Seimo narė Irena Degutienė apie siūlymus atkurti pilietinę savivaldą: linkiu likti pilietiškiems ir Naujaisiais metais

Dalijamės Seimo pirmininko pavaduotojos, TS-LKD frakcijos atstovės Irenos Degutienės atsakymu, kuriame svarstomi piliečių kreipimesi į savo išrinktuosius atstovus Seime išdėstyti pasiūlymai, kaip būtų galima pakeisti šiuo metu įtvirtintą neteisingą ir nedemokratišką valstybės valdymo sistemą. Su siūlymais, parengtais „Pilietinės iniciatyvos“ jau daugel metų plėtojamų idėjų pagrindu, galima susipažinti ČIA.

Dėl proporcinės rinkimų sistemos panaikinimo

Pasaulyje esama įvairių rinkimų sistemų, nė viena iš jų nelaikoma idealia. Mūsų kaimynai latviai ir estai yra pasirinkę proporcinio atstovavimo sistemą. Mišri Lietuvos rinkimų sistema atsirado kaip kompromisas tarp besiskaldančio Sąjūdžio ir to meto mažesnių politinių jėgų.

Mūsų frakcija praeitos kadencijos pabaigoje buvo įregistravusi siūlymą įteisinti būtent tokią rinkimų sistemą, kokią savo kreipimesi siūlote Jūs – mišrią (proporcinės ir daugumos atstovavimo) dabartinę Seimo rinkimų tvarką pakeisti nauja dviejų turų daugumos atstovavimo (mažoritarine) rinkimų tvarka, kai visi Seimo nariai renkami tik vienmandatėse rinkimų apygardose. Tačiau Seimo Teisės departamentas ir tuometinės sudėties Teisės ir teisėtvarkos komitetas mūsų projektą pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai. Gali būti, kad šios kadencijos Seime bus iš naujo grįžta prie šio klausimo.

Vis dėlto aš laikausi nuomonės, kad ne rinkimų sistema dabar yra pirmojo būtinumo problemų sąraše Lietuvoje. Rinkimų sistemos pakeitimas nesugrąžins jau emigravusių ir nesustabdys dar tik ketinančių tai padaryti, dėl to nesusikurs daugiau naujų darbo vietų, nepadidės atlyginimai ir pensijos.

Vakarų valstybėse rinkimų sistemos keičiamos labai retai, nes jos tampa politinės sistemos tradicijų dalimi, o Vakarų rinkėjai ir politikai paprastai savo politines tradicijas gerbia.

Dėl seniūnijų savivaldos

Mano atstovaujama TS-LKD laikosi nuomonės, kad Lietuvoje šiandien yra nepakankamai įteisinta savivalda žemiausiame teritoriniame lygmenyje, nesukurtos demokratinio valdymo struktūros, vis dar varžomos visuomenės galimybės aktyviai dalyvauti tvarkant vietos reikalus. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus seniūnas, būdamas tik administracijos padalinio vadovu, neturi pakankamai įgaliojimų priimti būtinų sprendimų, tuo pačiu ir prisiimti pilnos atsakomybės už veiklos rezultatus.

Todėl savo rinkimų programoje įsipareigojome, priimdami Vietos bendruomenių savivaldos pagrindų įstatymą ir tobulindami Vietos savivaldos įstatymą, siekti vidinės savivaldybių decentralizacijos. Įsipareigojome įtvirtinti, kad seniūnijos nebūtų tik savivaldybės administracijos struktūriniais padaliniais, o pamažu pereitų prie biudžetinės įstaigos statuso ir vietos bendruomenės į savivaldos reikalų tvarkymą būtų įtraukiamos kur kas aktyviau.

Daugelį kartų esame pasisakę už tai, kad seniūnijos turi turėti savus finansinius išteklius vietos problemoms spręsti, o seniūnai, prieš paskiriant juos į seniūnų pareigas, turi gauti žmonių pasitikėjimo mandatą.

Dėl parlamentaro atšaukimo

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje remiamasi principu, kad Lietuva yra demokratinė valstybė. Jei būtų įteisintas išrinktų parlamentarų atšaukimo mechanizmas, turėtume keisti šią pamatinę Konstitucijos nuostatą arba ji tiesiog taptų popierine.

