Referendume slovėnai dar kartą atmetė įstatymą dėl vienalyčių santuokų

Sekmadienį vykusiame referendume daugiau kaip 60 proc. balsuoti atėjusių slovėnų pasisakė prieš įstatymą, kuriuo parlamentas legalizavo gėjų santuokas, rodo rinkimų komisijos paskelbti šio plebiscito rezultatai.

Nors piliečių aktyvumas buvo menkas – iš daugiau kaip 1,7 mln. žmonių, turinčių teisę balsuoti, referendume dalyvavo tik 36,18 procento, tačiau jo pakako, kad referendumas įvyktų.

Pakako ir balsų, atmetusių vienalytes santuokas įteisinusį įstatymą. Rinkimų komisijos duomenimis, „įstatymo priešininkai iš viso gavo 391 818 balsų. Kad rezultatai būtų galiojantys, reikėjo užsitikrinti mažiausiai 20 proc. rinkėjų paramą – maždaug 342 tūkst. balsų.

Tokie referendumo rezultatai sužlugdė gėjų teisių aktyvistų planus, kad ši Europos Sąjungos narė, kurioje gyventojų daugumą sudaro katalikai, taps pirmąja ekskomunistine Europos šalimi, įtvirtinusia tos pačios lyties asmenų teisę tuoktis ir įsivaikinti.

Kaip referendumo rezultatus pakomentavo Ljudmila Novak, viena iš konservatyvios partijos „Naujoji Slovėnija“ lyderė, piliečių pasiųsta „žinia yra aiški“.

„Turime ginti vaikus, – sakė ji. – Mes sutinkame suteikti deramas teises homoseksualistams, tačiau išsaugoti šeimą kaip pagrindinę aplinką vaikams.“

Tiesos.lt primena, jog kovo mėnesį Slovėnijos parlamento priimtame ir referendumu piliečių atmestame įstatyme santuoka apibrėžiama kaip „dviejų sąjunga“, o ne kaip „vyro ir moters sąjunga“ – toks santuokos apibrėžimas suteikė homoseksualioms poroms tokias pačias teises, kokias turi heteroseksualios poros, įskaitant ir teisę įsivaikinti.

Kadangi oponentai iškart pradėjo kampaniją siekdami atšaukti šias pataisas, įstatymas taip ir neįsigaliojo, ir nė viena tos pačios lyties asmenų pora negalėjo susituokti.

Piliečių iniciatyvinei grupei „Vaikai pavojuje“ pavyko surinkti 40 tūkst. parašų, reikalingų surengti privalomą referendumą šiuo klausimu.

Ruošiantis referendumui šalyje vyko karšti debatai. Į juos įsitraukė ir popiežius Pranciškus, susitikime su grupe maldininkų iš Slovėnijos padrąsinęs „visus, ypač tuos, kurie yra atsakingi prieš visuomenę, palaikyti šeimą, kuri yra visos visuomenės gyvenimo konstrukcinis atramos taškas“.

Tai nebe pirmas toks referendumas, kuriame slovėnai pasisakė šiuo klausimu: 2012 metais Slovėnijos piliečiai jau buvo atmetę gėjų santuokas.

Sekmadienį įvykusio referendumo NE reiškia, jog į civilinį kodeksą bus grąžinta ankstesnė santuokos apibrėžimo formuluotė, suteikianti galimybę tuoktis tik heteroseksualioms poroms, o parlamentas per ateinančius 12 mėnesių nebegalės siūlyti jokių naujų projektų, numatančių vienalyčių santuokų įteisinimą.

Esami teisės aktai, pagal kuriuos Slovėnijoje galima registruoti civilines partnerystes, tačiau negalima įsivaikinti, lieka galioti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top