Robertas Ramanauskas. Vėl siekiama prievarta pakeisti natūralią žmogaus prigimtį

Esu senas istorijos mokytojas. Ir kadangi esu senas, tai mano gyvenimiškoji patirtis leidžia atpažinti dalykų pasikartojimus. O kartojasi jie, nes ir vėl siekiama dar sykį prievarta pakeisti NATŪRALIĄ ŽMOGAUS PRIGIMTĮ. Toks eksperimentas jau buvo. Jis nepavyko, bet kaina jo buvo tokia, kad dar iki šiol ne viskas sumokėta… vis dar mokam, prisiimdami dar vieną įsiskolinimą ateičiai.

Kaip senas mokytojas, puikiai suprantu, kad išsilavinimas yra visa tai, kas lieka žmogaus prote ir sieloje po to, kai jis baigė mokyklą. Visas dabartinis ugdymo turinio atnaujinimo vajus, į kurį įeina ir Gyvenimo įgūdžių programa su visuomenėje ažiotažą sukėlusiu lytiškumo švietimo turiniu, orientuota į kompetencijų ugdymą, t. y. į tai, kas lieka po mokymosi, ko išmokstama. O išmokstama (geriau ar prasčiau) to, ko buvo mokoma. Rengiant atnaujintą ugdymo turinį, vienas ŠMSM specialistas pasakė pastabą, kad Pilietiškumo pagrindų programoje PATRIOTIZMO sąvoka yra perteklinė, o švietimo ministras nežino, kiek yra lyčių, nes, mat, jis ne ekspertas. Įdomu, ar jis vedęs ir turi vaikų!?

Absurdo teatras siekė atmerkti žiūrovo akis, dabartinis absurdas jas siekia užmerkti.

Abu pavyzdžiai tarsi atkeliavę iš absurdo teatro. Bet kultūrinė paradigma, deja, kita. Absurdo teatras siekė atmerkti žiūrovo akis, dabartinis absurdas jas siekia užmerkti, nes nusikaltimai vykdomi taip, kad juos matytų kuo mažiau žmonių ir būtų kuo mažiau liudininkų…

Leistinumo ribų nustūmimas suponuoja jų nepaisymą. Tikrovės neigimas veda į jos griovimą.

Pradėjau mokytojauti tuo metu, kai vyko lūžis, buvo atsisakoma nutylėtos ir iškraipytos sovietinės istorijos mokymo, ir imta mokyti tikrosios. Džiaugiausi tuo, nes neliko prievolės MELUOTI. Dabar vėl akivaizdžius dalykus siekiama neigti. Raginama meluoti, nepaisant jokios PEDAGOGINĖS ETIKOS, vien todėl, kad privalu besąlygiškai vykdyti sprendimus priimančiųjų valią, be asmeninio apsisprendimo. Ar tai normali situacija!? Ar kolegos mokytojai pasiryžę meluoti? Melas kyla iš dorovės stokos. Iš dorovės stokos kyla ir ankstyvas neplanuotas nėštumas, ir sanguliavimo įvairovės prilyginimas laisvei, o baigiasi viskas tuo, ką istorija ne sykį fiksavo, kad po viso to seka žmogaus sąmonės ir kūno užvaldymas pagal primestą algoritmą, nes žmogų be moralės lengva valdyti. O toks užvaldymas bet kada gali baigtis masinėmis žudynėmis sardinių metodu. Sakysite, kad vaizdas, kurį pateikiu yra apokaliptinis. Gal šiandien dar ne. Bet nežinia, kas nutiks poryt. Leistinumo ribų nustūmimas suponuoja jų nepaisymą. Tikrovės neigimas veda į jos griovimą, vienų sąmoningai siekiamą, kitų – nesąmoningai vykdomą. Tai, kad valdžia siekia ne tik ignoruoti, bet ir neigti akivaizdžius dalykus, byloja apie totalitarizmo požymius. Ir dėl to kiekvienam verta sunerimti. Istoriškai susiklosčiusios politinės, kultūrinės, ekonominės ir socialinės struktūros vertinimas kaip turinčios NETEISINGĄ PATIRTĮ negali nieko kito reikšti, kaip pastangas sukurti naują realybę. Tik, nepamirškime, kad naujos realybės kūrimui gali būti tik vienas vienintelis pagrindas – ideologija. Galim ją vadinti neoliberalistine, genderistine, progresyvistine, leftistine, neokomunistine, bet jos paskirtis visada liks ta pati – DIDYSIS PERKROVIMAS, numatantis išvalstybinimą, nuosavybės perskirstymą ir privačios nuosavybės keitimą panauda, šeimos funkcijos siaurinimą, o asmens laisvę keičiant individo įgeidžių tenkinimo ekonomika. Pagrindinis istorijos klausimas yra ne kas-kur-kada, bet kam tai naudinga? Kam naudinga tai, kas vyksta aplink? Turime apsispręsti, ar tai naudinga asmeniškai man, mano vaikams, artimiesiems… visai Vakarų civilizacijai, kuriai priskiriame save. Civilizacijos žlunga ne tiek dėl barbarų antplūdžio, kiek dėl civilizacinių vertybių praradimo, kai nelieka VALIOS pasipriešinti…

