Ramūnas Karbauskis. Kodėl rūpestis žmogaus gyvybės apsauga vadinamas ekstremizmu?

Veidaknygė

Po Seime įregistruoto Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų kilo nepasitenkinimo banga. Keista, jog kai kuriose publikacijose apie pateiktas įstatymo pataisas net nepabandyta išklausyti pataisų iniciatorių. Sukurtas toks įspūdis, neva norima atšaukti 2017 metų sausio pirmąją turintį įsigalioti Pagalbinio apvaisinimo įstatymą.

Pirmiausia, niekas nenori stabdyti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo, kuris jau nuo sausio pirmosios užtikrins valstybės kompensacijas šeimoms, pasinaudojusioms pagalbinio apvaisinimo procedūromis. To sprendimo laukė tūkstančiai šeimų ir jo būtinumu neabejoja niekas.

Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisose šnekama apie nemokamą donorystę, kad nebūtų skatinamas socialiai pažeidžiamų Lietuvos moterų noras už pinigus rizikuoti savo sveikata ir tapti donorėmis. Mes pasisakome prieš donorystės anonimiškumą, kad būtų gerbiama prigimtinė vaiko teisė – sulaukus 18 metų ir išreiškus tokį norą, žinoti savo tikruosius tėvus. Norime neleisti embrionų ir lytinių ląstelių eksporto ar importo. Embrionų ir lytinių ląstelių vežimas į kitas valstybes bus įmanomas tik jas vežantis asmeniniam gydymui. Tai svarbu todėl, kad embrionas – pradėta žmogaus gyvybė – nebūtų naudojamas eksperimentams užsienio šalyse. Pavyzdžiui, Vokietijoje eksperimentams leidžiama naudoti tik iš užsienio atsivežtus embrionus. Išvardytos įstatymo pataisos tikrai nesukelia ginčo ir būtinos nuo sausio pirmosios įsigaliosiančiame Pagalbinio apvaisinimo įstatyme.

Visas ginčas ir triukšmas kyla dėl ketvirtosios pataisos, kurioje šnekama apie embrionų šaldymą ir nebereikalingų embrionų naikinimą. Mūsų nuomone, Lietuvoje būtų tikslinga taikyti modernesnį ir moralės prasme teisingesnį kiaušialąsčių šaldymo metodą, kuris medicininiu požiūriu duoda ne mažesnį efektyvumą, nei embrionų šaldymas, bet nesukuria situacijos, kai turime spręsti dėl nebereikalingų užšaldytų embrionų- pradėtos gyvybės – likimo. Prasidėjęs informacinis triukšmas, vengiant visuomenei paaiškinti, jog problema ne medicininė, o moralinė, yra akivaizdus verslo, užsiimančiu pagalbiniu apvaisinimu, interesas. Šeimos, kurioms reikalinga pagalbinio apvaisinimo paslauga, sulauks pagalbos, ta pagalba bus kompensuojama valstybės, tik po sėkmingo apvaisinimo klinikose liks ne nereikalingi žmogaus embrionai- pradėta gyvybė, o nereikalingos kiaušialąstės, kurių utilizavimas nesukuria jokių moralinių problemų.

Žinome, jog nebūsime pajėgūs atremti informacinį spaudimą, kada esame kaltinami absurdiškais dalykais, neduodant nesuinteresuotiems medikams paaiškinti, jog nėra jokių medicininių pagrindų teigti, jog modernesnis kiaušialąsčių šaldymo metodas savo efektyvumu nusileidžia embrionų šaldymui.

Mes liksime ištikimi savo vertybiniam pasirinkimui, jog gyvybė nuo jos prasidėjimo momento negali būti naikinama ar naudojama eksperimentiniams tikslams. Mokslas įrodė, jog žmogaus embrionas yra gyvybė, tad prisiekę laikytis Lietuvos Konstitucijos, negalime ignoruoti jos 19 straipsnio, kuriame sakoma, jog „Žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas“.

