Ruslanas Baranauskas. Ar piliečiai turės Nacionalinį transliuotoją?

Penkiasdešimtmečių karta puikiausiai prisimena sovietinius laikus, kuomet vyravo vienos partijos nuomonės ir ideologijos monopolis. Ir nebandyk žmogau nukrypti nuo kurso, šablono. Vienodai rengtis, kirptis, prenumeruoti propogandinius leidinius ir t.t. Kaip padėka už lojalumą valdžiai melo ir ksenofobijos persunktos laidos- „Vremia“,“Panorama“. Balsavo 100 procentų rinkėjų, prikulta tūkstančiai tonų, primilžta pieno- vagonais. Kiek išvogta, išgrobstyta žmonių turto- ne mūsų rūpestis!

1990.03.11. tarsi stiprus pavasario potvynio ledonešis suardė Sovietų imperijos pamatus. Tapome laisva, demokratinius principus ir vertybes deklaruojanti valstybė. Žodžio teisė, nuomonių įvairovė, diskusijos, šališkumas, kompromiso paieškos- fundamentalūs žiniasklaidos darbo instrumentai. Tačiau įžengus į ketvirtąjį Nepriklausomos Lietuvos egzistavimo tarpsnį plika akimi regime ydas ant ydų, niekur nevedančias reformas dėl reformų, žūtbūtinius bandymus užčiaupti burnas pradedant nuo intelektualo, baigiant paprastu audimo cecho pameistriu.

Lietuviško abejingumo, pasyvumo ištakos nagrinėtos dar Juliaus Greimo veikaluose, apie lietuvybės svarbą rašė Vydūnas. Kas pasikeitė? Tolerancija kitaminčių persekiojimui, atviram cinizmui ir psichologiniam šantažui tapo prioritetine šaka, vizitine kortele. Tiesiog dažnai net pasąmonėje pagalvoju, negi visos valdžios buvusios, esamos, būsimos Seime nebesuvokia, kad liepto atbraila pasiekta. Užsienio šalys, investuotojai jau atvirai rėžia į akis karčią tiesą, kad nesvajokite apie projektus bendrus kol pas jus nebus politinio stabilumo. O jo deja neregėti net su žiburiu.

Vienas iš chaoso Lietuvoje garantų yra Lietuvos radijas ir televizija, kuri pradedant skydinės specialistu Audriumi Siaurusevičiumi ir tęsiant tradicijas su ekspertų eksperte iš Delfi Monika Garbačiauskaite- Budriene paverstas paplavų duobe ir nedaugiau. 68 berods milijonai mokesčių mokėtojų, biudžeto pinigų išmetami tik tam, kad Seimo rinkimų debatai virstų klounada, tų pačių prelegentų pakvietimu, o laidos ale vedėjai kaip savo laiku Rita Miliūtė pati užduoda klausimą, pati už pašnekovą atsako. Viso to mokoma Komunikacijos fakultete senajame universitete? Nemanau.

Su visa pagarba pokario disidentams, kovotojams už laisvę deja kai kurie patriotai turėjo adekvataus elgesio sutrikimų. Čia normalu, kad Algirdas Patackas sviedžia vandens stiklinę oponentui į veidą . Kokia prasmė buvo tokius asmenis kviestis į eterį? Sulaukti populiarumo, ar atspindėti kokybiško turinio raišką? Dabar geros patirties ratas apsisuko ir vėl regime nežaboto masto siautėjimą iš LRT administracijos pusės ir apgailėtiną mokslininkų, docentų, tarybos narių laikyseną puolant garbiają dėstytoją Jolantą Mažylę.

Net gūdžiais nomenklatūrinio išvešėjimo metais aukšti funkcionieriai neišdrįsdavo daryti spaudimą kolegoms, užsiundyti studentus, rinkti parašus, kad atsikratyti nusipelniusia Lietuvai žiniasklaidos profesionale. Štai nepatinka LRT bosei docentė ir išmetus visas pajėgas, samdomus „iešmininkus“ duoti suprasti OP tv dalyvavusiai Jolantai Mažylei, kad kalbėjimo tekstai, konspektai privalo būti suderinami tik su protingiausia planetoje LRT vadovybe, taryba. Ir tegul niekas net nebando turėti stiprią atmintį ir priminti Audriaus Siaurusevičiaus, Edmundo Jakilaičio pasažus. Visiškai pagirtina gerai įkaušusiam plavinėti po elektros skydinę ir užsibarikaduoti nuo fotoreporterių, dar mostelti „Respublika“ žurnalistui į kamerą, veidą. Kitas išminčius taškė sąskaitas su savo bičiuliais per Nacionalines ekspedicijas ir kitus prabangius furšetus.

