Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas: Sirijoje Maskva gina savo nacionalinius interesus, o ne jos prezidentą Al Assadą

BNS

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas šeštadienį pareiškė, kad jo šalis Sirijoje kaunasi dėl savo nacionalinių interesų, o ne gindama jos prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą).

„Žinoma, mes kaunamės ne už konkrečius lyderius – viena vertus, mes giname savo nacionalinius interesus“, – sakė D.Medvedevas.

„Antra – esame gavę (Sirijos) teisėtos valdžios prašymą. Būtent tuo mes remiamės“, – premjero žodžius citavo vyriausybės tinklalapis.

D.Medvedevas sakė, kad Maskva bombardavimais Sirijoje ginasi nuo islamo ekstremistų grėsmės Rusijai.

„Prezidentas (Vladimiras Putinas) pasakė: akivaizdu, kad jeigu teroristų nesunaikinsime ten, jie atvyks į Rusiją“, – aiškino jis.

D.Medvedevas pridūrė, kad Rusijai nesvarbu, kas Sirijai vadovaus ateityje – kad tik prie tos šalies vairo neatsidurtų džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS arba ISIL).

„Beje, nesvarbu, kas vadovaus. Juk nenorime, kad Sirijos Respublikai vadovautų ISIL, tiesa? Tačiau valdžia turi būti civilizuota, legitimi. Štai šiuos dalykus ir reikia svarstyti“, – sakė jis.

„Kas vadovaus Sirijoje, turi spręsti Sirijos liaudis. Ji, beje, yra daugiatautė, daugiakonfesinė, sudėtinga. Ir tai yra pačios liaudies pasirinkimo klausimas“, – D.Medvedevas sakė interviu Rusijos televizijai, kuris rodomas šeštadienį.

Vis dėlto šiuo metu Rusija laikosi pozicijos, kad „legitimus prezidentas yra Assadas“, pabrėžė D.Medvedevas.

Maskva šią savaitę įtūžo, kai Jungtinės Valstijos atsisakė priimti D.Medvedevo vadovaujamą Rusijos pareigūnų delegaciją, turėjusią tartis dėl konflikto Sirijoje.
„Manau, toks elgesys yra kvailas, – sakė D.Medvedevas. – Tokiais sprendimais arba atsisakymu surengti derybas amerikiečiai tik demonstruoja savo silpnumą.“

Premjeras pabrėžė, kad JAV vadovaujamos koalicijos veiksmų „Islamo valstybę“ Sirijoje „rezultatai yra praktiškai nuliniai“ ir kad „tik Rusijos įsikišimas pakeitė padėtį“.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
:-(

Sssr laikai buvo dainuojama apie stalina „shiroka shtanina u…”. Dabar jau pasirodo interesai platus.

:-(

Ir dar pasikartosiu. Kai destoma zmogedru pozicija, redakcija turetu panaikinti ta P.S. po straipsniu. Blogio parodymas nesutampa su jo ideju platinimu.

mat kaip

JAV „silpnumas” kad neatšaukia sankcijų Rusijos pareigūnams ir nepriima jų deryboms, anot Medvedevo.
Matosi, kad Putinas tyčia nebombarduoja ISIS, kurioj „dirba” ir nemažai Kodyriovo „žaliūjų žmogeliukų”, kad priverstų Obamą derėtis.
O kas ta „legitimi” valdžia, jei prieš ją sukilo kone visa liaudis?

vat kaip

tai, kad Rusija ten gina savo interesą, tai aišku iš to, kad GASPROM sirbia dujas prie Izraelio ir Sirijos krantų. Kodėl apie tai nekalbama atvirai? Egiptas irgi atrado dujų ir naftyos Viduržemio jūroj prie savo krantų, bet nesutinka p[asirašyti kažkokios tai sutarties su Natanyahu ir Putinu. O Kipras vis dar svyruoja. Tai kokius TIKRUS interesus visa ši politika slepia?

beje,

Lukoilas šemininkauja Irako naftos laukuose. Ar ISIS gina jo interesus? Kas gali paaiškinti tai?

Drenis

Kokie Rusijos interesai Sirijoje, atskleidė vienos Chabarovsko TV žurnalistė. Mūsų TV „žurnalistams” šviesmečiai iki tokio lygio:
http://www.segodnya.ua/world/hrabraya-rossiyskaya-televedushchaya-rasskazala-zachem-rf-zateyala-voynu-v-sirii-657310.html

aaaa

nuomonė: vyksta naftos/dujų trūbų karas

Rusijai butu

geriau jaigu aifoncikas pasitrauktu ir pajimtu visus liberalus is dumos,kitaip Rusija vis dar lieka jankiu kolonija.

Antanas

Jie jau Rusijoje ponas Medvedevai. Ne teroristai – o atpildo vykdytojai, nes Rusija yra valstybė teroristas.

O - taip  Dreniui

Tai jau tikrai. Visgi yra dar Rusijoje drąsių, tiksliau teisingų žmonių. Pagarba Žurnalistei.

Pastebėjimas

Tai naujieną pasakė, tik kvailam neaišku, kad visos valstybės gina savo interesus, negina tik tos, kurioms vadovauja politiniai prostitutai, kaip, pavyzdžiui, Lietuvos.

Pastebėjimas to Rusijai butu

Nepasitrauks, nėra jėgos, kuri liberastus patrauktų, Putinas tarnauja liberastų interesams.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top