Rasa Čepaitienė. Šliaužianti reabilitacija

Niumz, ir kurgi mūsų pažangiųjų istorikų keliamas triukšmas, kad neprofesionalas, šiaip poetas (autorė turi omeny Tomo Venclovos straipsnį „Sąžinė yra aukščiau už Nepriklausomybę“ – Tiesos.lt past.), leidžia sau taip laisvai samprotauti istorinėmis temomis, dargi priveldamas tiek atvirų nesąmonių ir klaidų? Ir ne šiaip samprotauti, bet ir pasisvaidyti rimtais epitetais bei kaltinimais keliems XX a. vidurio veikėjams.

Prisiminkim, kaip jie dar visai neseniai puolė vieną tokį inžinierių-žurnalistą, daug rašantį apie šį laikotarpį, arba kitą tokį geologą – už neprofesionalumą, neteisingus vertinimus, iš piršto laužtus… šaltinius. Įdomiai išeina. Kai apie šiuos įvykius ir asmenis prabyla viešųjų ryšių specialistė, dramaturgas, klounas, sovietinė tardytoja, nūnai persikvalifikavusi į prestižinę advokatę – viskas gerai, klausimų ir priekaištų jiems nekyla. Na, nebent kyla vienam kitam „ne tos stovyklos“ ir dažniausiai į didžiuosius ekranus bei eterį neįsileidžiamam istorikui.

Ponas poetas, žinoma, itin galantiškas, iškart puolantis į pagalbą, vos tik pamato kokią skriaudžiamą ir kamputyje tyliai nuoskaudos ašarą braukiančią moteriškę. Kaip gi nepadėsi? Kas, kad jos knygos galiniame viršelyje įdėta suklastota nuotrauka. Negi tai šauniajam džentelmenui sutrukdys ją pagirti už istorinės tiesos atskleidimo pastangas?

Spėčiau, pastarasis „išstojimas“ irgi susijęs su moters gynimu. Kitos, bet koks tarp jų panašumas! Jos abi tik viešai „išreiškė abejones“ kai kurių laisvės kovotojų moraliniu tyrumu, tik „iškėlė klausimus“. Ir štai bemat sulaukė visokių pseudopatriotų įniršio, puolimo, persekiojimų… Baisu. Tad mūsų poetas, nepaisydamas silpstančių jėgų, ir skuba tarti savo svarų žodį, kas, kad paremtą nuoširdžiu prasitarimu: „Nesu įsigilinęs į tą istoriją…, bet… smerkiu“!

Kaip tai primena liberaliąją Rusijos publiką, viešuosius intelektualus, drįstančius taip atvirai ir narsiai kritikuoti Putiną, kurie, kai tik kalba pasisuka apie „Holokaustą Baltijos šalyse“, kažkodėl ima unisonu pūsti tos pačios Kremliaus propagandos dūdelę apie „pribaltų“ vengimą prisiimti amžiną ir nenuplaunamą kaltę, tuo pačiu nuožmiai persekiojant bandančius tą nepatogią istorinę tiesą atskleisti…

Bandymas savalaikis, tik skaitytojai kažkodėl jau nebe tie… Jie neskuba žavėtis ir ploti, kaip kad poetas buvo įpratęs iki šiol. Jiems kyla klausimų. Jie prisimena ne tik poeto tėvelio laikyseną laikotarpiu, apie kurį dabar samprotauja mūsų iškilusis intelektualas, bet ir stebisi, kodėl, taip aštriai ir tiesiai priekaištaudamas laisvės kovotojams dėl sąžinės trūkumo, T.V. panašių klausimų neužduoda savo tėvo ir jo bičiulių atžvilgiu? Jie dalinasi gandais ir spėliojimais apie paties poeto „disidentystės“ pagrįstumą. Jie, o siaube, nebetiki jo nuoširdumu, teise ir autoritetu mus moralizuoti bei auklėti.

