Ramūnas Aušrotas. Lietuvos išnykimo strategija „Lietuva 2050“

Šiuo metu rengiama Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“. Strateginis valstybės raidos dokumentas, nustatantis valstybės raidos viziją, kurio pagrindu planuojamas visas valstybės gyvenimas, valstybės institucijų veikla. Joje numatyti siekiai (kriterijai) apspręs, kam ateityje bus leidžiami valstybės pinigai.

Tuo tikslu Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) parengė keturis mūsų valstybės ateities scenarijus. Perskaičiau juos ir pašiurpau. Pagal juos, Lietuva gal ir bus, bet be lietuvių.

Galbūt joje klestės demokratija, mokslas ir technologijos, tačiau tai niekaip nesustabdys lietuvių tautos nuo išnykimo. Nepalankios demografinės tendencijos ryškėja visų scenarijų atveju. Ir jų nebus galima kompensuoti nei migracija nei reemigracija.

Kyla klausimas ar brėžiant Lietuvos ateities scenarijus, buvo teisingai pasirinkti kriterijai, jei bet kokios jų konsteliacijos atveju Lietuvos nebeliks?

Jei pagrindinis tikslas yra valstybės išlikimas, nesvarbu kokios, tai taip, galima sutikti, jog tam pakanka demokratijos ir švietimo.

Tačiau jei pagrindinis tikslas yra ne bet kokios, o prieš šimtą metų lietuvių sukurtos ir prieš trisdešimt metų atkurtos valstybės tęstinumas, tai užtikrinti tai gali ne abstrakčią, o konkrečią tėvynę mylintys, ją kurti norintys ir ją ginti pasiryžę piliečiai.

Tėvynę, apibrėžiamą ne tik valdymo forma ir švietimo kokybe, bet visų pirma tam tikromis charakteristikomis: kalba, kultūra, papročiais, tradicijomis, istorija ir netgi tikėjimu. Visa tai, kas kažką daro unikaliu, ir brangintina žmonėms.

Kitaip nematau jokio motyvo tai daryti čia, šiame Žemės kampelyje, o ne kur nors kitur. Kitaip nematau jokio motyvo mums neišsivaikščioti.

Pagrindinis faktorius, kuris skatina žmones kurti valstybę, anksčiau ir dabar, yra noras išsaugoti savo tapatybę ir laisvai ją puoselėti. O ji yra formuojama ir perduodama šeimoje. Kad galėtų sėkmingai tą daryti, šeimai yra reikalinga palanki terpė – valstybė, kurioje pripažįstamas, vertinamas ir gerbiamas šeimos tapatumas. Todėl tautos tęstinumas ir šeimos tvermė yra du fundamentalūs ir kritiniai kriterijai, nuo kurių sinergijos priklauso Lietuvos ateitis.

Tačiau perskaitęs minimą dokumentą, tarp daugiau kaip šimto veiksnių, galinčių lemti Lietuvos ateitį, neradau nei vieno, kuris pabrėžtų tautos ir šeimos vaidmenį šiame procese. Tarp jų neradau nei pvz. tautinio tapatumo nykimo, nei prigimtinės šeimos struktūros irimo veiksnių. O mano galva, tai du kritiniai neapibrėžtumai (naudojant dokumento autorių terminologiją), kurie lems ne tik valstybės ateitį, bet ir jos buvimą ar nebuvimą.

Beje, ar man tik atrodo, ar dokumento rengėjai išties nesupranta prigimtinės šeimos instituto vietos ir funkcijos visuomenės ir valstybės architektūroje? Priskirdami rūpestį prigimtine šeima autoritarizmui, o įvairių šeimų puoselėjimą progresui? Šis konceptas gražiai blizga, bet valstybės nekuria, o dabartinė takoskyra tarp valdžios ir visuomenės vyksta būtent šiuo pagrindu.

