Rinkimų naujienos. Dalia Grybauskaitė: „VSD nepateisina jokių lūkesčių“

Artėjant Prezidento rinkimams dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė staiga radikaliai pakeitė nuomonę apie Valstybės saugumo departamento veiklą.

Iki šiol ponia D. Grybauskaitė asmeniškai globojo bei atkakliai nuo kritikos gynė VSD vadovus Gediminą Griną ir Romualdą Vaišnorą. Tačiau šį pirmadienį, kovo 10-ąją, prezidentei paslaugioje LRT televizijos laidoje „Teisė žinoti“ valstybės vadovė pareiškė, kad „VSD kol kas nepateisina jokių lūkesčių“, kad iš šio departamento „didelės naudos“ ji neturinti, kad departamentas „mėgina ginti ne Lietuvos, o Rusijos paslaptis“, kas jo parengtos „vadinamosios pažymos praktiškai nėra naudingos“.

Piliečiams būtų įdomu žinoti: kodėl prezidentė D. Grybauskaitė penkerius metus kentė tokį beviltišką VSD vadovų darbą ir slėpė savo paskirtų pareigūnų neprofesionalumą ir aplaidumą nuo visuomenės?

Į paslaugius LRT žurnalistės Ritos Miliūtės klausimus apie VSD veiklą D. Grybauskaitė atsakė štai šitaip:

Rita Miliūtė: Po nesenos istorijos dėl slaptos informacijos nutekinimo Jūsų patarėja neturi leidimo dirbti su slapta informacija, ir daug kas sunkiai įsivaizduoja, kaip atrodo jūsų pasitarimai, kai ji tokio leidimo neturi. L. Graužinienė, kuri yra tiesiogiai susijusi su Viktoru Uspaskichu, turi teisę žinoti visa tai, kas gali bent jau formaliai sudaryti valstybės paslaptį, ir kas yra draudžiama žinoti Daivai Ulbinaitei. Ar ta situacija nesiprašo kokio nors VSD ar kitų tarnybų tyrimo?

Dalia Grybauskaitė: Situacija nėra gera, nes susidaro toks vaizdas, kad ta pažyma buvo paslaptis – realiai tai buvo informacija apie grėsmes, ateinančias iš Rusijos. Bet kai mes matome tas vadinamąsias pažymas su labai aukštais slaptumo elementais, jų turinys, kai yra daug adresatų, būna labai išplautas, ir jos praktiškai nėra naudingos.

R. M.: Kalbant apie tą pažymą, dėl kurios buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, ir įtarimai buvo pateikti Jūsų patarėjai, tai ta informacija randama bet kokiame rusiškame interneto puslapyje.

D. G.: Aš tą ir norėjau pasakyti, kad iš tikrųjų mes matome, kad mūsų teisėsaugos institucijos mėgina ginti ne Lietuvos, o Rusijos paslaptis prieš Lietuvą.

R. M.: Tai kaip tuomet vertintumėt Jūsų pasirinktų arba teikiamų pareigūnų, tai yra, VSD direktoriaus ir Generalinio prokuroro veiklą? Ar neturite jiems priekaištų?

D. G.: Aš jau esu minėjusi, kad VSD kol kas nepateisina jokių lūkesčių – nei darbu, nei rezultatais. Būtent todėl, kad įsivaizduoja savo darbą tik kaip nereikšmingų ir nesvarbių pažymų su dideliu slaptumo lygiu rašymą. Taip praktiškai saugo save nuo atsakomybės arba nuo prieš Lietuvą nukreiptų grėsmių prevencijos. Tai nėra gerai, tai paralyžiuoja visą VSD darbą šiuo metu, kai yra tikrai sudėtinga situacija valstybėje. Aš matau, kad šita organizacija užsidaro ir izoliuojasi nuo atsakomybės ir todėl didelės naudos man ar kam nors priimant svarbius sprendimus tikrai nėra.

