Lietuvos švietimo istorijoje ugdymo turinyje atsiranda programa, kuri yra paremta postmoderniste pasaulėžiūra, suprantančia asmens, lyties ir šeimos kategorijas kaip takias ir socialiai konstruojamas.
Apie tai rašiau Delfi publikacijoje.
O štai ženkli visuomenės dalis savo šeimos gyvenime iki šiol vadovaujasi prigimtine pasaulėžiūra, paremta prigimtiniu asmens, lyties ir šeimos supratimu.
Visuomenei svetima pasaulėžiūra grįsto dalyko atsiradimas privalomame ugdymo turinyje reiškia ne ką kitą, kaip valstybės sankcionuotą moralinį diktatą, tuo pačiu ignoruojant net tėvų prigimtinę teisę auklėti vaikus pagal savo moralinius įsitikinimus.
Pasiūlymus šį pasaulėžiūrinį konfliktą išspręsti taikiai, t. y. arba perkelti šią programą į neformalų švietimą, leidžiant tėvams pasirinkti jiems priimtina pasaulėžiūra grįstus mokymus, arba užtikrinti tėvų teisę neleisti vaikų į tas GĮP, kurios prieštarauja jų religiniams ir filosofiniams įsitikinimams, ŠMSM atstovai atsako mandagia tyla.
O politiniame lygmenyje siekiama padaryti dar vieną žingsnį, t. y. panaikinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, draudžiančią skatinti kitokią, nei LR Konstitucijoje ir LR Civiliniame kodekse įtvirtintą santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratą, nes ji, būdama priskirta prie neigiamą poveikį nepilnamečiams darančios informacijos negali būti nepilnamečiams skleidžiama tiesiogiai. Kas visų pirma apima švietimo veiklą, kuri savo pobūdžiu yra tiesioginė veikla.
Apie visa tai XFM radijo stotis laidoje „Polis ant kalvos“ su Ričardu Garuoliu.