4.6 22 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
36 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paul Casimir

Puikus straipsnis, pagarba Autoriui. „Pasaulį seną mes sugriausim ir naują pastatysim…”. Ir naują Žmogą sušimšiminsim – žinoma, geresnę nei buvo.

Jules

Nesidžiauk, nes prievolė MELUOTI liko. Be melo mažai ką pasieksi. Esi garbingas žmigus, nemedžiok taip runkeliokų. Mes nors ir runkeliai arba kiemsargių padėjėjai, bet nebe vaikai. Be privalomojo melo pats nebūtum galėjęs dirbti, ypač istoriku. Tad kam tas melas ir vardan ko?

Dzeikas

Prievole meluoti buvo kontrastiskai isreiksta Sovietijoje buvo tik keloos nysos kur jos netaike arba taike formaliai.
Zlugus Sovietijai prievole meluoti kylanti is valdzios KURI LAIKA atsitrauke.
Dabar ji vel randasi. Kas idomu, ta prievole eme rastis visu pirma issivysciusiose , jei kalbeti apie Laisvaji pasauli, salyse. Lietuvai kuri laika jo netaike.Ir lietuviai neturedami tos prievoles pradzioj saipesi is amerikieciu ir vakaru europieciu igijusiu tokia prievole.
Bet patys lietuviai , vos tik ta prievole radosi pakluso jai su neiprastu lengvumu, istoriskai akimirksniu ir be jokoo pasipriesinimo nes baudziauninko sindromas dudarantis lietuvio esme nenumato sktyvaus ir atviro pasipriesinimo.Lygiai kaop akimirksniu atsisake nepriklausomybes vos tik atdirado butinybe ja atvirai ginti musio lauke.

blue yellow zov marinie

…igyti prievoles neimanoma logiskai…nekalbant apie nepataikyma i raides/kas tau draudzia perskaityt ir istaisyt,pjerkunas trenktu/…..nu nors biski galvok,ka kalbi….vienas zodis priestarauja kitam savo semantika…..kas su tou darosi paskutiniu metu,kiba apsirgai smegenim..

blue yellow zov marinie

..igyti privilegija…galima,tu susipainiojai savo gimtoje kalboje,…o dar kalbi apie kalbos reikalus,jos nelabai ismanydamas ir mokedamas,pasigedytai,ar ka….

blue yellow zov marinie

…na Julke,ir pakalbeeeejai….labai labai blogai pakalbejai,sakyc,net izeidziamai.Mikliai atsiprasyk garbingo zmogaus.

blue yellow zov marinie

..da gerai,kad patari…nesidziauti….

blue yellow zov marinie

… kas nors uzciaupkit man srebtuve.

blue yellow zov marinie

…kas nors pakaaarkit lzedimitryju….

DD plius DD

Parašyta nepriekaištingai. Problemos esmė suformuluota aiškiai ir tvirtai. Pridursiu porą savo pasvarstymų. Pirmiausia apie tai, kad šio ideologinio košmaro žygis atrodo pergalingai. Na, taip- jam pasiduoda (ar bent apsimeta, kad pasiduoda) elitai, akademinės bendruomenės, vaidžios institucijos. Bet nereikėtų atmesti demokratinės sąrangos atsparumo. Štai citata iš V.Sinicos straipsnio: „Jungtinė Karalystė čia išsiskiria tuo, kad užfiksavo pokyčius, juos pripažino ir imasi veiksmų. Praėjusį dešimtmetį ten pastebėta, kad 4400 procentais (44 kartus) išaugo nepilnamečių merginų, kurios kreipiasi dėl „lyties keitimo“ skaičius. Vyriausybės lygiu pradėta aiškintis to priežastis, reiškinys pripažintas problema, o ne kokiu natūraliu sveikintinu procesu. Galiausiai visgi suvokta, kad mokyti vaikus ieškoti lyties tapatybės nėra gerai ir nepilnamečiai negali priimti tokių sprendimų. Tiek Šiaurės šalyse, tiek JK einama link nepilnamečių „lyties keitimo“… Skaityti daugiau »

