/.

Dzeikas

Perkunas, kaip gamtinis reiskinys, be abejo trenks.
Visi aktyvus pederastai, prasme atviri, neslepiantis savo ligos, laiko Sodomo likima arba mitu, arba atsitiktinumu.
Jokiais budais ne desningumu.

blue yellow zov marinie

..ne gamtos reiskinys,o antgamtiskas,tiesos reiskinys.Bet tu nesupranti gi..

Antgamtiškas marinatas

Lietus iš debesies taip pat antgamtiškas reiškinys,kaip ir žaibas.Oi prajuokinai,ne veltui su putraityte žalią didelę rupūžę per pilnatį ėdate.Gal tikrai tą savo smegeninę mirkai kokiam rupūžės marinate,kaip žmonės čia šneka:)

blue yellow zov marinie

…vista irgi paukstis,nors neskraido.O kai ima ciulbet,tai nezinia,kas geriau…ar tavo ulbejimas,ar vistos ciulbejimas.

puola

globalus blogis puola

blue yellow zov marinie

…kai karas ant nosies,labai puiku arsiai nagrinet…as vyras,boba ar petuuuuxas…..namui uzsidegus,imt aktyviai sluostyt dulkes ir plaut grindis.Ta pedrylu akcija yra slepimas visisko lt isgrobstymo/pardon uz sintakse/.

viskas keičiasi

Krikščioniška moralė (tame tarpe lytinė) užgimė kartu su krikščionybe, kuri buvo nusitaikiusi į trumpą likusį laiką iki pasaulio pabaigos, taigi, ankstesnis kiek tiesmukas nurodymas veistis ir daugintis iki pripildysite, nustojo būti direktyva

Al.

Tai nesidaugink, partieti.

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top