Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Kai patriotiškai nusiteikę ir savo Trispalvei, Gedimino stulpams, Vyčiui bei kitiems brangiems tautiniams simboliams neabejingi piliečiai teisingai piktinasi kažkokio arogantiško ir negabaus mėgdžiotojo sugalvoto ir dabar jau kelis metus iš eilės per vadinamą „nacionalinę“ TV bei kitur brukamu neužmirštuolės žiedeliu, kuris neva turėtų simbolizuoti 1991 metų Sausio 13-osios atminimą, kaip taisyklė, tuos pasipiktinusius žmones dar pikčiau puola kaltinti tos naujosios simbolikos gynėjai.

Dažniausiai tie žmonės yra kaltinami „neraštingumu“, „nesupratingumu“, „nepakantumu“, ir pan.. Mėginant juos išjuokti ar sumenkinti jų supratimą. Kaltinama net, kad tie žmonės dirbtinai „nori supriešinti Lietuvos visuomenę“.

Mano įsitikinimu, Lietuvos visuomenė yra pradėta dirbtinai priešinti tada, kai šis „naujas“ ir gan nuvalkiotas simbolis, kuris yra absoliučiai svetimas atmintiniems Sausio 13 įvykiams Vilniuje, nes niekaip, nei vizualiai, nei semantiškai, niekada nebuvo ir nėra susijęs (išskyrus tik gėlelės pavadinime minimą „neužmiršimą“), yra brukamas visos visuomenės vardu (ką „nacionalinė“ TV ir privalo atstovauti) visiems Lietuvos žmonėms, kai lietuvių tauta ir Lietuvos valstybė, pagaliau, Lietuvos amžinoji Sostinė turi visą paletę ir vizualiai, ir semantiškai, ir simboliškai susijusių, ir su vieta (Vilniumi), ir su laiku (Sausio 13) grafinių simbolių, kuriuos nesunkiai atpažintų, perskaitytų, be kokių papildomų aiškinimų bei komentarų, ne vien Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje..

Tik, aišku, reikia šiek tiek talento bei skonio, kad tokį tinkamą ir visuotinai priimtiną bei suvokiamą grafinį Sausio 13 simbolį sukurtum Tik bėda tame, kad kurti, kaip taisyklė, sugeba tik laisvi žmonės, o nelaisvi (dvasiniai baudžiauninkai) dažniausiai plagijuoja, kaip tą masonų „neužmirštuolę“ ar Bogotos Kalėdinę eglutę, kurią pritaikę „sukūrė“ Vilniuje.

Reikia būti ypač „drungnu“ (švelniai tariant) patriotu, kad sugebėtum užmiršti tai, kas dar taip neseniai vyko Lietuvos sostinėje tomis dramatiškomis sausio dienomis bei naktimis; tas vizualines asociacijas, kurios iš tiesų kelia kiekvienam lietuviui, kuris savo akimis matė, nes vienu ar kitu būdu dalyvavo Sausio įvykiuose 1991 metais. O, būtent, tokį nesupratingumą ir drungnumą atvirai demonstruoja visi „neužmirštuolininkai“. Kartais patys to nesuprasdami.

Tiesa sakant, grafiniai simboliai, piktogramos ar logotipai, deja, bet yra vis dar silpnoji Lietuvos taikomosios grafikos sritis, apie kurią šį bei tą išmanau.

Šia prasme galime pavydėti mūsų artimiems kaimynams lenkams. Pvz. jų „Solidardošč“ atsiradimas ar 1944 metų Varšuvos sukilimas bei kiti panašūs, lemtingi lenkų tautai ir valstybei, įvykiai (kuo buvo Lietuvai Sausio 13) turi labai tinkamus grafinius simbolius bei logotipus, gerai atpažįstamus ir suprantamus, ne vien Lenkijoje, bet ir visame pasaulyje, ir kuriuos net „Google“, pasitaikius jubiliejui, sugeba kūrybiškai interpretuoti. Lenkų tautos niekada nepriešino minėtus įvykius simbolizuojantys grafiniai vaizdai, nes jie buvo sukurti talentingų bei laisvų lenkų tautos dailininkų. Lenkai visame pasaulyje pagrįstai didžiuojasi visur lengvai atpažįstamais jų tautos kovos už laisvę simboliais, nes jie yra originalūs, gražūs, tautiški, ir jie yra tikrai LENKIŠKI.

Tuo tarpu, mums brukama „žydroji gėlelė“, be to, kad ji neturi jokio ryšio su Sausio 13, nėra tautinė, nėra kuo nors unikali, lietuviška. Tokia multi-kulti, multi paskirties, niekam, niekaip, niekuo, ne tik Sausio 13 įvykių, bet ir Lietuvos ar lietuvių tautos neprimenanti.

