Ramūnas Karbauskis pats imsis kultūros reformų: Lietuva galėtų tapti kultūros meka viso pasaulio kūrėjams

Birutė Vyšniauskaitė | LRT.lt

Vienu svarbiausių veiklos prioritetų, būnant valdžioje, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir jo komanda laiko kultūrą. Todėl jis pats pasiryžęs vadovauti Seimo Kultūros komitetui, kuris atsiras suskaidžius dabartinį Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą. „Valstiečių“ vadovas taip pat ketina į Kauną perkelti Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijas. Pasak R. Karbauskio, apie tai jis yra kalbėjęs ir su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu, kuris pasiryžęs padėti įsikurti ministerijoms laikinojoje sostinėje.

Svarbiausia – Kultūros politikos įstatymas

Kalbėdamas apie svarbiausius prioritetus, vadovaujant Seimo Kultūros komitetui, R. Karbauskis pabrėžė, kad pirmiausia imtųsi Kultūros politikos įstatymo. Jo įsitikinimu, būtina pertvarkyti Kultūros rėmimo fondo (KRF) struktūrą ir veiklą.

„Mano galva, KRF būtina savo veiklą nukreipti ir į šalies regionus. Bet kultūrinius projektus regionuose galėsime įgyvendinti tik tuomet, kai bus aiški kultūros finansavimo politika ir jos prioritetai. Nesileidžiant į didesnes diskusijas, galima būtų paminėti vien tik Lietuvos kultūros sostinių parinkimą. Kokiais kriterijais vadovaujantis jos atrenkamos? O kaip buvo panaudoti pinigai kultūrai, skirti iš Europos Sąjungos (ES) fondų? Ką mes apie tai žinome? Ogi nieko. Neatmestina galimybė, kad nepanaudotus pinigus teks grąžinti ES struktūroms. Be to, negali būti KRF lėšomis finansuojami valstybės išlaikomų kultūros įstaigų projektai“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis taip pat žadėjo imtis priemonių protekcionizmui ir „švogerizmui“ kultūros srityje pažaboti. Pasak „valstiečių“ lyderio, kai nėra aiškiai apibrėžtų kriterijų, kokie šalies kultūros prioritetai ir kaip tvarkomas jai skiriamas finansavimas, klesti nerašyti įstatymai – „kas pas ką nuėjo, kas prie ko sugebėjo prieiti, kas su kuo sugebėjo susitarti“.

R. Karbauskis taip pats įsitikinęs, kad kultūros finansavimas neturi būti susietas su gaunamomis lėšomis iš alkoholio, tabako ir azartinių lošimų akcizų.

„Negi kuo daugiau gersim ar rūkysim, tuo daugiau bus skiriama kultūrai pinigų? Tai – gėdinga“, – įsitikinęs R. Karbauskis.

Atleis kūrėjus nuo mokesčių?

Straipsnio tęsinį skaitykite lrt.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gražiai apie kultūrą ,meną interviu

Respublikoje kalbėjo režisierius R.Tuminas.Klasikinis suvokimas.

Dzeikas

Kol kas matau tik,kad Karbauckiui imponuoja O.Benderio paskaita Vasiuku sachmatu klube. Zengia placiai.
Taciau nesisaipykim.Visdelto kazka daro zmogus. Paziuresim kas jam gausis.

Apie kultūrą

jie kalba gražiai. O kaip tos kalbos baigsis? Kaip visada. Stebuklų būdavo. Bet tai buvo seniai. Pirmas stebuklas atsitiko Šiluvoje (reikėjo).

lai

lai išverčia į lietuvių kalbą Motiejus Strijkovskio 1582 m. Karaliaučiuje išspausdintą Lietuvos istoriją – „Lenkijos, Lietuvos, Žemaičių ir visos Rusios kronika“

šiaulietis

,,Be to, negali būti KRF lėšomis finansuojami valstybės išlaikomų kultūros įstaigų projektai“,- tikra tiesa. Būtų gerai, jei tai pavyktų įgyvendint.

Ministerijų ir ministerijų klerkų sumažinti proporcingai gyventojų skaičiaus sumažėjimui.

Svarbiausia ,jei tarsitės su menininkais,

mokslininkais,dvasininkais,tada jums pasiseks.

