Kas šiandien yra lietuvis? Kokia tapatybė labiausiai būtų kūrybiška? Kokia tapatybė leistų labiausiai atsiskleisti kūrybiniam lietuvio genijui? Kas sieja Lietuvos piliečius su valstybe ir valstybės užimama teritorija? Ar tai yra tik geografinė sąvoka, ar tėvynė? Ko reikia, kad išliktume dar šimtą metų? Kodėl lietuviai turi išlikti? Kas šiandien jungia lietuvius ir kas gali sujungti? Ką daro kitos šalys stiprindamos savo tapatybę? Kaip sutelkti įvairias visuomenės iniciatyvas, skirtas tapatumui stiprinti? Ar Europa grįžta į nacionalizmo amžių?
Siekiant inicijuoti diskusijas lietuvių tapatybės klausimais gruodžio 4 dieną, pirmadienį, 9 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) rengiama konferencija „Ko reikia, kad išliktume dar šimtą metų?“, kurioje pranešimus lietuviškos tapatybės dabartinę būklę skaitys profesoriai Alvydas Jokubaitis, Gintautas Mažeikis, Alvydas Nikžentaitis ir Vytautas Rubavičius.
Konferencijos iniciatorius – Seimo Kultūros komitetas.
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir Seimo „YouTube“ paskyroje (ieškoti ČIA arba ČIA).
Programa:
10.00 Konferencijos pradžia.
10.05 Seimo atstovo kalba
10.15 Prof. Alvydas Jokubaitis: „Kas lemia politikų bejėgiškumą tautos ir valstybės nykimo akivaizdoje?“.
10.50 Prof. Alvydas Nikžentaitis: „Tapatybės formavimo politikos Lietuvos kaimyninėse šalyse“.
10.25 Diskusija „Kokios tapatybės problemos kankina lietuvius?“.
11.25 Pertrauka
12.00 Prof. Gintautas Mažeikis: „Kokia tapatybė keičiasi? Istorinės savimonės ir dabarties visuomeninių santykių konfliktai“.
12.35 Prof. Vytautas Rubavičius: „Smetoninė lietuvybė: atsilikėlė ar pažangietė?“
13.10 Diskusija „Ką daryti, kad išliktume ir kurtume dar šimtą metų“.