R. M.: Ar tai leidžia manyti, kad reikia laukti permainų toje struktūroje?

D. G.: Aš tikrai manau, kad tos permainos pribrendo ir tikrai anksčiau ar vėliau mums reikės peržiūrėti įstatymus, jų atsakomybės ribas. Ir, galų gale, kas užsiima prevencija. Nors suprantu, kad tai yra mano pareiga, bet vien aš viena tos prevencijos vykdyti negaliu. Jei aš gaunu informaciją, kad ir apie ryšius su politikais, aš galiu tik užsiminti… Aš nieko daugiau pasakyti negaliu, nes uždėtos slaptumo žymos. Aš esu tokioje padėtyje, kad lyg ir turėčiau perspėti žmones, lyg ir turėčiau kažkokius veiksmus daryti, bet aš negaliu paaiškinti, kodėl aš juos darau. Čia nėra bendras darbas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Anikė

Žiūrėjo,žiūrėjo,žiūrėjo kelis metus,statė lyg vaikelis smėlio pilis,pagaliau pamatė,kad karalius nuogas.Toks vištakumas -grėsmė Lietuvai ir jos žmonėms.

Basakojė

Na taip… prieš rinkimus, ji staiga kažką ėmė suprasti… Bet kad nieko mat ji negali padaryti… Tai kam tuomet apskritai ji reikalinga, jei nieko negali???

VSD pateisina rusų,komunistų, pedofilų lūkesčius

Ir pažinsi juos pagal vaisius…

Lietuvoje šeimininkais jaučiasi rusai, komunistai ir pedofilai – tai VSD rebiatų atkaklaus darbo dėka.

Net nelietuvę komunistę polikarpovną prezidente turime – irgi VSD dėka

MATOSI,

kad antra kadencija mirtinai reikalinga.Dar liko nepadarytų „darbų”..

Lietuva dar kvėpsi….

mykolas

priešrinkiminės kalbos prasidėjo.

mykolas

PRIEŠRINKIMINIAI PAISTALAI

sIMA

Tai kaip suprasti ta jos pasakyma

terra

Uzjauciu Grina.Tarnauji tarnauji,otau spyga parodo.Busi atpirkimo oziu.

Nuomonė

Vieną šneka, kitą galvoja, o daro kaip jai reikia:)
Ar ją galima suprasti? Ar ji leisis , kad mes ją suprastume? Pasvajokit ir praeis.

Nejaugi

jokių? Negali būti. VSD dirba gerai, kiek tai įmanoma Laive.

Ar galima tiketis, kad kas nors keisis?

VSD, FNTT, GP…Visos svarbiausios teisesaugos tarnybos jos rankose.Ir visos „gerai” dirba.Dabar pasukaus, kai bus isrinkta ir vel viskas tekes ta pacia vaga.Is sono ziurint, nelabai „skanu”.Bet jai, matyt, tokios technologijos patinka.

ELENA

Koks tonas, koks pasitikėjimas savimi, kokia prezidentės negalia apginant TIESĄ. Klausiau jos ie ėmiau BIJOTI- ji klastinga ir pavojinga.

faktas

smagi buvo ta Miliūtės laida. Dažniau galėtų leisti Nacionalinė TV Prezidentę į eterį ir nelaikyt jos taip izoliuotos… Gardžiai pasijuokiau iš jos pašmaikštavimo, kad Putinas laiko Lietuvą lygiaverte Rusijai priešininke, galinčia sukelti sukilimus jos kontroliuojamoj teritorijoj ir netgi ruošiančia „smogikus”. 🙂 O tie „teisingumo organai” , ginantys Rusijos, o ne Lietuvos interesus – tai juk mūsų Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas A.Paulauskas, durnai sureikšminęs „pažymos nutekinimą”… tarsi būtų „valtybinė paslaptis’ tai, ką VSD surenka skaitydama laikraščius ar naršydama internetą… Tokias paslaptis, atsiprašant, senai visi žinom. O jam tai tik dar vienas priešrinkiminis būdas užsipulti Prezidentę, kuri yra faktiškai mūsų gynybos, Lietuvos kariuomenės vadas. Iš VSD pašalinto Braziulio rašiniai Alfa.lt liudija apie gana skystą VSD darbą, kone vien tik šniukštinėjant žiniasklaidą,… Skaityti daugiau »

P.....

