Ramūnas Aušrotas. Neužmirškite skaityti tarp eilučių

Veidaknygė„“

Homoseksualumo industrija laikosi įsikandusi teiginio, kad žmogaus lytinę orientaciją lemia genai.

Prisimenate V. Disnėjaus kompanijos sukurtą „Ledo šalį” („Frozen”, 2013)? Jame trolis klausia karaliaus: Jūsų dukra tokia gimė ar yra prakeikta? („Born this way or cursed?”). „Tokia gimė” , atsako tėvai.

Ilgą laiką buvo investuojama į vieno, lemtingo geno paieškas. Pvz. 1993 metais atliktas 40 šeimų genetinis tyrimas parodė, kad esą egzistuoja genas Xq28, lemiantis seksualinę orientaciją.

Kai Europos ir Jungtinių Valstijų mokslininkai, atliko milžinišką pusės milijono genetinių profilių tyrimą, paaiškėjo, kad jokio „homoseksualumo geno” nėra . DNR tyrime atlikta „statistinė analizė leido nustatyti penkis mūsų chromosomų taškus, vadinamus lokusais, kurie, kaip manoma, yra glaudžiai susiję su seksualumu, nors kiekvieno iš jų atskirai įtaka „labai maža“ (mažiau kaip 1 proc. statistinė tikimybė)

Taigi, į klausimą, ar homoseksualumą lemia vienas genas, tyrimas atsakė, kad NE. Klausimas ar lemia daugybė genų, prieš tyrimą nebuvo keliamas. Jis natūraliai kilo, jau gavus tyrimo išvadas. Bet jo patvirtinimui reikalingas kitas – kur kas ambicingesnis tyrimas, kuris dabartiniam mokslui neįmanomas.

Tačiau industrija jau pergrupavo savo poziciją: dabar teigiama, kad homoseksualumą lemia „daugybė genų”.

Atitinkamai 15 min. publikacijose modeliuojamas atsakymas:

„Vieno homoseksualumo geno nėra, tai veikiau yra daugelio mažų genų sąveikų, išsibarsčiusių po visą genomą, įtaka“, – sakė B.Neale’as.

https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/didelio-dnr-tyrimo-isvados-vieno-homoseksualumo-geno-nera-650-1195732

Pasiremta ir LT genetiko nuomone: „nėra vieno vienintelio geno, atsakingo už neheteroseksualų elgesį. Žmogaus elgesio forma susijusi su ŠIMTAIS, išsidėsčiusių visose žmogaus chromosomose, tačiau kiekvieno iš jų atskira įtaka seksualiniam elgesiui yra labai maža.” (o tyrimas pasakė – statistiškai nereikšminga)

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vieno-homoseksualuma-lemiancio-geno-nera-ka-tai-reiskia-56-1200508

Taigi, „Ledo šalies” princesės tėvai dabar turėtų atsakyti maždaug taip: „ne vien tik gimė, bet nėra vien tik prakeikta” („Homoseksualumas nėra vien tik įgimtas, bet nėra ir vien tik įgytas.”)

O iš tikrųjų: MES NEŽINOJOME IR TOLIAU NEŽINOME. TOKIA TIKIMYBĖ YRA MAŽA

Antra, tarp tyrimą pristatančių eilučių prasprūdo tai, kad jis buvo skirtas išsiaiškinti, ar homoseksualumas turi genetinį komponentą: t.y. ar jis yra paveldimas

Pavyzdžiui, ūgis turi neginčijamą genetinį komponentą. Jis priklauso nuo to, kokio ūgio buvo asmens tėvai.

Tyrimas atsakė, kad lytinė orientacija neturi genetinio komponento.

Tai reiškia, kad jis nepaveldimas, skirtingai pvz. nuo genetiškai paveldimų ligų.

Panaši išvada jau yra padaryta remiantis monozigotinių (identiškų) dvynių tyrimų analizė (tyrimai vyko JAV, Skandinavijoje, Australijoje). Identiškų dvynių genetinė informacija yra identiška.

Jeigu homoseksualumas būtų genetiškai paveldimas, vienam dvynių turint homoseksualumo sutrikimą, kitas taip pat turėtų būti homoseksualus 100% atvejų. Tačiau tik apie 11% vyrų ir 14% moterų, identiškų homoseksualiems dvyniams, yra homoseksualūs. Tai reiškia, kad šiai savybei susiformuoti genetika neturi įtakos arba tik labai nežymią.

Trečia, jei ligą sukelia genetinės priežastys, jos arba niekada nepagydomos, arba išgydomos tik nevisiškai.

Jei homoseksualumas neturi genetinio komponento, tai reiškia, kad jis gali būti ir pagydomas, skirtingai negu Downo sindromas ar hemofilija.

Tačiau 15min., pasiremdamas LT eksperto asmenine nuomone (nepatvirtinta mokslo duomenimis ir prieštaraujančia logikai) daro priešingą išvadą: ”

„Kita vertus, kadangi seksualinio elgesio formos akivaizdžiai turi biologinį pagrindą, lygiai taip pat būtų neefektyvios ir visokios psichologinės ar socialinės terapijos“, – dėstė profesorius.

Įdomiausia yra tai, „Kad nebūtų neteisingai nesuprasti, jie konsultavosi su LGBTQ grupėmis, kaip geriausia būtų paskelbti rezultatus; galiausiai jų santrauka buvo paskelbta tinklalapyje geneticsexbehavior.info.”

Geras nešališkumas, ar ne?

Skaitykite, ir neužmirškite skaityti tarp eilučių.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top