Atskleista, kad liūdnai pagarsėjusios Rusijos „Wagner Group” samdiniams dėl slapto ginklų sandorio su Kinijos žvalgybos tarnybomis, padės „slapti dronai”.
Dronai yra aprūpinti sprogmenimis ir gali būti sutelkti dideliais kiekiais atakuoti civilinius ir kariuomenės taikinius.
Sandoris, kuriam vadovauja „Vagnerio” vadovas Jevgenijus Prigožinas, prieštarauja Kinijos vyriausybės teiginiams, kad ji nedalyvauja kare Ukrainoje, praneša „The Mirror”.
Žvalgybos ataskaitoje teigiama: ,,Kinijos kariuomenė yra viena iš didžiausių Kinijos kariuomenės pajėgų: Grupuotė bando sukurti „rojaus” platformą koordinuotai autonominiai dronų gamybai, naudodama iš Kinijos gautus 2 500 dronų.
„Vagnerių ir Kinijos komunistų partijos ryšių kanalas veikia dviejuose užmaskuotuose tinkluose – vienas Rusijoje, kitas Kinijoje. Šis tinklas yra atsakingas už slapta prieš Ukrainą naudojamų karinių medžiagų siuntas, kad ir kiek kinai tai neigtų”.
Pranešama, kad Vagneris Sankt Peterburge turi „botų ūkį”, skirtą IT tyrimams ir naujoms dronų technologijoms.
Jevgenijus Prigožinas įkūrė ginkluotą miliciją 2014 m. Sirijos konflikto metu, kai jo vyrai buvo pasiųsti į šią šalį rūpintis Rusijos interesais .
Dabar Kremlius įsakė J. Prigožinui siųsti karius įstrigusiam Rusijos puolimui Ukrainoje paremti, kur samdiniai kaltinami civilių žudymu.
Pranešama, kad Prigožinas verbavo vyrus iš Rusijos kalėjimų, siūlydamas jiems malonę, jei tik šie atliks karinę tarnybą.
Pasak „The Telegraph”, „ChVK Wagner Centre” buvo įregistruota kaip bendrovė Rusijoje, kurios pagrindinė veikla – „valdymo konsultacijos”.
Pagal Rusijos įstatymus samdinių įmonės veikla yra neteisėta.
Šiuo metu „Wagner” verbuoja darbuotojus Serbijoje ir net vietos žiniasklaida skelbia skelbimus, kuriuose ieškoma savanorių, norinčių prisijungti prie kovos su Ukraina.
Serbija ir Baltarusija yra vienintelės dvi Europos šalys, neprisijungusios prie sankcijų Rusijai. Tačiau Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius pasmerkė verbavimą.
Ši kritika yra retas viešas Serbijos vadovo priekaištas Rusijai – ištikimai Balkanų šalies sąjungininkei.
Prieštaringai vertinamas skelbimas anksčiau šį mėnesį pasirodė Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonės RT serbiškame filiale.
Nuo 2014 m., kai šalyje pirmą kartą prasidėjo kovos, nedidelis skaičius serbų kovojo kartu su Rusijos remiamomis pajėgomis Ukrainoje . Tikslaus Ukrainoje kovojusių serbų skaičiaus pareigūnai niekada neatskleidė.
Serbija jau seniai yra patikima Maskvos sąjungininkė – jų santykius stiprina bendras stačiatikių paveldas, abipusė neapykanta NATO ir karinės sąjungos per kelis praėjusius karus.
Serbija lieka vienintele Europos šalimi (išskyrus Baltarusiją), kuri neprisijungė prie Vakarų sankcijų Maskvai.
Antradienį Rusijos naujienų agentūra RIA paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje akivaizdžiai matyti, kaip du Serbijos piliečiai dalyvauja ginkluotuose mokymuose Ukrainoje.
2014 m. įkurta samdinių grupuotė „Vagner”, dalyvavusi konfliktuose Afrikoje, Lotynų Amerikoje ir Artimuosiuose Rytuose, išgarsėjo, kai 2022 m. vasario 24 d. prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė karius į Ukrainą.
Nuo karo pradžios dešimtys tūkstančių rusų persikėlė į Serbiją, kur dauguma jų buvo šiltai priimti. Nepaisant nuo konflikto bėgančių rusų disidentų atvykimo, serbai iš esmės tebėra karšti invazijos į Ukrainą šalininkai, o sostinėje Belgrade rengiami prokremliški mitingai.
dailymail.co.uk