Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Penktadienį, mitingo Katedros aikštėje metu, nuo scenos paskelbiau, kad įsikūrė Naujoji Helsinkio grupė. Žemiau įkeliu jos deklaraciją ir viešų narių sąrašą. Bus trijų tipų nariai – garbės, vieši ir nevieši (rėmėjai ir ekspertai).

Visus, kurie yra neabejingi padėčiai, kai Lietuvoje vis intensyviau pažeidžiamos konstitucinės piliečių teisės bei laisvės, kviečiami pagal išgales prisidėti, kad grupė galėtų pradėti efektyviau veikti ir įgyvendinti savo tikslus.

Naujosios Helsinkio grupės
Lietuvos piliečių konstitucinėms teisėms ginti
Steigimo deklaracija

2021-09-10

Mes, pasirašiusieji šį visuomeninės grupės, pagal savo esmę ir pavadinimą – Naujosios Helsinkio grupės, steigiamąjį dokumentą,

suprantame, kad demokratija ir prigimtinės žmogaus teisės nėra visiems laikams be kiekvienos naujos kartos apsisprendimo duotos; jos gali būti išsaugotos tik tuomet, jei nuolat bus rūpinamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijoje apibrėžtų teisių paisymu ir gynimu,

esame susirūpinę dabartiniais antidemokratiniais procesais Lietuvoje ir visame pasaulyje, kai prisidengiant Lietuvos žmonių nenoru priimti kitų šalių abejotinos pažangos pokyčius, visuomenės sveikatos, viešojo saugumo ar kitais pretekstais, vis dažniau paminamos pamatinės universalios humanistinės vertybės, visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės bei suverenių demokratinių šalių konstituciniai principai,

esame įsitikinę, jog šios vertybės atsidūrė pavojuje net ir tose šalyse, kurios iki šiol buvo laikomos asmens orumo, teisinės valstybės bei demokratijos bastionais, o po liberaliosios demokratijos vėliavomis vis plačiau ir aktyviau brukami asmens ir tautų totalinės kontrolės technologijos bei diktato metodai, kurių pobūdį atpažįstame iš sovietinio laikotarpio patirties.

Remdamiesi 1975 m. Helsinkyje pasirašytu „Saugumo ir bendradarbiavimo Europoje Baigiamuoju Aktu“ ir visų sovietų okupaciniu laikotarpiu veikusių ir žmogaus bei tautų teises gynusių Helsinkio grupių pavyzdžiu, steigiame šią viešo veikimo grupę.

Naujosios Helsinkio grupės siekiai:

žadinti Lietuvos piliečių ir tarptautinį sąmoningumą bei atsakomybę, kuriant bendrą gėrį ir demokratinę ateitį,
tirti ir viešinti neteisėtus konstitucines piliečių laisves ir tarptautines konvencijas pažeidžiančius valdžios galių veiksmus,
skelbti faktus apie informacijos ir saviraiškos laisvės, viešų susirinkimų ir protestų neteisėtą ribojimą, represijas, kėsinimąsi į asmens nuosavybę ir privatumą, tikėjimo ir pažiūrų laisvę, piliečių ir jų grupių lygybę prieš įstatymą, šeimos, kultūros ir gamtos vertybes bei kitą piktnaudžiavimą valdžia.

Savo veiklai pasitelksime pripažintus specialistus ir ekspertus, bendradarbiausime su kitomis, pilietiniams interesams atstovaujančiomis šalies ir užsienio organizacijomis bei tarptautinėmis institucijomis.

Tikėdami, kad geros valios principas, kaip pasitikėjimo ir vienybės pagrindas, vėl pasitarnaus Lietuvai, kviečiame bendradarbiauti visus, pritariančius šiai deklaracijai.

/PARAŠAI/

1. Arlauskas Saulius, teisės filosofas, pedagogas.
2. Baranauskas Tomas, hum. m. dr., istorikas, istorijos populiarintojas, publicistas.
3. Čepaitienė Rasa, hum. m. dr., kultūros istorikė, publicistė.
4. Genzelis Bronius, Kovo 11-osios Akto signataras, filosofas (sutiko būti garbės nariu).
5. Karčiauskaitė-Lago Jurga, publicistė, menininkė.
6. Kundrotas Marius, politologas, publicistas.
7. Merkys Gediminas, habil. soc. m. dr., edukologas ir sociologas.
8. Vasiliauskaitė Nida, hum. m. dr., filosofė, publicistė,
9. Grigas Romualdas, profesorius, akademikas, sociologas, tautotyrininkas (sutiko būti garbės nariu)
10. Drungytė Erika, poetė, vertėja, literatūros kritikė.

Kviečiu dalintis šia informacija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top