Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose.

1) Kad ir kaip nesinorėtų to pripažinti, NS gautas balsų kiekis yra adekvatus mūsų realioms finansinėms ir medijinėms galimybėms, žinomumui, reputacijai ir įdėtoms pastangoms. Nuo įsikūrimo kovą turėjom per mažai laiko įsibėgėti, koją ypač pakišo kovidas, tad graužtis ar vieniems kitus kaltinti neprasminga.

2) NS pasirinkta žinutė – Sąjūdžio (nepriklausomos tautinės valstybės) ilgesys – dalies rinkėjų iš principo negalėjo būti atpažinta, nes jie yra per jauni, kad jį prisimintų. Be to, ką ši žinutė reiškia šiandien? Kad ir kaip nemalonu sakyti, bet nemenka dalis žmonių jos tiesiog ne(be)suprato. Jie gyvena oligarchinėje rentinėje sistemoje, yra puikiai prie jos prisitaikę, arba (jaunimas) trokšta ir siekia prisitaikyti. Neprisitaikę emigravo, įskaitant vidinę emigraciją, arba degradavo, nepasitenkinimas neutralizuotas finansiškai, politiškai ir, ypač, ideologiškai. Rentinės sistemos šaltinis – ES pinigai, tad mūsų bandymai kritiškai kalbėti apie ES bėdas atmetami iš anksto ar priimami kaip pasikėsinimas į dalies visuomenės pasiektą stabilią ekonominę padėtį, saugumą ir psichologinį komfortą, grįstą įdiegtu liberaliu pasaulio vaizdu, kuriame ES yra suvokiama tik kaip gėris, o jos kritika prilyginama baisiai šventvagystei. Jei kritikuoji, vadinasi, esi vatnikas, Kremliaus projektas – kitų alternatyvų nenumatyta…

3) Tradicija, kuria mes remiamės ir puoselėjame (suverenitetas, tautiškumas, krikščionybė, antisovietinio pasipriešinimo atmintis) yra jau pernelyg svetima homo (post)sovieticus sąmonei, susiformavusiai po itin žiaurios ir ilgalaikės visuomenės selekcijos ir socialinės inžinerijos metų, kai turėjai arba prisitaikyti, arba žūti. Prisitaikyta buvo tobulai. Šie įgūdžiai niekur nedingo. Politika suvokiama tik kaip moralinis purvas arba asmeninės bei grupinės naudos šaltinis. Nonkomformizmas kelia grėsmę tokiai sistemai, kaip ir pačiam vartotojiškam mentalitetui. Todėl visi, kas bando į politiką atnešti ne vien įprastą pragmatizmą, o idealizmą ir vertybes, vertinami įtariai arba tiesiog niekinami, laikomi „nepraktiškais“ kvailiais.

4) Homo (post)sovieticus‘ui nacionalizmas = nacizmas, o pastarasis yra ideologinis baubažodis, į kurio turinį nesigilinama. Išties efektyvu.

5) Galios ir propagandos faktorius. Mėgstami (ar bent jų bijoma) dideli ir stiprūs. Ne veltui konservatorių piarininkai pasiūlė šūkiuose naudoti žodį „jėga“. Mažų ir silpnų nemėgstama, dėl to ir kartota apie „mažiukus“. Tai – uždaras ratas.

6) Ekonominis ciklas vis dar kyla į kalną. Tad atrodytų, kad artėjame prie gerovės valstybės – „švediško socializmo“, apie kurį kalbėta Sąjūdžio laikais. Antai žmonės gausiai apsiperka Ikea… Todėl grėsmių tautai skelbimas neįtikina, toli į ateitį nežiūrima, remiamasi asmenine patirtimi ir dabartine būkle: jei ta gera, optimistinė, nieko keisti nesinori, juolab jei pokyčius siūlo nežinomi arba žiniasklaidos neigiamai nušviečiami politikai.

7) Punktas, kurį gal reikėjo rašyti pirmą: Televizorius. Jei tavęs nėra didžiojoje žiniasklaidoje, tavęs nėra iš viso.

8) NS specifika. Partija išskirtinai grįsta charizmatine lyderyste, kartais net įgaunančia asmens kulto bruožų (tuo nekaltinu paties profesoriaus, bet esama nemažai jo, kaip ir jaunojo vado, adoruotojų, tam nebandoma užkirsti kelio). Tai rizikinga. Partija negali remtis vien vieno ar kelių asmenų skleidžiama Absoliučia Tiesa, visiems kitiems paliekant alavinių kareivėlių rolę (profesoriaus žodžiais tariant, „partija kaip karo mašina“). Ne visi pageidauja sau patrankų mėsos vaidmens. Vadinasi, reikia ieškoti kito dvasinio pamato, kito bendrabūvio būdo, kuris jau pradėjo spontaniškai rastis kartu dirbant agitacijoje, t.y. autentiškos bendruomenės.

