Rūta Visocnik: Orvelas ir Kafka turėtų slėptis po lapais

Orvelas ir Kafka, jei būtų čia, turėtų slėptis po lapais, nes jų vaizduojamos visuomenės atrodytų kaip rankdarbių būrelis, palyginus su mūsų kasdienybe.

Štai ką tik nuskambėjęs epizodas dėl T.Ismailovo, teisto ir pikantiškus pomėgius demonstruojančio „vaikų teisių gynėjo“ (daugiau skaityti ČIA), gatvėje taip agresyviai plėšiančio 2 metų vaiką tėvui iš rankų, kad praeiviams net kilo noras pranešti apie smurtautoją. Ne apie tėvą. Apie vaiko teisių gynėją, veikusį nelyg nusikaltėlis. Ironiška? Atsitiktinumas? Išimtis? Ne! Tai dabartinės Lietuvos „koncentratas“. Vienas standartas taikomas tau, eilini lietuvi, o kitas – valstybės prievartos aparatui.

Tik pabandyk, teistas ir valstybę apvaginėjęs lietuvi, linkęs į viešą prievartos ir erotikos simbolių demonstravimą, patekti vaiko teisių gynėjų akiratin! Mikliai būtum pripažintas neadekvačiu piliečiu ir netinkamu tėvu.

Tačiau štai šitas visus vaiko teisių gynėjo formaliuosius standartus atitinkantis asmuo (anot SAD ministro ir A.Jakavonienės), įsibrauna į tavo privačią – tau šventą – erdvę, kurios neliečiamumą garantuoja Konstitucija; elgiasi kaip budelis, o ne kaip svečias; savo grubiu elgesiu gąsdina ne tik vaikus, bet ir tave patį; tu esi bejėgis, nes jis turi teisę veikti valstybės vardu, ir dar pačioje jautriausioje srityje; tavo bandymas atlikti savo prigimtinę tėvišką pareigą – suabejoti jo veiksmais ir apsaugoti vaiką nuo jo grubių letenų – baigiasi tuo, kad Visagalėje ir Nekvestionuojamoje Grėsmių Nustatymo Lentelėje esi apkaltinamas neadekvačiu elgesiu (nes nieko kito tau negali „pripaišyti“); padaroma išvada, kad dėl neadekvatumo tu negali pasirūpinti savo vaikais, ir tą pačią dieną tu esi diskvalifikuojamas kaip tėvas. Be jokių įrodymų, nė minutei nesusimąsčius apie pasekmes vaikams. Viršų ima štai tokių izmailovų grubi jėga ir įžeista ambicija.

Gal šitas žmogus vaikystėje nejautė tėvų globos ir šilumos, gal jaučia nuoskaudą dėl to, kad kažkada tėvai jo neapgynė. Gal dėl to jis instinktyviai siekia grubiai reaguoti į bet kokią tėvystės ir motinystės apraišką? Galbūt būtent dėl to įsidarbino srityje, kurioje tėvystės menkinimas, vaiko ir tėvų ryšio ardymas vykdomas prisidengus valstybės vardu. Jam viskas paduota ant lėkštutės – tik važiuok ir imk.

Norėjau tikėti, kad yra būtent taip – kad šitas žmogus yra anomalija, o ne taisyklė vaiko teisių apsaugos sistemoje. Tačiau ministro ir vaiko teisių gynėjų vadovybės reakcija rodo, kad nieko baisaus čia jie nemato – įstatymas leidžia įsidarbinti, kvalifikacija tinkama. Atliksim tarnybinį patikrinimą, ir valio. Ministras sako: neskubėkim daryti išvadų. Tačiau ir vėl dvigubas standartas – taisyklė „neskubėkim“, pasirodo, taikoma tik valstybės aparato, o ne visuomenės naudai. Tėvai, iš kurių atimti vaikai, buvo įvertinti labai skubiai, ir visai Lietuvai valstybės vardu skleidžiama melagystė apie neblaivią mamą, apie namuose rastus smurto įrankius, apie vaiko „sveikatos sutrikdymą“ (nepasakant, kad tai tebuvo sena mėlynė ant kojos).

Ir kaip apsiginti nuo institucinio smurto, vykdomo ne tik valstybės vardu taikant prievartą be teisės adekvačiai gintis, bet ir atvirai meluojant ir dezinformuojant tautą už „viešiesiems ryšiams“ skiriamus milijonus? Tiems ryšiams iškeisti jau šimtai milijonų. Ar jaučiame kokį nors ryšių su valstybės įstaigomis ar pareigūnais pagerėjimą? Ar esame geriau informuoti apie tikrąją jų veiklą? Ar gauname sąžiningus atsakymus į savo klausimus, ar tik makaronus ant ausų? Ar kiekvienu klausimu į priekį išstumiant „ryšių su visuomene“ atstovą didinamas institucijų atvirumas, ar tik vengiama realaus bendravimo su žmonėmis ir asmeninės atsakomybės?

