BNS
Buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio, Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose atliekant kratą rasti pinigai buvo pažymėti teisėsaugos pareigūnų prieš jiems patenkant į parlamentaro namus.
BNS žiniomis, jie buvo pažymėti dar prieš koncerno „MGBaltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, kaip įtariama, juos perduodant Seimo nariui.
Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius BNS antradienį neatsakė į klausimą, ar E.Masiulio namuose rasti pinigai buvo pažymėti.
Specialiųjų tyrimų tarnyba nuo praėjusios savaitės tiria įtarimus, kad verslo koncerno „MGBaltic“ viceprezidentas E.Masiuliui galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį.
R.Kurlianskis yra suimtas, jis įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu. E.Masiuliui šiame tyrime suteiktas specialaus liudytojo statusas. Jis vis dar turi teisinę neliečiamybę, nes yra Seimo narys.
E.Masiulis penktadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė prašymą nutraukti jo kaip Seimo nario įgaliojimus, žadėdamas nesidangstyti parlamentaro imunitetu. Jis žada „bendradarbiauti su teisėsauga ir įrodyti, kad nėra kaltas“.
Ekspertas: tai svarus įrodymas teisme
Lietuvos teisės instituto Baudžiamosios justicijos tyrimų skyriaus mokslo darbuotojas Petras Tarasevičius BNSteigė, kad pinigų žymėjimo metodu užfiksuotas kyšis yra svarus įrodymas teisme.
Jis komentavo ne konkretų E.Masiulio tyrimo aspektą, o teisėsaugos praktiką naudojant pinigų žymėjimą apskritai.
„Tai yra svarus įrodymas teisme“, – BNS antradienį sakė ekspertas.
Pasak P.Tarasevičiaus, grynieji pinigai gali būti žymimi keliais būdais.
„Priklauso turbūt nuo konkrečios taktinės situacijos, žvalgybinės situacijos“, – sakė Lietuvos teisės instituto darbuotojas, paklaustas, nuo ko priklauso teisėsaugos taikomas pinigų žymėjimo metodas.
Jis teigė, kad nepaisant šio įrodymo svarumo įtariamieji turi būdų jį apeiti: „Tų būdų yra įvairiausių, tai yra žmogaus fantazijos reikalas“.
„Dažniausiai tai yra manipuliavimas žodžiais, manipuliavimas tuo, kaip tie pinigai pas tą žmogų atsidūrė, kokiu būdu galėjo atsidurti. (…) Žmogus aiškina, kad jam atnešė kaip skolą ar, pavyzdžiui, tokiu būdu įteikė tuos pinigus, kad žmogus nežinojo, jog jie jam buvo įteikti, pavyzdžiui, voke“, – kalbėjo P.Tarasevičius.
BNS
Pirmosios Masiulio gynybos viešųjų ryšių priemonės.Paleidžiamas gandas apie žymėtus pinigus-suprask,kad nebuvo jokio Mockaus ir Kurlianskio kyšio,suprask,kad neva prieš rinkimus konkurentai teisėsaugos rankomis kažkieno susigalvotą „viltį” pražudė.Silpnas bandymas.Kokį silpnaprotį įtikintų?
Nori Masiuli išsukti nuo baudžiamosios atsakomybė. Nu netikiu. Masiulis tyri sėdėti šis liberastinis pupulistinis niekšas. Kiek metų jis kabino makaronus.
Į cypę jį, į cypę ir ko greičiau.
dėmesį į Guogą.Labai negarbinga.Slepiasi už Guogos.
Jei iš tikro pinigai buvo pažymėti iki suplanuotos operacijos pradžios, vadinasi provokacijos schema ir scenarijus buvo sugalvoti ir sustrateguoti ne paties Masiulio ir Kurlianskio, o kito scenaristo. Klausimas, kokių politinių tikslų jis siekė ir kokius dabar gauna rezultatus? Dedukciškai žiūrint, atmetus į šoną nereikalingas klaidinančias detales ir propagandistų formuojamas versijas, keletas dalykų ima ryškėti. 1. Iš žaidimo pašalinti du asmenys, kurie realiai būtų galėję pretenduoti į Daukantynės kėdę už trijų metų. 2. Politiniams partiniams podchalujams duotas aiškus signalas, kas Lietuvoje situacijos šeimininkas. Pamokėlė pataisininkams, kad nešokinėtų, nes kiekvienam sėdinčiam šūdų bačkoj kaklo aukštyje gali šmaukštelėt šoblė. Aišku, galėjo kombinacija galėjo būti ir menkiau įspūdinga, tarkim nučiumpant Masiulį išgėrusį už vairo po suorganizuoto vakarėlio ar kitu banaliu būdu. Bet Lietuvos liaudžiai… Skaityti daugiau »
gal nedurniai už mažiau 5000 lytų nedirbantys tiesiog turi aistrą laisvalaikiu namie paišyti ir laikyti dideliais kiekiais be galo mylimo Eurasajūzo pinigus, insvaizduodami esą dar gudreni už durnius, katrie dirba už mažiau kaip 5000 Lt, ir dar turtingesni sau pasipaišę šimtų tūkstančių.
Va tik mįslė, kieno ten siųstas kitas dailinykas vogčiom trobon įlindęs papaišė teip vadinamų sužymėjimų.
Turiu pasiūlymą tą atimtą kyšį paskirstyti keliems vaikų namams, bo į biudžetą sugrąžintas vistiek anksčiau ar vėliau prašaps kitų ‘nedurnių” kišenėse.
Pastabos gana taiklios, bet derėtų raiškiau išartikuoliuoti sąvoką Provokacija.
t.y. Termino naudojimas neturėtų kažkaip pridengti/išbalinti tūlo masiulio korupcinės veiklos ir kyšio ėmimo fakto, juodų pinigų sumų didžiulių kiekių laikymo namuose.
Tai kad matrioškynas ir Lėlininkas atsikratė konkurentų nereiškia kad konkurentai buvo geri vyrukai.
Riebesni niekšai išpirdolino smulkesnius niekšus nes smulkių niekšelių durnumas galėjo trukdyti toli einantiems planams.
Svarbu – mar mažesnis blogis ar didelis blogis – blogis visada yra tik Blogis.
Geresnių blogių nebūna.