Akivaizdu, kad siekiant gelbėti katastrofišką Lietuvos demografinę situaciją reikės specialių priemonių. Viena iš jų – pozityvi diskriminacija, kitaip tariant tam tikros mokestinės privilegijos pilnomis šeimoms, kurios įsipareigoja ilgalaikiam santykiui ir vaikų auginimui.
Ir taip pat akivaizdu, kad siekiant šį tikslą reikės naikinti Lygių galimybių Kontrolieriaus tarnybos ideologinę kontorą, kuri, kaip rodo festivalio „Mėnuo juodaragis” atvejis, bus prieš bet kokių privilegijų teikimą pilnoms šeimoms. Ir dėl ideologinių priežasčių.
Beje, savo laiku socialdemokratė Aušra Marija Povlionienė siekė, kad į Lygių galimybių įstatymą būtų įtrauktas diskriminacijos dėl šeimos pagrindas. Ne iš užuojautos nepilnoms šeimoms, bet dėl ideologinių priežasčių: kad būtų galima ieškoti būdų kaip nustatyti diskriminaciją vienos lyties šeimų atžvilgiu.
Praeitoje Seimo kadencijoje LGKT pavyko pasiekti, jog į LGĮ būtų įtraukta nediskriminavimo dėl socialinės padėties pagrindas. Šiuose svarstymuose aktyviai dalyvavo Žmogaus teisių stebėjimo centro atstovė Birutė Sabatauskaitė, dabartinė LGKT vadovė. Diskusijose Socialinių reikalų komitete, kuriose ir man teko dalyvauti, SADM atstovai buvo prieš nediskriminacijos pagrindų plėtimą įstatyme ir šio pagrindo įtraukimą į įstatymą. Pamenu, tada Sabatauskaitė argumentavo, kad šis pagrindas reikalingas tam, kad apgintų tuos, kurie patiria diskriminacija dėl socialinio statuso, kurį lemia ekonominės priežastys (pvz. mažesnės pajamos).
Kai po kartelinio susitarimo tarp valdančiųjų ir opozicinės socialdemokratų frakcijos Sabatauskaitė (socialdemokrato J. Sabatausko dukra), tapo LGKT vadove, paaiškėjo tikrasis šio nediskriminavimo pagrindo tikslas. T. y. negalint į įstatymą įkišti nediskriminavimo dėl šeimos, leidžiantį advokatauti LGBT interesams, tuo tikslu yra naudojamasi šiuo pagrindu.
„Mėnuo juodaragis” buvo įspėtas už tai, kad teikė lengvatinius bilietus „tik vienam šeimos tipui”. Kontrolierė nedetalizuoja, kokie yra kiti šeimos tipai, bet visiems viskas yra aiškiau negu aišku.
Beje, formaliai teisiškai, diskriminacija dėl socialinio statuso neapima minimo atvejo. Nes gali būti vieniša mama su vaikais, kuri turi prestižinį statusą visuomenėje ir gerai uždirba, ir niekuo ne pasižymintys, mažas pajamas gaunantys sutuoktiniai, auginantys kelis vaikus. Taigi, „Mėnulio juodaragio” vietoje aš ignoruočiau šį LGKT įspėjimą. Tegu teisme įrodo, kad bilietų su nuolaida pardavimas pilnomis šeimoms yra diskriminacija dėl socialinio statuso.
Na ir galiausiai, kodėl privatus verslas negali taikyti nuolaidų tiems, kam jie nori? Ką, pas mus komunizmas? Juk čia nei valstybės tarnya, nei stojimas į aukštąsias mokyklas. Niekas iš nieko galimybės dalyvauti renginyje neatima, o prašom, susimokėk ir priims kiekvieną.
Nuoroda: https://www.laikmetis.lt/aptiko-dar-viena-diskriminacijos-atveji-kritikuojami-bilietai-seimai/