Jei mūsų valstybė „pasirašys” po „Šiaurinės žvaigždės” vizija, jos įgyvendinimas neabejotinai pareikalaus represinių priemonių. Iš tiesų link ten ir einama. Privalomas lytinis švietimas mokyklose, kova su lyčių stereotipais darbe, neapykantos kalbos įstatymai viešojoje erdvėje, sąžinės ir religijos laisvė tik privačiame gyvenime. Būtent todėl Šiaurinės žvaigždės scenarijus (demokratija plius pažanga, kaip ji ten aprašyta) yra neįmanomas.

Galvoju, kad jei sveiko proto trūksta nacionaliniam lygmenyje, kažką būtina padaryti savivaldos lygmenyje.

Visų pirma, turim saugoti, tai ką turim. Konsoliduoti turimus resursus, o ne gąsdinti žmones globaliais projektais. Vykdyti mažų žingsnelių politiką. Per šimtą metų pakankamai nukraujavom. Per trisdešimt metų gana daug neišsaugojom.

Šios mažų žingsnelių politikos pirmasis elementas galėtų būti šeimos gerovės deklaracija savivaldoje.

Šeimos gerovės deklaracija – tai politinis įsipareigojimas savivaldybės politiką orientuoti į šeimos ekonominės gerovės užtikrinimą ir jos tapatybės apsaugą. Tai darant savivaldoje galimais būdais ir priemonėmis.

Būtent tokią deklaraciją ketina inicijuoti Nacionalinio susivienijimo nariai, išrinkti į Trakų raj. savivaldybės tarybą. Ją kviesime pasirašyti ir kitas politines partijas.

Konkretus šeimos gerovės deklaracijos turinys išryškės prie jos dirbant, bet jau dabar turime keletą praktinių pasiūlymų, kurie gali nugulti jos tekste. Greitu laiku juos paviešinsime.

Manome, kad tai leis mūsų bendruomenei tapti stipresne.

#TapkimeStipresni

#SeimosGerovesDeklaracija

Politinė reklama, skleidžiama neatlygintinai.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
58 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J. ir Maironis

Ko vertas „Strateginis valstybės raidos dokumentas, nustatantis valstybės raidos viziją, kurio pagrindu planuojamas visas valstybės gyvenimas”, jeigu jį parengė Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA), t.y. įstaiga Vyriausybės, kuriai nė poros metų neliko gyventi?! Tai tas pat jei aš, neisšgyvensiantis nė 100 metų, ruoščiau savo 500 metų gimtadienio jubiliejaus šventę. Chachacha :)) Pasikeis vyriausybė ir pasikeis valstybės raida. Ateis kiti žmonės ir sustabdys šalies pederastinimą, LGBT siautėjimą ir pakeis Lietuvai priimtinų „europinių vertybių” sąrašą. O Nustosime europinėmis vertybėmis gėrėtis ir labiau gerbsime savo lietuviškas vertybes bei jomis vadovausimės! Užgims iš naujo Lietuva!   Tas ne lietuvis, kurs tėvynę Bailiai kaip kūdikis apleis; Kursai pamins, ką bočiai gynė Per amžius milžinų keliais. Tas ne lietuvis, kurs jos būdo. Jos žemės dainų nemylės;… Skaityti daugiau »

TOmai

tai esi garantuotas, kad po dviejų metų paimsi valdžią? Ir dar vienas klausimas. Ar supranti, kad koncervai, vieni ir kiti liberalai, socdemai, darbiečiai ir skvernelininkai be abėjonės sisteminės partijos ir vykdys naikinimo planą.
Kitos partijos dar nesuspėjo parodyti savo veido, todėl nežinome.

T0mas J.

Nesu dėl nieko garantuotas. Bet nemėgstu pesimistų.

Pamastymas

Grazus komentaras.Racijos nors ir nedaug,bet noras viltis yra ok.Negalima gi vien verkti ir dauzyt galva su akmenioku is nevilties..

