SDS: Vyriausybė turėtų paremti Komunizmo aukų muziejaus Vašingtone projektą

Slovėnijos demokratų partijos (SDS) parlamentinė grupė kreipėsi į Slovėnijos Respublikos Vyriausybę su rašytine iniciatyva prisijungti prie Komunizmo aukų atminties fondo projekto paramos Komunizmo aukų muziejui Vašingtone ir kartu pasiūlyti reikiamą finansinę paramą, taip išreiškiant pagarbą komunizmo, vieno iš totalitarinių ir autoritarinių režimų, aukoms ir jų įsipareigojimams taikiai ir klestinčiai Europai, pranešė SDS:

Rumunija parėmė ir skyrė 3 mln. JAV dolerių biudžeto lėšų, kad prisidėtų prie Komunizmo aukų muziejaus Vašingtone fizinių galerijų išplėtimo ir skaitmeninio muziejaus skaitmeninės patirties diegimo.

Komunizmo aukų muziejus Vašingtone yra Komunizmo aukų atminties fondo projektas, kurį parėmė Lenkija, Vengrija, Estija, Latvija, Latvija, Lietuva ir galiausiai Rumunija.

Komunizmo aukų atminimo fondo prezidentas, ambasadorius, buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų atstovas Jungtinių Tautų biure prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Endrius Brembergas (Andrew Bremberg) sakė „Esame nepaprastai dėkingi Rumunijai už paramą Komunizmo aukų muziejui, kuris padės šviesti Amerikos auditoriją apie drąsią Rumunijos kovą su komunistine priespauda.” Jis taip pat sakė: „Ši dovana, kurią Rumunijos parlamentas priėmė plačiu politiniu sutarimu, taip pat bus ilgalaikis priminimas apie laisvės galią ir padės išsaugoti daugiau kaip 100 milijonų komunizmo aukų visame pasaulyje atminimą, nes mes ir toliau siekiame laisvės daugiau kaip 1,5 milijardo žmonių, kurie vis dar gyvena po šiuo priespaudos jungu.”

Rumunijos ministras pirmininkas Nicolae Ciucă per susitikimą su ambasadoriumi J. Brembergu ir Komunizmo aukų atminimo fondo garbės prezidentu Edwinu J. Feulneriu praėjusių metų vasarį Bukarešte sakė, kad turime visada prisiminti „siaubą, pažeminimus, atsilikimą, skurdą, kuriuos komunistinė diktatūra atnešė šiai Europos daliai. Negalime pamiršti kartų, kurias brutaliai slopino komunizmo mechanizmai, kančių”.

Dr. Elizabeth Edwards Spalding, Komunizmo aukų memorialo fondo direktorių valdybos pirmininkė ir muziejaus įkūrėja, sakė, kad „Rumunijos įnašas į Komunizmo aukų muziejų taps pamatine dovana, kuri leis išplėsti mūsų fizines galerijas ir pradėti kurti skaitmeninį muziejų.” Kaip pažymima įstatymo projekte, ši dovana Komunizmo aukų muziejui yra „būtina norint visam pasauliui pasakyti, kad Rumunija sugebėjo ištrūkti iš šio totalitarizmo tamsos, griežtai pasmerkti komunizmo nusikaltimus ir pagerbti aukas, kurias sukėlė šis režimas”.

2009 m. balandžio 2 d. Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į Jungtinių Tautų bendrąją žmogaus teisių deklaraciją ir anksčiau priimtas rezoliucijas dėl pagarbos pagrindinėms žmogaus teisėms ir laisvėms, priėmė rezoliuciją dėl Europos sąmoningumo ir totalitarizmo. Ja Europos Parlamentas aiškiai parodė pagarbą visoms totalitarinių ir nedemokratinių režimų Europoje aukoms ir išreiškė pagarbą bei pagarbą visiems, kurie kovojo prieš tironiją ir priespaudą, atnaujindamas savo įsipareigojimą taikiai ir klestinčią Europą, grindžiamą tokiomis vertybėmis kaip pagarba žmogaus orumui, laisvė, demokratija, lygybė, teisinės valstybės principai ir pagarba žmogaus teisėms.

Slovėnijos Respublikos Nacionalinė asamblėja atkreipė dėmesį į Rezoliuciją dėl Europos sąmonės ir totalitarizmo, tačiau, deja, vis dar nepriėmė deklaracijos, kurioje būtų išreikšta reali parama Rezoliucijai dėl Europos sąmonės ir totalitarizmo. Ja Slovėnijos Respublikos Nacionalinė asamblėja aiškiai ir visam laikui išreikštų savo nepritarimą visiems totalitariniams režimams, nepriklausomai nuo jų ideologijos, nes visi jie grindžiami smurtu, žmogaus teisių pažeidimu, todėl yra nusikalstami ir smerktini.

Slovėnijos Respublikos Nacionalinė asamblėja atkreipė dėmesį į Rezoliuciją dėl Europos sąmonės ir totalitarizmo, tačiau, deja, vis dar nepriėmė deklaracijos, kurioje būtų išreikšta reali parama Rezoliucijai dėl Europos sąmonės ir totalitarizmo. Ja Slovėnijos Respublikos Nacionalinė asamblėja aiškiai ir visam laikui išreikštų savo nepritarimą visiems totalitariniams režimams, nepriklausomai nuo jų ideologijos, nes visi jie grindžiami smurtu, žmogaus teisių pažeidimu, todėl yra nusikalstami ir smerktini.

„Finansiškai paremdama Komunizmo aukų atminimo fondo projektą Komunizmo aukų muziejui Vašingtone, Slovėnija išreikštų giliausią pagarbą komunizmo, vieno iš totalitarinių ir autoritarinių režimų, aukoms ir savo įsipareigojimą taikiai ir klestinčiai Europai, pagrįstai tokiomis vertybėmis kaip pagarba žmogaus orumui , laisvė, demokratija, lygybė, teisinės valstybės principai ir pagarba žmogaus teisėms”, – įsitikinusi SDS, todėl kreipėsi į Slovėnijos Respublikos Vyriausybę su rašytine iniciatyva „prisijungti prie Komunizmo aukų atminimo fondo projekto paramos Komunizmo aukų muziejui Vašingtone ir kartu pasiūlyti reikiamą finansinę paramą, kad išreikštume pagarbą komunizmo, vieno iš totalitarinių ir autoritarinių režimų, aukoms ir savo įsipareigojimą taikiai ir klestinčiai Europai, grindžiamai tokiomis vertybėmis kaip pagarba žmogaus orumui, laisvei, demokratijai, lygybei, teisinės valstybės principams ir pagarba žmogaus teisėms. „

Šaltinis: demokracija.eu

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top