Taipogi būtina giliai permąstyti ir savikritiškai priimti naują tikrovę, kuri tikriausiai daugeliui iš mūsų, bent jau man, buvo pakankamai netikėta, išblaivinanti nuo fb burbulo iliuzijų ir, žinoma, skaudi.

O tikrovė, kad ir kaip mums tai nepatiktų, yra tokia: žmonės nesupranta, nepriima ar net nenori girdėti mūsų siunčiamos žinios, bet noriai klausosi ir seka paskui tuos, kurie, mūsų matymu, veda juos tiesiai į skerdyklą. Šis pribloškiantis faktas verčia pergalvoti tai, kas mes esame ir ko galime imtis tokioje politinėje ir pasaulėžiūrinėje situacijoje.

Nes kitaip beliktų tyliai išsivaikščioti pabrukus uodegas, arba, apsimetus, kad nieko neįvyko, bukai toliau daryti tą patį, ką iki šiol.

Konkrečių atsakymų, ką pirmiausia daryti, kol kas neturiu. Tik leidžiu sau atvirai parašyti, ką galvoju, nors tai gal kai kam ir nepatiks. Mano tikslas – ne kam nors pakenkti, apkaltinti ar ką pažeminti, bet, priešingai, paskatinti mus visus priimti pralaimėjimą kaip galimybę pamatinių partijos veikimo prielaidų perkratymui ir sutvirtinimui.

P. S. Šis tekstas pirma buvo išsiųstas vidiniais partijos kanalais. Tačiau kadangi mane pasiekė privačios jame išdėstytų minčių palaikymo žinutės, nedrįstant, o gal nenorint veltis į viešą polemiką (ah, tas lietuviškas resentimentas apkalbinėti ir kritikuoti už akių!…), nusprendžiau tai iškelti viešai diskusijai. Neturime jos bijoti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
61 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
BRONIUS

Neabejoju V. Radžvilo ir V. sinicos nuopelnais steigiant NS, jų įžvalumu, analitiniais sugebėjimais. bet man atrodo, jog minėti veikėjai stokoja daugelio lyderiams labai reikalingų savybių – gebėjimo jungti, telkti, patraukti žmones, būti savikritiškiems, nepervertinti savo galimybių ir asmeninio vaidmens. Kas jiems neblogai sekasi, tai atstumti žmones nuo savęs ir gerų idėjų, kurias jie skelbia. todėl vargu, ar jų vadovaujama partija kada nors taps parlamentine.

stasys

Man atrodo jog autorė čia daug ką nutylėjo. Gal čia tylus priekaištas V.Radžvilui dėl nenoro vienytis su kitomis partijomis ir tai aštriai kritikai kuri nuskambėjo rinkiminėje spaudos konferencijoje , o gal priekaištaujama dėl to jog tam sprendimui truko diskusijų partijos viduje . Na ne paslaptis jog ‘provincija’ vis dar dūsauja dėl gražaus ir iškalbingo vyro iš Klaipėdos ..Jis kažkuo tos kartos moterims primena ana ‘Sajudžio dvasia’ ..kuria vėliau taip begėdiškai pasinaudojo R.Paksas .. suviliojęs visas dūsaujančias apačias .Dar ilgai po prezidentinio ‘impičmiendo’ tvyrojo Lietuvoje toks nenusakomas vakūmas gražiems ir įšvaizdiems vyrams politikoje. Tie begėdžiai koncervatoriai ėmė ir pakišo ‘amerikieti aplinkosaugininką’..na kuriam tolokai buvo iki gražuolio lietuvaičio . Na bet čia aš jau nukripau nuo temos ir galiu būti autorės supeiktas… Skaityti daugiau »

apmaudu, kad nepateko

„mažiukai”. Apmaudu, kad Dagys neatidavė savo balso dėl 3 proc., tačiau ir pas liko nubaustas. Apmaudu, kad profesorius prirašė galybę str. prieš Juozaitį, nuo kurio drąsos ir prasidėjo Sąjūdis. Sutinku, kad Juozaitis išsikvėpė, neatrodė energingu ar charizmatišku. Prajuokino Puteikio ir Juozaičio „duetas”, kai jie kažkurioje laidelėje prisiekinėjo, kad susijungs „Seime”… Tada pagalvojau – nepateksite, nes susiskaidę, maži. Nepateksite, todėl ir nesusijungsite. Reikia jungtis iki rinkimų. Tas pats tinka ir Radžvilui, Pačėsai, Nagliui su Arvydu. Vyrai, jūs ne už Lietuvą, bet už save sąrašo priekyje… Nepasidalinote… Apmaudu.