Haris Poteris

Kur nagus prikišo Abišala, nieko gero nesitikėk. Na, o jūs, debilai, toliau kovokite už Dangiškąją Jeruzalę. Man primenate bobulę, kuri bučiuoja Lietuvos vėliavą rinkimų apylinkėje ir balsuoja už konservatorius.

habilitâs

„Šeimos gerovės deklaracija…   
Būtent tokią deklaraciją ketina inicijuoti Nacionalinio susivienijimo nariai, išrinkti į Trakų raj. savivaldybės tarybą“. 
Kitaip tariant, eisite gerovės specialisto G. Nausėdos pėdomis, kuris, kaip ir V. Leninas, gviešiasi sukurti tautinį komunizmą vienoje atskirai paimtoje valstybėje, o jūs – vienoje atskirai paimtoje savivaldybėje. Ir darysite tai, platindami deklaracijas. 
O jūsų partijos kolega L. Karpavičius rašys palyginamuosius straipsnius apie sovietmetį ir klaus: 
„Ar tai neprimena mums sovietinės sistemos ir tų komunistinių lozungų, kurie žadėjo mums tą patį?“ 
Jei prie L. Kasparavičiaus straipsnio leidau sau pajuokauti, tai šis tekstas primena 5-tą Lietuvos ateities scenarijų iš serijos „Lietuva 2050“ – Nacionalinis susivienijimas ant šarvuočio (Leninas buvo grybas – Psichonautai) 

habilitâs

Atsiprašau:
Jei prie L. Karpavičiaus straipsnio…

Prie to paties

Pereitą pavasarį tekdavo nemažai išgirsti TV laida-žaidimu Galvok besižavinčių žmonių atsiliepimų, vieną savaitgalį prisiverčiau išsėdėti prie TV 2 val. Ir 2 min., tiek truko laida. Per tą laiką buvo 3 reklamos, bendras laikas – 41 min. Pagalvojau – daugiau nežiūriu, nes laida skirta tik reklamai stumti. Šonuose sėdi du kvailiai, per vidurį stovi trečias, prie kiekvieno sėdinčio, dar po vieną besimaivantį durnelį, vaizduojantį „elitinį“ intelektualą. Viskas.  Šio straipsnio autorius taip pat pasinaudojo naujosios valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“ savo rinkiminei reklamai į Trakų savivaldybę. Panagrinėjus tuos dokumentus atidžiau, jokiu Lietuvos išnykimo strategijų ten nėra, ir aplamai, palyginus su „Lietuva 2030“ galima pastebėti terminologijos slinktį nuo strategijos į galimų Lietuvos ateities scenarijų prognozavimą ir tiek. Ar gautas rezultatas vertas įdėtų sąnaudų, nežinau, paskaičius… Skaityti daugiau »

Jules

Trockis geriau. Leninas tik švilpukas-fantomasas runkeliams ir kitiems labai edukuotiems, kaip ir Paksius su savo šeimynėle ir Medaliumi. Bet jei Habilitas žino, kad ir Leninas Wall Sreet’e baliavojo ir gavo pasą iš prezidento rankų – tada taip. Bėda ta, kad aš neturiu tokios informacijos, o Jūs, jei tokią turite – pasidalinkite su mumis. Dėkoju avansu.

Pamastymas

..mielas Juliau,o kur ‘kapsukes’ problematika…Kas nutiko,negi metei lakt…NETIKIU.

Kol kapsukiečiai

trauks mus Žečpospoliton – nenustosiu. Toliau klausysiu https://www.schlagers.org/ iš Rygos arba Muzikuozą iš Paryžiaus, o ką?

Pamastymas

..o kas tau geriau,Zecpospolita ar carine rusija,a…

Lietuvos valstybė su

rimta sąjungininke. Su ta, kuri mums ją išplėšė iš imperinių nasrų. Na, ir su Ryga, be jokios abejonės. Ir jokiu būdu ne Žečpospolita, kurios dėka vos neišnykome-neišgaravome kaip dūmas.