Bet svarbiausia šiame interviu net ne tai. Net ne atviros interviu davėjo simpatijos JAV demokratams, nė žodeliu neužsimenant apie jų vaidmenį riaušių, nusiritusių per šalį ir teberusenančių, kėlime. Svarbiausia kitkas. Mintis, sąmoningai ar ne, redakcijos pasirinkta šio interviu antraštei. Ginti Tėvynės neverta, neestetiška, žiauru. Kraujas, žudynės, prievarta – fui, kam to reikia, jeigu galima tyliai, gražiai, ramiai ir patogiai su priešu susitarti? Kaip kad poeto tėvelis ir jo bendražygiai – iškilūs to meto intelektualai ir menininkai, gražiai ir estetiškai susitarė 1940-aisiais. Kas, kad po to nelabai gražiai išėjo – jie gi dėl to nekalti. Tad apie tai ir nekalbėkim… Kaip dainuojama vienoje užstalės dainoje: kas gera – prisiminkime, kas bloga – lai išblės…

Tik, visa tai perskaičius, kažkodėl norisi susirasti ne garbiojo poeto kūrybos eiles, o ne tokį pažangų ir modernų, netgi visai atsilikusį ir nebeaktualų Maironį:

Oi neverk, matušėle, kad jaunas sūnus
Eis ginti brangiosios tėvynės!
Kad pavirtęs kaip ąžuolas girių puikus
Lauks teismo dienos paskutinės.

Taip nelaužyk sau rankų, kaip beržo šakas
Kad laužo užrūstintas vėjas;
Tau dar liko sūnų; kas tėvynę praras,
Antros neišmels apgailėjęs.

Ten už upių plačių žiba mūsų pulkai:
Jie mylimą Lietuvą gina;
Kam nusviro galva, tam Dangaus angelai
Vainiką iš deimantų pina.

Daugel krito sūnų kaip tų lapų rudens:
Baltveidės oi verks, nes mylėjo!
Bet nei bus, nei tekės Nemune tiek vandens,
Kiek priešų ten kraujo tekėjo.

Vedė Vytautas ten didžiavyrių pulkus
Ir priešų sulaužė puikybę:
Už devynias mares, už tamsiuosius miškus
Išvarė kryžiuočių galybę.

Saulė leidos raudona ant Vilniaus kapų,
Kai duobę kareiviai ten kasė,
Ir paguldė daug brolių greta milžinų,
O Viešpats jų priglaudė dvasią.

O neverk, matušėle, kad jaunas sūnus
Eis ginti brangiausios tėvynės!
Kad pavirtęs kaip ąžuolas girių puikus
Lauks teismo dienos paskutinės!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DD plius DD

Toks ir poetas- bando eiliuoti, bet aplodismentų ir susižavėjimo atodūsių negirdėjau….Kalbant apie išeivius, daugelis žino Bradūno, Radausko, Nagio, Niliūno ir kitų vardus. Ir išeivių indėlis į lietuvišką poeziją niekam nekelia abejonių. O Venclova- toks lyg ir poetas, lyg ir intelektualas, lyg ir disidentas- visas toks „lyg”. Netgi su Brodskiu lyg ir draugavo. Koks poetas, toks ir istorikas.
P.S. Beje apie „inžinierius- istorikus”, kiek suprantu kalbama apie Valiušaitį. Tik tiems ne inžinieriams istorikams noriu priminti, kad Valiušaičiu nesibaigs- teks dar ir Gudavičių nuvainikuoti….

Julijonas

Obuolys nuo obels netoli kritęs, nors tėvas buvo žymus sovietų pakalikas, o sūnus vadinamas disidentu.

StasysG

Tai tas disidentas lyg lietuvis, lyg džuišas. Trumpiau, jis pasaulio pilietis, Tai kas jam ta mūsų Nepriklausomybė? Tik kam mūsų medijos (15min) jį reklamuoja nelabai aišku.

stasys

Dėl daug ko nesutinku su T.Venclovą . Praeitu metu jo str. kritika norintiems nukelti P.Cvirkos paminklą ir ta nuomonė jog Lietuva vis dar neatsikračiusi bolševikinio mentaliteto , keistai dera su ta jo Kazio Škirpos kritika (www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1060761/venclova-apie-cvirkos-paminklo-nukelima-tai-yra-bolsevikine-praktika ). Iš vienos pusės žmogus linkęs teisinti bolševikinius rašytojus ‘stalino saulės‘ Lietuvoje ramsčius , iš kitos labai kritiškai pasisako apie viską kas liečią Lietuvių valstybės kovą už Nepriklausomybę. Lietuvoje sovietiniai simboliai prilyginti nacizmui , kas be abejo autoriui žinomą ..bet tai netrukdo pastaram narstyti po kaulelį generolą Vėtra morališkai.. o skundiką P.Cvirką visaip aukštinti . . Tuo konkrečiu klausimu rašytojas daug didesnis bolševikas , nei jo pirmtakai gyvenę Lietuvoje . Pastarieji neturėjo galimybės rinktis ir kažkaip išsaugoti tuos moralinius likučius pasitraukus į užsienį .… Skaityti daugiau »

