Rimantė Valiukaitė. O jeigu būtų atvirkščiai: ne arogantiška valdžia, o arogantiška tauta?

Jeigu manęs paklaustų, kas pastaraisiais metais man labiausiai nepatinka, sakyčiau, kad Lietuvos valdžios arogancija. Įvyksta piliečių meninė akcija, eisena, net tūkstantinis mitingas, o aukšti pareigūnai niekaip nereaguoja. Tarsi Charmso absurdo pjesėje: „Viens, du, trys – nieko neįvyko!“

O jeigu būtų atvirkščiai: ne arogantiška, kurčia valdžia, o arogantiška, kurčia tauta? Įsivaizduokim: artėjant rinkimams, reikia pagaliau pabendrauti su žmonėmis. Nors nesinori, kandidatui į prezidentus tenka važiuoti į susitikimą su rinkėjais. Niekas neateina… Gal tuomet kokią parduotuvę atidaryti? Atvyksti į atidarymą, perpjauni rąstą – niekas nežiūri… Tai gal nusifotografuoti mokykloje su mokiniais? Ne, ir tenai neįsileidžia – durys uždarytos…

Patarėjai guodžia, ramina, siūlo surengti ekskursiją po prezidentūrą, vaikučiams saldainių nuperka. Ne. Tylu, ramu, ekskursija nieko nedomina. Saldainiai genda. Tada tenka kviestis vyresnius, surengti premijų, medalių, ordinų teikimą. Ne, vis tiek tuščia. Laukimas, pyktis, neviltis. Net gatvėje niekas nekreipia dėmesio. Praeina kaip pro tuščią vietą. Nemalonu, tiesiog apgailėtina.

Lygiai taip pat jaučiasi Lietuvos piliečiai, kurių valdžia nepastebi. Negirdi nei SOS, nei Tie-sos! Ir kodėl ta valdžia pakilo taip aukštai, kad visai nebesiorientuoja? Daugelis nori ir tikisi, kad jų balsai, prašymai pagaliau bus išgirsti. O aš linkiu valdžiai toliau pūstis. Kad savo arogancijos balionuose išskristų taip aukštai, kad jų visai nesimatytų.

Gerbiu ir vertinu žmones, turinčius tvirtą stuburą. Drąsius, užsispyrusius. Siekiančius Tiesos. Toks man atrodo Naglis Puteikis. Jau ne vienerius metus jis gina viešuosius, t.y. mūsų visų interesus. Gina ir palaiko neteisingai apkaltintus, nors dėl to sulaukia priešiškumo, pašaipų. Nebijo stoti į silpnesniųjų pusę. Man tai atrodo svarbu.

P. S. Mano palinkėjimas kandidatui į Lietuvos Prezidentus Nagliui Puteikiui būtų toks:

Nesate pasipūtęs, stovite ant žemės, todėl tikiuosi, kad išgirsite. Visa Jūsų rašoma ir sakoma valstybės kritika yra visiškai teisinga, šiuo metu Lietuvoje blogybių tikrai netrūksta. Tačiau man ir visiems žmonėms norėtųsi išgirsti, ar yra vilčių ištrūkti iš šito uždaro rato, ar yra būdų, kaip pakeisti ydingą sistemą? Norėčiau, kad prieš rinkimus kalbėtumėte optimistiškai. Taip pat žiūrėtumėte ir į valstybės ateitį.

Sėkmės nelengvoje kovoje!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pritariu

pritariu!

Anikė

Labai teisingos mintys.Tauta laukia iš savo „tarnų”supratimo,paramos…Apie
N.Puteikį teisingai pastebėjot, klaipėdiečiai-visuomenininkai visada jautė jo
petį kovoje su miesto šuleriais.Gaila,ne viskas pavyksta,nes tranus gina pačių
sukurti įstatymai.Teisingai Seimo narys mato – valstybės pagrindas šeima ir
veiklios bendruomenės.Sėkmės Jam kovoje už valstybę ir žmogų.