Lenkai nėra vieninteliai, kurie sugeba išsirinkti ar sukurti tinkamus logotipus-simbolius, labai originaliai ir nepakartojamai atspindinčius lemiamus istorinius įvykius tautos kovoje už laisvę, prieš totalitarinį režimą.

Štai, kad ir vengrų tautos visam pasauliui ir „Google“ suprantamas ir priimtinas tautinis vengrų kovos už laisvę, prieš komunistinį režimą VENGRIŠKAS simbolis.

Vengrijos „Sausio 13-oji“, kaip žinia, vyko 1956 metais Budapešte. Ir patys tie įvykiai, pati tauta kovodama su komunistais gatvėse sukūrė Budapešto 1956 metų simbolį, kurio nereikia kam nors papildomai aiškinti ar versti į kitas kalbas — tai Vengrijos tautinė trispalvė su iškirpta skyle viduryje. Skylė, kaip žinia, yra toje vietoje, kurioje buvo įsodinta komunistinė Sovietų okupuotos Vengrijos simbolika.

Vengrams nereikia plagijuoti, ar mėgdžioti kokių nors simbolių (kaip padarė neužmirštuolės „išradėjas“), nes jie laisva ir ori tauta.

Čekai, jeigu neklystu, nesukūrė kokio nors bendro simbolio, menančio 1968 metų Prahos pavasarį, ar 1989 metų „Velvetinę revoliuciją“, bet tuose simboliuose, kuriuos dažniausiai naudoja, minint minėtus įvykius, nesunku rasti juos deramai primenančių elementų. Todėl, jie tikrai nepiktina čekų, ir dirbtinai nepriešina visuomenės, kaip jau kelinti metai iš eilės tą daro „neužmirštuolininkai“…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
čerškaus

pliurpalo šaltienos kratinys, kad tik kritikuoti ir vėpluoti tuščiai

Vadinkime daiktus tikrais vardais - 1

Kaip vadinami tie, kurie labai gerai prisimena su kokiais simboliais buvo atsikovota Lietuvos laisvė Sausio 13-ąją, bet jų laisvai ir sąmoningai išsižada, vietoj jų naudodami su šia pergale ir tautos istorija mažai ką bendro turinčius ženklus? – Taip, tikrai, apgailėtini prisitaikėliai ar net tautos išdavikai. Brangūs tautiečiai, nesekime jų, kad ir kas jie būtų, pavyzdžiu.
P. S. Primenu, kad žydros penkiakampės atgabenimo į Lietuvą autorystę savinosi tokie cinikai kaip Užkalnis ir Saldžiūnas, o prasuko neokonai su neolibais.

operatyvus

jau cucikas štazis suspėjo kojelę kilstelėti

Vadinkime daiktus tikrais vardais - 2

Kaip vadinama kryptinga veikla, kai neužmiršimo simbolis naudojamas tam,
kad kaip tik užmirštume? – Įmantrus tyčiojimasis (iš tautos, lietuvių).
Juk vietoje užmarštin gramzdinamų galias teikiančių istorinių simbolių (Trispavės, Vyčio ir Gedimino stulpų) galėjo naudoti su neužmiršimo uždaviniu tiesiogiai nesusijusius simbolius (rūtos šakelę ar pan.).
Todėl formos ir inspiracijos požiūriu tai demoniška tyčia,
nors žydro pakaitalo atgabentojai, platintojai ir segėjai
vargiai įgalūs taip svarstyti, tai įtarti.
Tebūnie jų kaltė mažesnė, bet ar mūsų savigarba dėlto nukenčia mažiau?

velnio sėkla

Čia dar tik žiedeliai.
Kai nezabudkos nužydės tada sunoks jų vaisiai.

Antanas

Čia nėra ką kritikuoti, nes tai manau naujas fašizmas, komunizmas, marksizmas pakeitęs ideologinį pavadinimą globalizmu, nes anuos jau nuteisė Niurbergo tribunolai, Lietuva uždraudė aną simboliką naudoti, tad manau nauja atmaina -globalizmas pasirinko mutantą „niezabūdką” Čia manau yra jų naujos eros rodomas solidarumas. Šalin politines patyčias iš Tautos simbolių. Ačiū Robertui už straipsnį.

Nesupratęs,

ar neužu mirštuolės garbintojai ir platintojai – valstybininkai ar anti…?

T0mas J.

