Rinkimų naujienos: Dalia Grybauskaitė pasiryžusi paaukoti savo globotinį Darių Valį

BNS | Alfa.lt

Vėl rengiamasi apmulkinti Seimą ir visuomenę – Alfa.lt jau anksčiau turėjo duomenų, kad visuomenei sužinojus naujas jo sukelto eismo įvykio aplinkybes, Valys pats planavo prašyti jį nušalinti. Gailius: prašymas yra pavėluotas

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydamas priimti sprendimą inicijuoti tyrimą dėl 2011 metų spalio 19 d. įvykusio autoįvykio. Tiesa, kaip jau anksčiau pranešė naujienų portalas Alfa.lt, pirmiausia į generalinio prokuroro D. Valio pavaduotoją Darių Raulušaitį dėl sprendimo priėmimo kreiptis į respublikos prezidentę dėl generalinio prokuroro D. Valio patraukimo baudžiamojon atsakomybėn kreipėsi Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

LŪŽIO TAŠKAS: VILNIAUS PROKURORAI – TURI BŪTI PRIIMTAS SPRENDIMAS DĖL GENERALINIO PROKURORO PATRAUKIMO BAUDŽIAMOJON ATSAKOMYBĖN

Vilniaus apygardos Vilniaus apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Julius Rėksnys antradienį kreipėsi į generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį informuodamas, kad atlikus Seimo Antikorupcijos komisijos pranešimo patikrinimą, „nustatytos iš esmės baudžiamąją (generalinio prokuroro Dariaus Valio – Alfa.lt pastaba) atsakomybę užtraukiančios aplinkybės“, dėl ko persiunčiama medžiaga „sprendimui, numatytam Lietuvos Respublikos įstatymo 12 straipsnio 1 dalyje priimti“.

„Tokį sprendimą generalinis prokuroras priėmė susipažinęs su šiandien, 2014 m. balandžio 22 d., darbo dienos pabaigoje Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje (GP) gautu Vilniaus apygardos prokuratūros raštu, kuriame teigiama, kad apie šį autoįvykį yra nustatytos naujos, iš esmės baudžiamąją atsakomybę užtraukiančios aplinkybės, kas reiškia, kad įvykis turėtų būti ištirtas ikiteisminio tyrimo metu, o ne kaip administracinis kelių eismo taisyklių pažeidimas, kas buvo atlikta 2011 m. rudenį“, – teigiama GP išplatintame pranešime.

Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 12 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad inicijuoti tyrimą dėl generalinio prokuroro galimai padarytos nusikalstamos veikos gali tik Respublikos Prezidentas, Seimo sutikimu nušalinęs jį nuo pareigų.

Pranešime teigiama, kad generalinis prokuroras mano, jog toks ikiteisminis tyrimas būtų tikslingas ir pabrėžia, kad niekuomet neneigė savo atsakomybės už šį autoįvykį, yra sumokęs teismo skirtą baudą.

Prezidentė siūlys generalinį prokurorą nušalinti nuo pareigų

Prezidentė D. Grybauskaitė kreipsis į Seimą, kad generalinis prokuroras Darius Valys būtų laikinai nušalintas nuo pareigų, sudarant sąlygas ištirti prieš pustrečių metų jo padarytos avarijos aplinkybes.

„Gavusi tokį generalinio prokuroro prašymą, prezidentė įstatymų nustatyta tvarka kreipsis į Seimą sutikimo dėl laikino generalinio prokuroro nušalinimo nuo pareigų, kad būtų sudarytos visos sąlygos išsamiai ir objektyviai išsiaiškinti visas prieš pustrečių metų įvykusios avarijos aplinkybes“, – BNS sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Pasak jos, iki antradienio vakaro generalinio prokuroro prašymas Prezidentūros nebuvo pasiekęs.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jau seniaipaskelbta

apie Valio paaukštinimą,perkeliant jį dirbti į užsienį (tiksliai nepamenu Į kokią vietą).Nejaugi skriaus bendrą?

Kodėl laikinai?

BeValis, Grybauskaitės statytinis, turi būti nušalintas iš pareigų visam laikui be išeitinių pašalpų, be pe valstybinių pensijų ir palikti pensija, kaip paprasto runkelio, 650 litų. Tik tada bus atstatytas teisingumas. Kaltę turi prisiimti ir Grybauskaitė ir taip pat atsistatydinti iš dabar einančių pareigų ir iš kandidatavimo į prezidento postą naujai kadencijai.

Kyla klausimų dėl

portalo ekspertai .eu pozicijos.Portalas paskelbė faktus apie V.Landsbergio,L.Andrikienės,D.Grybauskaitės faktus apie galimą bendradarbiavimą su KGB,kas ir taip buvo nujaučiama.Ar tai vėl ne „skiepai” prieš Rusijos rengiamą faktų paviešinimą.Man portalas ekspertai.eu kelia daug klausimų.Kažkokia keista pozicija.Lyg ir taip,lyg ir ne taip.

LT United

Pries rinkimus reikia siek tiek pasibalinti!

Daina

Matyt, surado jam geresnę, šiltesnę ir ramesnę vietelę…

vilte

Ir arkliui buvo aisku – jis savo juoda darba atliko nepriekaistingai…o dabar nesdinkis i savo akmene

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top