mama iš kaimo

Rasa, prieštaraujate pati sau. Taip, sutinku, dugelis jau nebepamena Sąjūdžio, ir jiems svetimi jo idealai. Tai – „Tapino karta”. Jie balsavo už Armonaitę ir kanapes.. Bet toliau aiškinate, kad NS idėjos svetimos „homo post’sovieticus, o čia visiškai nesutinku. Jei anais laikais būtų buvę pakankamai homo sovieticus, tai nebūtų nei Sąjūdžio, nei kovo 11. Betgi buvo, vadinas tų niekinamų žmonių buvo nedaug. O per 30 metų, manau, ir tie jau išmirė, nes tuometiniai dvidešimtmečiai, kurie dabar jau suaugę ir mąstantys / balsuojantys/ tikrai nebuvo spėję tapti tos ideologijos vergais.. Aplamai, manau, jog per dažnai naudojame tą žodį, norėdami paaiškinti daug ką, kas mums nepatinka. Per 30 metų tas ,,homo sovieticus, sovietinis mąstymas,, ir kiti panašūs išsireiškimai jau taip nusivalkiojo, kad toliau… Skaityti daugiau »

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Citata: „žmonės nesupranta, nepriima ar net nenori girdėti mūsų siunčiamos žinios, „.
Tai klausiausiu tų žinių… antikonstitucinės ilgą laiką… tai tegu ir prasmenga. Hibridinių STRIBŲ nevirškinu.
Galėčiau patarti… bet akliems ir kurtiems… nebarstyk perlų kiaulėms, taip sako bibllija.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Beje durnelius didelės gaujos APVOGĖ.

Taisyklė

Kas nenužudo, tas sustiprina.

iš kaimo

Jūs teisi ponia Rasa.Žmonės eina paskui tuos į skerdykla todėl kad yra visiškai sumaterialėje ,kas pažada padidinti pensijas algas ar šiaip pinigų padalinti, arba malonumų , kanapės ,palaidas gyvenimas. Iš gyvenimo pašalintas dvasingumas, tikėjimas supratimas apie nuodėmę. Žmonės tiesiog nesidomi aukštesniais dalykais, kompiuterius turi beveik visi ,o ką su jais daro? pirmiausia žaidimai, feisbuko pletkai, youtubės vaizdelių mėšlas ,porno ir tt. LABAI LABAI linkiu tik neišsivaikščiokite ,tik nesusipykite , tik ir toliau dirbkite ,važinėkite po miestelius ir kaimus bendraukite su paprastais žmonėmis ir tada pamatysite ko reikia kad kituose rinkimuose gautumėte daugiau vietų SĖKMĖS.

Laumėjantis

Keletą pastabų parašysiu ir aš. 1. ,,Lietuvos sąrašo” Vilniaus skyriaus pirmininkė J. Noreikaitė prognozavo, kad NS pasirodys prasčiau negu per rinkimus į EP, nes tada NS buvo vienintelė nesisteminė jėga. 2. Dėl tos pačios priežasties LS ir nekandidatavo į Seimą – buvo gaila išmesti kiek ten – 12 ar 16 tūkstančių eurų. 3. J. Noreikaitė, rinkdama parašus, matė, kad pas mus nėra nei tautos, nei pilietinės visuomenės, didžioji dauguma – žmogiškoji biomasė. Tokia už NS, aišku, nebalsuos. 4. Taip kad ir Radžvilas ir Sinica, kaip politologai čia ryškiai prasišovė. 5. Man asmeniškai, didelį įspūdį padarė aktoriaus R. Bagdzevičiaus mintis, neseniai išsakyta ,,Respublikoje”: ,, Žmonės bijo, kad kartu su skiepais nuo „Covido” jie bus čipuojami (programuojami), tačiau iš tikro baimintis nėra… Skaityti daugiau »

Joooo

konservatoriai sąjun goje su Armonaite ir Gentvilo liberalais pataisys NS reikalus taip, kad pastarieji manau išnyks iš Lt politžemėlapio per ateinančius 2-3 metus….

