Seimas ragina prokurorus atsakyti į V. Gailiaus klausimus dėl „saugumiečių gaujos“

Trečiadienį į Seimą nuo ryto ėmė rinktis Valstybės saugumo departamento (VSD), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), Generalinės prokuratūros (GP) ir kitų institucijų atstovai. Šie sukviesti į bendrą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) ir Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos posėdį, kuriame parlamentarai ėmė aiškintis buvusio FNTT vadovo, dabartinio Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Vitalijaus Gailiaus pareiškimus apie Lietuvoje veikiančią „saugumiečių gaują“.

Į komiteto posėdį, kuris vyksta už uždarų durų, atvyko V. Gailius, VSD, GP atstovai, FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius ir kiti teisėsaugos institucijų atstovai.

Gailius užsiminė apie prarastus įrodymus ir kamerų įrašus tyrime dėl informacijos apie „Snorą“ nutekinimo

Informaciją NSGK pateikęs V. Gailius žurnalistams užsiminė apie tai, kad komitete jam teko apibendrinti teismams teiktus duomenis, kurie yra susiję tiek su ikiteisminiu tyrimu dėl informacijos nutekinimo apie teisėsaugos veiksmus banko „Snoras” atžvilgiu, tiek apie jo galimai neteisėtą sekimą.

Gailius: VSD žinojo, kas nutekino informaciją apie „Snorą“, bet veikdami 1937 metų metodais nuslėpė

Gailius apie teismo sprendimą dėl Giržado: tai nedidelis žingsnis suvaldant siautėjančią banditinę saugumiečių gaują

FNTT vadovų galvų prireikė, nes teisėsauga išaiškino ir VSD grupuotės slaptus verslus, ir neteisėtai įgytą turtą

„Pasakiau savo nuomonę, kad nusikaltimus turi tirti prokuratūra ar ikiteisminio tyrimo įstaigos ir įvardyti asmenys, o, vadovaujantis Konstitucija, teismai galutiniais ir įsiteisėjusiais nuosprendžiais įvardija kaltus asmenis dėl padarytų nusikalstamų veiksmų”, – komentavo V. Gailius.

Jo teigimu, 2011 m. dienraštyje „Lietuvos rytas” paskelbta informacija apie planuojamus teisėsaugos veiksmus prieš banką „Snoras” padarė žalą ikiteisminiam tyrimui dėl informacijos nutekinimo. Anot V. Gailiaus, jo buvęs kolega, teismo sprendimu į FNTT direktoriaus pareigas grąžintas Vytautas Giržadas, kuris anksčiau buvo įtariamas informacijos nutekinimu, pats turėjo duomenų apie minėtą tyrimą.

„Pareigūnas V. Giržadas pateikė konkrečius duomenis apie tai, kaip buvo perduota informacija žiniasklaidai, tačiau šitie duomenys nebuvo tikrinami ir nebuvo tikrinami tendencingai, surašant tarnybinį pranešimą ir nukreipiant tyrimą visai kita linkme. Dėl to buvo prarasti labai svarbūs įrodymai – būtent Gedimino prospekto vaizdo kamerų įrašai ir kiti vaizdo kamerų įrašai, kurie po daugelio prašymų buvo paimti po kelių mėnesių, kai jau nebuvo išsaugoti. Tai yra ne tik klaidos, bet ir galimai neteisėtas neveikimas”, – kalbėjo V. Gailius.

Seimo narys patikino, kad NSGK nariai klausinėjo įvairių klausimų. V. Gailius, paklaustas apie tai, ar komiteto posėdyje nuskambėjo „saugumiečių gaujos” vardai ir pavardės, sakė, kad minėto susivienijimo asmenys buvo įvardyti ir anksčiau.

Pilkasis saugumo kardinole Vaišnorai, kodėl pradėjote persekioti buvusius FNTT vadovus ir vos nesugriovėte vyriausybės?

„Manau, daugelis komitetų, komisijų mano įvardytus teiginius tyrė, ir ankstesnės komisijos įvardijo ir asmenų grupes, tačiau tai nesibaigė baudžiamuoju persekiojimu”, – teigė Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas.

„Aš niekada neįvardijau konkrečios institucijos. Jeigu kalbama apie Valstybės saugumo departamentą, tai aš ten pažįstu daug padorių, sąžiningų pareigūnų, kurie tinkamai atlieka savo funkcijas. Lieka apgailestauti, kad šiame departamente dirba ir nemažai vidutinybių, kurie neatitinka šios institucijos pareigūnams keliamų reikalavimų”, – komentavo V. Gailius.

Visą tekstą skaitykite alfa.lt portale.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
L.Graužinienės nuomonė,kad

prokuratūra pirma turi atlikti visus veiksmus dėl N.Venckienės yra teisinga ir drąsi.Su tuo reikia sveikinti ir palinkėti plieninės valios atsilaikyti prieš godžių konservatorių paviršutinišką demagogiją.

Anikė

Visi,kas nori matyti,mato kaip muliažinėj valstybėj susidorojama su neparankiais
valdžiai ar chuntai piliečiais.Net po teismų sprendimų Ledi pasitiki technika ir
tuo laimina,kad nebūtų įvykdyti teismų sprendimai.Kišeninis prokuroras taip pat
nekaltas,kad vienos bylos numarinamos,kitos net netiriamos,gal pagal mėnulio fazes?

Gailius netiesiogiai

dirba ir dėl N.venckienės,tik kitu frontu.Dabar laikas turėti bendrą tikslą-šviesią,saugią,patogią,teisingą Lietuvą.

Leonas

„Seimo narys Vitalijus Gailius savo viešais pasisakymais yra pareiškęs, jog Lietuvoje veikia organizuota asmenų grupė, daranti galimai neteisėtą poveikį aukščiausių valstybės vadovų sprendimams, todėl privalome imtis priemonių tokiems teiginiams įvertinti“, – teigia laikinosios tyrimo komisijos iniciatoriai Seimo nariai Aurelija Stancikienė, Povilas Urbšys ir Petras Gražulis. Nutarimo projekte yra numatyta įpareigoti komisiją: 1) Įvertinti Seimo komisijos 2010 m. gegužės 13 d. XI-812 nutarimo „Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos galimai neteisėtam politinių ir interesų grupuočių poveikiui teisėsaugos institucijoms ir jų atliekamiems tyrimams bei galimam sąmoningam trukdymui pareigūnams tirti nusikalstamas veikas ištirti“ išvadų įgyvendinimo efektyvumą; 2) įvertinti Seimo komisijos 2006 m. gruodžio 19 d. Nr. X-990 nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo… Skaityti daugiau »

palaikom

Seimo Pirmininkę L.Graužinienę.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top