Ramūnas Aušrotas. Mokykla – tai ne gatvė

Mokykla – ugdymo įstaiga, ne abortų klinika.

Kas sieja šias dvi nuotraukas? Ogi įsivaizdavimas, jog mokykla yra abortų klinikos konsultacinis kabinetas, kuriame teikiama su kontracepcija susijusi informacija, dalinami prezervatyvai, morning pill ir siūloma hormoninė spiralė. Maždaug toks yra lytinio švietimo ideologų supratimas apie pedagoginį procesą. Pirmiausia pripratinti nepilnametį prie sekso (nes seksas juk natūralu, tiesa?), o po to ginti jį nuo išnaudojimo, įstatymu nustatant sutikimo seksui taisykles.

Tai va mielieji, pasakysiu, kad mokykla – tai ne gatvė. Mokykloje mokoma(si) ne apie gatvės papročius ir įpročius, bet yra ugdoma žmogaus asmenybė. Kurios viena iš fundamentaliausių , bruožų yra dora, apimanti gebėjimą save valdyti, gerbti savo (ir kito) lytiškumą, jį tausoti, nepadaryti savo (ir kito) kūno seksualinių įnorių įkaitu ir seksualinių eksperimentų auka. Sutikimas seksui gal ir padaro seksą teisėtu, bet jis automatiškai nepadaro žmonių santykio gražiu.

Apie kontraceptines priemones tegul konsultuoja, padeda atsirinkti akušeriai – ginekologai, nepamiršdami informuoti apie kontraceptinės priemonės (pvz. hormoninės spiralės) riziką fizinei ir psichinei moters sveikatai. Ir daro ten, kur pridera – klinikoje. O mūsų valstybėj tebegalioja ir privaloma mokykloje įgyvendinti Valstybinė Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri numato kas, kada ir kaip gali ir turi apie tai šnekėti. Kurios tokie veikėjai nekenčia nuo pat pirmos šios programos priėmimo dienos ir sistemiškai ją puola. Ir suprantama, nes ji grindžiama ne lytinio švietimo (informavimo apie seksą), bet žmogaus lytiškumo ugdymo koncepcija*, o be to, ji neleidžia nei kontraceptikų rinkodaros ** ((kas daroma abiejose nuotraukose), nei LGBT propagandos. *

Tad jei tokios “asabos” lipa per langą į jūsų mokyklą, maloniai paprašykite mokyklos administracijos joms parodyti duris, sakydami, jog siūlomos paskaitos neatitinka Valstybinės sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programos tikslų ir vertybinių nuostatų, jos nėra akredituotos, o jas skaitančios ekspertės nėra pedagogės ir neturi išsilavinimo, leidžiančio įgyvendinti šią programą.

Jei kartais jums argumentų pritrūktų, kreipkitės į Rengimo šeimai asociaciją – visuomeninę organizaciją, kurios tikslas stebėti, kad mokyklose būtų tinkamai įgyvendinama Valstybinė Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa. Kad tokių ekscesų nebūtų.

Rengimo šeimai asociacija
www.rengimasseimai.lt
El. paštas: Rengimas.seimai@gmail.com
Tel. 8 612 86005
_______

* 9.2. Lytiškumo ugdymo siekis – savo prigimtinio lytinio tapatumo suvokimas, atsakingas lytinis elgesys, reiškiantis gebėjimą valingai ir motyvuotai pasirinkti sau ir kitam asmeniui saugiausią (fizine ir psichine prasme) lytinį elgesį, apimantį pagarbą sau ir kitam asmeniui, rizikingo lytinio elgesio pasekmių suvokimą.
10. Programos uždaviniai yra pasiekti, kad mokiniai:
<…>
10.2. gebėtų:
<…>
10.2.5. sieti lytiškumo raišką su vaisingumu ir galimybe susilaukti vaikų ateityje, asmenybės formavimusi, tarpusavio santykių kūrimu, meile; priimti atsakingus sprendimus dėl lytinio gyvenimo pradžios, nėštumo ir gimdymo, įvertinti ateities perspektyvoje rizikingo lytinio elgesio galimas pasekmes, pasirinkti tinkamus sprendimo būdus siekiant jų išvengti;
10.3. ugdytųsi vertybines nuostatas:
10.3.1. gerbti žmogaus gyvybę nuo jos pradėjimo iki natūralios mirties;
<…>
10.3.3. vertinti meilę kaip brandžių tarpasmeninių santykių pagrindą, neatsiejamą nuo įsipareigojimo, atsakomybės, doros, pagarbos;
<…>
10.3.5. tarpasmeniniuose santykiuose asmenį traktuoti kaip tikslą, o ne priemonę tikslui pasiekti;
**20. Siekiant Programos tikslų, neleistina:
<…>
20.5. kontracepcijos naudojimą (vartojimą) pateikti kaip lygiavertę susilaikymo nuo lytinių santykių iki pilnametystės alternatyvą;
<…>
20.7. vykdyti rinkodarą;
________

Nuotraukose:
– Morgana Danielė, komentuodama naują Sveikatos įgūdžių programą, reklamuoja prezervatyvus
– Organizacijos “Žemiau bambos” vykdomo rinkodarinio projekto – lytinio švietimo pamokų turinys (piešinuke hormoninė spiralė).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ne į temą,tačiau

kada valdžia turės studentų bendrabučių politiką.Nerenovuotuose bendrabučiuose ant sienų dar sovietmntis,nors ir tokių bendrabučių trūksta.Kai kuriuos bendrabučius slapta valdžia siekia privatizuoti.

Žemyna

Dėkoju Auto9riui. Puikiai, logiškai viskas išdėstyta. AČIŪ.

Kis

kada „patriotu”partija i koalicija kvieciasi sekso ir narkotiku vergus,o antroji pavadinta „liberalioji” gero nelauk,nes vis prasaunama ir kaskart vis baisiau.Is Lietuvos garbingos tautos norima paversti oziais ir dar kvailesniais,nes asilas pasirodo pats protingiausias gyvulelis?….

ar nesimato

iš mokyklu daroma viešnamiai,vaikai nebeugdomi,bet zalojama ju psichika.Viskas tam kad ateities karta būtų morališkai degradavusi, o tokius beproĉius lengva valdyti ir manipuliuoti.

jo, jo

… o vaikai ne vartotojai. Šalin, pelnatroškiai, rankas nuo vaikų

Neleiskime mokyklai įsijausti į šeimos vaidmenį

O tiesiog ateiti į mokyklą ir išmokti matematikos, lietuvių kalbos ir kt. disciplinų negalima? Be jokių lytinių ugdymų, rengimų šeimai ir panašių dalykų, kurie yra išvis ne mokyklos, o šeimos kompetencijoje. Apie antrą galą ten niekaip neišeina nekalbėti nei vieniems, nei kitiems?

Gintsa

na skambus pavadinimas antraštės, bet iš tikro tai taip ir yra. mokykloje ateina vaikai ugdytis skirtingus gebėjimus, tiek akademinius, tiek bendravimo https://pazinimomedis.lt/mokykla/

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top