Kur šiuo atveju yra tas ryšys su visuomene, jeigu valdžios atstovų pasisakymuose neužkabinama esmė – kad tėvui neleista likti su vaikais būtent dėl ismailoviškoje lentelėje įrašytos eilutės „reaguoja neadekvačiai, todėl negali pasirūpinti vaikais, negali užtikrinti vaikų saugumo“? Visai tautai buvo parodyta, kad tas, kuris viešoje vietoje plėšė vaiką iš tėvo rankų – adekvatus ir turintis teisę teisti; o tėvas, ginantis savo mažametį sūnų nuo pasitikėjimo nekeliančio svetimo žmogaus – neadekvatus.

Orvelas ir Kafka, ko gero, būtų sustoję čia. Nes net ir jų fantazija nebūtų nuvedusi toliau.

Bet mes galim ir daugiau! Tie patys valdžios žmonės, leidę grubiai atiminėti vaikus tokiems ismailovams, tėvams siūlo „bendradarbiauti“, priimti jų siūlomas „paslaugas“ šeimai. Jie išmokys mus kaip gyventi.

Ir tu neturi teisės atsisakyti. Nes nebendradarbiavimas su izmailovais yra vienas iš kertinių Grėsmių Lentelės punktų, galinčių nulemti vaiko paėmimą ir grąžinimo galimybės nukėlimą neribotam laikui.

Tokiu būdu jie palauš tavo valią ir išmokys besąlygiškai paklusti, šantažuodami tave per pačią jautriausią vietą – tavo vaikus. O kas toliau?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Birute

Tiesa 100 procentu…Aciu uz tiesa!

Misteris

Kas apklaus vaikus apie patirt1 INSTITUCINĮ SMURTĄ?
Kodėl „izmailovų” darbinantis nesiteikia paklausti apie TEISTUMĄ?Ar ANKETOS baigėsi?

grumstas

Rūta, puikiai. Bet kas įdomu, perskaičiau straipsnį ir vaizdas toks , kad jį parašė Tėvas, Vyras, nes sakinių konstrukcija, išdėstymas sakinių, loginis minčių pateikimas toks lyg tai būtų vyriškio, kuris kerta tiesiai į tarpragį , neieškodamas švelnesnio žodžio, nevyniodamas į vatą. Su šitais sutvėrimais – tai pati tinkamiausia kalbėjimo maniera – vadinti juos tokiais, kokie jie yra; jeigu jis elgiasi niekšiškai jį ir vadinti „svoločiumi.”

ačiū!

Ačiū,gerbiama Advokate,kad pradėjote rašyti,ačiū už pilietišką požiūrį į vargšus tėvus.Tokios baimės šeimose niekada nebuvo.Baisu,kad nepatiksi kaimynui,praeiviui,vaikį darželio auklėtojai,mokytojai,baisu,kai skambina į duris,baisu,kai į kiemą suka savivaldybės žymėtas automobilis.Betrūko,bet baisu,kad bus ir taip,vaikus paims gimdykloje.Bet…scenoje rinkimų euforija,interviu visose sklaidos priemonėse,atrodo,lyg panelė Š.būtų pirmąkart laimėjusi MIS pasaulis.

Neosovietikai, elitas,

nusprendė per vaikus pribaigti eilinius lietuvius.

Marginalas

Orvelo ir Kafkos laikais nebuvo elektroninio teroro, o
„neosovietikai” būtent dėl lietuvių niekuo dėti. Tai globalinė politika.

Iš kitos pusės

reikėtų padėkoti Izmailovui, kad toks pasitaikė. Jei būtų atėjusi mandagi teta su „koldryte”, tai sistema parodytų, kokia ji „teisi”.

s.m. grumstui

Rūta parašė, kaip garbingo Tėvo garbinga dukra. ČILINSKAITĖ, jeigu nežinojote.
Ačiū jai.

neatsitiktinis kadras

Be abejo, kad tas teistas budulis ne šiaip sau įsidarbino smogiku vaiko teisėse, nors buvo kur kas geriau reikalavimus pareigybei atitinkančių neteistų kandidatų. Specifinių poreikių turintys dėdės Kaune niekur nedingo. Geriau paklauskite kur dingo visos specialiųjų tarnybų pažymos apie tai, kad kai kurie aukšti pareigūnai, dirbantys vaiko teisių srityje, gyvena akivaizdžiai ne pagal pajamas? Nenustebčiau, jei paaiškėtų, kad Ismailovą teisme gynė Černiausko kontoros advokatas, o pats Ismailovas gana artimai pažįsta Milinienę.

o kas rinko balsavusius "už"?

