Seimo narė Rima Baškienė: rinkėjų viliotojams negrąžinamas rinkimų užstatas skatins neapgaudinėti rinkėjų

Siekiant sudrausminti rinkėjus apgaudinėti nusiteikusius politikus, Seime užregistruotas Seimo rinkimų įstatymo pataisų projektas, pagal kurį būtų įvestas rinkimų užstatas tiems kandidatams į Seimo narius, kurių pareigos nesuderinamos su Seimo nario pareigomis, t.y. merams, Europos Parlamento nariams. Užstato dydis – 10 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių (VMDU). Šiuo metu 1 VMDU lygus 699,8 euro.

Šią įstatymo pataisą užregistravusi Mišrios Seimo narių grupės seniūnės Rima Baškienė taip pat siūlo suvienodinti savivaldybių tarybų rinkimų bei Seimo rinkimų tvarką, t.y. tokio pat dydžio užstatą mokėtų ir tie politikai, kurie sutinka „papuošti“ sąrašus ir per savivaldos rinkimus – kol kas toks užstatas buvo 2 VMDU.

R. Baškienės teigimu, savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme 2014 m. priimta nuostata, kad kandidatai į tarybos narius, kurių pareigos nesuderinamos su tarybos nario pareigomis, turi sumokėti rinkimų užstatą, ženkliai sumažino tokių asmenų skaičių, įrašomų į partijų rinkimų sąrašus. Po savivaldybių tarybų rinkimų, minėtas užstatas 78 asmenims, atsisakiusiems tarybos nario mandato dėl pareigų nesuderinamumo, nebuvo grąžintas ir papildė valstybės biudžetą. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, tokios vietos politikų „gudravimai“ valstybės biudžetą papildė beveik 190 tūkst. eurų.

2004, 2008, 2012 metų Seimo rinkimų statistika leidžia teigti, jog merų ir Europos Parlamento narių, atsisakiusių Seimo nario mandato, būta. Tikėtina, kad pasiūlyta Seimo rinkimų įstatymo pataisa skatins neapgaudinėti rinkėjų.

Įstatymo iniciatorė Seimo narė Rimos Baškienė teigia: „Turime pasiekti, kad rinkėjai nebūtų apgaudinėjami ir kad į partijų į sąrašus nebūtų rašomi rinkėjų viliotojai, kurie net nesirengia atsisakyti savo užimamų pareigų, o savo populiarumu skatina rinkėjus balsuoti už jų sąrašą. Merų, Europos Parlamento narių įrašymas į Seimo rinkimų sąrašus ir jų sumokėtas rinkimų užstatas bent jau papildytų valstybės biudžetą.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top