Rimantas Šadžius: mažesnis PVM maistui jo kainos nesumažins

BNS

Premjerui Algirdui Butkevičiui prabilus apie galimą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mėsai mažinimą bei bendro PVM tarifo sumažinimą, finansų ministras, sako, kad PVM lengvata maisto produktams jų kainos nesumažins.

„Mano asmeninė nuomonė ne vieną kartą buvo išsakyta dėl pridėtinės vertės mokesčio maisto produktams, kad sumažinus PVM, nepanašu, atsižvelgiant į maisto prekių kainas ir esamas defliacines tendencijas, kad jos sumažėtų. Vadinasi, tų pinigų mes nesurinksime į biudžetą ir tik kyla klausimas, kas juos pasidalins – kiek atiteks prekiautojams, tarpininkams, o kiek gamintojams“, – po Vyriausybės posėdžio penktadienį žurnalistams sakė Rimantas Šadžius.

Anot jo, mokesčių keitimą reikia svarstyti kompleksiškai. R.Šadžius pritaria, kad reikia didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį ir mažinti socialinio draudimo įmokas.

„Iš esmės ministras pirmininkas labai aiškiai vakar viską išdėstė, kad mokestiniai klausimai turi būti svarstomi komplekse, mes esame pradėję šnekas apie socialinį modelį, kur kalbame apie socialinio draudimo įmokų mažinimą, neapmokestinamų pajamų dydžio klausimas turi būti sprendžiamas ir svarstomas padidinimas nuo kitų metų sausio 1 dienos. (…) Manau, rimtai tame komplekse turėtume apsvarstyti socialinio draudimo įmokų mažiausiai gaunančių žmonių šaltinio pakeitimo klausimą, kad ne jie, o valstybė draustų juos“, – tikino ministras.

Anot jo, priimant sprendimus, reikia įsitikinti, kad jie nesugriaus viešųjų finansų,

„Juos reikia svarstyti, tik turint garantijas, kad priimti sprendimai nesugriaus finansų stabilumo, nes tai yra pagrindas, ant kurio galime savo biudžetą statyti, jei nebus viešųjų finansų stabilumo, tuomet galime pamiršti visas reformas“, – kalbėjo finansų ministras.
Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį pareiškė palaikantis siūlymus PVM lengvatą taikyti tik šviežiai ir atšaldytai mėsai ir šviežiai tvenkiniuose išaugintai žuviai. Jis taip pat pareiškė, kad, jo manymu, galėtų būti sumažintas galiojantis 21 proc. PVM tarifas.

Finansų ministerijos duomenimis, PVM sumažinimas 1 procentiniu punktu valstybės biudžeto pajamas sumažintų apie 130 mln. eurų. 2015 metais PVM surinkta 2,854 mlrd. eurų – 3,1 proc. (89 mln. eurų) mažiau nei prognozuota ir 4,4 proc. daugiau (121 mln. eurų) nei 2014-aisiais.

A.Butkevičius ketvirtadienį taip pat pažadėjo nuo 2017 metų padidinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD), kuris nuo šių metų padidėjo nuo 166 eurų iki 200 eurų.

Įprastas PVM tarifas šiuo metu yra 21 proc., jis galioja nuo 2009 metų rudens.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top