Ramūnas Aušrotas. Naujosios kairės kolona Lietuvoje nemiega. Ir iki vėlumos dirba

Kas bent šiek tiek yra susidūręs su Seimo darbu ir teisėkūros procesais, žino, kad pateikiant įstatymo projektą reikia paruošti aiškinamąjį raštą. Jo formai yra nustatyti tam tikri reikalavimai. Pavyzdžiu, reikia atsakyti į klausimą, kokį poveikį įstatymas turės kriminogeninei situacjai, korupcijai, kaip atsilieps verslo sąlygoms ir jo plėtrai.

Visus šiuos reikalavimus pateikiamam įstatymo projektui, kad ir kas juos pateiktų: ar Seimo nariai, ar LR Vyriausybė, ar LR Prezidentas, nustato LR Seimo Statuto 135 straipsnis (Teikiamo registruoti projekto reikalavimai).

Naujosios kairės kolona Lietuvoje – Lietuvos liberalų frakcija – sugalvojo įtraukti dar vieną reikalavimą: t.y. nustatyti, kad pateikiant įstatymo projektą, turi būti įvertinama, „kaip priimtas įstatymas prisidės prie Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo?“ (žr. ČIA)

Kas nežino, kas yra JTO Darnaus vystymosi tikslai, pasakysiu, kad tai politinis dokumentas, kuris nustato, kokių dalykų įsipareigoja siekti JTO iki 2030 metų. Dokumentas, kuriam toli grąžu ne visos JTO narės pritaria.

Tai dokumentas, kuris yra teisiškai valstybėms neprivalomas (ne kokia tarptautinė sutartis), kurio įgyvendinimo bet kokia JTO priklausanti nepriklausoma valstybė gali siekti, jei egzistuoja politinė valia, tiek, kiek nori (to norinčios šalys pateikinėja laisvanoriškas ataskaitas).

Tarp septyniolikos tikslų, greta aplinkosauginių ir skurdo mažinimo, yra įtraukti ir socialinės ir sveikatos politikos uždaviniai, kuriais siekiama užtikrinti seksualines ir reproducines moterų teises (suteikti neribotą aborto teisę ir neribotą kontraceptinių priemonių prieinamumą, didinti abortą atlikusių moterų ir kontraceptikus vartojančių mergaičių skaičių, įtraukti reprodukcines teises į nacionalinius teisės aktus ir nacionalines programas). Lygybės srityje garantuoti nediskriminavimą žmogaus teisių srityje visais pagrindais (kitaip tariant, įtraukti LGBTQ agendą su jos genderistine politika, įpareigoti šioje srityje keisti „diskriminuojančius“ įstatymus „tinkamais“, didinti asmenų nubaustų už vadinamuosius neapykantos nusikaltimus skaičių (kitaip tariant, efektyviai slopinti kitokią nuomonę, bausti už netinkamą požiūrį)

Tai, kad už šių darnaus vystymosi tikslų slepiasi kraštutinės kairės ideologija, puikiai dekonstruoja prie JTO veikiančios nevyriausybinės stebėsenos organizacijos „Family Watch“ atlikta detali tikslų analizė (ją galima pasiskaityti ČIA).

Kitaip tariant, šiuo siūlymu libralai norėtų, kad siūlant ir primant įstatymus būtų remiamasi kraštutinės kairės ideologija, surašyta politiniame dokumente, o ne LR Konstitucijoje. T.y., pavyzdžiui, jei koks nors įstatymas sveikatos apsaugos srityje neskatins aborto ar kontracepcijos ar, dar blogiau, ją ribos, tai bus pretekstas tokį įstatymo projektą kvestionuoti ir jį atmesti, kaip nederantį su JTO tikslais.

Noras įpareigoti LR Seimą, Vyriausybę ar Prezidentą pagal ją formuoti Lietuvos įstatymus yra ne kas kita, kaip bandymas apeiti LR Konstituciją, kuri yra aukščiau bet kokios ideologijos. O konkrečiau – atverti kelią keisti tokius strateginius dokumentus, kurie naująjai kairei yra kaip peilis po kaklu, pavyzdžiui, kad ir valstybės patvirtinta lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa.

O tam, kad šis pasiūlymas praeitų, yra pasirinkta klausimą svarstyti vėlai vakare, patį paskutinį, kai Seimo narių salėje yra mažai, o tie patys yra pavargę bei jų pasulėžiūrinis budrumas sumažėjęs. Nice.

Garantuoju, kad liberalų frakcija posėdyje šiandien išbus iki vakaro:)

Ta pati „Family Watch“ sako, kad raktas į darnų tautų vystymąsi ir gerovę yra ne kairės ar dešinės ideologijos, bet branduolinė šeima:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top