Prezidentė, kartu su Vyriausybe išmintingai tvarkėsi ekonominės krizės metu. Ekonomikoje ji jau seniai – tvirtas specas. Dabar kur kas drąsiau bei brandžiau reiškiasi ir tarptautinėje politikoje. Gal jau suprato ką reiškia NATO galia, ir kokią vietą joje užima Jungtinės Valstybės. Nors Europarlamente prikišta daug marginalų iš įvairių ES narių delegacijų, tačiau bendrą, optimaliai pozityvią reikšmę ir jis atlieka. Gal ne visada pakankamai gerai suvokiant Rytų imperijos grėsmę, bet Gruzijos ir Ukrainos pamokos įpareigoja ir tą esmę suvokti. Prezidentei priekaištaujama, kad ji nepasitiki Darbo partijos vadovais. Neteisingai keliama problema. Vertėtų klausti, kodėl „burokinėms” politinėms struktūroms buvo nuolat uždegama žalia šviesa ar net tiesiamas raudonas kilimas. Teisinėje valstybėje visokie „uspaskichai”,”paksai” bei jų talkininkai galėjo būti jau seniai teisėsaugos įvertinti ir būti ten,… Skaityti daugiau »

O varge

Piliečių lūkesčių nei tavo vsd ,nei tavo valys nepateisino.

To P.....       2014-03-11 11:21

Net bijai pasirašyti Pikasai, Pikasai 🙂
Tavo rašinėliai niekuo nepagrįsti, o tavo muzika apie nepakartojamus konservus -vienintelius ir neklystančius, mokam atmintinai. Žinom- viena partija, viena tiesa, prezidentė „auksas” bet -negadink Šventės, būk malonus dink su savo rašliavomis. Vemti verčia, eik kasti bunkerius, ruošk ragatkes-rusai puola …

nuomone

Jau ta grybauskaite kokius lukescius pateisina??O apie ta VSD is vis truksta zodziu …kodel zmones emigruoja??del tos betvarkes kas vyksta prezidentaujant grybauskaitei.

rym

neringavenckienecom str rusu kalba

Virš visko

Citata iš P….. 2014-03-11 11:21
„Ekonomikoje ji jau seniai – tvirtas specaS”
Nepaneigiami argumentai !!!!!!!!!!!!!!:) ne visi moka Valstybės skolą per 5 metus padidinti nuo 17 mlj.iki52 mlj
Ir kaip tau ne gėda P….. 2014-03-11 11:21 ?

Pikasai,  Pikasai???

Jau ne kartą klausiau. KAS TU ESI? Putino ir Grybauskaitės draugas, nors vaidini
prezidentės gynėju, o taip pat ir konservatorių. O man, dievažin, dingojasi,jog
esi infiltruotas į konservatorių gretas ir puikiai juos valdai. Man tavo rašymo
stilius labai girdėtas, tik be pamėkliško žodžio „draugas”, „draugė”. Kai kur
labai santūriai ir išlaikytai dėstai savo mintis. Vieną tokį jau skaitydavau
ir gaudavau iš jo kai kurių asmeniškų pastabų, labai jau buvo neaiškus tipas,
kuris gaudavo pensiją iš LATVIŲ G -VĖS, o kas ten bazuojasi puikiai visi žinome.
Suvaryti Lietuvą į tokių skolų maišą galėjo tik jos priešai, o ne gelbėtojai.
Aš turiu galvoje skolinimasi iš privačių bankų su didelėmis palūkanomis. Tad
geriau neteisink, o pasirašyk kas esi???

baravykas

Ir voveruska nepateisino jokiu lukesciu.

Per vėlai,per vėlai,

per vėlai…Rinkiminis triukas.Mauras atliko savo darbą,-sudorojo Garliavos mergaitę ir ši panelė nori atsikratyti nusikaltimo šleifo…Kol mergaitė nebus laisva,tol netikėsiu ja ir jos VSD.Čia tik spektaklis.Kodėl ji tylėjo taip ilgai?Demoralizavo šalį.Suagitavau kaimynus už ją nebalsuoti.

Man ar ta valdžia,ar kita,jei

meluoja,tai visi vienodi,verti Kremliaus.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top