Jei tautos išrinktieji taptų priklausomi nuo grasinimų atšaukti, tai yra taptų valdomi, ir priiminėtų sprendimus ne pagal savo sąžinę, teisininkai abejoja, ar Lietuva galėtų būti laikoma demokratine valstybe. Dabar toks modelis taikomas tik kaimyninėje Baltarusijoje, kur parlamentarai renkami tik vienmandatėse apygardose. Teisininkai sako, kad įgyvendinus Seimo nario atšaukimo procedūrą, parlamentarus nesunkiai galėtų valdyti politinės ar verslo grupuotės.

Mano atstovaujama TS-LKD tam negalėtų pritarti. Esame įsitikinę, kad dabartinė sistema užtikrina rinkėjams galimybes, jų manymu, netinkamai jiems atstovaujantį asmenį/partijas per kitus rinkimus pakeisti kitais atstovais. Juk taip ir įvyko per pastaruosius Seimo rinkimus, kai pasikeitė net 83 Seimo nariai. Be to, pareigas einantiems Seimo nariams gali būti taikomas apkaltos mechanizmas.

Nepaisant to, kad mano nuomonė ne visais klausimais sutampa su Jūsų, džiaugiuosi, kad esate neabejingi piliečiai. Linkiu tokiais likti ir Naujaisiais metais. Tarp pasirašiusiųjų matau nemažai pažįstamų pavardžių, siunčiu jiems visiems linkėjimus.

Pagarbiai
Irena Degutienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kaip vertinti tokią

ES plintančią „bičiulystę ir tautų draugystę”,kai ,pavyzdžiui,Anglijai pritrūko 500 daktarų ir juos už gerą algą žada nusiurbti nuo Lietuvos,Lenkijos,pasiūlydami geras jiems algas,na ,nupirkti,paliekant Degutienės minimus Lietuvos kaimus ir miestelius be sveikatos teikimo paslaugų.Ar gins Degutienė,seimas Lietuvos žmones?Kaip tai vertinti -moralinės džiunglės,liberalus konservatyvios Abglijos įžūlumas,gėdos neturėjimas,žiauri rinka,gėdos neturėjimas ir kas iš to gausis ir kuo visa tai baigsis.Mes nesijaučiam saugūs,kad ir JAV tankai čia.

Dzeikas

Kas reiskia „nusiurbti”? Jega tuos daktarus atplesti ir Anglijon istremti? Jiems siuloma dirbti Anglijoje: o tolaiu kaip jie pageidaus.Nores toliau dirbs LT, nores- priims pasiulyma.
Kas bloga tame, kai zmonems leidziama rinktis?
Jums patiktu, kad sakykim Maxima Lietuvoje uzdraustu kitiems prekybos centrams, Lidlui, Norfai, Iki,etc. prekiauti? Ir kainas Maxima lauztu kokias nori, visvien tik pas ja pirksite?
O gal pamirsote kai tautiniai „verslinykai” tyciojosi is darbuotuoju? Nepatinka – uz vartu desimtys laukia.Nelaikau.
Jeigu zmones is valstybes bega, tai ne problema ne tuose kurie juos kviecia, o tos visuomenes is kur jie bega.
Jus gi kaltinate Anglija, kad ji kviecia musu gydytojus.Vatnikine ir koloradine logika beje.
Apsispreskite su kuo jus.

o kur buvo degutinė

per visus dvidešimt šešis metus? Ogi tik sapaliojo, kaip ir visa konservinė gauja.

Ironija - atskleisti pranešimų melagingumui

Irenos Degutienės susvetimėjusio tautai be savivaldos atsakymo esmę
ir TS-LKD „veteranės” tuščiažodžiavimą atskleidžiantis teksto pavadinimas!
Vien jo gana. Tobulai sokratiška ironija!
Tas pats, kas kaliniui-mirtininkui linkėti laisvės IR Naujaisiais metais,
ar sunkiam ligoniui – geros sveikatos IR Ateinančiaisiais.
Nė importuoti penkialapiai žydrieji amuletai nuo užmiršimo negrąžina sveikatos:
išbandymų valdžia neatlaikiusiųjų sielos baigia visiškai užpelkėti,
o jų popierinių kalbų transliacija, kaip vakar ar šiandienos minėjimuose,
galėtų būti sveiko proto žmonių kankinimo įrankis.
Privalome juos įveikti ir dorybėmis, ir intelektu, ir malda.
NorKūnas

I.D. pabendravo su pilečiai

rezultatas: rašykite laiškus ir toliau: mano padėjėjos gražiai atsakys, bet jūsų gyvenimas nesikeis, kaip ir mano…