Šlovė brangiems Lietuvos balsuotojams! Ačiū, kad aktyviai balsuojate.
Tvirtai tikime, kad ateityje dar aktyviau pribalsuosite.
Ir tada gausite:
Grynųjų pinigų panaikinimą;
Privalomas pajamas sąskaitoje;
Netinkamo, nepatogaus Santvarkai individo „ištrynimą” skaitmeninėje erdvėje paverčiant nelaimėlį neegzistuojančiu Niekuo;
Ir privalomą eutanaziją neproduktyviems baudžiauninkams:)

Al.

Gal būt mafija šioje veikloje dalyvauja kaip lygiavertė partnerė ? projektas tarptautinis, bet Seimą ir vyriausybę kontroliuoja didieji gelbėtojai ,,žalieji valstiečiai”. Galėtų reaguoti. Bet kol kas vienintelė reakcija – išsišiepęs kiaulės snukis.

pabrangimas

Ei, jūs kurie dar neseniai buvote gatavi sudraskyti į skutus kiekvieną, kuris kritikuoja numylėtinius žalius varškėčius- ko tylite subines įgaubę?
Juk gestapinė valdžia yra jūsų balsavimo tiesioginė pasekmė.
O gal ne? Gal ufonautai atskridę sumetė biuletenius į urnas?
Ironiška (ir tokiu atveju net ir teisinga!), jeigu dauguma tų, iš kurių erodai atėmė vaikus- buvo aktyvūs žaliųjų varškėčių fanai ir rinkikai:)
Durnumas kainuoja brangiausiai!

Lie-Tu-Va! AtA- a-a-a...

Aktyvus ir bukas balsuotojas yra didžiausia Lietuvos nelaimė.
Kadangi tokių idiotų totali dauguma, reiškia esame stichinės nelaimės ištiktas kraštas.
Tris dešimtmečius besitęsianti katastrofa.
Ir ji artimiausiu metu tikrai nesiliaus- asilai dar aktyviau balsuos!

repertuaras Chorui

Žemėj Lietuvos
Asilai balsuooos,
Asilai balsuooos
Žemėj Lietuvos:)

Kaimynas

Kaimynai pranešė, kad tai Šikalienės ir Žopienės pakaitinis meilužis.

Kaimynas

Kaimynai pranešė, kad jis pakaitinis Šikalienės ir Žopienės meilužis.

Č9nč9b9ras

Ekrane DERŽIMORDA ir tik,

įdomiausias Kukuraičio vaidmuo

Įdomu, ir kas gi galėjo pastumėti ministrą Kukuraitį daryti tokius absurdiškus pareiškimus, kai viskas jau tiek vieša ir skandalinga? Ar tik ne premjeras Skvernelis, kuris per pedofiliją į valdžią atšuoliavo ir kuriam išvis pavojinga liesti tuos klausimus? Lietuviškas Putinas visame savo gražume!

Vilė

Matyt kriterijus „finansinis sukčius” yra svarbiausias parenkant darbuotojus vadinamajai Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybai.Tos tarnybos tikslas – vaikų ir tėvų ašarų ir kraujo sąskaita „įsisavinti” valstybės ir fondų lėšas. Jų nedomina alkoholikų ir narkomanų vaikai, nes tokie neturi „prekinės” išvaizdos. Jie atsisakė asocialių šeimų registracijos – iš klausimynų burs apie visus jiems užkliuvusius.
Veiklos metodas – vaikų atskyrimas ir tėvų šantažas, reikalaujant „bendradarbiauti” priimant jų beprasmiškas „paslaugas”, kurios reikalingos tik pinigų plovimo tikslu. Kokias paskaitas skaito toks „vyriausiasis specialistas” ?

Aha

Kodėl visi straipsniai ir kalbos apie įstatymo tobulinimą. Grąžinkite viską po senovėj ir tiek žinių. Buvo blogai, nu bet tikrai ne taip blogai.

Rimantas

Dėkoju, jums Rūta už jūsų indėlį ginant žmogaus ir visų pirmo vaikų teises.

rename

kas yra „šakalienė”?
nesivarginkite sudėtingais spėliojimais.
šakalienė – tai tiesiog šakalo patelė:)
ji elgiasi natūraliai, taip kaip ir dera šakalams-
minta lavonais.
kuo daugiau lavonų, tuo sotesni šakalai:)
negi skriausi gyvūnėlį?
duokim jam paėsti vaikučių.
arba tėvelių.
žmogienos!

pamiršote, kad

Ūsas buvo Muntiano patarėju vaikų namų versle? Iš kur ir kieno stumiami nusikaltėliai prileidžiami prie vaikų?

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top