Norime, kad visos šeimos galėtų sulaukti vaikų ir mūsų šalis įveiktų demografinę krizę. Džiaugiamės, jog nuo 2017 metų sausio pirmosios į pagalbą šeimoms, kurioms reikalingas pagalbinis apvaisinimas, ateis valstybė, skirdama kompensacijas už medicinines paslaugas. Siekiame, jog pagalbinio apvaisinimo procedūrose būtų naudojami patys moderniausi metodai, leidžiantys išvengti žmogaus embrionų- pradėtos gyvybės naikinimo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juozapas

Pagal neomarksit- libetastinę ideologiją, žmonės yra viso labo darbo jėgos ištekliai kurie naudojami pagal tuos pačius rinkos dėsnius kaip bet kokia kita prekė. Pagal libetastus-žmogus yra prekė, protaujanti mėsa, kurią galima pirkti/parduoti. Ši bedieviška doktrina yra palaikoma per propagandą, plaunant visuomenei smegenis, liberastizmą pateikiant kaip kažkokį absoliutų, baigtinį gėrį, o visus tuo abejojančius išstatant tamsybininkais ir marginalais. Agresyvųjį liberastizmą gali sustabdyti tik visuomenės masinis pasipriešinimas. Arba per savo atstovus valdžioje, kaip tai yra Lenkijoje, arba tiesiogiai asmeniškai, (nuo boikoto iki linčo). Kol naujavaldžiai nesuvoks jog pats pirmučiausias įstatymas kurį turi priimti yra naujas Visuomenės Informavimo įstatymų paketas, tol teks feizbukuose graudžiai verkšlenti jog sisteminė žiniasklaida smūgiuoja žemiau diržo. Pirmiausia reikia pradėti ne nuo anti alkoholinių, ne nuo dirbtinio apvaisinimo įstatymų… Skaityti daugiau »

Linkiu

Ramūnui su savo komanda ir palaikant kitiems padoriems Seimo nariams kurti ir įgyvendinti žmogiškus įstatymus žmonėms, o ne interesų grupėms. Padorioji Tautos dalis jus palaikys.

Pradžiai

Daugiau jokių valstybinių viešinimo užsakymų delfiams ir pan. Užraukti milijoninius pinigėlių srautus iš ministerijų ir departamentų kuriuos susižetia purvasklaida. Antra, užsiundyti VMI skalikus su patikrinimais. Trečia- jeigu ir to nepakaks, išrūpinti delfiams and Co „neetiškos informavimo priemonės” statusą.T.y. pvaišinti dezinformatorius tuo, ką jie patys rėmė tiek metų.
Taip pat derėtų žiauriai apmokestinti ” geltonąją” bulvarinę tematiką:
Jeigu pasirodo straipsniukas apie zvonkės papus ar kardašian subinę- visai reklamai tokiame kontekste 85% PVM. Televizija kuri kepa debiliško popso projektus, juose reklamąi ßnaic 85% PVM.
Ir būtų viskas „vsio zakonno”- jokių draudimų,viyyysiška „laisvė”.
Darykit ką norit, tik susimokėkit jeigu malat šūdą.
Galima tai būtų pavadinti „Moralinė/dorovinės higienos mokesčiu”.
Neterši, nemoki. Terši- susimokėk už savo šūdus ir bezdalus.

Pas mus miestelyje

stovi senas ,gana tvirtas,bet nenaudojamas pastatas,kuriame Smetonos laikais buvo senelių prieglauda.Smetonos laikais ten,pasakojo mama,jie ateidami iš kaimo į bažnyčią, seneliams atnešdavo skanėstų.Smetonos laikais miesteliai turėjo prieglaudas,kuriose priglausdavo ir pamestinukus,o mes 21 a.savo miestelyje negalime sau to leisti.Čia kažkas ne taip.Kiekvienas miestelis turi turėti nors 10 vietų senelių namus su keliomis bendrabučio vietomis vaikams iš sunkių šeimų,kur jie galėtų glaustis,neprarasdami galimybės pasiilgę pareiti ir į savo namus.Na,kažką panašaus.Ir pastatų yra,tik reikia juos suremontuoti,ir darbo vietų būtų sukurta,lėšos gi būtų senelių finansai ,savivaldybių dalis,aukos,ūkininkų parama…Tikrai daug nereikia ir nereikia kvailų nežmoniškų Briuselio reikalavimų…Tik geros virtuvės,labdaros rūbų,žmogui senatvėje likti savo Tėviškėje,saugumo jausmo…O ir bendruomenes tai sutelktų.Dar galėtų teikti paslaugas į namus.Tikrai nėra tai taip sudėtinga…seneliai dabar gyvena daug sunkiau. Todėl reikia matyti visas… Skaityti daugiau »

Liberalus mąstymas tampa labai egoistišku.