Pamastymas

Na kam taip juodai…Habilitai,nebuuuuk juodulys.Pikciausia ir yra,kad NS itraukia protingus zmones/Ausrota/ i save,kaip i juodaja skyle.Ir jie ten isnyksta,potencialiai galeje nest nauda saliai.Kaip ir kiti protingi zmones.Ot,todel NS ir yra zalingas.

stasys

Niekas netrukdo savo vizijas kurti ir siūlyti patiems. Labai atidžiai aš jos neskaičiau (kaltas) bet stebina ekonomikos augimo gairių nustūmimas į šoną ir jas pakeičiant socialinėmis – politinėmis . Gairės kaip vėliavėlės galima jų prismaigstyti tiek kiek norisi ir tokios spalvos kurios populiarios ir aktualios šiandiena bet ne po ketvirčio amžiaus Lietuvoje . Aš aplamai nematau reikalo tokiu vizijų jei jos trumpalaikės.

Pamastymas

..na ir pavarei,Stasel…

stasys

kaltas , kita karta bus geriau .:)

Pamastymas

ok

Skaitytojas

Nors dažnokai p. Tomui J. nepritariu, bet šį kartą pritariu visiškai. Visi tie šimonkinai, armonkinai, raskevičiai, bartoševičiai ir panaši kompanija yra laikini, o Lietuva yra amžina.

Ir kažkokios tų žmogelių strateginės „stratos“ tik juoką kelia.

Pamastymas

..nors tamsta ir caca lialia,bet tuomikart pritariu..

Dzeikas

Dar viena strategija pabandykite:
Priverskite mokinukus giedoti Lietuvos hymna ne 1 kart pries pamokas, o 3 k., pries pamokas, per didziaja pertrauka (bitinai pries pietus valg,kloje) ir po pamoku.
Tai turetu padeti😆😆😆
Utriruoju aisku, bet kokiai reikia but tupai tautai, kad nesuvokt elementaraus dalyko: Tevyne ne ta kuri riebu pajoka duoda( te, esk padla, baronka su sviestu ir prezidentui dekok , bl…de!), o kuri suteikia galimybe talenta atskleist, kuri mes kiekvienas turime savo, ir kurybingu darbu susikurt oru gyvenyma.
…parasiau ir jauciu barstas kiaulems perlus: didzioji dalis net savoku „orus” nuo „pasiturincio” neskiria. Gi dabar ant svetimo penio sededama Lietuva is esmes pasiturinciai gyvena. „Kokius jis cia vejus sneka,- galvoja tulas aborigenas,- nugi gerai gyvenu.Ant alaus uztenka(atsiriaugeja), i Palanga nuvazouoju…”

Al.

,,didzioji dalis net savoku „orus” nuo „pasiturincio” neskiria” – O tu, Dzeikai, skiri sąvokas Orus ir Vulgarus ? Ar Chamiškas ?

Dzeikas

Man asmeniskai pastabu turite, ar mano parasytam komentarui?😏

Al.

Turiu pastabą tau: neteršk bendravimo erdvės vulgariais ir nepagarbiais komentarais.

Pamastymas

..ko cia kabinejies prie Dzeikioko…visai normalu pakalbet snekamosios kalbos stilium komentuose,minti issakyt nebutinai,kaip kad tai daro caca lialia Skaitytojas…Gyvenime da ne tokiu vulgarybiu yr.Pvz.,visos sikmonkes kalbos man yra zymiai vulgaresnes ir slykstesnes uz bet kokius ruskus keiksmazodzius kartu sudejus.Be to,da ir idomiau.Gi ne mokslo straipsnius cia rasineja,o kalbasi gyvi zmones,su emocijom ir pan,da ir pasposyja tuo paciu.Nu a ne taip…

Pamastymas

..na ja,tik kad tas sviestas ant baronkos skyles.Pacios baronkos niema..

