Ramūnas Aušrotas. Kas laimėjo šiuose savivaldos rinkimuose

Vienas būdas pasižiūrėti, kas laimėjo šiuose savivaldos rinkimuose, yra suskaičiuoti partijų/komitetų laimėtas merų kėdes (kitas būdas yra suskaičiuoti už politines organizacijas atiduotus balsus, bet tai aš paliksiu VRK):

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – 17 merų

Politiniai komitetai – 11 merų

Lietuvos liberalų sąjūdis (LLS) – 9 merai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 8 merai

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos” (DSVL) – 5 merai

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)- 5 merai

Laisvės ir teisingumo sąjunga (LiT) – 2 merai

Lietuvos regionų partija (LRP) – 1 meras

Lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LKŠS -KŠS) – 1 meras.

Išsikėlęs pats – 1 meras

Pagal ideologinį spektrą savivaldos rinkimuose, net ir grubiai skaičiuojant, akivaizdžiai dominavo politinė kairė (jai mano nuomone priskirtini LSDP, LVŽS, nuo pastarosios atskilusi DSVL, LRP (buvusi LSDDP) – iš viso 31 kėdė. Dešiniosios pakraipos politinės jėgos (LLS, TS-LKD, LiT) surinko 17 mandatų.

Tačiau kairiųjų merų skaičius tik minimalus, nes prie politinės kairės turbūt reikėtų priskirti ir kai kuriuos politinius komitetus, o dėl vykdomos vietinės politikos kai kuriuose rajonuose ir net akivaizdžiai dešiniojo spektro atstovus (pvz. manajame Trakų raj. laimėjo LLS, iš esmės vykdęs socialdemokratinę išmokų politiką).

Savivaldos rinkimų išvados:

a) rinkėjas regionuose atkeršijo konservatoriams už Seimo valdančiosios koalicijos nuodėmes

b) malkų už savo aršumą gavo ir mažasis koalicijos brolis – Laisvės partija, nelaimėjusi nė vieno mero posto

c) Jei VIlniaus mieste TS-LKD sunaikino liberalus, tai Liberalų sąjūdis pamažu stiprina savo įtaką Lietuvos regionuose konservatorių elektorato (vidutinės klasės) kaina (šį kartą iš TS-LKD paveržti Kaišiadorys). Priešingai negu daug kas mano, tai nereiškia, kad jie virsta agroliberalais, tai tik reiškia, jog jie stiprina savo rinkėjų bazę, ant kurios statys savo ateitį būsimuosiuose LR Seimo rinkimuose. Atimti šį elektoratą iš liberalų mažuose rajonuose, kur gali sėkmingai naudoti administracinį aparatą, bet kam bus velniškai sunku.

d) Darbo partiją reikia laidoti, nebent iš Briuselio atvyks mesijas, kuris prikels šį Lozorių.

e) Lietuvos lenkų rinkimų akcija, pralaimėjusi mero postą Vilniaus rajone, priėjo ribą, kuri reiškia, kad arba ji išlenda iš tautinių apkasų ir modernizuojasi, arba ir toliau sėkmingai ir oriai skęsta grojant Pilsudskio maršui. Sprendžiant iš pirmųjų vado reakcijų – bus ir toliau skęstama ignoruojant tikrovę.

f) bet niekas savęs nemoka taip apgaudinėti kai konservatoriai, besidžiaugiantys dėl laimėjimo Vilniuje ir matantys tame šviesų rytojų. Sėkmė nebent šviečiasi tik tuo atveju, jei įves turto cenzą balsavimui:)

g) pakankamai gerai II merų ture pasirodė LVŽS, kai kur įveikusi ant pakilimo esančių socdemų atstovus. Šviečiasi galimybė partiją kitamet būsiantiems nacionaliniams rinkimams pastatyti naujai ir šįkart – ne piramidės principu.

h) manasis Nacionalinis susivienijimas, iškovojęs tris mandatus vienoje sunkiausių konkurencine prasme Vilniaus savivaldybėje, išlipo iš sauskelnių ir pradėjo vaikščioti. Tačiau laukia dar daug ir kruvino darbo, atkovojant dešinių pažiūrų rinkėjus iš konservatorių ir ekonominių liberalų.