Mūsų laisvės kovotojai kai Tėvynę gynė – ženklino savo drabužius Vyčio, Gedimino stulpų ir Trispalvės ženklais. Artėjant Laisvės gynėjų dienai prezidentas Nausėda net ir apdovanojimus įteikdamas neišdrįso prisisegti tautinės patriotinės atributikos, bet įsisegė žydrą žiedelį..
Gėda, Nausėda!

Www

Matot čekai, vengrai, lenkai tai jie ir valdo tas valstybes O kas valdo Lietuva? Aš manau bet kas tik ne lietuvis. Aš manau gerbiantis savo valstybe ir Tauta niekada ne įsisegt neaisku ženklą. Padorus žmogus tuo labiau aukščiausi vadovai privalo gerbti Tauta ir Valstybe. Matant šita pajuoka, nera ko stebėtis, kad ir vėliava jau draudžiama mojuoti aš jau nešneku apie Vyčio paminklą.

žydrai

žydrai pražydo SMEGENAI……..

Tas, kas sugalvojo nezabudkę, žinojo, ką daro

Ir jis nėra lietuvis

Alzheimeris ar masonai?

Manau, Alzheimerio liga sergantys čia niekuo dėti: jiems svarbu prisiminti, nesvarbu ką. Bet ar Nausėda, Landsbergis, Grybauskaitė ir pan. nežino, ką, be Alzheimerio ligos, simbolizuoja ši gėlelė? Ką tai reiškia? Ogi tą, kad mūsų valstybė užvaldyta slapto ordino, bet kokia kaina siekiančio pasaulinio viešpatavimo. Dabar reikia sekti, kurie iš politikų NEĮSISEGS nezabūdkės. Tai reikš, kad jie gal dar laisvi. Tik už juos ir galima balsuoti. Jokių masonų! Turbūt jiems ir turime būti ,,dėkingi” už išvarytą milijoną.

Apie masonus provincijoje

Vienas toks visiška vidutinybė, bet su dideliu ego, prieš keletą metų labai didžiuodamasis pasigyrė, kad jį priėmė į masonų ložę: ,,Mane rekomendavo trys labai garbingi rajono žmonės”. Kai paklausiau, kas tokie, susizgribo ir ėmė muistytis: ,,Negaliu pasakyti, bet tikrai labai žinomi žmonės”. Paskui ėmė prašyti, kad niekam neprasitarčiau, nes, atsieit, jei išsiduotų pats ar išduotų kitą, tai ordino nariai turėtų jį nužudyti – suorganizuoti nelaimingą atsitikimą ar pan. Nežinau, ar būtų tikrai taip baisiai, bet nenoriu prisiimti kaltės už to niekšelio mirtį. Na, o jis per kokius 3 ar 4 mėnesius tapo rajono tarybos nariu ir pradėjo pasisakyti ir balsuoti už gana keistokus nutarimus. Nieko nebūna šiaip sau. Net nezabūdkės nežydi žiemą šiaip sau.

Apsaugok Dieve, nuo šito brudo!

Ir šitas žydruoles kiša vaikams mokyklose! Laisvės partija- žydruolių partija, šalin rankas nuo Lietuvos vaikų! Visi žino ko siekia ši partija, jeigu jie kišis į mokyklas su savo vaivorykštės skuduru, čia jau bus didžiulis žmonių sukilimas, niekas neleis kad vaikai būtų prievartaujami mokyklose psichologiškai, kad jiems iškrypėliai visokio plauko būtų pristatomi kaip norma, ir tėvai neleis vaikams plauti smegenų ir tyčiotis iš vaikų! Mes žinome kokią konvenciją jie nori priimti!!! Apsaugok Dieve, Lietuvą nuo šito brudo!

Kis

o man po barabanu,juk si gele,Kaip ir dilgele zydi tik melynai.Jokiu atrakciju.

Antanas

Manau kad didelė gėda tiems kurie dar neprisišaukė kad „rusai puola” jau segasi jų simboliką „NIEZABUDKĄ”- žibuoklę. Ačiū NATO, kad dar apsaugo nuo rusiškos akistatos, o rusišką simboliką turėtume Prezidente mesti į šiukšlyną. Lietuva niekada be lietuviškos žalios rūtos ar lino, nenaudojo okupanto simbolių.

Lietuviai

nemėgsta ŽYDRO žiedo todėl, kad jas nešioja tik tie, kurie neištaria garso RRR. Ši savybė jiems padeda atskirti saviškus, nuo MŪSIŠKIŲ (yra knyga su tokiu pavadinimu).

