Seimas po pirmojo svarstymo nusprendė grąžinti iš naujo komitete svarstyti Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-1217, kuriuo siūloma Konstituciją papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis, kad šeima sukuriama sudarius santuoką. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
2013 m. gruodžio 10 d. Seimui pristatyto projekto iniciatorių teigimu, „šiuo įstatymo projektu buvo siekiama nustatyti, kad šeima yra pirminė ir pamatinė visuomenės ląstelė. Konstitucijos 18 straipsnis nustato, kad „Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės”. Saugodama šeimą valstybė pirmiausiai turi saugoti prigimtinę šeimos struktūrą. Prigimtinė šeimos struktūra remiasi santuoka ir giminystės arba kraujo ryšiais“.
Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas priėmė sprendimą siūlyti projektą atmesti. Komiteto išvadoje pateikiami šį sprendimą pagrindžiantys argumentai:
Projektu nepaisoma Lietuvos Respublikos Konstitucijos vientisumo ir susiaurinama asmens teisių apsauga, garantuojama kitų Konstitucijos nuostatų;
Projektas neatitinka konstitucinių teisinės valstybės, teisėtų lūkesčių, teisinio saugumo, lygiateisiškumo principų ir pažeidžia konstitucinę teisę į privataus gyvenimo apsaugą;
Priėmus siūlomą projektą būtų neapsaugotos daugelio vaikų teisės;
Projektas neįvertintas tarptautinio teisinio reguliavimo, Europos Žmogaus Teisių Teismo (toliau – EŽTT) ir prisiimtų tarptautinių teisinių įsipareigojimų aspektu;
Siūlomas šeimos apibrėžimas eliminuotų iki šiol šeimos nariais laikomiems asmenims nustatytas pareigas;
Formuojama ydinga Konstitucinio Teismo nutarimų įgyvendinimo praktika;
Projekto priėmimas būtų neatsakingas žingsnis, nes nėra įvertintos siūlomo reguliavimo neigiamos pasekmės.
Keturi komiteto nariai balsavo už tokią išvadą, 4 buvo prieš, sprendimą lėmė už balsavusio komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko balsas.
Tokiai išvadai Seimas nepritarė. Už Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadą balsavo 29, prieš – 54, susilaikė 9 Seimo nariai.
Seimo nariams nesutarus, kokį komitetą, remiantis Statutu, paskirti pagrindiniu naujam projekto svarstymui, pirmininkaujančio Seimo posėdžiui Seimo Pirmininko pavaduotojo Algirdo Syso prašymu, šį klausimą pavesta svarstyti Etikos ir procedūrų komisijai.
Liuciferis griaužia paskutines užuovėjas žmogui. Daugelis jau šiandien nesuvokia kas yra šeima ar santuoka. Šeima yra įsipareigojimų terpė, mažiausia sociumo lastelė, būtina vystytis žmogui (ir tėvams ir vaikams). Be sociumo žmogus nevirsta žmogumi t.y. kokia sociumo kokybė – toks ir žmogaus. Valstybė yra instutalizuota bendruomenė ir ji negali pamatuoti vidinių žmonių įsipareigojimų (mūsų konstitucinis teismas matuoja turbūt po kontaktų su infernaliniu pasauliu), todėl ji taiko civilinę procedūrą – viešą įsipareigojimų paskelbimą – santuoką. Tai elementari registracija. Todėl teisės požiūriu šeimos atskyrimas nuo santuokos yra visiška teisinė anomalija, kas pasaulyje yra dažnai pasitaikantis reiškinys.
Sedbaro-Sabatausko vadovaujams komitetas nesvarste Kedzio pareiskimu-pagalbos prasymo del vaiko seksualinio prievartavimo sustabdymo ir kaltuju nubaudimo.Juk jie jau tada aiskiai palaike pedofilus, o dabar butinai bus stumiamas homiku-partneriu santuoku iteisinimas. Dar chamavojantis Zemaitaitis paleis gerkle ir issigimeliams bus uzdegta zalia sviesa. Tik lenkai, vengrai, meksikieciai dar priesinasi. Skuduriniu lelyciu valstybe Lietuva uz pinigus parduodanti SHEIMA!
Kas yra tie iškrypėlių lobistai Seime?
Tiesos.lt redakcija,parengusi šį pranešimą, galėjo pateikti visas pavardes.