i) NS parodė, kad antisisteminis bruzdėjimas, apsiribojant aktyvizmu socialiniuose tinkluose be jokio realaus politinio darbo (programos formavimo, kontaktinio darbo su rinkėjais) neduoda jokio rezultato. Būtent tam ir reikalinga politinė organizacija, mielieji, norite jūs to ar ne.

j) tai taikytina ir kitoms „nesisteminėms partijoms”, kurių visa rinkimų strategija apsiribojo dviem lozungais „mes prieš konservatorius” ir „mes už vertybes”. Kolegoms iš TTS (centro partija – tautininkai) norisi pasakyti: arba pradedate dirbti, arba išsivaikščiokit. Statistų politikoje nereikia. P.S. Čia ne mano mintis, čia jūsų pačių ideologo.

4.6 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
atsakymas

buržuazija

Jules

Jo, pačio buržujai iš Bolševikų partijos, jų anūkai su meilužėmis, ar taip, deziste? Kiek turi meilužių?

Birutė Rutkauskaitė iš Šiaulių

o aš manau, kad mūsų rinkėjams visai nebuvo svarbu jokia ideologija ar komitetas…jie tiesiog balsavo už kažkiek žinoma ar pažįstama asmenybę…apie partijas , na jų pavadinimuose turinčias egzistuoti ideoligijas- niekas nei išmano, nei domisi…dauguma suparanat, kad tai lozunginiai dalykai slepiantys įvairiausių interesų grupuotes…na, nebent valstiečiai -žalieji , kurie TIKRAI IR nuosekliai laikosi tradicinės šeimos ir lietuvybės puoselėjimų vertybių..o konservatorių „vertybės’- tai tikra dūmų uždanga…Tokia mano nuomonė apie visas rinkimų aptarimus-viešinimus-propagandas, partijas ir rinkėjus…

Jules

Laimėjo raudonoji oligarchija, apgaudinėjanti rinkėjus Brazausko pavyzdžiu.

Diedas

Laimėjo tie kas pripuolė prie lovio.
Pralaimėjo, kaip visad, rinkėjai patikėję melagių pasakomis.
(Politika – tai menas meluot)
Nu nieko. Dar laiko yra, išmoksit balsuot ir per kitus rinkimus kaaaaaaaip rinksit, visa Lietuva sudrebės.
Va tada tai tikrai ateis šviesi ateitis ir laimingas rytojus.

Anonimas

Tikrai, kai jau ir wilno kaime nebeliks nė vieno koncervo, liberasto ir pyderastų laisviečių, tada į Lietuvą ir ateis šviesi ateitis ir laimingas rytojus. Iki pilnos laimės beliks išpyzdinti nato lauk, ir išstoti iš gėjžopos. Bet čia tie reikalai, kaip du pirštus apmyžti.

Pastabus

…nu matai,diedai,kaip su visokiais anonizmais sutari,ispyzdinti is geyzopos ir atsiduoti bekojei,berankei isprotejusiai matuskai….stai prie ko veda tavo paikos kalbos apie anarxija ir nebalsavimus…..zile galvon,velnias uodegon,nebutinai apie bobas cia.Prie arielkas atsisedyyys,imk ir pamislyk apie savo nuskalbejimus kadu….

Diedas

Nenene.
Aš už laisvą Lietuvą.
Čia tavo chebrantas – balsuotojas.
Jūs bendrom jėgom į seimą išrinkot gaują pedofilų, debilų, ir kitokių atmatų.
Aš į tokį š….ą rankų nekišu.

zov 'MARINA'

..su visom rankom ir kojom ilisi i ta s. nesidomi politika,jinai tavim susidomes,nuosaly neliksi,nemanyk…

Veleris
Nida Vasiliauskaitė (Op TV)

Rinkimas iš desperacijos | dr. Nidos Vasiliauskaitės šaltas dušas rinkimų nugalėtojams

https://www.youtube.com/watch?v=WvKvwn3FsBQ&ab_channel=OpTV

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top