Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

JTO Moterų teisių komiteto rekomendacijos iš SocMino (plius mano komentaras).

„Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas išreiškė nuomonę, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba turėtų būti sustiprinta, kad galėtų geriau kovoti su stereotipais apie moterims ir vyrams priskiriamus vaidmenis, atsakomybes šeimoje ir visuomenėje.“

Kitaip tariant, kalbama apie horizontalią nediskriminavimo strategiją, kuri reiškia lyčių lygybės priežiūrą ne tik darbo, bet ir kitose srityse, įskaitant šeimos gyvenimą ir švietimo sistemą. Naujas Lygių galimybių įstatymo (LGĮ) pakeitimo projektas atspindi šią kovos su diskriminacija strategiją.

„Užkertant kelią stereotipams švietimo sistemoje komitetas siūlo įtraukti į mokyklų programų vertinimą lyčių lygybės ekspertus bei moterų nevyriausybinių organizacijų atstovus, o įtvirtinant viešajame ir privačiajame gyvenime aktyvios moters paveikslą – didinti žiniasklaidos priemonių ir reklamų kūrėjų suvokimą apie lyčių stereotipų žalą moterims, stiprinti Žurnalistų etikos inspektoriaus ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos bendradarbiavimą.“

Atsiskleidžia naujame LGĮ įstatymo projekte siūlomo LG kontrolieriaus kompetencijos išplėtimo tikslas: ne, kaip rašoma Aiškinamajame rašte, galimybė vykdyti švietimo projektus (tą ir taip gali pagal kompetenciją), bet turėti galimybę tiesiogiai įeiti į švietimo sistemą ir „prieiti“ prie mokymo turinio ir daryti jam įtaką/kontrolę ir diewkti gender ideologiją. Taip dabar neleidžia kompetencija, be to blokuoja ŠMM patvirtinta SLURŠ (lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa ir joje esančios nuostatos, neleidžiančios gender ideologijos). Leidimas vertinti mokyklų programas leistų įtakoti/kontroliuoti jų turinį ir apeiti SLURŠ paliekant jos nuostatas popieriuje, bet praktikoje formuojant kitokį turinį.

„Komitetas, be kita ko, rekomenduoja suderinti Lietuvos teisės aktus su Stambulo konvencija, kuria siekiama mažinti smurtą prieš moteris, smurto artimoje aplinkoje atvejais visuomet teikti prioritetą baudžiamajam persekiojimui, o ne taikiam ginčų sprendimui bei siūlo parlamentui ratifikuoti konvenciją, kurią Lietuva pasirašė 2013 m.“

LT teisės aktai dera su Stambulo konvencija, o prioritetas baudžiamajam persekiojimui, o ne taikiam ginčų sprendimui yra kritika greit įsigaliosiančiam Mediacijos įstatymui. Ironija ta, kad iš tikeųjų Mediacijos įstatymas parengtas pagal ES direktyvą ir niekaip neprieštarauja Stambulo konvencijos teisiniam rėžimui, nes kalba apie mediaciją ne baudžiamąjame, bet civiliniame ir administraciniame procese. O smurto atveju visada yra baudžiamasis procesas.

„Lietuva raginama užtikrinti švietimą apie lytinę ir reprodukcinę sveikatą visuose švietimo sistemos lygmenyse, o turinys turėtų priklausyti nuo vaikų amžiaus. Pagrindinis principas yra skatinti tik atsakingą seksualinį elgesį, mažinti ankstyvo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų atvejų skaičių.Pasak komiteto, taip pat svarbu užtikrinti lytinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugų prieinamumą moterims ir prieigą prie modernios kontracepcijos.“

Kitaip tariant tai netiesioginis skatinimas įteisinti LT nelegalų medikamentinį abortą.

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/lyciu-lygybe-ir-moteru-diskriminacijos-panaikinimas-kas-pasiekta-ir-kokias-rekomendacijas-siulo-igyvendinti-jt-komitetas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top