tikrai taip

verslui bus pamoka Anheuser-Busch kompanijos pravalas su „pabudusia” alaus Bud light reklama

blue yellow zov marinie

…jau sakyta,kad kartas nera procentas….nereik kartot paukscio neapsiziurejimo/lyg tam pritartum…mol,ir as apuokas/.

Hildegarda

Tai naudinga karo nugalėtojams, anot Jules. Kažkokiai Troikei.

123

Puikus straipsnis! Ačiū autoriui už tvirtą, lakonišką logiką.

blue yellow zov marinie

..labai aiskiai,taikliai,nepilstant vandenelio,….i pati centra.Turet but puikus,tikras Mokytojas.Ot,kad visi tokie butu,galima but tiketis dar ne pabaigos.Ale……………

blue yellow zov marinie

…cia Mokytojas robinhudiskai perskele Ciuldes strele,pataikiusia i centra.

DD plius DD

Čia aš pasiginčysiu. „Pagrindinis istorijos klausimas yra ne kas-kur-kada, bet kam tai naudinga? Kam naudinga tai, kas vyksta aplink? Turime apsispręsti, ar tai naudinga asmeniškai man, mano vaikams, artimiesiems… visai Vakarų civilizacijai, kuriai priskiriame save. Civilizacijos žlunga ne tiek dėl barbarų antplūdžio, kiek dėl civilizacinių vertybių praradimo, kai nelieka VALIOS pasipriešinti…” Aš sakyčiau, kad pagrindinis Istorijos klausimas yra ne „kam naudinga”( čia gal labiau ekonomistams, kriminalistams ir, tarp kitko, tiems patiems marksistams), o ‘kas čia buvo?”. Ir jeigu pažiūrėsim į tai, kas buvo, pamatysim tai, ką matom. Aš (ir tikrai ne vien aš) jau kada čia rašiau- pažvelkim į bolševikų praktiką. Žmogų jie kūrė naują ryžtingai. Kol nesulaukė demografinės būklės skambučių. O po to tyliai suvyniojo meškeres ir grįžo prie… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…siuokart tavo komentaras tikrai labai pavirsutiniskas…gal da imkim klausinet visais linksniais….

Jules

Žmogau, jie kūrė ne žmogų, o patrankos mėsą konkurentės nugalabijimui. Kam pačiam tos Kapsukės pseudo mantros – imkis rimto pasaulio pažinimo, o ne domėkis meluojančiais prapiesoriais, docentais. Jie gi turi meluot, nes reikia karjerą daryt, šeimą ir meilužes išlaikyt, mokslinį laipsnį gaut ir t.t. Na, kaip tas mūsų prezidentas, be Bolševikų partijos nekažin kas būtų gavėsi, bet mums gi šito tai nereik – mes gi užribyje, tiesa? Mums už mintis tik cypė gresia arba fūra kelyje.

blue yellow zov marinie

…ale kas tave taip ibaugino,kad kasdien ta baime skelbi…bijok sau tyliai…arba visai nerasyk ir nieks tau nieko….kad dreeeba,kad dreeeba,jau net nerwas jaaama..

Jules

Žinai, jūrini, aš ne kartą cypėje po savaitę sėdėjęs. Tad ant durniaus nėr ko ten lįsti ir vėl ruskai šnekėt mokintis. Tokį jedinstvenuotą teisėją iš J raidės gal pažįsti? Na, tas kur pats vienąkart buvo įkliuvęs, nežinai? Jis labai okatnus lietuvių kitaminčius pamokyt. Konservatoriams, sako, tokie patinka, tiesa? Apskritai Europoje šiandien nemažai politinių kalinių. Sodina močiutes, sulaukusias beveik 100 metų – ant neštuvų neša cypėn.

blue yellow zov marinie

….aaaa,jei taip,tai atsiimu zodzius…karta nusiplikes,i salta vandeni puusi.Kada,prie upo,papasakok savo istorija,gi ne zmogu pripjovei/jei koki kacapeeeli,tai tik pasidziaugciau/…..nerupi,kas tas vadinamasis teisejas,bo anys 99,9 proc. visi raudonieji balwoooonai/va,Vagneris,prokuroras v otstavkie,pasirode kaip normalus zmogus,bet tai isimtis is taisykles/…kelis draugus turiu is teiseju tarpo,tai,net geda sau pripazint,nelabai kokios nuomones,nors ir jaunystes sebrai.