RaiN

Jus teisi Rimante-taip turetu elgtis visi save gerbiantys Lietuvos pilieciai.Problema tame,jog nera tos kritines mases zmoniu,kurie jusu idejas priimtu.Daugeliui tokios savybes ,kaip savigarba is vis nezinomos.Jie pasiruose vizginti uodegas bet kam,kas rankoje laiko kaula.Toks mentalitetas.

pritariu gerb aktorei

kova bus veiksminga tik tada, jei tauta nebus abejinga ir parems naujaji prezidenta, tikiuosi isrinkta is nesisteminiu. Sekmes toje kovoje.

Anglija

Saunuole Rimante. Gerbiu uz tai ,kad dalyvavo Klonyje saugant Garliavos mergaite.

Arūnas

Na pagaliau, nors vienas iš menininkų išdrįso rėžti tiesiai šviesiai, ką galvoja apie mūsų aukščiausiuosius. Nors teisybės dėlei pasakysiu, kad Valiukaitė yra viena iš tos saujelės meno žmonių, kurią po gegužės 17-tos įvykių, teko sutikti protesto akcijoje prie prezidentūros. Tai žmogus, kuriai ne tas pats, kas dedasi šalyje, matosi, kad jai tikrai skauda. Nuoširdžiai noriu padėkoti šiai stipriai asmenybei už drąsą, pilietiškumą, neabejingumą kito nelaimei. Norisi tikėti, kad ši tvirta jos pozicija, paskatins ir kitus žymius žmones atviriau reikštis. Patikėkit – jūsų pagalba būtų neįkainojama. Savo ruožu, mes paprasti pėstininkai padarysim viską, kas nuo mūsų priklausys. Sėkmės!

vasia

SUPER !Lenkiu savo zila galva pries Jus ,Rimante.

SVEIKINU

tai rimti žodžiai rimto ir tvirto ŽMOGAUS.-
Pavyzdys neapsisprendusiems..

RaiN

Ir dar. Manau,jog visi „nesisteminiai” pilieciai turetu susiburti ir paremti butent Puteikio kandidatura.Debatai su polikarpovna butu labai smagus.

Algis

Puiku ! Ačiū, Rimante.

Rita

Uz N. Puteiki ,sekmes ir stiprybes.

kaunas

aciu autorei,pritariu pilnai.

Akivaizdu, kad

rašo šviesi asmenybė. Bėda tik, kad gyvenimas ne visada šviesus, o jau politika tikrai nėra šviesioji pusė. Čia tiktų valdininko Maikrofto Holmso patarimas broliui Šerlokui: „dabar tau teks bendrauti su politikais, todėl NETIKĖK NĖ VIENU jų žodžiu”. Čia užuomina dėl drąsiai reiškiamo tikėjimo vienu iš kandidatų. Tikroji šio politiko „misija” paaiškės. Kiek vėliau, prieš finišą.

Arnė

labai svarbios nuomonės, diskusijos prieš rinkimus; šviesuoliai, netylėkite. O kur nvo? Dėkui aktorei.

ausra

nors jau sunku kuo ir bepatiketi,,,bet N.puteikiu -tikui,sekmes jam

Onutė

Ačiū Rimantei už labai gerą įžvalgą apie šiuolaikinius mūsų valdžios išrinktuosius. Pati labai daug bendrauju su žmonėmis, tai visus bandau paprašyti, kad pasirašytu už Naglį, bei balsuotu prezidento rinkimuose. O žmonėms reikia paprasto, nebijančio tiesos bei pagarbos silpnesniems. Mano visa šeima tik už Naglį.

palaikau gerb. Naglį

nemanau, kad ši asmenybė tiek ilgai kurpė spektaklį prieš mus. Gal šiek tiek per ilgai užsibuvo konservų marinate, bet lengviau jam nuo to tikrai nebuvo. Manau, gavo pylos nuo visų, net nuo pačių jauniausių apsisnargliavusių pienburnių (apie konjaunuolius). Man patinka, kad labai aiškiai, objektyviai dėsto mintis. Visi gali suprasti – tai talentas. Nebijo diskutuoti. Gina viešą interesą. Imponuoja santykis su šeima. Man N. Puteikis pavyzdinis politikas ir Žmogus iš didžiosios raidės. Linkėčiau, kad dirbtų kartu su tokiomis iškiliomis asmenybėmis kaip Z. Vaišvila ir kt. Labai norėčiau juos matyti vienoje komandoje.

