Rusijos gyventojai masiškai pasirašo peticiją, prašančią atšaukti užsieninių maisto produktų deginimą

Internete populiarėja peticija, prašanti atšaukti Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino įsaką naikinti maisto produktus, kurių importui Rusija taiko sankcijas, ir raginanti tuos produktus neatlygintinai perduoti vargstantiems – peticiją pasirašiusiųjų skaičius auga kaip ant mielių.

Peticija buvo paskelbta svetainėje Change.org liepos 30 dieną, per savaitę, iki rugpjūčio 5 dieną, ją pasirašė 222 tūkstančių Rusijos gyventojų (rugpjūčio 7 dienos rytą pasirašiusiųjų jau buvo 300 tūkst. – Tiesos.lt past.)

„Kam mums naikinti šviežius europietiškus produktus, kuriais galima pamaitinti veteranus, pensininkus, invalidus, daugiavaikes šeimas, nukentėjusius nuo gamtos nelaimių ir kitus vargstančiuosius?“ – sakoma peticijoje.

„Mes prašome Rusijos prezidento atšaukti savo įsaką ir kreipiamės į Valstybės Dūmą su reikalavimu apsvarstyti ir pagreitinta tvarka priimti įstatymą dėl neatlygintino sunaikinti numatytų produktų ir vartojimo prekių perdavimo vargstančioms gyventojų kategorijoms“, – siūlo kreipimosi į V. Putiną autoriai.

Savo ruožtu Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad praneš Putinui apie gyventojų peticiją, bet pažymėjo, kad Kremlius patikrins informaciją apie parašų skaičių. „Verčia į save atkreipti dėmesį tas faktas, kad šitas resursas, jei aš neklystu, nenaudoja jokios identifikacijos. Todėl čia, turbūt, dar reikia nustatyti, kiek teisingas yra tas [parašų] skaičius, turint omeny tai, kaip greitai jis didėja“, – pasakė D.Peskovas.

Pagal Rusijos vyriausybės patvirtintas naikinimo taisykles, uždraustų įvežti maisto produktų bus ieškoma ne tik prie sienos, bet ir visoje šalyje – parduotuvėse ir sandėliuose. Šia paieška ir naikinimu užsiims Federacinė Muitinės tarnyba (rus. Федеральная таможенная служба, ФТС), Federacinė Vartotojų teisių gynimo tarnyba (rus. Роспотребнадзор) ir Federacinė veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros tarnyba (rus. Россельхознадзор).

Šaltinis: politkuhnya.info

Tiesos.lt primena, kad prieš metus Rusija, atsakydama į sankcijas, kurias Europos Sąjunga, JAV ir kitos šalys pritaikė Rusijos Federacijai dėl pastarosios agresijos prieš Ukrainą, uždraudė iš „nedraugiškų“ šalių importuoti į Rusiją daugelio kategorijų maisto produktus.

Ar tokių produktų buvo ieškoma ir Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo neseniai švęstose vestuvėse, Rusijos žiniasklaida nutyli – skandalas kilo tik dėl opozicijos paviešintos politiko per vestuves segėto laikrodžio kainos – daugiau negu 600 000 dolerių.

Siūlome ir vaizdo įrašą iš šaltojo karo laikus primenančios parodomosios uždraustų produktų naikinimo akcijos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pravilno

reikia viską naikinti, kas iš vakarų:
– internetą,
– kosmetiką ir parumeriją
– automobilius ir mobilius
– kompiuterius, televizorius ir kitą elektroniką
– kavą, arbatą, skalbimo priemones
– džinsus ir kitus drabužius
– vaistus
VISKAS TURI BŪTI TĖVYNĖS GAMYBOS t.y. rusiška.

Pastebėjimas

Rusijoje nors sureaguos į žmonių peticiją, gal ne taip greitai, nes biurokratija neskuba, bet sureaguos. O Lietuvoje peticijas rašyk nerašęs, niekam jos nerūpi.

Pastebėjimas to pravilno

Rusijos gamintojams ir pramonei tai būtų naudinga, suklestėtų.

Sta

…. bet juk rašen, tai dereviašen ….. „Suklestėjimas” toje šalyje tai lyg iš fantastikos srities.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top