Seimas ragina generalinį prokurorą trauktis iš pareigų

Seimas antrą kartą nepritarė Generalinės prokuratūros 2012 metų ataskaitai. Antradienį, spalio 1-ąją, ataskaitos svarstymas parlamente parodė, kad Seimo nariai įgyja vis daugiau drąsos siekdami susigrąžinti tautos atstovybės galias. 72 parlamentarai balsavo nepritardami generalinio prokuroro Dariaus Valio pateiktai ataskaitai, jai pritarė 18, susilaikė 12 Seimo narių. Generalinį prokurorą palaikė dauguma Tėvynės sąjungos narių, taip pat keli socialdemokratai ir Lenkų rinkimų akcijos nariai (balsavimo rezultatus žiūrėkite ČIA).

60 Seimo narių (balsavimo rezultatai ČIA) išdrįso pasiūlyti pavesti Teisės ir teisėtvarkos komitetui parengti nutarimą, raginantį Respublikos prezidentę atleisti generalinį prokurorą Darių Valių iš einamų pareigų (pagal Seimo statuto 206 straipsnio 6 dalį).

Tiesos.lt primena: šių metų birželio 27-ąją 77 parlamentarams balsavus už Seimo statuto pataisą (19 buvo prieš, o 5 susilaikė), parlamentas susigrąžino dalį Lietuvos teisėsaugos kontrolės, t.y. nuo šiol, jei Seimas nepritars kokios nors institucijos vadovo ataskaitai, jis turės teisę pradėti nepasitikėjimo procedūrą, t.y. slaptu balsavimu daugiau nei 71 balsu siūlyti Prezidentei atleisti tą vadovą (daugiau apie tai skaitykite ČIA).

Laisvieji menininkai ir Tiesos judėjimas prieš Generalinės prokuratūros ataskaitos svarstymą laišku kreipėsi į Seimo narius ir pakvietė likti ištikimus Seimo nario priesaikai bei netvirtinti generalinio prokuroro Dariaus Valio pateiktos ataskaitos, nes jos turinys iš esmės neatitinka tikrovės.

Be to, mūvėdami baltas pirštines dvi dešimtys šį posėdį iš Seimo balkono stebėjusių Tiesos judėjimo narių ragino parlamentarus būti principingus ir nepritarti besitęsiančiai ydingai D. Valio vadovaujamos prokuratūros veiklai, kai prokurorai ne tiek padeda vykdyti teisingumą, kiek iš jo tyčiojasi.

Po balsavimo alfa.lt žurnalistų pakalbintas generalinis prokuroras D. Valys sakėsi esąs nusivylęs, jog Seimas nagrinėjo ne Generalinės prokuratūros surašytą darbo ataskaitą, o patį darbą (visą jo komentarą žiūrėkite ČIA). „Jeigu išgirsiu daugiau argumentų, tai, ko gero, man padės apsispręsti. Aš niekados nesilaikiau įsikibęs savo kėdės“, – klausiamas, ar atsistatydins pats, kalbėjo D. Valys.

Nuotraukų autorius – Marius Matulevičius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stebėtoja

Pagarba Tiesos judėjimui. Žavi jūsų atkaklumas. 🙂

Labiausiai bus klastojama,

kai Kubilius su VSD stengsis prastumti D.Grybauskaitę antrai kadencijai.Būkime budrūs.Konservatoriai bijo,kad naujas prokuroras susidomės jų milijonais.

Anikė

Gerai,kad didesnė Seimo dalis neprarado sąžinės ir nesutinka,kad Valiukas vaizduotų,kad dirba.”Tingėti negarbinga,tingėti negražu”,mokė mokykloje,bet
muliažiukai išmoko vaidinti,kad dirba,svarbu juk mokėti”pūsti muilo burbulus”.
Tai lyg darbas.Dalis tiki tuo,kol nesusiduria su „kreivų langų pilaitės”veikla.Gal šie langai iškreipė ir prokurorų protą ir logiką?Kalti tik
langai,ne „kišeniniai”prokurorai.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top