Ramūnas Karbauskis: Nebeturime kito pasirinkimo

Labai prašant liberaliam jaunimui, kuris neįvertina alkoholio poveikio mūsų visuomenei, dalinuosi baisia statistika.

Higienos instituto Sveikatos informacijos centras
(Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA duomenys)
2001–2016 metais Lietuvoje oficialiai registruota:

Visose amžiaus grupėse –
148 599 – psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį;
53 792 – alkoholinė psichozė;
35 908 – alkoholinė kepenų liga (kepenų cirozė).

Vaikai ir jaunimas nuo 7 iki 17 metų –
6 273 – alkoholio toksinis poveikis;
1 037 – psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį;
870 – alkoholio priklausomybė;
36 – alkoholinė kepenų liga (kepenų cirozė).

Šitie skaičiai tėra ledkalnio viršūnė, nes liga diagnozuojama tik tada, kai žmogus patenka į gydymo įstaigą. Realybė yra tokia, kad tik nedidelė dalis alkoholio priklausomybę turinčių žmonių patenka į medikų rankas. Vaikų atveju, kai kalbama apie alkoholio poveikį jų sveikatai, veikia noras nuslėpti tikrąją priežastį, kuo dažniausiai suinteresuoti patys vaikų tėvai.

Nežiūrint to, statistika yra tragiška. Per penkiolika metų vien jau fiksuotų alkoholinės psichozės atvejų yra per 53 tūkstančių. Ką gali padaryti žmogus, sergantis alkoholine psichoze? Prisiminkime tragediją Kėdainių rajone, Saviečių kaime, kur alkoholine psichoze sergantis tėvas sumetė į šulinį du mažamečius savo vaikus.

Pokyčiai alkoholio kontrolės sistemoje neišvengiami, nes neįmanoma susitaikyti su situacija, kai alkoholiu žudoma tauta. Niekas nesiruošia uždrausti alkoholio vartojimo, visų paversti abstinentais, tačiau alkoholio prieinamumas bus maksimaliai sumažintas, o už nelegalią alkoholio gamybą ir kontrabandą bausmės bus neišvengiamos. Nebeturime kito pasirinkimo: arba ryžtamės išbristi iš alkoholizmo liūno, arba visiems laikams įtvirtinsime savo, kaip daugiausiai alkoholio išgeriančios tautos, vardą.

Nebūčiau toks atkaklus, jei nesuvokčiau, jog didžiausia grėsmė kyla mūsų vaikams, kurie alkoholį vartoti pradeda vis jaunesni ir jo suvartoja vis daugiau.

Nesivadovauju emocijomis, remiuosi statistika.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Tai kur tie veiksmai ?

$+$

Tik kretinas gali manyti, kad alkoholio prieinamumo ribojimas sumažins alkoholizmą. Tas, kas gali negerti, tas jo bet kokia kaina neieškos.
<>
Žmonės į tą liūną klimpsta nuo įtampų, kurios veda į desperatiškas situacijas kai nebemato išeities. Jauni vyrai neranda darbo, negali aprūpinti šeimos, atsiranda nepilnavertiškumo kompleksas. O tie, kurie ir turi, bet priversti dirbti už ubagiska atlyginimą praranda kantrybę ir palaužta.
<>
Kas belieka? Arba emigruoja, arba prasigeria.

Julius Puras

Tai kada Karbauskis pasakys „neturime kito pasirinkimo kaip tik kelti minimalų atlyginimą nuo 380 iki 1380”? Per sausį emigravo iš Lietuvos 7 tūkstančiai jaunų darbingų žmonių.

negalima gerti mažiau nei rusai

komunistų partija niekaip neleis, kad litovcai gertų mažiau nei rusai.

Kuo mažiau...

Kuo mažiau alkoholio pardavyklų.Tinginiai pasirenka alkoholizmą.Olkoholio parduotuvės už kiekvieno kampo.Nėra darbo?Marš į kaimą.Kaime darbo į valias ,tik netingėk.
Pašalpos mokamos tinginiams ir girtuokliams,kad pastarieji nuneštų pašalpas alkoholio
pardavėjams.Kaimo parduotuvėse reikia plėsti prekių asortimentą,o ne apstatyti lentynas buteliais su velnio lašais.Kaimui reikia daug įvairių prekių.Kas norės
užsiimti tikru ir naudingu verslu -prekyba kaime,išplėtus prekių asortimentą,
nebankrutuos.Tegul neskleidžia pasakų apie bankrotą.Benzino kolonėlės juk nebankrutavo.Nebankrutuos ir kaimo parduotuvės.Užpilta Lietuva alkoholiu.Vieną kartą turi ateiti tam tikras pasipriešinimas ir galas.Valančiaus siekis ir šiandien aktualus ir būtinas.

pirmiau išvagiam Lietuvą,

o po to gydom nuo alkoholizmo, Prakeikti vagys ir apgavikai

Adasius

Ko 2ia kuklintis ir atsipra6in4ti? Tam ir rinkome jus ,kad suteik4te vilti,jog imsit4s gelb4ti skestan2i1 taut1.Tik pirmyn.

Gal aš ne teisus,

bet manau reikia didinti alkoholio kainas, kad ne kiekvienas galėtų nusipirkti, o sugavus samogonščikus konfiskuoti visą turtą. . Daug kam šis pasiųlymas nepatik , bet kitos išeities nėra sumažinti alkoholizmo.

Al.

Babusia, dai popyt vody, a to tak kušat chočetsia, što perenočevat niegdie. Lietuviai tiek geria, kad reikia kuo greičiau įvesti fašizmą šeimoms.

Clerkenwell

Alkoholis yra tik simptomas. Pirma reikia sutaisyti Lietuva, bet tai aisku padaryti sunkiau.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top