DD plius DD

„Tradicija, kuria mes remiamės ir puoselėjame (suverenitetas, tautiškumas, krikščionybė, antisovietinio pasipriešinimo atmintis) Todėl visi, kas bando į politiką atnešti ne vien įprastą pragmatizmą, o idealizmą ir vertybes, vertinami įtariai arba tiesiog niekinami, laikomi „nepraktiškais“ kvailiais.” Na, homosovietinio paveldo lengvai neatsikratysi, kitaip pvz. abi vokietijos seniausiai būtų išsilyginusios, bet skirtumai išlieka netgi pas vokiečius. Tačiau ta tradicija, kuria NS remiasi irgi niekur nedingus. Kitaip niekas masiškai nesivienytų Tautiškai giesmei, arba galima prisiminti ažiotažą sukėlusį vėliavos žygį aplink pasaulį. Geriau apsidairius, partijos deklaruojamos vertybės turi platų atgarsį paties įvairiausio plauko bendruomenėse ar „sluoksniuose”, jei norit. Vadinas, partija turėtų pateikti daugeliui suprantamą ir girdimą žinią. Programinės nuostatos, deklaracijos ir pan. neišvengiamai bus priimamos kaip privalomi kanceliariniai formalumai, kurie pačiai didžiausiai tautos daliai apskritai… Skaityti daugiau »

state 404

kažkokie drumsti šitie rinkimai. neantspauduotas urnas „saugo” baltos pirštinės, Jurgos Lago atvejis, karantinuotieji nesulaukia balsavimo namuose, Armonaitės šaikos registracija po laiko ir t.t.

Dar karta! Ir dar karts!

Radzvilas yea Nulis! Radzvilas tvartelio “mokinys”! NS tuscia vieta!
Na, supraskite viena karta!

Dar karta! Ir dar karta!

Radzvilas yra Nulis! Radzvilas tvartelio “mokinys”! NS tuscia vieta!
Na, supraskite viena karta!

Al.

Rasa daug kuo teisi. Bet tautos nenurašykit. Kiek ji sovietizuota, žinojom ir iki rinkimų. Ir ne daugiau už elitą. Todėl pirmiausia išsiimkit rąstą iš savosios akies. Jei nesukursit vietos atviroms diskusijoms, jei nemesit savo teisuolių povyzos, jei neparemsit tų, kurie jau dirba įvairiose srityse – gina miškus, šeimas ir t.t. – tautos neišjudinsit.

Hm (buvęs komentatorius iš Pro Patria)

Straipsnyje yra liūdnos teisybės. Man irgi kartais kildavo panašiai liūdnos mintys. Ir kai Lietuvos krikštas vyko, už senojo tikėjimo išsaugojimą galbūt buvo kokie 2%, ir kai Liublino unija, gal kokie 2% buvo už Lietuvos valstybės išsaugojimą, ir dabar panašiai. Bet nesakau, kad tai yra beviltiška ir su tuo lieka tik susitaikyti. Su tuo kovoti yra labai sunku, bet nėra neįmanoma. Mūsų istorijoje yra ir priešingų pavyzdžių, kai tie 2% staiga išaugdavo į absoliučią daugumą, pavyzdžiui, nuo XIX a. iki Vasario 16-osios.

Tiek esat verti

Kada Lietuvoje atsiras nors viena tikra kairioji jėga? Štai jie – tikrai nors šiandien turėtų didžiules perspektyvas. NS – eiliniai liberalai su visų senai perprasta Lietuvos išgelbėjimo nuo visko „strategija”. Nieko naujo , nieko naudingo eiliniam Lietuvos žmogui – už tai ir rezultatas „superinis”(kažkodėl kažkokiai Armonaitei su iškrypėliais per tą patį laiką …. Ir tai – visiškai akivaizdus FAKTAS).

Pritariu >>> Al

Nebalsavau nei už NS, nei už konservus, bet už žemiškesnius ir kančios išvargintus, t.y. „Drąsos kelią” ir visiškai nesu nusivylęs, kad nelaimėjo. Viskam savas laikas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Kas pakenkė NS pergalei?
– I. Vytautas Daujotis su ketinimu apiplėšti dirbančiuosius dar dviem milijardais (!!!).
– II. Gaudentas Aukštikalnis – Vytauto Landsbergio padlaižūnas.
– III. Okupacinės krikščionybės brukimas gyventojams.
– IV. Plėšikų (banditų) užvaldyta Lietuvos r bei tv (LRT).
– V. Seimo rinkimų antikonstitucinis įstatymas.
– VI. Netinkama NS vedlių komanda, nežinanti pavojingiausios bei ilgiausiai esančios problemos, išvariusios svetur milijoną (pusę visų!!!) darbininkų.
– VII. Tt bei p.
___________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 spalio 15

Labai geras

Al komentaras. Nieko nebepridursi.

