Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Šią skaudžią istoriją (apie Budavonės kankinius skaitykite ČIA – Tiesos.lt past.) vaikystėje daugsyk girdėjau iš dar gyvų liudininkų lūpų – mamos tėviškė Lankeliškių parapijoje, Sodėnų kaime prie Vilkaviškio.

Paprasti žmonės su ašarom akyse ir pasibaisėjimu pasakojo apie sovietų budelių, raudonarmiečių beprasmį žiaurumą. Jis atrodė kaip bejėgiško keršto aktas prieš beginklius civilius, gal už tai, kad, prasidėjus karui su vokiečiais, teko strimgalviais dumti iš Lietuvos.

Vietos žmonės pasakojo, kad sukrėsti buvo ir Wehrmachto kareiviai, greit išstūmę sovietus, nes siena su Rytprūsiais ėjo čia pat. Kunigų kūnai buvo tiesiog išmėsinėti durtuvais…

Tokie senelių, kaimynų liudijimai imliame vaiko amžiuje man buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo. Nulėmė daug vėlesnių pasirinkimų bei suformavo atitinkamą santykį su okupacine valdžia.

Tad turbūt nė vienas nekalto kraujo lašas nesusigeria į žemę be pėdsakų. Laikui atėjus, duoda vaisių tautų ir žmonių gyvenimuose.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Prašalietis

Gerai, kad Goda Krukauskienė parašė Prisiminkime ir atminkime.: Budavonės kankiniai. To dėka ir Grigas „prisiminė”kad,”vaikystėje daugsyk girdėjau iš dar gyvų liudininkų lūpų – mamos tėviškė Lankeliškių parapijoje, Sodėnų kaime prie Vilkaviškio, 1941 metų birželio 22 dienos ankstų rytą vykdytą sovietų budelių, raudonarmiečių beprasmį žiaurumą, nuo kurio drebėjo net Wermachto kariai”…. Aš kažkur girdėjau, kad, atvykus pas Hitlerį apdovanojimams Lietuvos mūšiuose 1941 birželio 22 dieną su sovietų nuo vokiečių bėgančiais budeliais kovojusiems Wermachto kariams, Hitleriui iš jų išgirdus ką raudonarmiečiai išdarinėjo su Budavonės kankiniais( trimis kunigais, kurie šaukė, kad net Lenkijoje puolantiems vokiečiams buvo girdėti), jis pradėjo šlapintis į kelnes vėl kaip kūdikis. Kas,matomai, ir sąlygojo Hitlerio pralaimėjimą sovietams. Tikras šiandieninis „patriotas žino”, kad sovietinių budelių vyriausias vadas Stalinas „sukurstė” Hitlerį… Skaityti daugiau »

Prašalieti, kaip pats

aukas iškart suskaičiuoji, o kitų po šiai dienai, nors apytiksliai, niekas negali suskaičiuoti? Gal žinai kodėl?

Jis čia prašalietis.

Arba jo tėvas, arba senelis ir buvo tie budeliai. Jei ne Budavonėje, tai Rainiuose ar dar kur nors.

Dzeikas

prasalaiciui: tipiska bolsevikiniu lervu demagogija is ciklo „o pas jus negrus karia”. Kunigas Grigas mate tik aisbergo virsunen. Sovietai „mankstintis” siame reikale eme dar pilietinio karo metais ant „savu”. Generolo Mamontovo uzimtu pamaskves CHeKa rusiai daugiau primine mesinejimo cechus, o Solovku specialiosios paskirties lagerio kalinius , kai nebudavo darbo versdavo kibirais semti vandeni is vienos eketes ir pilt i kita. Sargyba dar buozemis paragindavo: „greiciau, greiciau!”. Kai tavo „numyleti” vokieciai nukankino pildami ziema ant tojo vandeni sovietu generola Karbyseva sovietu NKVD buvo maloniai nustebinti: „Ziurek, gerai musu pamokas ismoko, niekadejai”. Vienas megstamiausiu NKVD pasilinksminimo metodu – pilt ziema ant isrengto kalinio vandeni. Tamstos minimos vokieciu zydu zudynes pagal brutalumo gerokai atsiliko nuo sovietu „seansu”. Na tokie gan pakvailus plagiatoriai. Neturejo… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Jis čia prašalietis. 2020-06-24 20:56
Teisingai porini prieteliau, jo senelis su kitomis „bolševikinėmis lervomis”, susibūrusiomis į 16 lietuvišką diviziją,ir buvo tie budeliai, kurie ir Budavonėje, ir Rainiuose, ir Kauno 9 forte, ir Aukštuose Paneriuose, ir Pirčiupio kaime, ir Alytaus Vidzgirio miške ir dar daugelyje kitų Lietuvos vietų, o taip pat Lenkijoje Osvencime, Sobibore ir kitur „budeliavo”. Tiesa, šiuolaikinis „tautininis dvasios tėvas” Robertas Grigas apie tai vaikystėje nieko „negirdėjo” iš dar gyvų liudininkų lūpų – mamos tėviškė Lankeliškių parapijoje, Sodėnų kaime prie Vilkaviškio.
Dzeikas 2020-06-24 21:48
Baik pasakoti „kultūros istorijos profesorės” R. Čepaitienės atrastą buvusią bolševikinių lervų demagogiją apie negrų korimą. Tų laikų ideologinio fronto veikėjai tokių primityvių triznų sau neleisdavo, buvo visai kitas lygis ne sovietijoje, bet ir vakarų pasaulyje.

Kis

cia jau raso tu banditu palikonis

Dzeikas

Galiu pabuti ir velnio advokatu. Nebutinai bolsevikines lervos stumdancios cia propoganda „ir prie sovietu buvo galima gyvent” stiliuje buvo stribu isperos. Beje , teko su tokiais susidurti. Man susidare ispudis , kad stribvaikiai kaip ir ju tevai buvo antrasis, atsarginis NKVD eselonas. Gudresnius, izulesnius priimdavo i pati NKVD aparata (o jei savas iki gyvaplaukiu tai ir i Partijos CK). O jeigu siaip, nieko daugiau neismastydavo kaip „partizanu” palepej padziautu ant virvuciu ieskot, tai tokiu vaikai eidavo „stukaciais”, iskaisiodavo po visokias mokymo istaigas, imones. „Stukaciaus” statusas reiske , kad nors ir savas, bet esi bukas kaip troleibusas ir karjeros nei partijoje, nei NKVD nesitikek. Pas NKVD buvo tokia praktika: „stukacius” negaledavo JOKIOMIS aplinkybemis but priimtas etatiniu darbuotuoju i jokia statutine organizacija.… Skaityti daugiau »

Джейкуй

… юморить изволите, прапор?

Džeikui

o jei ne juokais -čia toks jūsų sarkazmas?

"prašaliečiui"

пиздуй …, вантуз вонючий.

Dzeikas

Dzeikujui:
Parasiau gi – pabusiu velnio advokatu.
Kad suprastumete pasiilgusiu sovietines tvarkos logika.

Prašalietis

„prašaliečiui” 2020-06-26 22:01
Juokingiausia yra matyti eurosojūze plūduriuojančio šiandieninio lansberginio durnių laivo „patriotiškai” komentuojantį, užsislapstinusį 75 metams profesionalų runkelinį vatnyką, besistengiantį savo makaulei pritaikyti „tautinę” megztą beretkę.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top