Ir kas iš to? Avys liko sveikos ir vilkai sotūs. Moralinį autoritetą praradęs Siaurusevičius gi vėl buvo gryžęs vadovauti pinigų įsisavinimo įstaigai, Edmundas Jakilaitis- visų sričių meistras. Nuo tūkstantmečio gimnazijų korupcinio planelio, kurį ačiū Dievui konstitucinis teismas sustabdė iki istorijos žinovo, kokio nesurasime net Fribūro universitete Šveicarijoje.

Dabar Monika Garbačiauskaitė- Budrienė sau šypsosi ir net neabejoja amžinu įsitvirtinimu komfortiškame krėsle. Jie turi galią už žiūrovus nuspręsti kokios bus laidos, filmai, žodžiu visas programų tinklelis. Mažai naudos iš valstiečių mėginimo inicijuoti rimtą tyrimą, auditą. Tiesiog netas kalibras, svoris politikams grumtis su Viešpačiais žemėje.

Sakoma išeitis yra visada. Net metastazių kamuojamas ligonis dar tikisi pasveikti nuo klastingojo vėžio. Tačiau esamoje status quo deja aš kaip humanitaras neįžvelgiu švieselės tunelio oloje. Turime šimtus kalbančių galvų- tačiau rezonansinio poveikio jos nedaro. Nenori, bijo, ar tiesiog užima rąsto plaukimo žemyn upe povyzą.

Praktiškai neturime kultūrinių laidų, mokslo sklaidos populiarinimo, negi istorikai negeba pasiūlyti kažko konceptualaus? Rengti atviras diskusijas su akademine diaspora, bendrojo lavinimo ugdymo įstaigomis, naujausių monografijų, studijų pristatymai.

LRT priedermė ir yra telkti visuomenę, kelti jos pilietinę dvasią, ūpą, išprusimą, o ne užsiimti sąskaitų suvedinėjimu.

Siūlau piliečius rengti pasiūlymus, alternatyvas kaip pakeisti Nacionalinio transliuotojo maršrutą, kuris veda link didelės tautinės nesantaikos.

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mickėyus Mouseas
Paul Casimir

Kas tas Navickiukas palyginus su signatare Šličyte? Žmoga…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Zita Šličytė – Lietuvos priešė taip pat, kai 1996 birželio 20 seime, balsavo už konstitucijos 47 straipsnio keitimą svetimšalių naudai.1996 birželio 20-osios aferistų bendrininkei Zitai Šličytei dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Zita Šličyte, ant kelių, klastinga bjaurybe.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

1996 birželio 20, 2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį svetimšalių naudai (ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 1996 birželio 20-osios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Vilija Aleknaitė Abramikienė 2 Leonas Alesionka 3 Nijolė Ambrazaitytė 4 Laima Liucija Andrikienė 5 Vytenis Povilas Andriukaitis 6 Jonas Algirdas Antanaitis 7 Vytautas Arbačiauskas 8 Vytautas Astrauskas 9 Arvydas Bajoras 10 Juozas Gediminas Baranauskas 11 Julius Beinortas 12 Aleksandras Bendinskas 13 Juozas Bernatonis 14 Egidijus Bičkauskas 15 Romualdas Ignas Bloškys 16 Kazys Bobelis 17 Vytautas Bogušis 18 Vanda Briedienė 19 Vytautas Jurgis Bubnys 20 Antanas Būdvytis 21 Virgilijus Vladislovas Bulovas 22 Vladas Butėnas 23 Medardas Čobotas 24 Rimantas Jonas Dagys 25 Kęstutis Dirgėla 26 Juozas Dringelis 27 Vytautas Einoris 28… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 2003 sausio 23-iosios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Nedalyvavo balsavime (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Babravičius Gintautas  2 Bobelis Kazys  3 Čekuolis Jonas  4 Glaveckas Kęstutis  5 Gražulis Petras  6 Kirkilas Gediminas  7 Klišonis Audrius  8 Klumbys Egidijus  9 Lydeka Arminas  10 Matulevičius Algimantas  11 Melianas Artūras  12 Sakalas Aloyzas  13 Steiblienė Nijolė  14 Steponavičius Gintaras  15 Šukys Raimondas  16 Vagnorius Gediminas  17 Vazbys Artūras  Susilaikė (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Karbauskis Ramūnas  2 Matulevičius Juozas  3 Mincevič Gabriel Jan  4 Tomaševski Valdemar  Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Andriukaitis Vytenis Povilas  2 Babonienė Ona 3 Balčytis Zigmantas  4 Barakauskas Dailis Alfonsas 5 Baravykas Vydas 6 Bastys Mindaugas 7 Baura… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…kaip beziuresi,sikna vis vien.