Pareiga

dabar nemadinga.Nes teises apmoka ES.

Šiaip,

žvilgterėjus į mūsų istoriją, tai labai primena jaunimo paklydimus komunistinės aušrai užtekant Lietuvoje su Petru Cvirka, bei Salomėja Nerimi ir kt., kurie taip pat labai norėjo naujovių. Tada galią parodė brutali jėga ginklų pagalba, na, o dabar pinigų galia pranoko net ginklus.

Laumėjantis - Pritariu

Svarstau, už ką dabar balsavo tie, kurie gana gausiai 2012 m. balsavo už ,,Drąsos kelią”.

>>> Laumėjantis

Balsavau už „Drąsos kelią” ir nesigailiu.

mykolas

Jei apjungsime, ką čia skaitytojai pasakė, visos priežastys to pralaimėjimo pasakytos. Galima tik kitais žodžiais. Aš kaip buvęs mokytojas, penkių balų sistemoje NS už politines įžvalgas rašau 5. o už elementarios matematikos išmetimą – 2. Kiekvienas eina po vieną ir lengvai perlaužiamas kaip šiaudelis, Tvankstu pasivadinęs teisingai pasakė. Matematikai dar ne visi išmirė, jei vienų patarimais nepasitikėjote, galėjote kitus pasikviesti. Kas jums pakišo idėją, kad reikia eiti po nedaug, grupelėmis? Du mėnesius ir aš buvau įkalbinėjusių, kad reikia kitaip pasiruošti, pusėje. Neišgirdote. Dabar turėsite 4 metus laiko klaidoms ištaisyti.

Aš > Al

Pas mus miškus gina Puteikis, šeimas saugo Puteikis, Kuršių marias saugo Puteikis, Armonaitę nuo nįregistravimo saugo Puteikis, mokytojus gina Puteikis, visur Puteikis. Vienykimės su Puteikiu.

Povilas

Pripažįstate, kad esate maži daugeliu požiūrių.
Bet nieko nekalbate apie sąjungininkų paieškas.
Suprantama, sunku, praktiškai neįmanoma rasti šimtaprocentinį partnerį politikoje.
Tai ir neduokite amžinų įžadų niekam.
Bet rasti vieną temą, vieną opią problemą, kuri rūpi daugeliui „mažųjų – juokų darbas. Tokių variantų – vežimu vežk.
Tad imkit ir nuveikit kokį vieną darbą bendrom jėgom su dabartiniais konkurentais.
Po to – dar, dar…
Žiūrėk, ir bendą kalbą rasit.
Žiūrėk, ir jūsų žmogus Seime atsiras.
Tuo pačiu – ir medija ir finansai.
O kakta į sieną – naivu ir netgi kvaila, nepaisant, kad ta kakta – profesoriaus.

stasys

Pliūrpalai Mykolai , Jus kaip buvęs mokytojas turėtumėte suprasti išgrinintos idėjos politikoje svarba . Būti kaip visi ir parsiduoti tikslui bet kokia kaina papulti į Seima , tikslas kuris niekur toliau to Seimo rūmų neveda .Jusu amželije buvo jau ne vienas toks abejotinos sėkmės pavyzdys ,..

stasys

Povilai ..V.Radžvilas gali pasinaudoti tamstos patarimu randant bendra kalba su koncervatoriais .Kodėl gi ne ?

Diedas

Reikėjo neprisileist visokių svieto perėjūnų karjeristų puteikių, būtumėt rimčiau atrodę.
Ir norint papult prie lovio gražias idėjas deklaruot maža.
Reikia porint tai, ką nori girdėt rinkėjai (pencininkai ir lodoriai) o jiems reikia xalevos. Darmavų pinigų.
Reikėjo žadėt 15 pencijų į metus, pašalpas po 500 eur. Ir minimumą 1060 eur.
Kažką laimėjus apie pažadus pamiršt. Žmonės jau su tuo susitaikę.
Ar pamenat kad valstiečiai žadėjo sugrąžinti emigrantus?
Ne.
Bet tas melas labai padėjo.
O apie teliką gryna tiesa.
Balsuoja didžiaja dalimi pensininkai, todėl rinkimams didžiausią įtaką turi televizorius.