> Svarbiausia ,jei tarsitės su menininkais,

Svarbiausia, kad nesitartų su menininkais, bet vystytų liaudies kultūrą, kuri patiktų eiliniam paprastam lietuviui. Jeigu kultūrą vystys ir platins tipo „Krantinės arka” (tiksliau, Krantinės vamzdis), tai geriau, kad išvis nieko nebūtų, nes niekas tokios kultūros nesupranta, išskyrus, pačius autorius ir jų (tikrus, bei tariamus) gerbėjus. Kultūra – ne rebusų ir paslėptų minčių skaitymas visuomenei pateikiamuose kūriniuose (o gal, tiksliau, tik „kūriniuose”), bet visiems pajaučiamas estetinis grožis.

Svarstyklės

Turiu vilties, kad Ramūnas Karbauskis vis tik supranta, jog masinė kultūra turi didelę įtaką ne tik tautos kultūrai, bet ir jos dorovei. Gyvenimas parodo, kad etninės kultūros mylėtojai ir puoselėtojai (priešingai nei anglosaksiško popso mėgėjai) nebūna nei narkomanai, nei alkoholikai, nei gobšuoliai, nei ištvirkėliai.

Julius Puras

Ar nebutu galima taip padaryti kad zmones Lietuvoje daugiau uzdirbtu negu kad pinigai butu nukreipemi i „kulturinius” prajektus kulturingu kiauliu auginimui? Idomu kas vadovaus zemes ukio ministerijai? Apie tai Karbauskis garsiai nekalba bet man atrodo snabsdasi su „svogeriais”. O juk zadejo ivesti „ligybe” ta prasme smulkus ukininkai turi buti prilyginti stambiom korporacijom ir tureti vienodas saligas pagal Karbauski. Juk givename „rinkos” ekonomikoje kur kiekvienas turi buti lygus.

Tarabilda

Teisingiausias būtų veiksmas, kuris labai savalaikis ir gali duoti rezultatą.Seimo kultūros komitetas, jūsų žiniai, tvirtina metines LRT Tarybos ataskaitas ir praktiškai nuo komiteto sprendimo priklauso LRT finansavimas iš biudžeto ir netiesiogiai – Skydininko ir jo chebros likimas. Karbauskio ėjimas yra genialus, jei išvystys šią paprastą kombinaciją.

Julius Puras

Tikrai aš to net nežinojau kuom užsėma”kultūros” komitetas. Apsimeteliui Karbauskiui tai saugi ir labai gera vieta. Žvelgent į jo ateity. Vistik tikro mužiko svajonė tapti karaliumi. Šiuo atvėju prezidentu ir į pagalba mužikui dar ateis visa susikompromitavusi optimistiška LRT. Nu Lietuva laikykis „kultūringas” mužikas ateina.

Juliau Purai

tamsta esi tiesiog įžūlus, o gal dar ir bukas?
gyvenime pats juk nieko nesi sukūręs, tik rašinėji savo pliurpalynes, šmeiži ir niekini žmones, kurių net nepažįsti.
O bulkumo viršūnė – kad dar jautiesi ir pranašesnis, nors pats gali pasigirti tik kvailumu ir ribotumu…

Julius Puras i žemiau rąšiusi-a

Gavote nauja vada misteri Karbauski jis gi specialistas jis gi kovotojas prieš ologachus jis gi kovotojas prieš sistema jis gi kultūrininkas jis gi kovotojas prieš žmonių apkvaišinimus jis gi atgimimo Lietuvai nešėjas jis gi kovotojas prieš neteisybes ir t.t. Sveikinu.

Purui

Aha, kažkaip negirdim iš tamstos, kokioje tamsta rinkėjų stovykloje – Trumpo ar Clinton. Pagal tai spręsime, ar trumpinti tave ar statyti Clizmą.

Julius Puras

Nei už viena. Vienintelis Amerikos privalumas prieš Lietuva tai jos žmonės ir kaip tie žmonės gyvena o daugiau viskas panašiai. Pasižiūrėkite į kgbistu komunistu patrona Adamku ir jūs sužinosite kas du per velnias yra Amerikos politikai.

>Juliui P

Karbauskis yra gerbtinas ir geras strategas,žinantis ką daro,santūrus,mandagus.Kaip bus toliau,matysim.Spręsim pagal darbus ne pagal tai kas ką pasakė neaišku kokiu tikslu.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top