Šiandien gera diena šeimoms. Be Švietimo įstatymo papildymo, įteisinusio Lietuvoje ugdymą šeimoje, LR Seime buvo balsuota ir už Šeimos stiprinimo įstatymo 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo buvo padarytas konkretus žingsnis šiame įstatyme įvardintos vizijos įgyvendinimo link: įsteigta Nacionalinė šeimos taryba – Seimui atskaitingas patariamasis organas šeimos politikos klausimais. Pirmą kartą šeimų balsas oficialiai skambės nacionaliniu lygmeniu.
Svarbu pažymėti, kad šis organas, kurio „apvaisinimą“ teko stebėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame pasitarime prie apskritojo stalo sukvietus šeimų organizacijų astovus, kai ir kilo idėja tuo tikslu suburti tarpžinybinę grupę, atsirado iš rūpesčio šeimos situacija Lietuvoje, o ne dėl noro kovoti ar konkuruoti su ideologinėmis grupuotėmis ir jų propaguojama „šeimos“ samprata, iš noro kurti, bet ne iš noro griauti ar kėsintis į kieno nors laisvę ar prigimtines teises.
Bet kažkodėl liberalų frakcijos atstovams ir būsimos Laisvės partijos galvai Aušrinei Armonaitei Nacionalinės šeimų tarybos įsteigimas yra didelė grėsmė „moters žmogaus teisėms“ (čia ne mano išradimas – tai V. Čmilytės Nielsen pirmadienį organizuotos konferencijos pavadinimas). Ir tikriausiai kitoms kitų neišsakytų asmenų teisėms. Liberalai ir socdemai (paluckininkai) balsavo prieš ją ir įstatymo svarstymo metu, balsavo prieš ir priėmimo metu. Tiesa, priėmimo stadijoje balsai šiek tiek aptirpo.
Už šį Šeimos stiprinimo įstatymo 9 straipsnio pakeitimo įstatymą balsavo 71 LR Seimo narys, susilaikė 7 (2 liberalų, 2 socdemų (paluckininkų), 2 Mišrios frakcijos ir 1 TS-LKD atstovas), prieš balsavo 5 (2 liberalų, 1 socdemų (paluckininkų), 2 Mišrios frakcijos atstovai (Seimo narių asmeniniai balsavimo rezultatai ČIA).