habilitās

Nieko naujo straipsnyje nėra, visos „pergalės“ priežastys, pagal V. R., buvo išanalizuotos skaitytojų komentaruose iki rinkimų, čia tik „copy paste“, tik santūresnis variantas. Pagrindinis nulinio rezultato stimuliatorius, – didybės manija, pasiekusi vos ne Burdž Chalifa aukštumas. Sėdint beveik šalia paties Aukščiausiojo, sunku matyti ir suprasti ką daro „skruzdėlių“ pasaulis. Vienintelis straipsnyje minimas dalykas, kurio komentatoriai neįžvelgė, tai sąsajų su Sąjūdžio laikais problematika, tiksliau, pokyčiai, kurie įvyko nuo to laiko. Juk Gabrielius vadžias Ingridai perdavė ne šiaip sau, tremtiniai ir politiniai kaliniai baigia išmirti, o kas labiausiai rėmė I. Š. prezidento rinkimų metu?! Taip, jaunimėlis. Juk ir Armonaitės-Šimašiaus manevras atsiskirti nuo Gentvilo nėra jau toks nesuprantamas. Vargu ar Gentvilas būtų sutikęs su tuo sąrašu „privilegijų“ visiems tiems „hardcore“ mėgėjams į išangę,… Skaityti daugiau »

Šiaip,

Prie mažųjų partijų pralaimėjimo prisidėjo lrt skleidžiama panika ir baimė. Bijantis žmogus visada jaučiasi nesaugus ir sukaustytas, o ypač nepasitikintis permainoms.

Kis

jeigu butu padori reklama TV spaudoje ,o galu gale nors menkutis lankstinukas programos ir planu pasto dezutese.Kiek buvo fanu tiesos.lt ir dar akademiniame lygmenyje(jeigu buvo,nes rektorius VU sedejo salia Armoskes,kuri zada kiek dat protaujanciu like nunuodyti,dalinai nugirde,ateis ir iki galo is lietuviu pavers zombiais.Kai pasaulis steni nuo koronos,paziurekite kokia reklama salies spaudoje ir TV,tokios rasliavos gal rasyti ir spausdinti tik vatnikai(lietuviski su ozio barzdele),kiek dusino tauta,kai Veryga is blogiausio,vienu metu buvo iskeltas(paciu dubduku,nes baimes akis dideles,juk niekas nenori mirti)bet po to vel ;vagis ,aferistas ir t.t.,berods ateina ta diena,kai teks kazkam parodyti ka ismano.Matulas ,lai ne liezuviu plaka,o corona nugali su Raskeviciumi?Bus dar ir laisves ir cirku,as tai esu prisiziurejusi per trys desimtmecius,cia nereikes kritikuoti,ir pirstuku rodyti,reikes dirbti,o kas dirbs… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

„2020 m. spalio 16 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos pirmininko dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Seimo rinkimų imitacija“

Dalyvauja Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos nariai Stanislav Ladinskij ir Lietuvos liaudies partijos l.e.p. pirmininkas Tauras Jakelaitis ir rinkimų sąrašo vedančioji dr. Nendrė Černiauskienė.

Pranešėjai kviečia spaudos konferencijoje dalyvauti antisisteminėmis besiskelbiančias politines partijas ir pasisakyti dėl jų taikstymosi su šiuo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų spektakliu.”

Daugiau
va čia
https://lietuvosvisuomenestaryba.lt/lietuvos-visuomenes-taryba/2020-m-spalio-16-d-11-val-lietuvos-nepriklausomybes-akto-signataro-lietuvos-visuomenes-tarybos-valdybos-pirmininko-dr-zigmo-vaisvilos-spaudos-konferencija-seime-seimo-rinkimu-imitacija/

mamai iš kaimo

Ačiū tamstai už puikias mintis, ypač apie homosovietikus. Jūs tą terminą suprantate daug geriau, negu profesorė. Iš tiesų tame termine nėra nieko blogo- būtent anie homosovietikai sugebėjo atkurti Lietuvą, išplėšti ją iš Tarybų Sąjungos nasrų. Gi dabartiniai homoliberalis niekaip nesugeba toliau ją kurti- kur tik dursi- ten problemos. Švietimas, sveikatos apsauga, žmonių moralė visiškam dugne, jau nekalbant apie svarbiausius veiksnius- teisėsaugą ir demokratiją. Po 30 metų nepriklausomos valstybės gyvenimo gal jau reiktų baigti eksploatuoti tą homosovietikus arkliuką- jis jau toks nuvalkiotas ir sunykęs. Dabar jau užaugo nauja karta, išauginta laisvėje ir be pareigų, tik su teisėmis.

T0mas J.

Autorė teisingai sako: „Politika suvokiama tik kaip moralinis purvas arba asmeninės bei grupinės naudos šaltinis…. visi, kas bando į politiką atnešti ne vien įprastą pragmatizmą, o idealizmą ir vertybes, vertinami įtariai arba tiesiog niekinami“.

.