Šutvė

Venclova – pro lenkiškas kosmopolitas, Bogušis – liberalas, Petkus – sodomitas, Gražulis – prostitutas, tėvas Stanislovas – marksistas, kitas tėvelis Mikutavičius – žydras vagis kolekcionierius, visi atsiprašant, disidentai. Saugokitės garsiai ir tuščiai šnekančių.

Išties

T.Venclova- šiltnamio ,,disidentas”,be to ypatingai prolenkiškas žmogelis,pasaulio pilietis, būtų seniai lietuvių,piliečių užmirštas kaipo prastos ,,prabos” intelektualas ,jeigu ne nūdienos liberalmarksistinė lietuviška sisteminė žiniasklaida,pvz.15min.lt, LRT ir pan.Tad,varnas varnui akies nekerta.
Ačiū straipsnio autorei už prasmingą komentarą.

na taip

dabar tokie laikai, kai ne tik senus tarakonus istraukia ir interviu is ju ima, bet ir turi jau issiugde nauju, atseit prasilavinusiu chunveibinu. ir atvirai meluoja, nes galvoja (gal ie ne be pagrindo), kad zmoniu atsimenanciu kaip kas buvo, mazeja. stai neseniai vienas buves sajudietis net neraudonuodamas kalbejo, kad Sajudis buvo labiau uz demokratija ir lygias teises, o nepriklausomybe tai tik kaip „salutinis produktas”. kai juokais paklausiau, tai kam tada tos nepriklausomybes reikalavome, kai kad galejome demokratizuotis Sovietu sajungos sudetyje (juk tada atrode, kad SSSR eina demokratijos link), buvau isvadintas fasistu. cia nauja realybe

Dzeikas

Reiktu atskirt 2 dalykus: – Straipsnio uzvadinima, kaip aptariama (taip deklaruoja) ideja. -1 – Straipsnio turini. -2 Tai straipsnio turinys yra ne kas kita kaip bandymas sukompromituoti zmones bandziusius issaugoti Lietuvos valstybinguma. Na stumia pamazgas(nieko konkreciai, Skirpa GALEJO ta ar kita omenyj tureti sakydamas ta ar kita, jis matai su naciais kentavosi, gal net po cigara suruke!) Tai kaip tas turinys atatinka deklaruota diskusijos objekta??? BUVUSIAM(pabreziu) politikui nekaltumo prezumpcija galioja kaip ir eiliniam zmogui Kalba turetu buti ne apie BUVUSIUJU politiku veikla , o apie tokiu nusikaltima ar ne. Vel gi tas stumdomas pirmyn atgal zydu genocidas. Be abejo, nusikaltimas yra nusikaltimas, ir jeigu koks Lietuvos politikas jame dalyvavo – toks turi buti pasmerktas. Taciau ar bendravimas su genocido organizatoriais… Skaityti daugiau »

Žodžio laisvė...

O man atrodo,kad šis tėvelio sūnelis buvo išleistas „disidentauti” į vakarus pagal
susitarimą su KGB.Nėra reikalo apie šį „disidentą” rašnėti nuolat tekstus,lyd jis
būtų didis veikėjas,didis politikas.Lietuvai jis nieko naudingo nenuveikė,nei švietime,nei kutūroje,nei Nepriklausomybės kūrime.Natūralu-jis gina savo tėvą ir dėdę
Petrą.Bet gerai būtų,kad nustotų erzinti visuomenę.Kas dėl P.Cvirkos paminklo ,sakau:
„Lipk,Petriuk,nuo pjedestalo,gana Tautą erzinti.”

