Ramūnas Aušrotas. S. Loznicos atvejis iš tikrųjų labai aiškiai parodo, kas ir už ką kovoja Ukrainoje

Tikriausiai jau girdėjote, kad ukrainiečių kino režisierius S. Loznica buvo pašalintas iš Ukrainos kino akademijos. Oficialus motyvas – S. Loznicos filmai buvo įtraukti į Rusijos kino festivalio šalia Prancūzijos Nanto miesto programą, pavadintą „Nuo Lvivo iki Uralo“. Karo Ukrainoje akivaizdoje pasigesta „aiškios ir nedviprasmiškos” režisieriaus pozicijos.

Kino akademijos pranešime rašoma, kad „Režisierius Sergejus Loznica ne kartą pabrėžė, kad laiko save kosmopolitu, „pasaulio žmogumi“. Tačiau dabar, kai Ukraina tvirtai gina savo nepriklausomybę, pagrindinė kiekvieno ukrainiečio retorikos sąvoka turėtų būti jo nacionalinė tapatybė. Ir čia negali būti jokių kompromisų ar pustonių“.

S. Loznicos atvejis iš tikrųjų labai aiškiai parodo, kas ir už ką kovoja Ukrainoje. Pirmiausia jis parodo, kad Ukrainoje už laisvę kovoja ne individai, ne kažkokia pilietinė visuomenė, bet tauta, save aiškiai suvokianti ir pozicionuojanti kaip tokią.

Antra, jis parodo, kad Ukraina kovoja ne už kažkokią abstrakčią laisvę, ar individualias žmogaus teises, bet būtent už Ukrainos tautos teisę turėti savo valstybę ir ją kurti.

Šioje šviesoje nublanksta visokie bandymai aiškinti, kad Ukraina kovoja už jau abstrakčias Europos vertybes. Ir tikrai juokingai atrodo bandymai įtikinti, kad ukrainiečiai gina kažkokias LGBTQ vertybes nuo Kremliaus.

Reikia pasakyti tiesiai šviesiai – Ukrainai vakarietiška demokratija reikalinga tik tiek, kiek ji gali padėti apsiginti nuo rusų. „Duokite mums ginklų, ir mes patys apsiginsim“, yra pasakęs V.Zelenskis.

Suprantu, kažkam tokia tikrovė gali nepatikti. Faktas, kad karas Ukrainoje yra nacionalizmo atgimimas. Gerąja prasme. Nes už laisvę, kaip kovoja ukrainiečiai, yra pajėgios kovoti tik tautos. Jokie individai, jokios pilietinės visuomenės ir nieko panašaus.

Bet prisiminkite, būtent tautinė savivoka ir iš to kylanti politinė mintis bei svaja leido sukurti Lietuvos valstybę tarpukaryje.

Ukraina šitos galimybės neturėjo. Tačiau dabar, mūsų akyse, kad ir šimtu metų pavėluotai, gimsta moderni ukrainiečių nacija.

Kuriai visų pirma svarbu turėti savo valstybę ir ją kurti. O ne buvimas globalaus pasaulio piliečiu, savirealizacija ir visokios išvestinės žmogaus teisės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LR pilietis

Aš esu už Ukrainą, ir norėčiau, kad ukrainiečiai laimėtų, bet deja jie yra primityvai. Nudažyti tvoras geltona ir mėlyna spalva ir taip rodyti savo patriotizmą yra beždžioniškas primityvizmas. Prikurti ant nacizmo ribos balansuojančių batalionų su beveik nacistiniais simboliais – čia tokia logika, jei nacistai kovoja su rusais, tai, suprask, automatiškai yra gerai – tai vėl yra primityvizmas. Jau nekalbant kad tokiu elgesiu davė papildomų kozirių Rusijai į rankas. Kažkas iš Ukrainos draugų turėtų paaiškinti tokio elgesio kalidingumą.

Kis

tu ne LR pilietis,paprasciausiai esi zemo prabos meslas.Tavo smegenis veikia kita kryptimi.Prognoze-greitas smegenus nutekejimas

DZEIKIOKUI

Tai ar pagaliau daejo kas norint apie valstybes kurima,zmogau tu vienas.

LR PILIECIUI

kuo skubiau issipilietink,sviets nemate tokio tupycos.

nu akivaizdu

geras rusas – miręs rusas .

Nu gal kiek grieztoka

Pagamint jiems s.koreja ten ir tegu buna.Mainais uz maista ismonyt bombas ir tegul sau buna.Pavergtos tauteles savaime islakstytu..

Leonardas

Pateisinimas tegali būti vienas: tik „iš reikalo” toks nusišnekėjimas…

ah.ą

trampuoti prieš baidanuotus

globaliai

globaliai tai įspūdis kad tai dūmų uždanga JAHVės projekto perkrovimui – rodšildų su barukais kraustymasis kitaicijon ir dolerijos keitimas juanija.
…Nes … karalienė…. mirus? Rotšildas nepusryčiauja pas karalienę? valdymo centras kraustosi kintaicijon?… rotšildų, švabo ir či tikslai sutapo?

Dzeikas

Baikite jus tuos briedus su „tautos laisve”. Tautos laisve randasi individo laisves remuose. Be individo laisves tautos laisves materializuojasi rusiskoje formoje: „pirmyn, oziai! Kur…s as jus ismokinsiu tevyne mylet”. Taip buvo raginami sovietines armijos kariai uzpilti lavonais vokieciu kulkosvaidzius. Abejojancius itikindavo nugaron nukreiptu „zagradotriadu” kulkosvaidziai. Individo laisves (socialines laisves, o ne laisves sodomijai) remuose individaipatys nusprendzia reikia jiems valstybes ar ne. Reikia? Puiku. Kuriam.Nereikia? Na tai bala nemate. Tautai nereikia. Tai – antrinis dalykas. Ir beje straipsnio ideja paneigia Rusijos-Ukrainos karo praktika. Siuo metu apsiaustu Ukrainos miestu pasipriesinimo branduoli sudaro teritorines gynybos pajegos.O tie miestai, – Sumai, Harkivas, Mariupolis, Mykolaivas, – tai RUSAKALBIU miestai.Etniniai rusai siuo atveju rodo istikimybe ne „tautiskai idejai” – dejo jie skersa ant ukrainieciu tautines idejos,… Skaityti daugiau »

Dzeikas

O apie pati Loznica…
i zmogaus siela neilisi.Ar jis cia stato ant raudonu ir juodu (kazino kalba), ar nedasunta zmogeliui, kad apie „vieninga erdve Lvivas-Vladivostokas” dera kalbet kaip laisvu valstybiu sajunga ir laisvu apsisprendimu.
Rusija laisva valstybe nustojo buti su Putino isrinkimu prezidentu. Tik 10-15 metu uztruko vel priverst bijot rusus ir perimti totale valstybes instituciju kontrole(netgi Hitleriui teko „pasitasyt” kol buvo sunaikinta teisines valstybes sankloda: 2-3 metus).
Tai raginti eiti i viena erdve su nelaisva valstybe gali tik arba visiskas naivuolis, arba paskutinis nieksas linkintis blogio savo sociumui.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top