Seimas ėmėsi svarstyti lyčiai neutralių pavardžių įteisinimo klausimą apeidamas VLKK

alkas.lt

Liepos 4 d. Seimas po pateikimo priėmė svarstyti įstatymo projektą Nr. XIVP-2700  kuriuo siekiama keisti moteriškų pavardžių darybą taip, kad moterims kurių tėvo ar sutuoktinio pavardė baigiasi su galūne -a ar -ia, būtų galima rinktis vyrišką pavardę. Projektui pritarė 23 iš 39 balsavime dalyvavusių didžiausios valdančiosios TS-LKD frakcijos atstovų, įskaitant premjerę I. Šimonytę ir partijos pirmininką G. Landsbergį. 

Tokį įstatymo projektą pateikusi Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė savo siūlymą grindė tariamomis žmogaus teisėmis rinktis tokią pavardę kokios pageidauja asmuo, nes esą pavardės nepriklauso lietuvių kalbos sričiai ir joms negalioja gramatikos taisyklės:

„Žmogaus vardas ir pavardė yra ne gramatikos klausimas, o žmogaus privataus gyvenimo ir jo pasirinkimo klausimas. Pavardžių daryba Lietuvoje yra pakankamai konservatyvi. Šiandien kaip tik yra švenčiamas dvidešimtmetis, kai nepriesaginė galūnė -ė buvo leista Lietuvoje.

Matome, kad per dvidešimt metų niekas nesugriuvo, nei gramatika, nei lietuvių kalba ir populiariausia išlieka tradicinė pavardė. Atsirastų papildoma galimybė pasirinkti žmonėms, kuriems tai aktualu, o tradicija, kaip rodo patirtis, išlieka“, – išvedžiojo šio projekto iniciatorė Ieva Pakarklytė.

Dar daugiau, ji teigė, kad dabartinėje moteriškų pavardžių sudarymo tvarkoje galima įžvelgti diskriminacijos apraiškų, ne esą „moterys, kurių vyrų pavardės baigiasi -ė (pvz. Dirsė, Lapė) turi teisę turėti tokią pačią pavardę, kaip ir jų vyrai, tačiau tokia teisė nėra suteikiama moterims, kurių vyrų pavardės baigiasi -a ar –ia (pvz. Šalna, Stundžia)“…

Jei tokioms pataisoms Seimas pritartų, tai iš taip sudarytų pavardžių būtų neįmanoma suprasti tai vyras ar moteris.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Apsišvietė

Nachui tokias žmogas, jei negali suprasti ar tai ,,ryba”, ar tai ,,miaso”.

Matomai...

Matomai mėlyni lūpdažiai irgi kad neatskirtum kur gaidys, o kur višta…
Bet jeigu dažosi, matomai dar taikosi prie vištų, nors nebūtinai. Per Lietuvos žydų tv rodė tokį lietuvį (?!) spalvotais ilgais plaukais mokslų daktarą!!!…

Blet, nachui, župūžė,… …… ….. blet, nervas nelaiko… negaliu, pizdiec…

Ei, rupūžės seimūnai...

Kada rūpinsitės invalidais ir vienišais ligotais senoliais, a?!!
Ąžuolą nupjovė – apsidraudė.
Nieko, dar ateis valanda ,,X”, …

blue yellow zov marinie

jo,Baltramiejaus naktis arteja…negali gi klaikalai testis amzinai…

užmiršai badaujančius vaikučius

Seimas turi pagal nustatytą tvarką rūpintis valstybe, tame tarpe ir piliečių socialine bei sveikatos apsauga, tame tarpe seneliais ir invalidais. Bet ne tiesiogiai juos prižiūrėti.. Geri žmonės , Maltos ordinas, Karitas irgi tuo užsiima, kiekvienas mūsų gali prisidėti. Pirmyn. O Seimą būk geras palik prie darbo kuris priklauso Seimui

b.p.

Kai esi buka pakirkšnytė ir nieko daugiau nesugebi, – tada pradedi kovoti su raidėmis ..

Paul Casimir

„Pakirkšnytę” užskaitau, dėkui 💥🗿😁

Yra toks

Gorienės numylėtinis Mikalauskas, gal prieš metus tvirtino kad švabizmas nusibaigė…

Visokie proto bokštai peza apie aukštas materijas. Žemė iš po kojų slysta, šito niekas nemato.

Jeigu dar kada atgims tauta (kokiu nors pavidalu), oi kaip tada bus daug kovojusių su dabartiniu iškrypimu, nors dabar net pirstelt neišgali.

vargiai

kad vargiai jau atgims, kasamasi po pačiais pamatais, kalba lietuvio tapatybės šerdis, kaip žydui tora.

savas protas prabanga

o o ponas ir ponia ir panelė mūsų moterims neužkliūva? Taip ,neužkliūva, nes TENAI, iš ku r vėjas pučia, neužkliūva misteris , misė ir misiūtė

blue yellow zov marinie

…o sabatauskaite…tai vyras ar moteris…nors pagal pavarde lyg ir moteris…Baisus dyvai dejosi ant leeetuvos anno 2023….

SABOTAŽauskaitė

Kas dar neaišku.

Paul Casimir

Žmoga jinai, idealus tipas revoliucionierkos. Filme apie Šarikovą ir kituose apie anuos laikus tokios būdavo apsirengusios su odinėmis kamzelkomis, dar turėdavo naganą dėkle, rūkydavo ir itin bjauriai keikdavosi. Nesidažydavo. Dabar laikai nauji, kultūriniai, tai ir žmogos kultūra užsiima, ir Markso veikalus joms išverčia į jų naujakalbę Frankfurto dialektu.

blue yellow zov marinie

nu gal i ta komisarka nelabai….greiciau i ta Preobrazenskio paciente,kuriai bezdziones kiausides idejo…tik papravka na vietier….daba stolca prisabacintu….

Paul Casimir

Dar ir kaip labai labai. Vis bando pertvarkyti pasaulį, naują pastatyt. Geresnį. Ir žmogą taip pat sukurt. Ir vis nesigauna, tai iki kito karto.

Kostiumas+sportbačiai

Neįmanoma apeiti to, ko nėra. Tiesiog einama tiesiai.

manau

šaunuoliai

apie pavardes

moterų pavardės turėtų baigtis raide -a, jei vyro pavardė baigiasi a – labai teisingai nuspręsta.

nesuprantu

kam tas vargas su pavardžių neutralizavimu, jeigu lieka kreipiniai ponas ponia. O gal ir juos naikins ?

Marius

Jie jau yra sugalvota „žmoga” – žodis kurio lietuvių kalboje niekados nebuvo, tai ką nors dar sugalvos arba uždraus vartoti „ponas/ponia”, įsakys kreiptis tik „tamsta”, nes girdi tai pažeidžia nebinarinius asmenis… Gyvename asburdo laikais.

Marius

Nieko naujo. Genderizmas laimi. Kai konstitucijos dvasininkai vapalioja apie lyčiai neutralią šeimos sampratą, netgi keista kad tik dabar nuspręsta, kad turi būti lyčiai neutralios pavardės. Juokingiausia tai vyskta valdant „konservatoriams”. Iki tokio absurdo nenusirito net prie Tarybų Sąjungos.

Paskutinį kartą redagavo 2 mėnesių prieš Marius
per rinkimus

ne konservatoriai agitavo už Laisvės partiją. Tauta savo noru jai atidavė beveik 10 proc balsų. Jėga

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top