Strategija

Ar lenkai,kaip ir ukrainiečiai mirs už JAV imperialistinį lgbt.. gay disco dekadansą.Šiuo klausimu pasisako E.Michael Jones: ‘rusofobija yra lenkų savižudybė’ https://youtu.be/S6jFE8OE1Qw E.Michael Jones parašytos knygos: Degenerate Moderns: Modernity as Rationalized Sexual Misbehavior/Išsigimę modernai: modernumas kaip racionalizuotas netinkamas seksualinis elgesys/// „LIBIDO DOMINANDI”SEXUAL LIBERATION AND POLITICAL CONTROL/Seksualinis išlaisvinimas ir politinė kontrolė//The Slaughter of Cities/Miestų skerdynės,etninis valymas-„Knygoje taip pat nurodoma, kaip elitas panaudojo Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, kad „amerikonizuotų“ katalikų etninius sluoksnius panaudodami gamybos krizę karo metu ir išgabendami milijonus neturtingų juodaodžių į JAV šiaurę dirbti gamyklose, apgyvendindami juos katalikiškose miestų apylinkėse,tarpe išeivių airių,lenkų,vokiečių,italų.Tokie juodaodžių perkėlimui į gausiai išeivių europiečių apgyvendintus miestų rajonus besipriešinantys žmonės dažnai budavo su valdžios pagalba išvadinami rasistais ir galiausiai turėdavo išvykti ir užleisti miesto rajonus naujiesiems atvykėliams… Skaityti daugiau »

taigis

Mano nuomone, programos esmė turi būti lietuvių kalbos apsauga ir vartojimo plėtra. Pavyzdžiu galėtų būti Prancūzijos kalbinė politika- skaičiau,kad nemokant prancūzų kalbos berods neįmanoma gauti jokio darbo, juo labiau tapti Prancūzijos piliečiu, gerai nemokant prancūzų kalbos. Ar visi Lietuvos pilietybę turintys asmenys gerai moka lietuvių kalbą, ar visi, turintys leidimą gyventi Lietuvoje moka lietuvių kalbą bent pradiniu lygiu?

juokas pro ašaras

2050 metai. Lietuvos Respublikos Seime švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai, iškilmingas posėdis: Seimo pranešimas Lietuva, titaniškomis mūsų teisėsaugos pastangomis, jau pagaliau išsprendė visas problemas su pakantumu ir tolerancija visuomenėje. Beliko nedidelė netolerantiškų ir nepakantumu pasižyminčių žmogelių grupė, užsispyrusiai kažkodėl besivadinanti tauta – Lietuviais, jie kategoriškai atsisako vadintis išdidžiu vardu “europietis”. Ši maža, pasibjaurėtinų žmogelių grupė yra aptverta rezervate netoli Balbieriškio. Jie savo netoleranciją kitų tautybių žmonėms pareiškia per tai, kad užsispyrusiai atsisako nebevartoti tos bjaurios Lietuvių kalbos. Jie yra tiek nepakantūs kitos seksualinės orientacijos žmonėms, kad vis dar ekstremistiškai gyvena šeimose, kuriose santuoka yra paremta vyro ir moters sąjungos pagrindu. Jie atsisako geranoriškai atiduoti vaikus į gėjų, žydų ir musulmonų tolerancijos mokyklas, kuriose šie galėtų laisvai nuspręsti savo seksualinę ir… Skaityti daugiau »

et,

Valstybių naikinimo būdai : Skaldyk – į kuo daugiau dalių suskaldyti ir supriešinti, tuo tikslu prikurk kuo daugiau partijų. Neleisk susiformuoti dorai, protingai ir patriotiškai šalies valdžiai, valdžion stumk priedurnius, degeneratus, artistus, poetus, sprtininkus ir kt. – nieko nenutuokiančius apie politiką, ekonomiką, bevaikius ir kitos tautybės žmogas į aukščiausius valdžios ešalonus, kad nebūtų gebančių valdyti, nebūtų suinteresuotų valstybės tęstinumu ir besirūpinančių ateinančios kartos gerove ir išlikimu. Nespręsk savo šalies strateginių klausimų, spręsk problemas ukrainų, taivanių ir .t.t. Naikink teisingumo sistemą, kad nėra teisingumo formuok žiniasklaidoje, leisk teisėjams fabrikuoti bylas, teisėjus padaryk nebaudžiamomis „šventomis karvėmis”, besiskundžiančius teisėjais uždaryk į psichiatrines. Įvelk į konfliktus su kaimyninėms valstybėmis Skolinkis, skolinkis, skolinkis iš svetimų bankų už kuo didesnes palūkanas, skolinkis ir kitoms valstybės teik… Skaityti daugiau »