Kas dėl to labiausiai kaltas?
1. Valstybinė žiniasklaida, t.y. Lietuvos Radijas ir Televizija.
Ką girdi per Lietuvos Radiją jaunimas, kai sEniai vakare nueina miegot? Ogi vien dainas anglų kalba.
2. Švietimo sistema, pedagogai.
Pilietiškumo ugdymas mokyklose visiškai nevyksta. Valdžia sunaikino vienintelę pedagogų ruošimo aukštąją mokyklą.
Kas visa tai valdė ir koordinavo?
– Valdžia, Seimo valdantieji – metų metais to siekė ir pasiekė: LSDP, TS-LKD, LVŽS.

Dar 4 metai

Veršių tautos elite plaukiantis durnių laive ES pažangos kursu, tauta tokios prabangos – 4 m. NEBETURI !!!!!

Nėra ko dejuoti

Prof. Radžvilo pagrindiniai įvardinti priešai šiuose rinkimuose buvo Juozaitis, Dagys ir Puteikis. Juozaitis ir Dagys rinkimuose šauniai nugalėti. Vos vos nenugalėtas Puteikis. Taigi valio! Dar kiek pasitempus 2024 m. ir Puteikį pavyks nukalti.

Al. Ašui

Sugebėkim už putų pamatyti gėrimą. Miškus saugo Gaidamavičius. Puteikis irgi išsaugojo Klaipėdos piliavietę. Valstybė yra tautos susivienijimas.

ar galimi geri darbai nesant valdžioje?

aišku, kad galimi.
pvz: rusteika visus lietuvius idiotais išvadino.
puikus darbas.
tęskite taip ir toliau !!

visa beda

yra tame,kad,, trys lietuviai-penkios partijos,,.

Labai aciu uz izvalgas,

Pritariu.
Taciau tolstant nuo rinkiminiu kalbu ir sukiu lieka daug neatsakytu klausimu
1.kas yra NS pagrindine ideja ir siekis
2.kas yra N S zmones nariai.
Si karta ju buvo per mazai,jie labai akademiski,rimti,labai aukstai virs gyvenimo realybes ssu savo ilgais isvedziojimais ir kritika.
Nebuvo rodomi keliai sprendimams,ukine ekon sfera beveik apleista,o ji rupi visiems,is kur ateis pajamos valstybeje,koks ju paskirstymas,didejancios skolos nuo B V P valdymas.
Ta retorika zmoniu nepaliete.
Be to N S nieko nesuvienijos,jei nesujungsit tautos,judejimu kuriam tai bendram projektui,isnyksite
Daug diskusiju dar reikia su kitais,tarp saves aiskiau

Geriau nė nepasakysi

leidžiu sau pacituoti komentarą po A. Švarplio tekstu:

„Reikia sveiko proto ir lankstumo 2020-10-16 8:43
To ypač trūksta šio portalo favoritams “Nacionaliniam susivienijimui”, kurio veikėjai “šnekasi patys su savim” ir galimus partnerius paverčia priešais konkurentais. Atsikvošėkite: vieni jūs nieko negalite ir negalėsite. Neturėdami charizmatinių asmenybių, savo pasipūtėlišku elgesiu skelbdami visus kitus klaidatikiais jūs patys save atribojate nuo galimų politinių partnerių
ir apskritai, standartinio rinkėjo.”

NS vedlių ydinga  strategija pralaimėjo,

bet jie nepripažista akivaizdžios tiesos ir sutriuškinimo.Liepos mėnesį NS taryba ,įkvėpta klaidingų profesoriaus nuostatų,pragaištingai balsavo prieš mažiukų rinkiminę koaliciją, prieš šviesuomenės ir gausaus piliečių būrio Raginimus laikytis Sąjūdžio telkimosi, mažiukų-demokratų vienijimosi idėjos. Nuo 42 t. balsų per EP rinkimus V.R. kompanija nusirito iki žemumų- prarado apie 50 nuošimčių šalininkų… Nei Radžvilas, nei Sinica, nei Rusteika dabar atsakomybės už akivaizdų krachą, už žiaurias klaidas neprisiima, bet verčia viską ant sistemos ,,infoblokados”, lėšų stygiaus ir pan.
NS (ir politinės tautos likučiai) jau gavo pelnytą baisų nokautą ir ,ko gero, lieka tik vegetavimas ir sunykimas, nes su tokia pasikėlusia, nuolat ,,nesąjungininkų” ieškančia ir nesavikritiška vadovybe kelias tik į atliekų savartyną…
A.