Puteikis+Vaišvila=Pergalė

Naglis Puteikis – geras pasirinkimas, bet nepamirškime ir kito ypač daug tiesos atskleidusio didvyrio Zigmo Vaišvilos. Juk tik Zigmo dėka Vaigauskas atidavė Referendumą į Seimo rankas. Tai nuopelnas ne tik kalbomis, bet ir realiais veiksmais. O kas pirmas papasakojo mums visiems apie voveruškos tikrąją biografiją? Irgi Zigmas Vaišvila. Taip kad būkime biedni, bet teisingi. Geriausia būtų jiems abiems valdyti šalį, pasitelkiant ir signatarą, ypač drąsų pilietį Rolandą Paulauską, tuomet galima būtų lengviau atsikvėpti. Iš šių 3-jų pavardžių man pati patraukliausia Zigmo Vaišvilos asmenybė.

Laikykimės

Kai valstybėje ir Europoje tiek grėsmių, drąsūs žmonės palaiko vieni kitus. Ačiū Rimantei, ne veltui ji vaidina stpraus charakterio moteris teatre.

Specai

eilėje komentarų mato Ninos Puteikienės (Semionovos) braižą. Lyg ir elementaru bet ne visai. Kai Jos Ekscelencija slėpė savo biografiją ir kilmę ji taai darė ne šiaip sau. Ji sąmoningai mulkino žmones. Dauguma mūsų jausmingi ir naivūs kaip vaikai. Kaip elgsis Ninos sutuoktinis? Kol kas jo rolė dar ne visiems aiški.

Gaila

man tų baltų pirštinaičių, kurios palaiko megztas beretes.

Geras šuo

Štai ko trūksta – šviesių , žinomų menininkų, mokslininkų drąsių pasisakymų. Nė kiek nenustebino Rimantės mintys…tokių ir tikėjausi iš šios puikios aktorės:)AČIŪ.

arvydas

namažai menininkų yra pilietiški,o dar mažiau drįsta viešai pasisakyti…viena iš jų aktorė Rimantė….iki šiol ji išliko drąsi,o kai kas,buvę Garliavoje,vėliau išsigynė,kaip šv.Petras Jėzaus….Man Rimantė Valiukaitė ir Joana Noreikaitė yra stiprios ,drąsios moterys,lygiai kaip partizanai pokaryje…Daryti tai,ką liepia sąžinė,orumas ir laisvės supratimas-mažai kas išdrįsta.Net neabejoju,kad klanas daro ar darys įtaką Rimantei,bet mes jus palaikysim,tik sakykit…nes jūs kovojate ir už mūsų laisvę ir orumą…

Tam kur Gaila

Tavo gailesčio niekam nereikia, verčiau savęs pagailėk. Esi tikrai apgailėtinas.

Na o aš

tik už Z.Vaišvilą. Bwt jo dar nėra tarp kandidatų, deja… ir labai gaila

Birute

..saunuole Rimante..visada ja zaviuosi.sekmes.

abu

Atejo Trojos arklys, o musu ne nera. Mes — yra. Net prasizioje. ZZig zig
zig su pasagelem lekia zirgelis keleliu lygiu…

Anikė-specui

Jau seniai prasidėjo puolimas prieš N.Puteikio šeimą.Klaipėdiečiai pažįsta ir gerbia ją kaip vaikų su negalia gydymu delfinų terapijos pradininkę,kaip malonią
šviesią visada besišypsančią moterį,kaip šaunią klaipėdietę…Ši pora tikrai papildo vienas kitą,yra verti Pirmosios poros vardo.Tik ar visiems dar kažką reiškia šeima? Ar visi tai laiko moraline vertybe?Jei taip,ši šeima verta mūsų
palaikymo-vaikai mokosi Lietuvoje,ne užsieniuose,ne prestižiniuose…

> 6:55

Gal tau pagalbos reikia? Sakyk – nesigėdink.

Naglis

Naglis tures daug nuveikti, kad panaikintu mano itarimus, jog yra dvigubas – sistemos ir antisistemos – agentas.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top