Ramūno Aušroto replikos apie Konstitucinio Teismo pirmininko pasvarstymus, kas yra Konstitucija ir kaip ji turi ginti žmogaus teises

Man atrodo, kad gerbiamas Konstitucinio Teismo pirmininkas kažką sumaišė.

Konstitucija žmogaus teisių prasme nėra visuomenės narių galių pusiausvyros dokumentas. Taip reguliuojami valdžios institucijų (Seimo, Vyriausybės ir Prezidento), o ne žmonių tarpusavio santykiai.

Konstitucija žmogaus teisių prasme yra tikrovės dokumentas. Ji pripažįsta tas teises, kurios yra, o ne tas, kurių nėra. Kaip tokia, ji yra aukščiau ideologijos, ypač tos, kuri nori suteikti neegzistuojančias teises (faux rights) asmenims, kurių, kaip valstybės piliečių, bendrąsias teises, Konstitucija ir taip gina.

* * *

Jei kas dar nežino, kam Lietuvai reikalinga Stambulo konvencija, tai gali sužinoti iš LR Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, kuris pasakęs (a) – reikia ratifikuoti Stambulo konvenciją, pasakė ir (b) – Konstitucija gina ir translyčius asmenis.

Stambulo konvencija įveda nediskriminacijos dėl lyties tapatybės pagrindą, kurio nėra nei LR Konstitucijoje, nei kitame LR įstatyme ir kuriuo remiantis norima sukurti neegzistuojančias (faux rights) teises į lyties keitimą, teisę (reikalavimą) būti vadinamam nekatrąja gimine ir pan., taip iškreipiant prigimtines biologinės lyties, tėvystės ir motinystės sąvokas.

Atsakant į gerbiamo Žalimo klausimą: LR Konstitucija, be abejo, gina ir transseksualų teises (nes translytis yra ne medicininė sąvoka, bet sociokultūrinis konstruktas), kaip ir kiekvieno asmens teisę turėti savo pažiūras ir įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, bei neleidžia diskriminuoti šiuo pagrindu. Tačiau iš asmens pažiūrų ir įsitikinimų nekyla ir negali kilti jokios naujos konstitucinės teisės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top