Sunku patikėti,kad dirbt.apvaisinimas išspręstų demografines problemas,nes ir 50000 neturinčių vaikų skaičius kelia abejonių.Aplamai nereikia persistengti dotuoti ištvirkusį gyvenimo būdą,kurį neša liberalizmas.

Visiškai pritariu gerb. Ramūnui

Esminė frazė: „Mokslas įrodė, jog žmogaus embrionas yra gyvybė, tad prisiekę laikytis Lietuvos Konstitucijos, negalime ignoruoti jos 19 straipsnio, kuriame sakoma, jog „Žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas“.”
Todėl nelaužykime Konstitucijos, nes visi dideli griovimo darbai visuomet pradedami nuo smulkių griovimo darbų.

Kad šias mintis išgirstų daugiau žmonių,reikia

eiti į LRT ir kalbėti.Reikia įpareigoti LRT,kad ji turi įsileisti įvairias nuomones diskusijai.

Dar baisiau yra

kai gyvi, spurdantys, besiveržiantys į priekį, Dievo užprogramuoti pasiekti pilną žmogiškos gyvybės potencialą, kasdien yra masiškai žudomi, tuo siaubingai pažeidžiant jų teises gyventi. Privalome atkakliai kovoti už spermatozoidų teises į gyvenimą!!!

Life Site News

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-socialist-french-gvmt-votes-to-criminalize-pro-life-websites?utm_source=LifePetitions+petition+signers&utm_campaign=07180e062d-Pro_life_12_212_2_2016&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-07180e062d-399895549 Pete Baklinski. French government votes to ban pro-life websites PARIS, December 2, 2016 (LifeSiteNews) –The socialist government of France passed a bill after one day’s debate that criminalizes websites that might dissuade women from abortion. The “digital interference” bill is aimed at cracking down on French websites that would, in the words of the bill, „deliberately mislead, intimidate and/or exert psychological or moral pressure to discourage recourse to abortion.” Convicted website owners could face two years in prison and fines up to 30,000 euros ($31,799 USD). The majority left voted in a block for the bill while the minority right formed a block against it. Bruno Retailleau, who heads the Republicans party group in the Senate, told French radio… Skaityti daugiau »

mama

aš taip gerbiu ir visapusiškai palaikau Ramūną išskyrus pagalbinio apvaisinimo įstatymo rengimą. Šioje vietoje reikėtų pabendrauti ir sužinonoti nuomonę tų žmonių kurie nori bet negali natūraliai susilaukti kūdikio.Graudu ir pikta skaityti apie nevaisingumo priežastis. Tai nusikalstamas nusišnekėjimas tų žmonių kurie neturi ir neturėjo tokios problemos. O koks kvailai skambantis „moralinis” aspektas dėl embrionų suskaičiavimo kiek jų galima palikti o kiek jų reikia atsisakyti. PALIKITE ŠĮ KLAUSIMĄ APSISPRĘSTI PAČIOMS ŠEIMOMS. KAM SVARBUS MORALINIS ASPEKTAS TEGU ŽIŪRI Į TAI, O KAM SVARBU SUSILAUKTI KŪDIKIO, TAS TEGU IŠNAUDOJA VISAS MOKSLO PASIŪLYTAS MEDICININES PRIEMONES. JUK PER PRIEVARTĄ GYDYTOJAS NESIRUOŠIA KOKIAI DAVATKAI SIŪLYTI ANOT JOS KOKIO NORS NENATŪRALAUS KŪDIKIO PRADĖJIMO BŪDO. TEGU ŽMOGUS PATS PASIRENKA.JAM MORALU TEGU LAUKIA KOL DIEVULIS ATNEŠ KŪDIKĖLĮ. JEI ŠEIMA LABAI… Skaityti daugiau »

> mamai

Vaikelis – ne daiktas ir ne dovana. Dievulis todėl ir nedalina jų į kairę ir į dešinę tiems, dėl kurių palikuonių sveikatos (mums) gali kilti abejonių. Jam, turbūt, ne? O daktarėlių dovanos yra už pinigus. Jiems nusispjauti, ką leidžia į pasaulį. Verslas yra verslas.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top