NS vedlių ydinga  strategija pralaimėjo baisiai,

bet ji nepripžista akivaizdžios tiesos.Liepos mėnesį NS taryba ,įkvėpta klaidingų profesoriaus nuostatų,pragaištingai balsavo prieš mažiukų rinkiminę koaliciją, prieš šviesuomenės ir gausaus piliečių būrio Raginimus laikytis Sąjūdžio telkimosi, mažiukų-demokratų vienijimosi idėjos. Nuo 42 t. balsų per EP rinkimus V.R. kompanija nusirito iki žemumų- prarado apie 50 nuošimčių šalininkų… Nei Radžvilas, nei Sinica, nei Rusteika dabar atsakomybės už akivaizdų krachą, už žiaurias klaidas neprisiima, bet verčia viską ant sistemos ,,infoblokados”, lėšų stygiaus ir pan.
NS (ir politinės tautos likučiai) jau gavo pelnytą baisų nokautą ir ,ko gero, lieka tik vegetavimas ir sunykimas, nes su tokia pasikėlusia, nuolat ,,nesąjungininkų” ieškančia ir nesavikritiška vadovybe kelias tik į atliekų savartyną…
A.

NS vedlių ydinga  strategija pralaimėjo baisiai,

bet jie nepripžista tiesos.Liepos mėnesį NS taryba ,įkvėpta klaidingų profesoriaus nuostatų,pragaištingai balsavo prieš mažiukų rinkiminę koaliciją, prieš šviesuomenės ir gausaus piliečių būrio Raginimus laikytis Sąjūdžio telkimosi, mažiukų-demokratų vienijimosi idėjos. Nuo 42 t. balsų per EP rinkimus V.R. kompanija nusirito iki žemumų- prarado apie 50 nuošimčių šalininkų… Nei Radžvilas, nei Sinica, nei Rusteika dabar atsakomybės už akivaizdų krachą, už žiaurias klaidas neprisiima, bet verčia viską ant sistemos ,,infoblokados”, lėšų stygiaus ir pan.
NS (ir politinės tautos likučiai) jau gavo pelnytą baisų nokautą ir ,ko gero, lieka tik vegetavimas ir sunykimas, nes su tokia pasikėlusia, nuolat ,,nesąjungininkų” ieškančia ir nesavikritiška vadovybe kelias tik į atliekų savartyną…
A.

Pensinikas

Tikra tiesa. Jei valstieciai apgavikai ir neprabalsuoja uz 13 pensija uz ju kandidatus 2 ture balsuot nebera prasmes. Geriau jau uz konservatorius tada.

Ir laisves partija!

Nuims ji durnus valstieciu draudimus neuzdraus parukyt balkone ir stipraus alaus. Gal sumazins kainas ir gerimams ir cigaretem. Nusipirkt galesim kada tik dirba parduotuves. Valstieciu rezimas paverte Lietuva i kalejima. Vien draudimai ir baudimai. Net vasara prie juros. Jie tokie patys kaip Lukosenka. Uz Laisve!

Lietuva

kaip ir visas pasaulis rieda i bedugne.Pirmoje eileje , davasine.Dar vieni rinkimai parode visiska abejinguma tikrosioms vertybems, kurios yra Dievo siustos zmogui.Neverta net komentuoti, kai apsivoge partiju vadovai ir apsivogusios ir apsikysininkavusios su anslagais partijos renkamos ir renkami i seima.O tie zmones ir partijos, realiai neissipurvine, apstumdomi ir paliekami parastese.

DD plius DD

Sakiau, kad nelabai naujagimei partijai patarčiau dėl žinios „et orbi”. Štai ir sugalvojau. Čia būtų lyg ir taikinys kritikai ir toli gražu dar ne tas, ko reiktų. Bažnyčia yra suformulavus „mirties kultūros” koncepciją labiau gelminėms priešpriešoms. Labiau kasdieniškoms aktualijoms siųlau „erzaco kultūros” koncepciją, vietoj „liberalmarksizmo” ir panašių „izmų”, kuriais nebent iš nuobodulio bežiovaujant, galima žandikaulius išsinarinti, o tuo pačiu ir visus tuos niekingus „izmus” legitimizuojant. ——— Kas bendra yra tarp M.L.Kingo svajonės ir šiuolaikinės kovos prieš rasinę diskriminaciją? Kas bendra yra tarp Žmogaus Teisių Deklaracijos turinio ir nesuskaičiuojamų kovotojų už tas teises aktyvizmo? Kas bendro tarp šeimos ir vienalytės šeimos? Ir kas bendro tarp šeimininkės ar saulutės sviesto ir tikro sviesto, kas bendro tarp miežių gėrimo ir kavos? Arba tarp… Skaityti daugiau »

61
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top