JO jo

viskas pagal švabą ir Romos klubą – valstybių nebus, bus korporacizmas/feodalizmas ir auksinis milijardas – žmonių sunaikinimas 7-8 kartus

JO jo

šaika į auksinius likusieji į utilizavimą

Pamastymas

..pingvine Lo lo,kaip cia pamirsai paslovint pingvina Xui lo

JO jo

putinas pasisakė prieš auksinio milijardo projektą, kuriame rf nėra.

paskaitykit

Kenedžio knyga: МАРГРИТ КЕННЕДИ

 ДЕНЬГИ БЕЗ ПРОЦЕНТОВ И ИНФЛЯЦИИ

 КАК СОЗДАТЬ СРЕДСТВО ОБМЕНА, СЛУЖАЩЕЕ КАЖДОМУ

Skaitytojas

Gerbiami puslapio administratoriai, nejaugi taip sunku padaryti, kad komentarai kirilica būtų nepraleidžiami automatiškai?

JO jo

ix tam nietų

Baltų vienybė?

Lietuvos valdžia dirba su Lenkija, kad galėtų pasiūlyti vaikams mokytis lenkų kalbos, o ne su Latvija, kad galėtų pasiūlyti mokytis mums giminingos kaimynų latvių kalbos?

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/svietimas/2023/02/05/news/j-siugzdiniene-dirbame-su-lenkija-kad-galetume-pasiulyti-vaikams-lenku-kalba-kaip-viena-is-antruju-uzsienio-kalbu-26029219

JO jo

https://youtu.be/UVeUHLSmYEE, paaiškėjo premjerės kilmė,

Prašalietis

Dėl savo „patriotinio” nusistatymo ar dėl negebėjimo suvokti objektyviai savo istorinės praeities, realios dabarties, negebėjimas prisiminti praeityje jau buvusių „Strategijų” ir jų pranašysčių išsipildymų, vargu ar kas nuspės ir dabarties sąlygojimus ateities pokyčius. Pseudo valstybiniuose dariniuose kaip Lietuva, kur valdžiose esančių „politinių” chebrų buvo, yra ir bus vienintelis tikslas išlikti valdžioje, valdžias perleisti palikuonims ir savoms „politinėms” chebroms, kuriamų „strategijų, planų…” paskirtis tėra šiuose pseudo valstybiniuose dariniuose „šerti” eilinių žmonių mases iliuzijomis. Yra juokinga rimtai kalbėti apie eilinio kūrinio „Strategija 2050” šiandieninio pseudo valstybinio darinio kaip Lietuva „valstybės išnykimą”. Kalbant apie valstybę, visų pirma reiktų atsiversti rimtą knygą ir perskaityti apibrėžimą, kas yra vadinama valstybe. Ko vertos „strategijos” net ir didžiausias neišsivaikščiojęs „optimistas” gali pasidžiaugti atsivertęs ir paskaitęs „strategiją 2030”.… Skaityti daugiau »

Pamastymas

..sikart sutinku.Ale kaip tu netingi taip daug prirasyt.Galima vienu sakiniu…ieto fsio xuinia,tavariscy…Stai ir viskas.

stasys

xuilo intelektualai labai mėgsta copy pastinti informacija , o ten trumpai neišeina . Va Prašaliečio naudojama pažangos ES statistika( nuo xuilo propagandos) ..matyt ilgai gulėjo jo stalčiuje o čia ėmė ir atsirado proga ja panaudoti . Kantrybė -dorybė .