Keliančiam masonų grėsmės temas

Tie, kas nors kiek rimčiau su šia tema ir masonų okultine bei kitokiomis jų veiklomis susidūręs, žino, kad be specialių žinių turėjimo ir atsivertimo,
jų keliamo mirtino pavojaus Vakarų civilizacijai suvokti tiesiog neįmanoma.
Jie visur prisidenginėja kvietimu tobulintis doroviškai, labdaringomis veiklomis, socialine rūpyba ir pan. (tai daro iš tikrųjų, todėl nelengvai demaskuojami).
Masonerija – tai hierarchija prieš hierarchiją – tai maištas prieš ant apaštalo Petro pastatytą Bažnyčią, kurios, laimei, pragaro vartai nenugalės.
Lietuviai yra ypatingai talentinga tauta, tačiau ji privalo būti ugdoma.
Būtent to siekime ir kiekvienas pagal išgales darykime – atskleiskime,
kad be atsivertimo ir be sakramentinio gyvenimo, t. y. be vertikalaus, be dvasinio dėmens su tikruoju blogiu nebus susigrumta, vadinasi, neatgimsime.

be komentarų

Nezabudkių idėjos autorius Vaidas Saldžiūnas, viską paaiškino „Veidaknygėje“: : „Bukagalviams, koloradams ir šiaip glušpetriams užtrumpintomis smegenimis kliedintiems apie krapus, rūtas ir pan. galiu tik pakartoti: kai pasiūliau šitą idėją konservatoriams, nebuvo jokių minčių apie masonus, krapus ar trispalves. Taip, nukopijuota nuo britų popio, ir nė kiek ne gėda, nes gerus dalykus kartoti ne gėda (o ne, kaip sako vietiniai izoliaciniai talibai – „geriau savo viską turėkime“. Tokius išties reikėtų apvynioti švitrinio popieriaus švelnumo izoliacine juosta ir kaip ryšulius-siuntinius į Maskvą traukiniu), nes mums reikėjo atitinkamo simbolio – aiškaus, ryškaus, brendinio. Kodėl ne vėliava, Gedimino stulpai ir pan.? Why? Fuck you, that’s why! Nes reikėjo simbolio ir taškas. Ir nereikia kaip kalbajobams aiškinti koks brendas pagal jūsų siauraprotišką supratimą geriausias, ne… Skaityti daugiau »

Šlykštynė

Na va, tai kaip viskas čia ir aišku! Jau nebėr ką čia ir bepridėti po tokio paaiškinimo… Kad jį patį su konservais reiktų apvynioti ir ištremti į Maskvą…Visiško glušio vėmalai…

pamačius Prezidentą

su nezabudke – amą užėmė – norėjau juo tikėti, o jis, pasirodo, tik gražbilys, tęsiantis grybės politiką -tautinių simbolių naikinimą, nepagarbą jiems. Taip ir kursime ‘gerovės valstybę besilankstydami į kairę, dešinę. Netrukus keliausime Izraelin ir vėl keliaklupsčiausime? Suprantama , AMB jau sirgo vėžiu, tikėjosi stebuklingų vaistų gyvenimo prailginimui. Matyt, mažai lankstėsi, nes nepadėjo. Nuvylė mane ir daugelį mūsų išrinktasis Prezidentas. Kažkoks minkštakūnis, be strategijos, be pozicijos. Pavydžiu lenkams. Štai tau ir PROSHE PANIE. O mums dabar rabinai su Fania priešaky diriguos – žydšaudžiai. Tarsi buvo ne Hitlerio karas. Atsibusk, Prezidente. Odą pastorink, tada ir Tauta bus Tau atrama. O dabar…

Komentatorius

Prezidentūroje dabar reziduoja SEB’o „orų berniukas”.
Tik tiek, daugiau nieko iš jo nesitikėkite.

to pamačius Prezidentą

Žmogeli, nes tai buvo karas pirmiausia dėl Lenkijos, dėl kurios Anglija ir Prancūzija su sąjungininkais paskelbė karą Vokietijai – lokalų konfliktą pavertė pasauliniu karu ir pražudė šitiek žmonių, ypač civilių. Žinoma, tai buvo neišsilavinusio mažaraščio nuomonė.

petras

Uzsislaptine kgbistai rezervistai ir kitos atliekos kisa ta brudsa….

spaliukas

man ta penkiakampė neužmirštuolė labai panaši į tarybinę penkiakampę raudoną spaliuko žvaigždutę.Ten viduryje buvo jauno Lenino portretas.Kieno atvaizdas labiausia tiktų neužmirštuolės viduryje?

Tvankstas

Neužmirštuolės ženklas yra užpatentuotas TS-KDP narės Monikos Navickienės kaip prekinis ženklas, o jį segintis yra savininkės vergas.
Ką čia daugiau bepridėsi…

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top