Pikc

„O gal pamirsote kai tautiniai “verslinykai” tyciojosi is darbuotuoju?” – pavadinti ANTItautine ideologija – liberalizmu – besivadovaujančius viarslinykus „tautiniais” – čia jau LYGIS! Net ir šveplai rašančiam. 😀 O šiaip, 8:15 rašęs komentatorius („Kaip vertinti tokią”) iš esmės teisus – bet tik iš dalies. Iš vienos pusės, eurosajūzui naujosios šalys iš tikrųjų yra ne tik naujos užkariautinos rinkos, bet ir pigios, kvalifikuotos bei greitai besiadaptuojančios/besiintegruojančios/besiasimiliuojančios darbo jėgos šaltinis, tad tas „nusiurbimas” tikrai vyksta. Antra vertus, jis nebūtų toks intensyvus be mūsų pačių valdžios vykdomos „išstūmimo” politikos („išsikovojome laisvę emigruoti!”) – tiek naikinant ryšius su savo tauta ir valstybe („būkim tarybiniais pilieč… – oi, pardon – europiečiais, o ne kažkokiais retrogradais lietuviais!”), tiek per nevaldomą liberalizmą („nepatinka – eik lauk, pilna… Skaityti daugiau »

a jo... politiškai korektiška

tikėjo žmonės, kad konservatoriai – tai sąžiningi patriotai ir neleis komunistams vogti.
—-
bet komunistė degutienė pasakė: būkim politiškai korektiški ir nematykim kaip komunistai vagia.
—-
už tai komunistai numetė degutienei 3 kapeikas: tiek jos siela verta, tiek degutienė Lietuvą ir lietuvius vertina…

Vis dėlto gerai,kad atvyksta

Amerikos ginkluotė.Psichologiškai pasijausim kita šalimi,jaučiasi jau dabar saugumas.Kuris išmuš iš konservatorių gąsdinimo kortą,teks dirbti realiai tautai.O ir Rusijai psichologiškai bus nemažas įspūdis.

Degutienė smerkia

nesidžiaugiančius.Mes irgi džiaugtumėmės tokias algas gaudami,nepraradę artimųjų.Deja praradom,dėl konservatorių kiršinimo dvasios netekom,-vieni emigravo,kiti jauni iš širdies skausmo nuo infarkto numirė….Lietuvoje trūksta vienybės kaip geroje garbingoje šeimoje,-dabar visi ,kas dar turi įkvėpimo,turi sėti vienybę ,krikščionišką vienybę,ne materialią,bet dangišką vienybę.Ar daug politikų tai išmano?Mes jau pralaimėjom.

grumstas

melas , Degutiene, skleidžiamas „teisininkų „lūpomis: Kur konstitucijoje parašyta apie mišrią rinkimų Seiman sistemą? ten ,berods parašyta , kad rinkimai turi būti lygiateisiški: Štai:
„55 straipsnis
Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.
Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių.
Seimo narių rinkimų tvarką nustato įstatymas.”
Gal mums su logika blogai ar skaityti nemokame – taip norėtų „garbūs teisininkai” , kalbantys su ” dvasiomis”.

grumstas.>Kaip vertinti tokią       2017-01-13

Kaip vertinti tokią 2017-01-13 8:15
Dabar kariaujama ne patrankomis pinigais; laimi tas, kas juos spausdina ir daugiau turi…