Pamastymas

…medi pazinsi is jo vaisiu…

Prašalietis

Visiškai nepykstu jei ir nesutinki… Rašinėju komentarus daugiau mažiau konkrečiai ir argumentuodamas ne tarybiniais laikais „patriotintiems ir kitus patriotinusiems”, o po 1990 metų „vakarietiškai nusipatriotintiems” seniems „pirdyloms”. Išgirdę vieną kitą konkretų argumentuotą teiginį, kad ir ne visai teisingą, gal būt ir klaidingą, skaityti mokantis ir mąstymo funkcijos visiškai nepraradęs lansberginio durnių laivo „patriotinių intelektualų” kvailinamas jaunimas gal išmoks „įjungti” savo „kritinį mąstymą”, kuris vienam kitam padės atsirinkti kaip yra realybėje iš tiesų. Tiesos supratimas padės vienam kitam teisingai gyvenime pasielgti, lengviau išgyventi, ne taip beviltiškai ir beprasmiškai „sala(lašinių) ukraini” nugyventi savus gyvenimus…

Pamastymas

..gi ir sakau,kad sutinku.Tik sakau,kad ta vidine leftistine homunistine bilibirda neverta burnos ausinimo,bo kas nesupranta,tas ir nesupras/nors ko cia nesuprast,nezinau/…O CIA SKAITYTOJU RATAS MAZAS,JAUNIMO NER,TAI TAVO VARGAI MAN KEISTOKI..Na,kiekvienam savo…

Prašalietis

Pažiūrėk į Aušrotą… kitus straipsnelių rašinėtojus… Vyrai pačiame „žydėjime”. Man yra įdomiausi jų, tiesa primityvesni ir juokingesni nei buvusio jumoristinio žurnalo „Šluotos”, feljetonai, scenarijai, padavimai, legendos.. rimtomis temomis….

Pamastymas

..nu tu cia ir ‘zagnul’.Kad visi turet tiek proto kaip Ausrotas,butume izhraylis ar da kietesni.Deja,jo/protelio/ turim tiek,kiek gabrijylas..

stasys

Vieniems tai Lietuvos išnikimo strategija , kitiems ateities vizija gairės , va Prašalietis mielai tokiomis naudojasi sėdėdamas tupykloje .Jei kas karta prie panaudojant perskaityti po jos puslapį , tikiu kad vaizdelis 2030 -jų turėtu atrodyti toks mažumėle padrikai išplaukęs žiūrint į Lietuvos ateitį . Tiesa sakant ir minėti asmenys rašantis tas pažangos-strategijas jums negalėtu atsakyti o kas mūsų laukia po metų , penkių , dešimt ar dvidešimt. Todėl tokia medžiaga reikia naudoti labai atsargiai . Geriau mielieji naudokite tualetinį popieriu tam skirtą tam reikalui .o visas tas pažangos utopijas palykime istorijai ir į jas žiūrėkime atlaidžiai .

Prašalietis

Kuo lansberginio durnių laivo „intelektualiniai” runkeliai su „tupyklose dirbančiais stasiais” kuria ir platina vieni kitiems „gražesnes ateities vizijas, strategijas…”, Nausėda prideda dar savo „gerovės valstybės viziją”, tuo lansberginio durnių laivo keleiviai tampa blogesnių sveikatų, sparčiau išmiršta,žudosi, išsivaikščioja… Pakanka pažiūrėti be „vizijų ir strategijų” pagalbų, kad ir valdžių gražinamus a la „sala(lašinių) ukraini” vietinius statistinius duomenis… Pagrindinė didelės žmonių dalies „strategija” yra gauti pašalpų susimokėti už elektrą, šildymą…, dagyventi iki pavasario… Žmonėms „strateginė” laimė, ka šiais metais pasitaikė šilta žiema… Geometrine progresija gausėjantiems tuberkuliozininkams, širdžių-kraujagyslių ligoniams lansberginio durnių laivo net Dulkio „strategija” laimės nežada…

stasys

Prašalietis labai norėtu kad karo Ukrainoje žiežirbos neliestu Lietuvos , taip nebūna . Va per Lietuvos siena su bulbašais lipo tūkstančiais laimės čia ieškančiu , o kur dar rusai , baltarūsai , ukrainiečiai ? Visiems svetimiems ta Lietuva rūpį , xuilo netgi paskelbė strateginį planą kaip užgrobs mūsu šalį per dvi dienas ., tik va Prašalietis na niekaip nenori patikėti jog jo durniu laivas virto vakarietišku laineriu kuriuo ne prieš keliauti ir tie kuriems tai nepriklauso . Bet gal Prašalietis to ano surūdijusio garlaivio su ant birto cccr markiruote kapitonas ir jam labai nesmagu galvoti jog atsilieka ..