Viščiukas zovmarin

Tai teisėjai „draugai” padėjo zovmarinovič iš cypės išeiti už vištų vogimą.Kokie teisėjai su zovmarinovič gali dragauti,jei rašyti jis nemoka,tik vogti vištas kaime iš kaimynų.

blue yellow zov marinie

..mekstu vokti wystes…

Dzeikas

Teisingas subkomentaras apie bolševiku seimos politikos praktika.
Bet priezastis, kodel jie grizo prie seimos remimo politikos – kita.
Problemos del patranku mesos tuo metu kai nutarta grizt prie tos politikos jie neturejo. Turejo problema su masiu valdymu. Zmogu atplesta nuo seimos , zmogu individa, be giminystes rysiu valdyt darosi labai sunku. Tai kaip inertines mases valdymas, kaip na pardon meslas.Net ne molis.
O rrikalinga – akmuo.O akmeni sudaro kristaline gardele, kur atomai suristi tarpusavio rysiais.
Kitas dalykas kad šetoniskas pradas bolševikuose griove pacia trauka tarp tu t.v. atomu, kitais zo griove meile tarp zmoniu ir tai savaime griove seima, kuria jie, bolsevikai bande issaugoti represinemis priemonemis.
Bet tai buvo tolygu save uz plauku is grimzdimo dumblan istraukti.

šmsm specialistas nori apgauti

patriotizmo sąvoka prieštarauja kosmopolitizmui, o su pilietiškumu ji puikiai suderinama vienos valstybės rėmuose ir niekaip nėra perteklinė. Dar daugiau, toje pat valstybėje būna valstybės patriotai ir kartu savo krašto ar kalbos patriotai. Pvz Žemaičiai.

Prašalietis

„senas istorijos mokytojas”Robertas Ramanauskas savo straipsnelyje „Vėl siekiama prievarta pakeisti natūralią žmogaus prigimtį” pasakoja: „Leistinumo ribų nustūmimas suponuoja jų nepaisymą. Tikrovės neigimas veda į jos griovimą...Pradėjau mokytojauti tuo metu, kai vyko lūžis, buvo atsisakoma nutylėtos ir iškraipytos sovietinės istorijos mokymo, ir imta mokyti tikrosios. Džiaugiausi tuo, nes neliko prievolės MELUOTI….Tikrovės neigimas veda į jos griovimą„… Lansberginio durnių laivo „vakarietiškai nedacivilizuotas” vietinis diletantas „seno istorijos mokytojo” Ramanausko, arba „gerai suprantančio reikalą” komentuojančio „intelektualo” norėtų visų užsilikusių „mažaraščių” vardu, paprašyti visiems dar neišsivaikščiojusiems ir neišmirusiems lansberginio durnių laivo keleiviams priminti kada, kur ir kam praeityje jau „pasisekė praeityje pakeisti natūralią žmogaus prigimtį”, kaip ši „nenatūrali”žmogaus prigimtis „pasireiškė” realiame pasaulyje, pagrindiniai „nenatūralios žmogaus prigimties bruožai”… Kaip ir būtų be galo įdomu pamatyti „seno… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..neimanoma taves,pilkasis pugzly,skaityt,dasivariau iki vadoveliu mieraaaavimo storiais,riebiai nusikeikiau ir noras istirti tavo aptemusios pasamones gelmes pasikeite i nora pati pakist po samanom.Kol neprisnigo kaip Skandinavijos siaurej.Paskui bus daugiau darbo kasant.

