Romas Lazutka: po prezidentės kalbos žmogui belieka tik susikrauti lagaminus

„Prezidentė pasakė, kas apvaginėja gyventojus. Tačiau tai jiems nėra naujiena, taigi kas iš to? Nereikia būti nei prezidente, nei profesoriumi, kad žinotum, jog mūsų komunalinių paslaugų kainos yra didelės, todėl kad tie ūkiai daugiausiai yra privatizuoti. Tai yra natūralios monopolijos ir valstybė turi jas prižiūrėti, kad kainos nebūtų išpūstos“, – komentuodamas šiandien perskaitytą prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą portalui DELFI sakė Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka.

Pranešime šalies vadovė tvirtino, kad labiau nei ginčai su „Gazprom“ šalį alina vietinių energetinių oligarchų godumas. „Šiandien korupciniai sandoriai driekiasi nuo statytinių Energetikos ir Aplinkos ministerijose, savivaldybėse iki daugiabučių namų bendrijų. Buvęs rubikoninis ikoras tapo grobuonimi, užvaldžiusiu savivaldybių komunalinį ūkį nuo atliekų surinkimo iki vandens ir šilumos tiekimo. Šis darinys, su nuolat besisukančiais skaitliukais, apiplėšinėja šalies žmones ne ką mažiau nei „Gazprom“, kuriam jau permokėjome 5 milijardus litų“, – Seime kalbėjo D. Grybauskaitė.

R. Lazutkos teigimu, tai yra savaime suprantami dalykai ir juos tik paminėti nepakanka.

„Klausantiems žmonėms atrodo, kad yra prezidentė ir kiti valdžios atstovai, oligarchai, kurie užgrobė savivaldybes ir energetikos-komunalinių paslaugų ūkius, tačiau neaišku, ką žmogui daryti tai sužinojus. Jis tai patiria kiekvieną mėnesį apmokėdamas sąskaitas. Tam nereikia laukti metinės kalbos. Būtų buvę įdomiau, jeigu būtų pasakyta, kas yra daroma ir kas trukdo pakeisti situaciją. Jeigu sakoma, kad trukdo oligarchai, tuomet žmogui belieka tik susikrauti lagaminus ir išvažiuoti, nes prezidentė irgi bejėgė?“ – sakė ekonomistas.

Kovą su oligarchais prezidentė buvo įvardijusi dar kadencijos pradžioje.

R. Lazutka pasigedo ir prezidentės dėmesio nedarbui ir skurdui.

„Man atrodo, kad tai žmonėms yra labai reikšmingas klausimas. Taip pat ir mažos algos, neišsprendžiamas pensijų grąžinimo klausimas, apie kurį buvo užsiminta lyg tarp kitko kalbant apie kitus dalykus. Kitų šių vadovų kalbose būna atkreipiamas dėmesys į tai, kas įprastai svarbu žmonėms, pavyzdžiui, JAV prezidentai kreipiasi į moteris arba šeimas“, – sakė Vilniaus universiteto profesorius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top