Raigerdas

Kaip žinome yra Raudonoji knyga ir kitokio pobūdžio knygos, bet reikėtų Lietuvoje įkurti ir DEMAGOGIJOS KNYGA, nes demagogas nesuvokia, kad jis yra demagogas. Štai I.Degutienė Seime sėdi ne pirmus metus ir ne vieną kadenciją. Kokia iš to nauda? Jokios. Sėdėjo sėdėjo Seime (jeigu palyginti su višta, tai ji nors kiaušinių atneša) ir kokia nauda? kas nors žino apie I. Degutienės sėdėjimo naudą? Aš žinau, kad ji yra padariusi Lietuvai žalos ir užmerkė akis, kada Seimo nariai elgiasi visiškai priešingai, nei nurodyta LR Konstitucijoje. Todėl tokia Seimo narė senų seniausiai turėtų būti atšaukta. Ir ji šitą supranta, todėl reikia savo šiltą vietelę apginti, nes gauni nemažus pinigus ir už nieką neatsakai, nes gali pliurpti ką nori. Kaip apsaugoti tą auksinę vietelę?… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Pikc., as raustu iki plauku galiuku – I.D. „raslavos” skaitymui negaisai laiko, o mano – gaisai.Kiba seiman balotiruotis… „Tautiskais” verslinYkus vadinu todel, kad izulesniu , ir taip kaip jie greitai izulejo(1991-97mm) – nemaciau.”Niet analogov v mire”.Rusai ir tie taip savuju nespaudzia, nezinau kodel: gal tinginiavimo tradicija(dabar tinginiauk,o val X as tave iki paskutinio laso sunksiu – tokia filosofija).Afrikoje gal? Bet ten nebuvau. O valdzia , su kuo pats sutinki, visokeriopai padeda jiems nezabotai… cia tinka zodis „use out” , kas reiskia isnaudoti iki galo,grezti kol netaps sausas…zmones. Ir kas idomiausia, Lietuvos filosofine mintis neisrado nieko kita kaip kaltinti pacia laisve del savo bedu keliant kaip alternatyva tautiskuma. Maniau, kad sukis „autoraliu smogsime per bekele!” ironiskas.Pasirodo Lietuvoje yra zmoniu rimtai svarstanciu… Skaityti daugiau »

Dzeikas

–>13:24
Tai gerai ta prasme, kad ismus valdziai argumenta „nesipykim, nes rusai uzpuls”.Ir teiks galimybe eliminuoti isores pavoju visuomenes minties raidai.

Pikc

Be reikalo tas raudimas – aš tik atkreipiau KITŲ komentatorių dėmesį į akivaizdų demagoginį liberasto nusišnekėjimą, ir tiek. Tolesni tamstelės liguisti svaičiojimai iš serijos „kas ne liberastas – tas rusū agentas!” beigi „tautiškumas – seubas!” iki koktumo nuvalkioti tiek libkonų, tiek liberastų, tad tiesiog neįdomūs. 😉

Dzeikas

Pikc., na as taip ir maniau…
Linkejimu rusu nacis…ups, kolegoms perduoti nepamirskit;-)

Alvydas

Kas iš tos super-demokratijos, kai yra suteikta teisė į aukščiausią valdžią patekti netgi „alaus mėgėjų” tipo partijoms…

Algirdas

Manau, kad tuo D. turėtų susidomėti psichiatrai. Ar kartais jam neatrodo, kad jis esąs Napaleonas?

Tarabilda Alvydui

Prisijungsiu prie įdomios diskusijos. Tamstai siaubą kelia mintis, kad į seimą gali ateiti „alaus gėrikų” parija. O tamsta gerai pagalvok. „Alaus gėrikų” partijoje, kai mes tokią būtinai įkursim, bus vien tik tikri alaus gėrikai. Tokia ir bus mūsų partija, kardinaliai besiskirianti nuo viso partinio mėšlo, nes bus vienintelė Lietuvoje su tikra, nesumeluota tapatybe.
Aha, bet dabar į temą. Ne, nesugebėjau savęs priversti perskaityti net pirmo sakinio. Nebeprisimenu net pavadinimo formuluotės, ir niekados nenorėčiau šių neužmirštuolinių iškamšų prisiminti.

Tarabildai

Alaus partija pagal dabartinės valdžios doktriną būtų nelegali, antivalstybinė. Naujoji valdžia alui ir alaus mylėtojams paskelbė karą. Galite būti paskelbtas žaliuoju žmogeliuku ar dar kokia nors persona nongrata. Geriau nesiblaškykite ir tvarkingai vairuokite Poilsio partiją. Tvarkingai. Mat nuo sausio 1-sios už 1’5 promilės sodina į tą vietą kuri nepanaši į poilsio namus.

Dzeikas

PS. Pikc., jusu net leksikonai tie patys.Termina „liberastas” sugalvojo Lubiankos ideologai.
Apart mano mineto bendros neapykantos zmogaus laisvam pasirinkimui juos su beretiniais patriotais vienija leksikonas. Tai dar vienas is geresniu indikatoriu atpazinti juos.Net jeigu 3-spalvemis veliavikemis apsikaisioje(n).Veliau ar anksciau jie atvirai veiks kartu.
Del ko beretinius ir koloradinius linkes matyti viename maise.Abi sios rusys Laisvojo pasaulio priesai.

