Romualdas Bakutis. Kaip konservatorius ištiko katastrofa?

Alfa.lt

Atsinaujinimą ir atsijauninimą deklaravusi Gabrieliaus Landsbergio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija antrajame Seimo rinkimų ture buvo nušluota Ramūno Karbauskio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS). Nors konservatoriai parlamento rinkimuose liko antri, jie surinko net mažiau mandatų nei prieš ketverius metus, kai konservatoriams teko teisintis po nepopuliarių Andriaus Kubiliaus Vyriausybės reformų.

Šįkart TS-LKD itin gerai pasirodė daugiamandatėje apygardoje, kurioje po pirmojo turo nuskynė 22 proc. balsų bei, kad ir nedideliu skirtumu, bet vis dėlto aplenkė LVŽS, taip įgydami moralinį pranašumą prieš antrąjį turą. Tačiau tada konservatorius ištiko katastrofa – partijos iškelti kandidatai krito net 31-oje apygardoje, o laimėjo vos dešimtyje, neskaitant Antakalnio, kur Ingrida Šimonytė triumfavo dar pirmajame ture.

Kaip atrodė konservatorių pralaimėjimas antrajame ture ir kokias iš to galima padaryti išvadas?

Atsinaujinimas paliko įspūdį tik vilniečiams?

Antrajame Seimo rinkimų ture TS-LKD savo kandidatus iškėlė 41-oje apygardoje, tačiau sėkmė konservatorius aplankė vos dešimtyje. Iš šių dešimties „laimingų“ apygardų TS-LKD geriausiai sekėsi sostinėje, kur iš dvylikos apygardų konservatoriai laimėjo septyniose (bei vienoje pirmame ture). Kaune, kur 2012 m. TS-LKD susišlavė visas apygardas, šįkart sėkmė nusišypsojo tik G. Landsbergiui, o mažesniuose miestuose bei kaimuose konservatoriai sugebėjo laimėti tik dviejose vietovėse – Pasvalyje-Pakruojyje bei Utenoje.

Tačiau kur kas įdomesnis kitas rezultatas – iš visų dešimties TS-LKD kandidatų pergalių antrajame ture konservatoriai tik kartą sugebėjo laimėti ten, kur prieš tai buvo antri. Tai padarė nacionaliniu lygmeniu paramos sulaukusi konservatorių kandidatė Monika Navickienė, kuri pirmame rate nusileido Algirdui Paleckiui Naujoje Vilnioje, tačiau vėliau atsirevanšavo. Tačiau likę devyniolika TS-LKD kandidatų taip ir nesugebėjo atsilošti po pralaimėjimo pirmame ture.

Negana to, konservatoriams teko nuryti pralaimėjimo kartėlį net dvylikoje apygardų, kur jie iš pradžių pirmavo. Visose jose pralaimėjimo scenarijus buvo kone identiškas – pirmajame ture laimėjęs konservatorius antrajame ture savo balsų skaičių iš esmės išlaikydavo tokį patį, o prieš tai pralaimėjusį oponentą palaikydavo kone dvigubai ar net trigubai rinkėjų nei prieš tai.

Kone chrestomatinis konservatorių fiasko pavyzdys gali būti Vilniaus Šeškinė, kur anksčiau be didesnių problemų laimėdavo TS-LKD kandidatas Audronius Ažubalis. Ir šįsyk po pirmojo turo A. Ažubalis buvo pirmas, surinkęs 4,1 tūkst. balsų. Nors antrąją vietą užėmęs LVŽS kandidatas Virginijus Sinkevičius surinko tik 2,8 tūkst. balsų, o po dviejų savaičių A. Ažubalis tik šiek tiek padidino savo pranašumą iki 5,2 tūkst. balsų, tačiau už V. Sinkevičių nubalsavo kone tris kartus daugiau nei prieš tai – 7,3 tūkst. rinkėjų.

Strapisnio tęsinį skaitykite Alfa.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
"Kas turi ,tam pridėta,kas

neturi ,iš to atimta ir tai,ką turi.”…Metafizika.Konservatoriai nepasižymi atjauta,gailestingumu,samarietiškumu,pagarba…Jiems labai reiktų išsiaiškinti savo ideologiją moraliniu požiūriu.Ar dar veikia pas juos esantys krikščionys demokratai ir tremtiniai/.Kažkaip nesigirdi krikščioniųkų atspalvių retorikos,pasigendama krikščioniškų sąvokų ,nuoširdaus krikščioniškumo.Ar jie to gėdijasi?

pirmam komentarui

jie neturi gėdos jausmo,tai kaip gėdysis? viešai deklaruoja šeimos vertybes,o paskui ima simonokoko dūdą pūsti ir ttttttttt.

mfghjklhzs

Būtų gerai kad redakcija patalpintų dar kokį šimtą straipsnių apie koncervų pralaimėjimo priežastis. Nepaprastai aktualu ir reikšminga! Šiuo metu piliečiams tikrai nėra jokių svarbesnių reikalų ir diskusijų temų kaip tik kad iki mikronų išnarstyti anūko / kubiloidų fiasko.

Dzeikas

Na straipsnis persa isvada, kad zmones balsavo pries sajudistus , taciau atviroji kremline 5 kolona susidurus su jais buvo priversta atsitraukt (Paleckio pralaimejimas pries konservatoriu).T.y. tautos antisajudizmas nera promaskvietiskas.
Ir mano poziuriu tai liudyja, kad zmones ima suprast ,kad tai lietuviskas „jedinaja Rossija” ir putniniu atatikmuo.Idejinis atatikmuo, o ne geopolitinis.
Todel sajudistu plokstele „kas ne uz mus, tas Rusijos itakos agentas” negroja.

Čia dar ne katastrofa

Sakysiu, taip, ištiko katastrofa, kai nebeliks nė vieno konservinio Lietuvoje. Gal čia pasistengs Maskva, o su libderastais susitvarkysim patys.

Dzeikas

–>8:49,
Na veislei visdelto geriau palikti viena kita.Ten visokie nesusiprateliai, neadekvatai ir paranoikai tegul reiskiasi.Suteikti jiems zodi, vieta ir tegul kalba , by tik sunybiu nekrestu.
Jei tribunos ir nisos reikstis nebus, tokie tipai taps latentiniai ir ilinde i kitas partijas nuodys jas is vidaus.
Ir beje, sociumas tuo gyvybingesnis , kuo labiau saugo kitokius, kiek nestandartinius.Virsmo, kriziu, katastrofu metu, kai standartiniai vadovavimo metodai, budai netinka, – reikalingi BUTENT kitokie.
NEPAKANTUMAS kitokiems(savuju, lietuviu tarpe.Kitiems buvo leidziama joti ant sprando) viena is vidiniu priezasciu LDK degeneracijos ir nususimo.Sitame punkte beje rusai visa galva lenkia lietuvius. Kitokiu jie nemegsta, taciau sukure ir laiko socialines nisas jiems vegetuoti.O „smutu” metu paleidzia juos nuo grandines.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top