įniršusi

Kai rašo įniršusi – gaunasi rėksmas… tik taip profesorė gali parodyti, kad egzistuoja. Atkreipkit dėmesį į rėkiančias politikes… Na, o ši ponia irgi ruošiasi į Seimą. Tinka. Prisijungs prie kito istoriko.

įniršusi

Maironis – apie Lietuvos Seimą:
„O siurbėlės, niekšai, bastūnų gauja,
Diplomuotų valizų vežikai”…

Rasa tinka būti Seime.

> 12:14

O ant ko tu įniršusi? Dėl ko? Gešeftas nesiseka?

Deja

kai taip apie garbius žmones taškosi koks eilinis chrouščiovkės gyventojas gal ir nieko stebėtino, bet mokslininkai, manau, privalo sau kelti gerokai aukštesnius etinius standartus. Žinia, tai nereiškia, kad T Venclova visur teisus ir neklysta detalėse ar puikiai žino faktus (pvz. kvailoki palyginimai žemaičių kalbos ar škotų su lenkų kalba – ir žemaičiai ir škotai gyvena savo žemėse ir kalba čia savo kalbomis. Jokios kitos vietos nei žemaičiams nei škotams kalbėti sava kalba pasauly nėra. Tuo tarpu lenkai turi didelę vietą kalbėti lenkiškai savo kalba – Stalino valia apibrėžtą Lenkiją.. yra ir daugiau nusišnekėjimų) , bet Venclovos principinė nuostata giliai humaniška. Sąžinė visuomet visusr visais laikais svarbiau už viską. Tame tarpe ir šalies politnepriklausomybę.

A.S.

Kulturinga istorike uzsipuole Venclova… Uz ka? Mano atsakymas: Ji tiesiog nesugeba isklausyti kitokiu minciu… Ji nera demokrate! Jai ne vieta Seime. Nauja partija turetu jai parodyti duris.
Kai ji bus Seime, – neduos niekam pasisakyti. Tokie tipai tinka diktatoriskiems rezimams, kaip sovietu ar turku… Ir dar, ji kerstinga…

StasysG

Deja 2020-08-6 14:00
——————————–
Padėjau pliusą Jūsų komentarui.
Bet.
Prezidentas Antanas Smetona buvo sąžiningas. Tačiau Nepriklausomybę prarado.
Ar galima tą formulę „sąžinė-Nepriklausomybė” taikyti visiems mirtingiesiems?

Dzeikas

StasysGui:
Kapitonas, kurio laiva uzpuole piratai, isokes i gelbejimo valti ir pabeges – saziningas? :))

istorija freiminge

prof. ir jos klastojama istorija vienu zodziu: tryda.

Skaitytojas

Man atrodo, tas Artiomo Disidenclovos intelektualumas yra gerokai pervertintas. Kokios tiksliai srities jis yra žinovas? Ką jis moka tokio (be rusų kalbos), ko nemokėtų bet kuris kitas žmogus? Kuo jis toks svarbus?

Ponui Gerdvilai

Smetona nepriklausomybės neprarado. Tiesiog Lietuvą okupavo/aneksavo SSRS. Ir okupavo tuo metu, kai visa centrinė-rytų Europa buvo padalyta tyarp Hitlerio ir Stalino. O Smetonos sąžiningumas šiuo atveju pasireiškė tuo, kad jis pasirinko politinbį protestą – politinę emigraciją. Ir tai, po to kai vyriausybė su generolais bubalsavo už kapituliaciją sovietams, buvo sąžiningiau ir moraliau nei sėdėti, laukti ir taip savo rankomis ,legalizuoti’ okupaciją.

Prašalietis

Ką „proferosiškai” tesugėbėjo parašyti šiame savo straipsnelyle į,matomai nepatikusį, profesoriaus, rašytojo, poeto tikro disidento T. Venclovos konkrečiai rašomus dalykus jo „Sąžinė yra aukščiau už nepriklausomybę”, šiandieninio „meno istorijos profesorė” Rasa Čepaitienė cituoju: „Šliaužianti reabilitacija”; „Ponas poetas, žinoma, itin galantiškas, iškart puolantis į pagalbą, vos tik pamato kokią skriaudžiamą ir kamputyje tyliai nuoskaudos ašarą braukiančią moteriškę. Kaip gi nepadėsi? Kas, kad jos knygos galiniame viršelyje įdėta suklastota nuotrauka. Negi tai šauniajam džentelmenui sutrukdys ją pagirti už istorinės tiesos atskleidimo pastangas?”; „Spėčiau, pastarasis „išstojimas“ irgi susijęs su moters gynimu.”… ir t. t. Straipsnelio autorės „meno istorijos profesoriniu supratimu” išdėstyta šiuolaikiniai T.Venclovos „disidentavimo tikrumo vertinimas” ir jos tarybiniais laikais „giliose kančiose išgyventas patriotizmo supratimas”. Vargšelis T.Venclova išdrįso pasakyti konkrečių „negražių”dalykų apie pseudopatriotų kepamus… Skaityti daugiau »

