Seimas: balsavimo statistika pribloškia

Justinas Argustas | „Lietuvos žinios“

Parlamento posėdžių salėje neužsisėdi ne tik tautos išrinktieji, einantys ir ministrų pareigas. Skaičiai liudija, kad Seimo pirmininkė, jos pavaduotojai, ryškiausi opozicijos atstovai šią kadenciją dalyvavo mažiau nei pusėje balsavimų.

Antai Seimo vadovė Loreta Graužinienė balsavo 2006 kartus (iš viso surengti 4663 balsavimai). Statistika rodo, kad maždaug 45 parlamentarai dalyvauja mažiau nei pusėje visų balsavimų.

Kvorumo problema

Skaičiuojama, kad vidutiniškai kiekvienas šios kadencijos Seimo narys dalyvavo 54 proc. visų balsavimų. Tai reiškia, kad šalies gyvenimą lemiantys teisės aktai priimami vos pusės tautos išrinktųjų balsais, o kartais įstatymus laimina vos kelios dešimtys parlamentarų. Akivaizdi ir kita tendencija – šios kadencijos Seimo nariai nelinkę užsisėdėti plenarinių posėdžių salėje. Patys parlamentarai juokauja, kad per vakarinius Seimo posėdžius, kai juose lieka itin mažai politikų, gali būti priimti, atrodytų, keisčiausi pasiūlymai, kuriems patvirtinti nereikia kvalifikuotos daugumos.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt
http://lzinios.lt/lzinios/Lietuva/seimas-balsavimo-statistika-pribloskia/225608

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Seniai

aišku, kad ten jų per daug, pusės tai jau tikrai nereikia. Bet jie patys tikrai niekada nepriims tokio sprendimo, kas nori prarasti gerą gyvenimą už dyką. Sėdi kaip klaunai susireikšminę ir paspūtę, per TV šou laidas vaikščioja ir peza nesąmones. Na bet gi tautos išrinktieji, o jiems tai reiškia išskirtiniai. Dauguma net nesuvokia, ką juos įpareigoja tautos suteiktas mandatas.

Apuokiukas

Seimo narių nėra per daug. O ko iš tikrųjų per daug – tai seimo narių padėjėjų.

Marginalas Palmaitis

Viskas OK, kaip ir turi būti. Įstatymai priimami, „kokių reikia”, cirkas posėdžiauja, vadinas laikosi tvirtai, kam dar tie kvorumai?

Tik paklausykit

Kaip tie darmojedai šneka apie atostogas: ar jos reikalingos ar ne seimo nariams. Jie per metus nedalyvaudami seimo posėdžiuose tiek pasidaro atostogų, o jos vis tiek būna apmokamos nes iš savo „algelės” neišgyventų. Tai ar ne laikas šiuos darmojedus pasiųsti šieno ravėti. Žmonės, eidami rudenį balsuoti galvokit ar verta vėl rinkti tuos pačius darmojedus, o sąrašinius visus butinai išbraukti.

Jei mūsų išrinktieji taip nekovos

už Lietuvos interesus,svajones,tai jų gebėjimas mums atstovauti atrofuosis ir mus suvirškins net ir taikos metu.Kova tai pagalba ir pačiai ES.

Vilnietis

Ko norėti iš tkio … ūkio.
Dar ir atostogos nefiksuotos-ilsisi iki sekančių rinkimų

Toks kaip Seimas ir išvis nereikalingas

Įstatymus ir daug efektyviau gali kurti net ir samdomi teisininkai, pagal vyriausybės užsakymus. Vyriausybė ir Prezidentas juos patvirtina arba nepatvirtina. Vyriausybė renkama tiesioginiu piliečių balsavimu konkurso tvarka. T.y. ne veidai renkami, o konkretūs projektai-strategijos … pateiktos konkursantų grupių išdėstant pagal pirmumo tvarką. Toliau pagal balsų proporcijas iš pateiktų programų sudaromas bendras veiksmų planas ir jų atlikėjai inicijavę atrinktus projektus. Konkretūs atlikėjai atsakingi už konrečius projektus sutvirtintus sutartimis atsakingi už jų vygdymą. Pažeidus sutarties sąlygas nušalinami nuo darbų atlikimo. Visa tai prižiūri Valstybės Valdymo Komisija Kuri taip apt yra renkama tiesiogiai jau iš asmenybių. …
Pirmumo klausimas valstybės valdyme yra atsakomybės buvimas ar nebuvimas.

Šiuos veltėdžius reik nušluoti

per artimiausius rinkimus !
Nebūkime veršiais-nebalsuokime už ESAMUS !

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top