Saulius Skvernelis. Kur dėti kablelį: PVM lengvata šildymui negalima naikinti?

Seimas antradienį nutarė pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui iki 2017 m. birželio 1 d. Ta proga premjeras Saulius Skvernelis savo Veidaknygės paskyroje pasidalijo savo pastebėjimais.

Veidaknygė

Sakote, nieku gyvu negalima naikinti PVM lengvatos šildymui?

Gerai, bet žinokite, kad:

1. Lengvata taikoma visiems be išimties. Taip pat ir tiems, kurie turi didelės vertės nekilnojamąjį turtą, erdvius ir prabangius butus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

2. Ji netaikoma žmonėms, gyvenantiems privačiuose namuose. Netaikoma tiems, kurie nesinaudoja centralizuotai tiekiama šiluma. Lietuva, žinote, ne tik miestai ir daugiabučiai, bet ir miesteliai bei kaimai, kur žmonės gyvena individualiuose namuose, šildosi elektra, malkomis, anglimis. Apie jokias PVM lengvatas jie nėra net girdėję.

3. Smulkmena tokia: taikydami lengvatą sąmoningai stabdome senų ir „kiaurų“ daugiabučių modernizavimą. Paprastai tariant, švaistome energiją ir „šildome orą“.

Beje, o kas prisiims atsakomybę už perduotus šilumos ūkius privatiems administratoriams? O kaip dėl audito metu nustatytų grobstymų, kai į šilumos kainą buvo įtraukiami „baliukai“, teniso kortai ar egzotinės kelionės? Tokia visai solidi suma eurų, kurie buvo panaudoti taikant tą pačią PVM lengvatą.

Kodėl drąsios ir už žmonių interesus kovojančios savivaldybės turėjo atlaikyti tikrą „karą“, kol perėmė atgal šilumos ūkius? Ir staiga šiluma ten atpigo 20–40 procentų.

Tai kam skirta PVM lengvata?

Pasiturintiems žmonėms remti? Šilumos ūkius valdančioms bendrovėms? Ar vis dėlto socialiai remtiniems žmonėms? Jeigu pastariesiems – tai siūlomas kompensavimo mechanizmas yra socialiai teisingas!

Lėšų nėra? Nešvaistykime jų kitoms reikmėms, jų skiriama daugiau nei pakankamai. Socialinės paramos teikimui savivaldybėms kasmet skiriama 228 mln. eurų. Iš šių lėšų 2015 metais liko nepanaudota daugiau kaip 125 mln. eurų, 2016-aisiais, prognozuojama, bus nepanaudota 141 mln.

Tikrai trūksta lėšų?

Ir smagiausia dalis. Norite žinoti, kam savivaldybės naudoja šias lėšas?

Parinkau keletą įdomesnių pavyzdžių:

– surinkti, transportuoti ir apdoroti komunalines atliekas regiono nepavojingų atliekų sąvartyne;
– kapinių priežiūrai administruoti;
– Baltijos jūros vandens kokybei gerinti vystant vandens nuotekų tinklus;
– Savivaldybės administracijos darbui organizuoti;
– išeitinei išmokai išmokėti (švietimo įstaigos vadovui);
– saulės baterijoms įrengti Socialinių paslaugų centre;
– žalos atlyginimo prievolei vykdyti (pagal teismo sprendimą);
– savivaldybės kanceliarinėms prekėms įsigyti, kompiuterinių programų priežiūrai;
– kreditiniams įsiskolinimams dengti;
– kultūros centro mobiliai įgarsinimo sistemai įsigyti, slidinėjimo trasų inventoriui įsigyti;
– dirbtuvių ir garažų pastatų nugriovimo darbams apmokėti;
– paminklui Nepriklausomybės akto signatarui pastatyti;
– Savivaldybės tarybos veiklai finansuoti, seniūnijų veiklai finansuoti;
– kraštotyros muziejaus veiklai užtikrinti – vejos traktoriui įsigyti;

Ir paskutinis, man asmeniškai pats geriausias: Lietuvos atstovų dalyvavimui dainų konkurse „Eurovizija 2015“ iš dalies finansuoti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Julius Puras

Trumpai tarent mažas pajamas turintys kompensacijų negaus. Nes tuo naudojasi pagal Skverneli turtingi.
Neužmiršim, nesitrauksim akcijos tiesos.lt nebeliko Karbauskis su Skverneliu yra svarbiau. Mano klausimas būtų ar jau viskas yra ok kad apie padaryta žmonėms ir valstybei didele skriauda kalbėti ir priminti valdžiai nereikia?

"Juliui Purui"

Arba esi beviltiškas ir net nesupranti, ką skaitai, vad., ir Tie-SOS! akcijos net nesupranti, arba esi piktavalis ir tuo savo piktavališkumu Tie-SOS! akciją tik kompromituoji.
Tiesą sakant, kompromituoji abiem atvejais, dar daugiau – manau, toks ir yra tavo tikslas – paridyti Tiesos judėjimobžmones kaip piktavalius kvailius

$+$

Prakeikti demagogai. Jei moki mokestį už šildymą energetikams ir dar papildomai 9 % valstybei, tai mokesčio mokėjimas vadinasi lengvata?!
Kremliaus propagandistai galėtų pavydėti tokio smegenų plovimo. Jei papildoma mokestį padidins nuo 9 % iki 21 %, tai kažkas nebeturės lengvatos? Koks idiotas nusprendė, kad 21% mokestis yra standartinis?

Kažkaip tai man nedaeina

Panaikinsim lengvatas šildymui pasinaikins lengvatos ne tik tiems, kurie turi didelės vertės nekilnojamąjį turtą, erdvius ir prabangius butus, bet ir neišgalentiems susimokėti už šildymą pensininkams, daugiavaikėms šeimoms ir t.t.
Tada išeina, kad reikės mokėti šiems beturčiams kompensacijas? Tai gerai, jeigu gaus tas kompensacijas tikrai kam priklauso? O kas tai nustatinės? Savivaldybės mokės kompensacijas tik lojaliems veikėjams, o kiti gaus špygą. Čia reik gerai pagalvoti, kaip ir kam be išimties bus mokamos kompensacijos. Aš už lengvatų naikinimą.

Klausimai valdžiažmogiams

Kodėl naujiesiems valdžiažmogiams prireikė padidinti mokesčius už centralizuotą šildymą, jeigu ir taip Lietuvoje jis yra brangiausias, lyginant su centralizuotu šildymu kitose Europos valstybėse? Argi Lietuvos eiliniai žmonės yra turtingiausi Europoje, kad toki mūsų valdžios sprendimai daromi?! Tiesiog jau darosi šlykštu…

Jokių

jokių lengvatų ir savivaldybės išrinktųjų – jei gyvenantiems individaliuose namuose nėra PVM lengvatų už šildymą tai ir neturėtų būti PVM lengvatų už šildymą ir gyvenantiems daugiabučiuose.

Tai bent lietuviški turčiai!

Valdžiažmogių vertinimais tie, kurie per visą savo gyvenimą yra sutaupę daugiau nei 1500 eurų, ar turi kelis arus privačios žemės didmiestyje, jau yra turčiai ir todėl jiems negali priklausyti jokios kompensacijos.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top