Savaitės pokalbis. Vitalijus Gailius. Tautos atstovų negali varžyti nematomi asmenys

Nuo eilinio Joniškio policininko iki vidaus tarnybos generolo ir Riterio kryžiaus ordino „Už nuopelnus Lietuvai“, nuo mažų vagysčių iki pavojingiausių nusikaltėlių grupuočių, tokių kaip „daktarai“ ar „tulpiniai“, išaiškinimo, nuo sėkmingai dirbusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovo iki Prezidentės ir Vidaus reikalų ministro nemalonės ir neteisėto, kaip praėjusią savaitę nustatė teismas, atleidimo su „vilko“ bilietu. Taip kito šiandienio „Bernardinai.lt“ pašnekovo, 43 metų Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus biografija.

Biografija žmogaus, kuris išdrįso tirti aukštų pareigūnų neteisėtus praturtėjimus, dėl kurio netikėto atleidimo iš darbo šių metų pavasarį vos nesugriuvo Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė ir dėl kurio kelias kadencijas buvusi parlamentinė partija – Liberalų ir centro sąjunga šį rudenį nebepateko į Seimą.

Vienintelė valstybinė institucija, šį pavasarį tvirtai ir atkakliai gynusi Jus nuo neteisėto atleidimo iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų, buvo Seimo Antikorupcijos komisija. Gražus gyvenimo paradoksas – po pusmečio Jūs, generole, ne tik tampate Seimo nariu, bet ir pradedate vadovauti šiai komisijai. Ar galėjote apie tai pasvajoti, kokie pirmi įspūdžiai Seime, kokie planai?

Sunku pasakyti, ar tai sutapimas, ar tai mano pažiūrų ir įsitikinimų pasekmė. Niekada nebuvau abejingas savo valstybės ateičiai, todėl domėjausi ir politika. Kita vertus, labai myliu savo gimtinę – Joniškį, savo karjeros pradžios miestą, kur iki šiol gana dažnai lankydavausi, kalbėdavau su žmonėmis gatvėse, pirkdavau medų turguje ir nuolat girdėdavau raginimą sugrįžti į tėviškę. Per Seimo rinkimus balsuodami už mane joniškiečiai ir pakruojiečiai tam tikra prasme pagaliau susigrąžino mane iš Vilniaus: dabar kiekvieną penktadienį vykstu į Pakruojį, po to – į Joniškį, iš kur grįžtu tik pirmadieniais. O kad patekau į Antikorupcijos komisiją ir buvau vienbalsiai išrinktas jos pirmininku, manau, lėmė mano profesinė patirtis kovojant su politine ar kitokia korupcija.

Darbą komisijoje jau esu gerai apmąstęs – štai pirmieji rezultatai (rodo į stambų pluoštą dokumentų – red.). Komisijos darbą bandysiu pasukti sistemine kryptimi, stengsiuosi, kad mūsų kai kas piktybiškai neužmėtytų smulkmenomis, į kurias įklimptume ir nepastebėtume esminių procesų. Sieksiu, kad mes, kaip parlamentinės kontrolės institutas, glaudžiai bendradarbiautume su Specialiųjų tyrimų tarnyba, todėl į pirmąjį darbinį posėdį ir kvietėmės būtent šios tarnybos vadovybę.

Visą straipsnį skaitykite:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-12-13-savaites-pokalbis-vitalijus-gailius-tautos-atstovu-negali-varzyti-nematomi-asmenys/92179

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top