Seime vyks konferencija „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“ (tiesioginė transliacija)

Sausio 15 d., penktadienį, 12 val. Vilniuje, Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai), Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas surengs konferenciją „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“.

Konferencijos dalyvius pasveikins Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas ir Seimo narys Valentinas Stundys. Pranešimus skaitys žymūs Latvijos Respublikos politikai ir mokslininkai – prof. dr. Ina Druvietė (Ina Druviete) ir prof. dr. Maris Baltinis (Māris Baltiņš). Jie susipažindins su valstybinės kalbos politika Latvijoje bei Europos teise ir asmenvardžių vartosenos praktika. Bus pristatyti ir Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinės grupės „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ siekiai valstybinės kalbos klausimais. Konferencijoje dalyvaus ir mokslininkai iš įvairių Lietuvos mokslo ir studijų įstaigų.

Konferencijos dienotvarkė:

12.00–12.10 Įžanginis žodis. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas ir Seimo narys Valentinas Stundys.
12.10–12.15 Konferencijos atidarymas. Prof. dr. Alvydas Butkus.
12.15–12.45 „TALKOS“ iniciatyva ir jos politiniai aspektai. Pranešėjas – prof. dr. Eugenijus Jovaiša.
12.45–13.15 Valstybinės kalbos politika Latvijoje. Pranešėja – prof. dr. Ina Druvietė (Ina Druviete).
13.15–13.45 Pertrauka.
13.45–14.15 Europos teisė ir asmenvardžių vartosenos praktika Latvijoje. Pranešėjas – prof. dr. Maris Baltinis (Māris Baltiņš).
14.15–15.00 Diskusijos ir apibendrinimas. Konferencijos rezoliucija.

Tiesioginę konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA arba ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top