Romanovo pabėgimas – korumpuotos teisėsaugos organizuota nusikalstama operacija?

Mindaugas Velička | Alfa.lt

Seimo Antikorupcijos komisija aiškinsis, kodėl aukštas pareigas einančio prokuroro – Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro Simono Minkevičiaus, leidusio iš Lietuvos pabėgti ir nuo baudžiamojo persekiojimo Rusijoje pasislėpti sukčiavimu įtariamam žlugusio Ūkio banko akcininkui Vladimirui Romanovui, – atžvilgiu ne tik nebuvo pradėtas tarnybinis tyrimas, bet jam ir sekasi lipti karjeros laiptais. Šią informaciją Alfa.lt patvirtino Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Neliečiami tiek bėgliai, tiek prokurorai

Lietuvoje jau tapo įprasta, kad stambiomis finansinėmis aferomis įtariami veikėjai su abejotinai susišluotais milijonais nuo baudžiamojo persekiojimo dingsta į užsienio valstybes. Ir jie saugūs, ir prokurorai, kurie turi užtikrinti įtariamųjų dalyvavimą procese, neliečiami jų vadovybės. Taip iš Lietuvos paspruko tiek šešėlinis milijonierius Sergejus Rachinšteinas, tiek žlugusio „Snoro“ banko akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas, kaip ir daug aukštų ryšių teisėsaugoje bei politiniuose sluoksniuose turėjęs bankrutavusio Ūkio banko akcininkas V. Romanovas.

Tačiau prokurorai, neskyrę tinkamų kardomųjų priemonių ar net leidę išvykti, išvengia bet kokios atsakomybės, o V. Romanovo atveju net ir daro karjerą.

Leido ramiai išvykti į Maskvą

Ūkio banko ikiteisminiam tyrimui vadovavęs tuometis Generalinės prokuratūros prokuroras S. Minkevičius – skandalingiausias pavyzdys.
Kaip anksčiau Alfa.lt teigė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), 2013 balandžio 29 dieną V. Romanovui buvo įteiktas šaukimas atvykti apklausai, kur jam turėjo būti pateikti įtarimai. Tačiau žlugusio Ūkio banko akcininkas pasiprašė išvykti į Maskvą tik garbės žodžiu užtikrinęs, kad grįš. Nors viešoje erdvėje tuo metu buvo daug nuogąstavimų, kad V. Romanovas paseks „Snoro“ banko akcininkų pėdomis ir spruks nuo baudžiamojo persekiojimo į užsienį, bylai vadovavęs prokuroras S. Minkevičius neskyrė kardomosios priemonės ir leido jam išvykti. Abejotina, ar kas tikėjosi, kad V. Romanovas grįš atgal. Jau už kelių dienų pranešta, kad jis neva Maskvoje netikėtai susirgo ir ten yra iki šiol.

Maža to, prokuroras S. Minkevičius ir FNTT pareigūnai nesiėmė jokių skubių veiksmų, kad įtariamąjį susigrąžintų. Jo paieška, kaip rodo policijos duomenys, paskelbta tik po kelių mėnesių nerimstant viešam skandalui – tik liepos 4 d. Maža to, nors Generalinė prokuratūra nuolat teigia, kad neatskleidžia paieškos, šią informaciją prokuroras S. Minkevičius nutekino žiniasklaidai. Įtariamasis gavo aiškų ženklą nejudėti už Rusijos Federacijos ribų.

„Mano nuomone, pono V. Romanovo pabėgimas – korumpuotos teisėsaugos organizuota ir pakankamai sėkmingai atlikta nusikalstama operacija. Tenka tik apgailestauti, kad savo pareigų taip jie neatlieka, kaip vykdo nusikaltimus. Nes esu tos nuomonės, kad V. Romanovo pabėgimas – bylą tyrusių pareigūnų ir tyrimui vadovavusio prokuroro galimas nusikalstamas bendrininkavimas”, – sakė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nesupratau

Ką nori pasakyti štuo straipsniu Velička ir Gailius? Daug buvo rašyta apie Snoro ir Ūkio bankų užgrobimą ir sunaikinimą Grybauskaitės ir Kubiliaus vyriausybės dėka, žinoma, su prokurorų pagalba.

stasys

Žiurint kaip autorius isivaizduoja ta teisingumą ,. nusikalstamos veikos užkardimas teisėsaugos uždavinys, teismų deramas tu veikų įvertinimas .Na turime pono Uspackio byla ir kas ? ar daug čia tykinčių kad teismo sprendimas bus pilnai igyvendintas ?Tiesa sakant čia dar klausimas ar Lietuvai naudinga buvo turėti dar kelias panašias bylas..kai elementarus kriminalas paverčiamas politiniais debatais, ..o ten kaip žinia visko nutinka „netičia”. Ir tokiu abejotinu pavizdžiu mes turime daugiau nei reikia .. Lietuvai reikia nuo to apsivalyti, o ne minditi kiekviena „kacapiška” palikta mina..vardan savos demokratijos. O Gailiui vizgi reiktu labiau susimastyti ,. kur baigiasi seimuno politika ir kur prasideda valstybės interesai. ..juk galu gale ko jam ten dar sėdėti.

viskas tvarkoje

teisėsaugos kgb eiliniai – teisėjai ir kgb seržantai -prokurorai klauso kgb leitenantų – verslo oligarchų: bosų, numavičių, romanovų ir kitų.

Apuokiukas

Manyčiau, jau pradeda aiškėti, kas yra tikrieji Maskolijos žalieji žmogiukai Lietuvoje…

Jo..

Lietuvos uzgrobejai gerai isitvirtino prokuraturoje, politikoje ir teismuose ir dabar vsio po zakonam triuskina Lietuvos valstybe ir uzgrobejams pabandancius pasipriesinti piliecius!!!

Tik nereikia lia-lia-lia

Ir Snoro byla apversti aukstyn kojomis ir nusikalteliais padaryti tuos kurie nera nusikalteliai.Prezidente viska dare pagal turima informacija.Reikia bausti ir teisti tuos kurie samoningai klastoja informacija ir klaidina salies vadove!

prokurorai neturi laiko finansiniams nusikalteliam

visi uzsieme Venskienes persekiojimu ir kaltinimu jai kurpimu.

EI TEISESAUGININKAI

jus vadina ir korumpuota teisesauga ir banditais . Kada jus irodysite zmonems kad esate saziningi . Kada baigsite kurpti nesamoningas bylas ,kada baigsite teisti nekaltus zmones ,KADA….

Kodėl

teisėsaugos ir seimo elitas išsigando teisėjos N.Venckienės ryžto? Matomai suprato, kad TEISINGA Teisėja bus PRINCIPINGA seimo nare. „Elitas” tai suprato, kaip greitą ir gėdingą jų karjeros pabaigą.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top