Prašalietis

Nieko nuostabaus, kad Salomeikės „gudručiams”… tau, kitiems Salomeikės tarybinių laikų „elito” pionieriams, kaip ir „Salomeikinei” Grybauskaitei, buvusiai iki paskutinės minutės ant Burokevičiaus”platformos”, yra problematiška po 1990 metų skaityti ,suprasti keliamus paprastus konkrečius klausimus.. Ši publika neturėjo jokio supratimo kaip gyveno Lietuvos žmonės tarybiniais laikais, pakeitusi rusišką tarybinį šeimininką į amerikinio pindostano baltaveidį vadą, pasidarę dideliais „antikomunistais, anti marksistais” , nebūdami tikri, kad visada „gerai pataikys” kaip reikia Vašingtono saulei ir Briuselio Mėnuliui, visiškai „europietiškai nukvako”… Kaip matosi iš darbo komentarų erdvėje, esi pasigailėjimo vertas, niekam nereikalingas „Salomeikės „didelis žmogus”, kuris neturi prasmingos praeities, neturintis vietos dabartiniame lansberginiame durnių laive(baltų chalatų skaičius yra labai ribotas), o ir ateitis „šviečia” tokia, kokia yra šiandieninių eilinių banderinių chalopų, todėl suprantu tavo „didelio sostinės… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…islindo karta siaucius is savo polupadwaaalo saules paziuretu..Apepusiais zandais riedejo asaros is nublukusiu beprasmiu akiu,ant nosies styrojo pritvinkes furunkulas,kuris,rodesi,tuoj tuoj sprogs kaip Vezuvijus.Is ausu styrojo zilu,kaip vata,plausu kuokstai.Uzvertes taukuota galva,siaucius suinkste….visa gyvenima praleidau tamsoj,o tu cia svieti,lyg svente sviesdama,prakeiktoji…kad mano akys taves nematytu,slykstyne…ir nukuprino batsiuvys i savo prismirdusia cele………Ir nieks o nieks daugiau nebemate senojo siauciaus.Niekas.

blue yellow zov marinie

..apsepusiais zandais..

Prašalietis

P.S.Iš to ką ir kaip „meniškai” parašei, manau, kad panaudojai viską ko tarybiniais išmokai Salomeikėje ir VU?… Žinodamas tarybinių laikų vidurinių mokyklų ir aukštųjų mokyklų lygį, pats tais laikais gyvenau ir mokiausi, galiu su džiaugsmu pasakyti, kad tokios „minties gilumą”, kaip ir kalbos stilių, rašybą kuriuos demonstruoji savo gausybėje komentarų, paskutiniai du ne išimtis,galėtų pajėgti pademonstruoti tik „didelis žmogus” tarybiniais laikais baigęs daugiausiai 6 klases atsilikusio kaimo aštuonmetėje ir šiaip taip „aukštus mokslus” pabaigęs „VU”, kurie tarybiniais laikais buvo vadinami profesinėmis mokyklomis. Tokio pagal demonstruojamą rašybą šveplo šiuolaikinio „poeto ir rašytojo” kaip „tamista” įgyta tarybiniais laikais specialybė geriasiu atveju galėjo būti plataus profilio mechanizatorius, blogesniu atveju aukštos kvalifikacijos karvių fermos „menedžeris” pašarų karvėms, kiaulėms… atvežimui ir mėšlo šalinimui… „..apsepusiais zandais..”

blue yellow zov marinie

…nusivaipe siaucius pries veidrodi,nukeblino prie klijuote apdengto stalo,po kurio viena suluzusi koja buvo pakistas marxso kapitalas,kad neklibetu,…pasistate Pliskos buteli,issaugota jo mociutes nuo prieskario laiku….ir eme suktis suktine.Taboka siaucius augindavo vazonelyje,ant palanges.Didziausius lapus nuskabydavo svenciu progomis,vasarai baigiantis.Susidziovines,rupestingai supjaustydavo ir laukdavo ypatingosios uzsimirsimo dienos.Stai ji ir ateeejo…guliatj tak guliatj….susvokste varguolis,uzsiverte blakiu antpila perdziuvusion gerklen,issispaude pulius is furunkulo ir uzsiruuuuke…..xaraso to kak,pagalvojo,…ir apsiveme.Tabokos buta per stiprios suvargeliui.Prazdnik neudalsja……..

čia tik žiedeliai

dabartiniai „pertvarkinėtojaI” yra dominavimo siekiantys apsimetėliai, neturintys tikrų instrumentų keisti žmogaus prigimtį. Kada prasidės manipuliavimas su žmogaus(gemalo) genais, siekiant pageidaujamų materialių požymių suteikimo individui , va tada prasidės ir prigimties keitimai

ПЛОХОЙ СИГНАЛ
Michailas Velleris

Teisingumas / СПРАВЕДЛИВОСТЬ – ЕСТЬ? НЕТ? И ЧТО ЭТО?  26.09.2023
https://www.youtube.com/watch?v=YaQ53oBzAAE&ab_channel=%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%B5%D1%80

36
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top