stasys

Dar truputis apie tai , kokioje Lietuvoje nenorėtu gyventi T. Venclova . Nors autorė įtaria ji esant prastu istorijos žinovu .. tokios nuomonės nėra kuo pagristi . Priešingai , T.Venclova tik vienas iš tu dešimčių likusiu gyvų sovietiniu rašeivų kuriems vis dar maga turėti įtakos tam kas vyksta Lietuvos valstybėje . Kaip pav. siūlau paskaityti dar vieno Lietuvos etatinio ‚gelbėtojo‘ signataro Z.Vaišvilos str. P.Cvirkos paminklo nukėlimo tema (lietuvosvisuomenestaryba.lt/visuomenes-balsas/zigmas-vaisvila-tik-tiesa-mus-islaisvins-del-paminklo-petrui-cvirkai-2019-05-30/) . Visur tie patys veikėjai , tos pačios kalbos ir tie pagraudenimai jog reikia elgtis morališkai atskiriant kolaborantuose gėrį nuo blogio .. čia tik tiek latentiniai apsimetėliai svieto lygintojai , socialinės lygiavos profesoriai ..gali Jums visiems paaiškinti . Realybėje žmogus vientisas ir nedalomas į porcijas .

nieko stebėtino

Kuratoriai išplėtė agentūrą, o šitą „poną” permetė iš už Atlanto į pagalbą Kukliansky. Bet čia tik paleckio ir subotino lygio oro drebintojai. Vertingiausi kadrai tūno šešėlyje. Man tik įdomu, kas yra Venclovos kuratoriai? SVR ar tiesiog žeminančiai FSB šį veikėją kuruoja?

Tėvynės

išdavikų venclovų sąžinė?

prochodimcui

Eik toliau valkatauti. Tu gi profesionalus valkata.

Prašalietis

Per 30 metų Lietuva tapo ne tik „didvyrių, bet ir negirdėtos intelektualinės minties vystymosi” žeme, kokios dar Lietuvos istorijoje nebuvo. Matosi, kad Stasys „meno istorijos srityje profesoriškai tobulėja” ne prasčiau nei straipsnelį parašiusi „meno istorijos profesorė”. Jis sugeba „meistriškai pamatyti” analogiją tarp KGB-istinio sąjūdžio vadui V.Lansbergiui prasikaltusio „kompromatų čemodanais”, buvusio V.Lansbergio bendražygio Z. Vaišvilos( pagal tų laikų kitų čemodanų žinias spaudoje vadinto „Studentu”) ir profesoriaus, rašytojo, poeto, 30 metų pradesčiusio JAV Jelio universitete Tomu Venclova. Panaudojęs tą patį „patriotinį meno istorijos pažinimo profesorinį metodą”, Stasys „be didelio vargo mokėtų” padaryti taip, kad morką „patriotiškai” palyginus su „anuo”, „gausis tas pat daiktas”…

stasys

Prašovei Prašalietį . Siekiu tik parodyti kokie dvilypiai aptariami asmenys ir kaip skirtingai jie vertina Lietuvai nusipelniusius asmenis . Šiuo konkrečiu Tamstos atveju juk nėra jokio skirtumo kuo Jus dulkina ..morka ar agurku ?..abu tik įnagiai kažkieno rankose o Jus auka svetimu užgaidu ..T.Venclova , P.Cvirka , Z.Vaišvila tai vis tie patys beprincipiai vyrai kurie savo pažiūras formuoja ne įsitykinimais ar vertybėmis o moralinėmis nuostatomis .

kažkam

Bet kokie Venclovos postringavimai apie humanizmą yra primityvus moralizmas, kaip ir humanisto matymas Venclovoje.

sąsiui

Neištvėrei neįvėlęs dulkinimo morka ar agurku. 🙂

Kis

stebina tu „amerikonu „naglumas,bliamba jie visur ikysa savo adikta kur nereikia,kas tai?