Tomas Jakutis

Pasikeitė tai, kad kitaminčių Sibiran išsiųst negalim.
Bet.. kaip sakė Stalinas: nebūtume bolševikai, jei nesugalvotume naujų būdų..!
Landsbergistai susidorot su kitaminčiais suranda naujų būdų! Mažylė iš universiteto išėjo pati..

blue yellow zov marinie

…tu irgi bletkeristas.

šaltinius reikia tikrinti

paskutinis sakinys neatitinka tikrovės.

Jules

Neturės – tik raudonieji oligarchai ir Blogio imperijos kolaborantų anūkai turės.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

2018 spalio 22, Radžvilo bendraminčiai kartą bandė protestuoti dėl Lrtv sistemingai vykdomos pažiūrų ir nuomonių cenzūros, bet apgailėtinai pavargo nusiramino. Mitingo pasekmės: vienas dalyvis buvo išmestas iš darbo už tai (…), o Lrtv kaip buvo taip ir liko iki šiol svetimšaliams naudingų niekšų liurbių okupuota.
_____________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų antikonstitucinio (krikščioniško nelegitimaus) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 rugsėjo 27

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Bemaž visos (komercinės) tv Lietuvoje skleidžia vien tik patyčių smurto (su krauju, su lavonais, …) „kultūrą” Tautos visiškam demoralizavimui, kai gyvybiškai reikalingos gražaus bendravimo kultūros pamokančios pavyzdinės laidos (filmai). Kas sustabdys bjaurias šlykščias klaikias kriminalinės „kultūros” laidas (filmus, …) komercinėse tv?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Jau daug metų, (komercinių) tv dėka auklėjama kriminalistų karta – vaikai, jaunimas, senimas. Katastrofa.

blue yellow zov marinie

…da pamenu,kaip buvau mitinge prie radijo ir televizijos,kai minia sauke..kuo le li lauk…..ciego kriciali,ciego xatieli……aina visi po velniu,telika uzkasiau seniai,kiti tesizino.Man vienodai.Aplink vieni durniai.Uzsipiskit aukstielnyki.

stasys

prie tos ‘karmuškės’ visiems maga pirštus pridėti . Valdžia reikia išmokyti dalintis , bet ką pasiūlyti galėtu tie kiti ? Mažai kultūros programų , nėra mokslo populiarinimo ? Visą tai rasite internete ir tokia apimtimi kurios LRT niekada nepasiūlys ir net už tokius pinigus . Viena dėl ko sutikčiau su autoriumi reikalinga valdžios rotacija dažnesnė tokios įstaigos , ne dėl turinio o dėl to kad vieni ir tie patys veidai įsipyksta matyti . Ar LRT gali prieš rinkimus išpopuliarinti valdančiuosius ,abejoju . Autoriau , perkėloje neprotinga arklius keisti .

Jules

Pone Stasy, o ką gali pasiūlyti dabartiniai apsišaukėliai ir uzurpatoriai, įdirbio Bolševikų partijoje dėka, kad net konservatorių Kęstutis padarė karjerą Bolševikų partijos dėka? O tokio nekalto-vaikiško veidelio geruokšliukas ir mokslo pirmūnas. O taip jie staugė ant prezidento, kad tik tas toks, o, pasirodo, patys besą tokie patys – tik kvadratu pakelti. O taip jais tikėjo mūsų „babuškos“. Negi mūsų pseudo politikieriai gali tik tai pasiūlyti apie ką rašo prancūzų Le Figraro: les scènes de «triple pénétration anal», de «torture», de «gangbang» ou de «gagging» (étouffement par fellation profonde)? Visą info rasite čia :   https://www.lefigaro.fr/actualite-france/pornocriminalite-le-rapport-choc-qui-revele-l-ampleur-du-fleau-20230926

stasys

Nežinau Jules , nežinau .

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top