Pamastymas

…deja,Stasel,nevirto tuo laineriu,oi ne..O tie kiti apskritai plaukioja ‘sabacka’ ir kimba i borta bet ko,kas apskritai da pluduriuoja….

stasys

nu nereikia būti surūgėliu , prabangiuose vakarietiškuose laineriuose irgi tualetai kemšasi , būna pirmos klasės kajutės o būna ir bendras ‘plackartas’ , mokėti plaukti tai jau čia visiems privaloma . Vienok ka tik mintis aplankė ..jog ir garlaiviai kaip traukiniai šikančiu savo keleivių nelaukia , nesuspėjai tavo problema gali plaukti ir ant baslio .

Pamastymas

…isdykauji,Stasel,isdykauji…

Markas Soloninas

Vokietijos-Rusijos karo pradžia:
1941 Совершенно Секретно: разгром армий Сталина – что случилось на самом деле – М. Солонин
https://www.youtube.com/watch?v=f37d5LMQkLs&ab_channel=OberRazum

Deja

Markas Soloninas yra tai kas vadinama exibitio historica (istorijos ekshibicionizmas). Jūsų pateiktoje nuorodoje
jis teigia, kad Raudonoji armija pagal aprūpinimą ryšio priemonėmis „mušė visus pasaulio rekordus“ (nuo 37.55 minutės), nes kiekviena divizija turėjo po 100 radijo stočių, deja yra ir kitokių šaltinių, kurie paneigia šio istoriko „faktus“: 
 https://youtu.be/ClooFy1HCjo   
Pagal lendlizo programą JAV pirmaisiais karo metais Raudonajai armijai perdavė: 
2 milijonus km ryšio kabelių; 
2 milijonus telefono aparatų; 
1000 t įvairių medžiagų radijo stotims gaminti, pagrinde – kvarcą (26.50 min.), kurio pagalba galima išlaikyti radijo bangą. 
Nepasiduokite propagandai. 

JO jo

masių klampinimas į praeities įvykių narpliojimus taip pat valstybių naikinimo mechanizmas, esminiams einamiems įvykiams užgožti ir nukreipti dėmesį nuo esamų

Sakoma daugiau, bet vis

vien tai tik dalinė tiesa, o pilna netinka net Markui.

Analizuojantiems ir norintiems susigaudyti

pasaulinio masto analitikas F. Š. : https://youtu.be/OQRvUBq1X1U 29:52 „Du metai atgal Niujorke sukurta organizacija kuri vadinasi inkluzyvinis kapitalizmas, jos sudėtis 27 pasaulio korporacijos, vadovas tos organizacijos Vatikanas…  Vatikanas Europoje – Vatikanas sąjunga europos monarchijų, tai sąjunga europos kapitalo, kuriam pavyko susitarti apsijungti kontinentalinėj europoje,  kur buvo susitarta biznis : jūs prekiaujate, tautos kurios čia gyvena gauna exclusivę teisę – teisę aukštesnio, tai yra jūs eurosajuzas, jei pamenate ne visiems davė šengeną…” Auksinis milijardas 55 : 08 „Auksinis milijardas tai ne todėl kad turi pinigų, ten reikia turėti ir prileidimą, ne visi kurie turi pinigų bus prileisti… Sąlyginai  Auksinis milijardas tai konglomeratas korporacijų nacionalinio elito ir antnacionalinių valdytojų pasaulio…” Putinas pasisako prieš auksinį milijardą. Viskas kas pasakyta rolike pasakyta iki Kinijos oro baliono… Skaityti daugiau »

58
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top