Prašalietis

sąsiui 2020-08-6 17:24 „Nepavydėk” Stasiui šaindieninėje lansbergių ir Co Lietuvoje, ne kokiuose supuvusiuose vakaruose, pasiekto „civilizacijos lygio” seksualinių santykių ir vyriškų „principų”srityse. Jam disidento T. Venclovos, lietuvių rašytojo P. Cvirkos, netgi buvusio sąjūdinio V.Lansbergio parankinio Vaišvilos „vyriškumai” yra tokie patys beprincipiai. 2018 metais į Lietuvą sugrįžęs „vargšas” T. Venslova savo „vyrišką principingumą” ne tik Stasio, bet ir „meno istorijos profesorės” Čepaitienės akyse galutinai prarado, kai savo straipsnelyje “Sąžinė yra aukščiau už nepriklausomybę” išdrįso paminėti nelaibai didvyrisškus Noreikos-Vėtros ir Škirpos poelgius… Cvirka neteko šiuolaikinių „principų”, kai išrinkto Seimo įgaliotas su kitais kultūros veikėjais vežė Seimo paruoštą prašymą priimti į TSRS… Lieka neaišku, kada ir kokį „principą” galėjo turėti Z. Vaišvila „piktų KGB-istinių čemodanų duota” pravarde „Studentas”, kurį jis galėtų kažkada ir… Skaityti daugiau »

Įdomių sutapimų būna

Apie vieno žmogaus šykštumą jaunystėje anekdotai pasakoti. Gal kartais tas pats polinkis skatina įv. triukšminguose renginiuose dalyvauti?

Žemyna

jei žmogus per klaidą, ar tikslų siekiant pavadintas disidentu, dar nereiškia, jog toks ir buvo. Jei naivuoliai pačiupdavo bet kokį jauką, jei tik ant etiketės buvo užrašyta ,,disidentas”, ,,pažangus”, ,,talentingas”, ,,žymiausias pasaulyje”, dar nereiškia, jog etiketė negudravo. O etiketei buvo paprasta štai taip blefuoti – nes juk iš tiesų iš RU yra pabėgę daug tikrų talentų, tikrų mąstytojų, ir iš tiesų persekiotų. Naivi jaunystė viskuo avansu tiki, netikrindama, ir taip leidžiasi kvailinama. Jei taip ir neatsiranda žmogaus, pareiškiančio, jog karalius… nuogas, ar gal ir turi kai kurių paslapčių, tai taip ir lieka legenda apie Žmogų-Sąžinę… Tačiau metai bėga, viskas, kas buvo dora ir ne, lieka vis toliau praeityje. Visi senstame ir kyla pavojus, jog prarasime buvusį tikrą ar tariamą reikšmingumą…… Skaityti daugiau »

stasys

cit. Lieka neaišku, kada ir kokį “principą” galėjo turėti Z. Vaišvila “piktų KGB-istinių čemodanų duota” pravarde “Studentas”, kurį jis galėtų kažkada ir kažkur “kovodamas už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę” netyčia pamesti….” o tu pasuk galvą truputi Prašalieti ir nesunkiai rasi jo kovos ‘popierinius žaibus’ ir tuos dvygubus standartus taikomus P.Cvirkai .

Al.

,,Sąžinė aukščiau nepriklausomybę” gražiai skamba. Bet jei sąžinę suprantam kaip asmens vidinį teismą, o nepriklausomybę suprantam kaip tautos laisvę, tai kas šiuo pamokymu norima pasakyti ? Kad vidinis teisėjas gali ar net privalo leisti pavergti savo tautą ? Bet tai reikštų, kad vidinis teisėjas miega. Arba tiesiog ta tauta nelaikoma sava. O jeigu taip, tai kam skiriami priekaištai? Tiems, kas ją laiko sava ir gina – būtent dėl to, kad taip jiems liepia sąžinė. Kaip dėl to paties sąžinės balso jie gelbėjo svetimos tautos žmones. Jie tuo gynė žmoniškumą, kuris jiems atrodė svarbesnis už jų pačių laisvę ir gyvybę. Taigi, Venclovos pamokymą šiek tiek pataisyčiau – žmoniškumas aukščiau. Ir tie, kas jį pamynė, žinoma verti pasmerkimo – nepriklausomai nuo spalvos,… Skaityti daugiau »