Pikc

-> tavarišč homsomolec „dzeik”: Nemėgstu kartotis – bet paskutinį kartą, kad neliktų klausimų: tamstelės liguisti svaičiojimai iš serijos “kas ne liberastas – tas rusū agentas!” beigi “tautiškumas – seubas!” iki koktumo nuvalkioti tiek libkonų, tiek jų ideologinių brolių liberastų, tad tiesiog neįdomūs. Capisce? 😉
Net juokinga, kiek tie ideologiškai kastruoto protelio veikėjai primityvūs. Antra vertus – o ko čia stebėtis? 🙂

Dzeikas

Reikalas cia ne musu asmenyse, o idejas kurias giname. Yra nuo senu laiku gerai zinomas metodas atpazinti ar ideja kuria gini teisinga, ar ne.Jeigu tenka griebtis intrigu ir melo, oponento zeminimo vietoj argumentuoto atsakymo, teises primato atmetimo – ideja neteisinga.
Lietuvos ideja nuo pat pradziu remesi pasikelusiu padugniu(bolsevikine nomenklatura) protegavimo ir korupcijos toleravimu , jeigu vagis – patriotiskai nusiteikes korupcionierius. Ir dabar patriotizmo primato iskelimas kaip auksciausiaja tautos vertybe bus imanoma tik panaudojant slykciausias netiesos apraiskas. Ta butent ir rodo Rusijos propogandinio mechanizmo atkartojimas, ir principo atsakyti blogu i bloga (nes ginama Lietuvos ideja) priimtinumas.

Alvydas Tarabildai

Nesupratote mano komentaro prasmės. Po „Alaus gėrikų” partijos pavadinimu netiesiogine prasme norėjau pasakyti, kad tai partija, kuriai visiškai nerūpi Lietuvos valstybingumas, jos kultūrinis-dvasinis veidas ir žmonių materialinis gerbūvis, bet rūpi tik priėjimas prie valdžios lovio ir tokiu būdu asmeniškai praturtėti.

Raigerdas >Džeikui

Džeikai, kodėl pats netaikai savo atžvilgiu to, apie ką rašai kitiems: „Reikalas cia ne musu asmenyse, o idejas kurias giname. Yra nuo senu laiku gerai zinomas metodas atpazinti ar ideja kuria gini teisinga, ar ne.Jeigu tenka griebtis intrigu ir melo, oponento zeminimo vietoj argumentuoto atsakymo, teises primato atmetimo – ideja neteisinga”. Kodėl tu pats asmeniškai griebiesi ir melo, ir intrigų, ir oponento žeminimo? Kodėl tu iš karto pradedi žeminti tą oponentą vien tik todėl, kad jis nėra krikščionis? Kuo tu skyriesi nuo bolševiko, kuris iš karto tau pasako: „kas ne su mumis, tas prieš mus”? Tik tuo, kad tu vaikštai kryželį užsidėjęs, o bolševikas su kūju ir pjautuvu visiems grasina. Kuo tavo mąstymas skiriasi nuo tų pačių fašistų mąstymo, kada… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Mieli ponios ir ponai, nustokite pagaliau tikėti žodžiais. Žodžiai, žodžiai, žodžiai… Irena Degutienė priklauso Konservatorių ir krikščionių demokratų partijai. Ne, kas nors kitas, o būtent Irena Degutienė organizavo krikščioniškas apeigas Seime. Taigi, bažnyčia yra atskirta nuo Valstybės, ir LIETUVA BUVO SUKURTA NE KRIKŠČIONIŲ BET JŲ NEKENČIAMUMŲ PAGONIŲ, IŠ KURIŲ JIE TYČIOJASI IKI PAT ŠIANDIEN, TAČIAU IRENA DEGUTIENĖ PADEMONSTRAVO, KAD ČIA VISKAS PRIKLAUSO KRIKŠČIONIMS, NETGI SEIMO RŪMAI. Tai, jeigu Irena Degutienė norėjo, kad ten būtų vykdomos krikščioniškos apeigos, tai reikėjo nors užsimokėti už NUOMĄ? Ar ji mokėjo? Ne, nes į tai, į ką tiki ji, visos valstybės institucijos toms organizacijoms privalo duoti už veltui. Tai paprastas SOVIETINIS CHAMIZMAS tik ne su pjautuvu ir kūju rankose, o su kryželiu rankose. Ar nebus… Skaityti daugiau »

Jules

Šita politikos damočka, manau, demagogijos meną gerai įvaldžiusi – runkeliai pasitiki ja, be jokios abejonės. Per tokias Lietuvai pradėti kilti jokių šansų – pelkė garantuota.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top