Kad

Jis labai pagedo ten, Amerikoje. Susidėjo su komunistuojančiais jų dermokratais ir Terlecko priesakai nesusidėti su komunistais jam iš galvos išbyrėjo 🙂

Prašalietis

V. Lansbergis, D.Grybauskaitė ir minia kitų neužsislapstinusių ir 75 metams užsislapstinusių buvusių profesionalių raudonų draugų su Amerikos komunistuojančiais demokratais neturėjo reikalų, taip sakant laikėsi Terlecko priesakų, ir sėkmingai transformavosi lansberginėje Lietuvoje į raudonus ir „nesigadintus tautinius patriotus”.

lygiai kaip prie bolševikų

Šiais laikais – visų lygybių, teisių ir laisvių laikais – jei pasakytum, ką iš tiesų galvoji apie šiuos laikus ir jų herojus, tavo lygybė, teisės ir laisvės būtų pakartos, sudegintos, sušaudytos, giljotinuotos, užlygintos ir užbertos kalkėmis.

Gordon

Dmitrijaus Gordono interviu su buvusiu KGB pulkininku leitenantu, knygos „KGB žaidžia šachmatais“ autoriumi Vladimiru Popovu. 2020-07-28
https://www.youtube.com/watch?v=oFcrn7w57TU

Dzeikas

Al.ui Reiktu pirmiausia atsakyti i straipsnio keliama klausima ABSTRAHAVUSIS nuo nuo musu konkrecios situacijos: – Kas turi virsenybe vertybineje skaleje? 1. Sazine. 2. Tautos laisve. Graudu ziureti,- kai garbus zmogus matydamas kad jam akivaizdus atsakymas, kad sazine sioje skaleje yra virsesne, nenaudingas, -ima vartyti jog balta kai kuriose situacijose gali buti ir juoda. Issireiskimas jog tautos/sociumo laisve politikas turi ginti bet kuriomis aplinkybemis ir bet kuriomis priemonemis pagal nutylejima neitraukia savoku „nusikaltimas”. Supaprastinus Skirpos elgesys buvo bendravimas su nusikaletliais kurie zude kitus zmones. Klausimas IKI KIEK tas „bendravimas” vyko? – Salia stovejo kai tas zude? – Sautuva uztaisinejo? – Tiesiogiai padejo, saude? Supaprastinu aisku. Skirpai keliami kaltinimai mazdaug iki antrojo punkto. Tegalime reikalauti irodymu. Na , kad jo elgesys atatinka… Skaityti daugiau »

Pasaulio pilietis

Tik JAV šalies patriotai remia Trampą.Vargiai pasaulio „lietuvis” ,viso pasaulio patriotas „Sąžinė yra aukščiau už Nepriklausomybę“, bet ne aukščiau už 10 Dievo įsakymų, būtų 30 metų „mokęs” studentus savo šalies patriotiškumo tokiuose universitetuose ,kaip Jelis kur studentai ir dėstytojai greitai persijojami per neomarksizmo sietą,kad liktų tik pažangiausi;kurie keltų maištus,griautų paminklus,organizuotų perversmus ir aiškų pagrindinis tikslas naikintų krikščionišką tradiciją. „Kairiųjų JAV universitetų dominavimas, ypač humanitariniuose ir socialiniuose moksluose, yra gerai patvirtintas dokumentais. 2016 m. „Econ Journal Watch“ atlikta apklausa apžvelgė fakulteto narių registraciją 40 pirmaujančių JAV universitetų ekonomikos, istorijos, teisės, psichologijos ir žurnalistikos / komunikacijos srityse. Joje nustatyta, kad demokratai lenkia respublikonus vidutiniškai santykiu 11,5 ir 1. Psichologijoje santykis yra 17,4 ir 1; istorijoje – 33,5 ir 1″///Kaip matome iš apklausų… Skaityti daugiau »

asfsdfsdf

Ką čia šnekėt apie šitą žydbernį – iki paskutinės dienelės trauks jiems reikiamas giesmeles. Jis, esą, disidentas. Tik, ar nors dienelę patupėjo ruskių kalėjime, che, che, che ir dar kartą che-che.. Matyt, jo tėvelis išdavikas saugojo savo sūnelį…

Dzeikas

Pasaulio pilieciui: tik bolsevikas, nacis ar kas nors is panasios kompanijos galejo surikiuoti 10 Dievo isakymu ir sazine.Nes tas kuris taip elgiasi nezino, arba NUDUODA kad nezino, skirtumo. Sazine nera Dievo isakymas. Sazine yra PRIEMONE atskirti kas yra gerai ir kas yra blogai, ir kad kuris is tuju 10 Dievo isakymu turi virsenybe. Nes Dievo priesas, kai negali atmesti tuju isakymu , priespastato juos viena kitam. Dabar priespastatoma sazine ir meile savo tevynei. Negali ginti tevyne metodais kuriuos naudojant jusu sazine sako „ne”. Zmogu silpnas.Ir kad negirdeti sazines priekaistu jis ima iekoti 5 kampo apvaliame kambaryj. Taip „patriotai” ima irodineti kad meile tevynei ir tauto isaugojimas ir yra pirminis tikslas, o sazine yra sudedamoji to pirminio tiklo dalis. Jeigu sutikti… Skaityti daugiau »

Al. Dzeikui

Dzeikai, atrodo, kad kad ir ką berašytum, viskas dėl išvados, kad ,,tautiški patriotai” yra paskutiniai niekšai, perspjovę net nacius. Tuo tarpu, tėvynės meilė išplaukia iš ,, mylėk savo artimą kaip pats save”. Ir visi normalūs žmonės (kurie sugeba ką nors mylėti) tėvynę ir myli. Tik vieni myli savo tėvynę, kiti svetimą, tretiems tėvynė yra visas pasaulis. Dar kiti myli praeities tėvynę, kurios jau nebėra, ar – ateities, savo įsivaizduojamą naująjį puikų pasaulį.

Dzeikas

Al.-ui Termina „tautiski patriotai” naudoju todel, kad apsimetantys patriotais ir isvartantys savoka „patriotizmas” iki savo priesingybes, labai megsta naudoti zodi „tautiskumas”, „tauta”. Tai ju galima sakyti rusine, genetine zyme. As ne vienu zodziu neneigiu patriotizmo, juolab smerkiu tuos kurie neigia ji. Taciau sis klausimas,- turiu omenyj patriotizmo ir sazines priespastatymas,- yra vertybinis. Ir krikscionybes atsakytas jau nuo apastalu laiku. Patriotizmas yra tik viena ypatybe kurios nori is musu Kurejas. Bet jis negali virsyti „pacio svarbiausio isakymo”, juo labiau paties Kurejo. Reiskinys, kai tas visdelto ivyksta , laikau nelabojo gundymu , o vadintis jis gali kokiu tik nori vardu. Ir to reiskinio argumentai dazniausiai tokie ,kad tenka prievartauti logika ir kalbeti netiesa, tokiu budu ,kad priespastatyti Kureja Jo paties isakymams. ——————————————–… Skaityti daugiau »

Paulius

na, bent šiokia tokia naujiena – poeto tėvelis, pasirodo, buvo ne tik neužmirštamo opuso „tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė..“ autorius, bet ir iškilus „to meto“ intelektualas. Nors, antra vertus, jau iš minėtojo opuso užmojo tai akivaizdu 🙂

Primenu:

Žr.:
1) 21 nuotrauką čia – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/kgb_skandalas_kalba_tik_faktai/

2) Žaidimas su KGB prasideda: konservatoriai meta lauk M.Basčio KGB kortą, mūsų spec.korespondentas V.Tomkus atsikerta KGB agento „SKVOREC” korta
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/zaidimas_su_kgb_prasideda_konservatoriai_meta_lauk_mbascio_kgb_korta_musu_speckorespondentas_vtomkus_atsikerta_kgb_agento_skvorec_korta/
Kaip tai dorai, geranoriškai moteriškei nesiseka – gyvenimas ją vis kažkaip su tokiais suveda…

46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top